Philips PUS 7181 / 7101 opinie, wrażenia ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A i jeszcze jeśli chodzi o czerń samą to polecam bardzo LG 55B6 i Philipsa 55PUS901 - tu nikt się na czerni nie zawiedzie.
A kasa - cóż - bo zawsze można dozbierać. Pytanie zostanie to samo czy jest 13.000 zł i czy warto ?
 

111kris

New member
Pozwolisz że się nie zgodzę z Tobą.
Dlaczego ?
Telewizor Philipsa z obecną czernią, 4K, 100Hz, HDR, VP 9 kosztuje 4999 zł
Modele z lepszą czernią o tych samych możliwościach innych firm kosztują 1-1,5 zł drożej.
Ale nie chciałeś dopłacać tej kasy bo jej nie miałeś .
Więc pokaż proszę w tej klasie na którą masz owe pieniądze lepszy telewizor?
Więc Ci podpowiem - nie ma. Bo inne są droższe.
Możesz też wybrać tylko dla czerni np full HD w tej klasie cenowej.
Ale na nim żadnych aplikacji , serwisów 4K ani dziś ani tym bardziej za 3-4 lata nie obejrzysz. Więc gdybyś chciał kupić sama czerń to do musisz dopłacić kasę, kasę której jak sam podawałeś nie masz.
Albo inaczej.
W swoim opisie [powinieneś napisać że najważniejsze kryterium to czerń i żadne 4K , czy VP9 Cie nie interesują . Ze tylko podłączanie do kablówki i żadnych serwisów YT, Netflixa praz najbliższe 7-8 lat nie dotykasz.
Wówczas dostaniesz w ofercie dokładnie modele do potrzeb.
W klasie cenowej to najlepsza czerń - bo innych nie ma.
O równości podświetlenia się nie wypowiadam, trzeba sprawdzać przy odbiorze wówczas nie ma stresu bo to są edge led.

A co do stecko21 - właśnie chodzi o to dokładnie że jest najlepszy w klasie cenowej bo innych nie ma. Albo musisz osłabić wymagania albo zwiększyć kasę.
Lubię jak Samochód ma 6,o do "setki" ale mnie nie stać na niego.
Chcesz mieć lepszą czerń kosztem płynności - czyli model 50Hz - ok , ale napisz to !
W klasie cenowej bez zapasy finansowego podaję te modele które się mieszczą ale podaje też modele o tych samych parametrach które mają lepszą czerń i kosztują 1,5- 2 tyś zł drożej.
Każdy decyduje sam - przymusu nie ma.


Ale ja chcę i czerń i 4K i androida dlatego chciałem Philipsa bo tak był przedstawiony. Uważam, iż za 5 tys. powinno się oczekiwać od tv dobrej jakości. Jeśli tak nie jest to fajnie o tym wiedzieć.
Teraz już wiem (na szczęście udało mi się zwrócić mój egzemplarz) że nie ma co liczyć na IPS więc czekam na obiżkę 8601 lub 7601 w 55 calach albo zrezygnować z androida.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale z 5 tyś zł nie dostaniesz tego .
Bardzo dobra czerń kosztuje w 55" 8-10 tys zł.
Ale jak ktoś ma 4 tyś zł musi się liczyć z najlepszą jakością ale za 4 tyś zł.
 

bluray

Banned
Widzę, że dwa tysiące zł taniej za TV PHILIPS nie robi tu niektórym różnicy.
Jak tak to na raty jest spoko.
Odkryłem, że w EURO jak nie dopłacisz za ubezpieczenie kredytu to Ci kredzia nie dadzą.
7181 to znakomity TV ...
Bardziej OK jest 6561. W MM super cena tak dla 49 jaki i dla 55".
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Ciebie nie robi , ale dla wielu Polaków robi...
Wg mnie Ty powinieneś dla czerni brać LG G6 - naprawdę jest dobry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Większość reaguje tak, gdy podajesz modele na które je nie stać :

"Dzięki, ale najbardziej pomocne by były dla mnie Twoje posty gdybym szukał tv do 5000 tys. ,a nie jak w tytule do 4000."

A podałem jedynie modele które grają lepiej.
Więc Wasza teoria, że każdy dołoży 2 tyś zł do zakupu się słabo sprawdza.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3247630.html
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Z tym dopłacaniem to nie tylko czy stać czy nie. Jest tu też kwestia "jak długo podziała". Jeśli miałbym pewność, że 65pus8601 pogra 15 lat (jak wszystkie moje crt-ki) to już dawno by u mnie stał. Niestety nie byłem skłonny zaryzykować większej kasy niż 5k na okres (mam nadzieję) 5-ciu lat.
Swoją drogą to ciekawe, że ostatnimi czasy firmy przestały w folderach reklamowych podawać parametr kontrastu. No może poza oledami...
 

stecko21

New member
Nadal

W dalszym ciagu zero konkretnej odpowiedzi na Twoj post:) Tak jak myslalem . Bedzie mydlenie aby tylko Twoj post zostal zakopany przez inne i po problemie;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nadal
To nie ten adres, nie jestem producentem telewizora.
Ale to napisz jako użytkownik tego telewizora do fabryki .
Skoro trafił Ci się model z bandingiem poproś o wymianę na nowy.

Telewizor jest bardzo dobry do sportu !
W telewizorze który był testowany problem nie występował co widać na zdjęciach.
 

prawdydawca

New member
Hej,

Jestem nowy na forum. Prosiłbym was o polecenie TV 49". Zastanawiam się nad Philipsem 49PUS7181 lub Samsungiem 49KS7000. Który oferuje lepszy obraz? Używać będę głównie do oglądania filmów.
Teraz ceny mają takie same (Philips 4300zł na euro rtv oraz samsung 4300 w promocji w salonie firmowym).

Z góry dziękuję za sugestie.
 

Cavallino

Banned
To lepiej weź 49PUS7101 za 3799 zł i kalibracja gratis.

Jeśli (a raczej gdy) zdecyduję się na oddanie swojego 7170 sprzedawcy, też byłby zainteresowany taką ofertą.
Ale potrzebowałbym tv z dwoma tunerami i dwoma wejściami CI.
Czy któryś model z nowszej serii spełnia te wymagania?

A jeśli nie - to jest coś do zaoferowania poniżej 2000 zł z ekranem tej wielkości (więcej ogołocone tv nie są warte)?
 

prawdydawca

New member
A czy w modelu 7101 Philips naprawił już problem związany z podciąganiem wszystkich treści pod szeroki gamut? Opisywali to na flatpanelshd:

"The panel in 7101 supports wide color gamut, which is great when you want to watch content graded in wide color gamut but the problem here is that 7101 forces all content into the wide color gamut, effectively destroying color accuracy."
 

prawdydawca

New member
Duża różnica w obrazie jest pomiędzy modelem 6561 a 7101? Nie wiem czy chcę dopłacić prawie 1k za coś czego i tak nie zobaczę. Na 6561 też miałbyś jakąś dobrą ofertę?
 

hubert21

New member
Witajcie zakupiłem 55PUS7181 w sobotę. Intensywnie go testuje poniżej zdjęcia i filmiki z moich testów.

Do tej pory odnośnie ekranu zauważyłem klika problemów:
1. wiadomo czerń i IPS
2. też IPS i clouding (zdjęcia z krzyżem wykonywane z różnym ISO 1600,800,400
3. martwi mnie natomiast bardzo podświetlona dolna prawa krawędź obrazu, widać to na zdjęciach i filmikach

Chciałem Was spytać czy macie podobnie w swoich egzemplarzach? Czy może mój jest wyjątkowo wadliwy i mam go odesłać. Mam na to jeszcze tydzień.

Bardzo proszę o Waszą opinie.





https://youtu.be/bawRKvHvL6o
https://youtu.be/zZOSOPZoCzc
https://youtu.be/ZaC4uP8VzSA
https://youtu.be/AugDpdLL40k
 

brodacz

Active member
Bez reklam
U mnie aż tak źle to podświetlenie nie wygląda. Co ciekawe o ile jako nowy nie miał cloudingu, to po czyszczeniu matrycy przez serwis wrócił z jednym wielkim cloudingiem. Ponieważ jest równomierny niemal na całej powierzchni to już i tak nie przeszkadza, skoro czerń nie jest czernią. Tak czy inaczej w tajemnicy przed żoną zbieram na oleda.
 
Do góry