Philips OLED705 Telewizor Oled 4K Ultra HD, pierwsza seria telewizorów w cenie.

GChmurka

Member
Nie rozumiem w czym to przeszkadza...

Cóż, mój dziadek też nie korzystał nigdy z komputera i nie przeszkadzały mu problemy generowane przez tą technologię bo jej nie rozumiał, nie używał i nie miał z nią styczności. To tak jakbyś użytkownikom samochodów mówił - ale co wam przeszkadza, że w samochodzie nie można wrzucić wyższego biegu - z dobrą radą typu - przecież aby gdzieś dojechać wystarczy 1.

A tak na serio, to choćby do tego aby na ekranie głównym (bez potrzeby wchodzenia w aplikację) widzieć nowości które serwis wrzuca. Dodatkowo korzystam z zakładki "Play Next" jak sobie dodam tam serial to mi pokazuje następne odcinki do oglądnięcia i nie muszę przechodzić przez całą aplikację, tylko z ekranu głównego mam pod ręką następne odcinki.
 
Ostatnia edycja:

tgrz

New member
Czyli to chyba kwestia wersji androida, na 9 tego się nie da dodać, u siostry też na Philipsie z Android 10 działa, u rodzicow na TLC z 10 też dziala.

No cóż, trzeba z tym żyć... :-|

jakie żyć?

Philips PUS 9206 czy Philips OLED 705
one chyba roku nie mają ?

ponadto Android TV 10 jest z ok. grudnia 2019

Spodziewałbym się, że producent nie porzuci wsparcia dla tak młodych tv i podniesie wersję: android tv

Przykładowo:
- brak takich aktualizacji to tak jakby przyspieszenie starzenia się tv, bo z czasem coraz mniej appek bedzie działać lub gorzej będą działać
- tv będzie nabywał podatności na wykrywane luki bezpieczeństwa

Jeśli to nie nastąpi (aktualizacje wersji androida), to byłoby moim zdaniem słabe
 

tgrz

New member
Obraz się zestrzał ???


ale my tu nie gadamy o obrazie,
TV to jednak więcej funkcji niż tylko podstawowa: obraz:

Tu: w rocznych TV się OS zestarzał i to na tyle, że jest to już:
- zauważalne:
np.
teraz apki nie mają swej pełnej funkcjonalności (przykład w wątku powyżej : o "Prime Video"),
-> i póki jeszcze aplikacja w ogóle "jako tako" działa to można by to bagatelizować...

Zestarzały OS (tych i nie tylko tych tv Philipsa i nie tylko tego producenta)
to również zjawiska nie zauważalne - lecz znacznie gorsze:
gdyż te TV są podatne na dziury bezpieczeństwa najwyższego kalibru - przykładowa tu:
https://www.cvedetails.com/cve/CVE-2021-0889/

Mam snuć jakie możliwości daje atakującemu tv z taką "dziurą" w starym OS?
Kilka przykładów:
- nasłuchiwać lokalną WiFi (w tym włączyć pośrednictwo takiego tv w transmisję sieciową między router WiFi a lokalny komputer/telefon wykonujący operacje bankowe),
- przejąć kontrolę nad lokalną WiFi i wpiętymi tam urządzeniami (ta dziura, puls jeszcze dziury w pralce, zmywarce i można zalać lub spalić dom),
- może będzie słaba - ale można postawić koparkę bitcoina na tv (i nawet tego użytkownik nie zauważy),
- ukraść poświadczenia do amazona, netflixa, microsofta i czym tam jeszcze łączycie tv...
Taka dziura w starym OS to eldorado możliwości dla atakującego
 

GChmurka

Member
Wersja ATV nie ma nic wspólnego z poziomem zabezpieczeń. Tutaj nie jest tak źle zobacz sobie z kiedy mamy ostatnie łaty bezpieczeństwa dla androida (podejrzewam że coś z października 2021). Co do samego systemu oczekuję że i tak za 2 lata będę musiał kupić jakaś przystawkę z GoogleTV za 200zł (jakiegoś xiaomi, lub chromcata) bo to co będzie działać na TV po prostu będzie "kisiło"....
Przykładowo jedna z najlepsza przystawek jaka obecnie jest na rynku (xiaomi mibox) wciąż działą na ATV9 i niczego jej nie brakuje.

To że system w tv się zestarzeje to chyba każdy wie, do póki jednak działają responsywnie i poprawnie w ogóle mnie to nie grzeje ani nie chłodzi czy mam ATV9 czy 10.


Moim zdaniem philips podniesie nam wersję raczej do 11 i da od razu GoogleTV - ATV jest już passe :)
 

tgrz

New member
Wersja ATV nie ma nic wspólnego z poziomem zabezpieczeń. Tutaj nie jest tak źle zobacz sobie z kiedy mamy ostatnie łaty bezpieczeństwa dla androida (podejrzewam że coś z października 2021). Co do samego systemu oczekuję że i tak za 2 lata będę musiał kupić jakaś przystawkę z GoogleTV za 200zł (jakiegoś xiaomi, lub chromcata) bo to co będzie działać na TV po prostu będzie "kisiło"....
Przykładowo jedna z najlepsza przystawek jaka obecnie jest na rynku (xiaomi mibox) wciąż działą na ATV9 i niczego jej nie brakuje.

To że system w tv się zestarzeje to chyba każdy wie, do póki jednak działają responsywnie i poprawnie w ogóle mnie to nie grzeje ani nie chłodzi czy mam ATV9 czy 10.


Moim zdaniem philips podniesie nam wersję raczej do 11 i da od razu GoogleTV - ATV jest już passe :)



Właśnie czytam opisy aktualizacji producenta:

"Software history Android P
Philips 2K20 7x5/85x5/8x5/9x5/9xx5– ranges
Philips 2K19 73x4/7504/8x04/8x4/9x4 ‐ranges"
https://www.download.p4c.philips.com/files/6/65oled705_12/65oled705_12_fhi_eng.pdf

i dla nowszych modeli:
"Software history –
Philips 2K21 85x6/9006/9206/9636/OLED706/OLED8x6/OLED936 ranges "
https://www.download.p4c.philips.com/files/6/65oled706_12/65oled706_12_fhi_eng.pdf

nie odnajduję ani słowa o usunięciu podatności na wykryte w miedzyczasie luki bezpieczeństwa

Więc można gdybać, że tego typu "dziury bezpieczeństwa" są w każdym z wymienionych powyżej modeli tv



Podobnie jak Ty liczę, że odpowiednie upgrade'y - łatki - powstaną (im prędzej tym lepiej)
 

tgrz

New member
W menu androida tam gdzie pokazuje wersje kernela kompilacji itp masz pokazany poziom aktualizacji bezpieczeństwa android.
Wrócę do domu to aż sprawdzę.

Tak jak mówiłem, zabezpieczenia mamy całkiem nowe, bo z 5 listopada 2021 roku.

A więc źle szukałem - Dziękuję za wskazanie !

Tę dziurę krytyczną (na którą się wcześniej powoływałem):
https://source.android.com/security/bulletin/2021-11-01#android-tv
Naprawiono właśnie łatką bezpieczeństwa z 2021-11-05

Więc Ty masz OK

ale przepraszam za upierdliowść - w nowszym modelu 806 (z bieżącymi aktualizacjami) jest
"Stan aktualizacji zabezpieczeń" z 5 września 2021 <rotfl>

Więc ten model niby nowszy a jednak nadal podatny na atak
- nowszy nie zawsze znaczy lepszy

Tym nie mniej pocieszające, że to aktualizują !
 

GChmurka

Member
Wiesz, oni dziury aktualizują tak przy okazji jak coś w ich "nakładach" lub programach jest do poprawy, podobna praktyka jest w telefonach. Dopiero jak długo nie mają co poprawić lub im się nie chce akurat tego modelu aktualizować (bo to model budżetowy i skupują się na głaskaniu swoich serii top) to łaskawie raz na pół roku albo rzadziej wrzucą same aktualizacje bezpieczeństwa.
 

GChmurka

Member
Dzisiaj przy okazji odwiedzin znajomego widziałem jego TV.
Normalnie ma PRIME przy Andoid9

Ehh chyba to kwestia jednak naszego modelu że nie poprawnie rozpoznaje tą aplikację ;(
 

Attachments

  • tlc.jpg
    tlc.jpg
    120,1 KB · Wyś: 34

GChmurka

Member
Kiki, zdaje mi się że podbijasz tylko licznik postów, ostatnie 10 wypowiedzi tyczyło się braku prime na liście kanałów
 

GChmurka

Member
Ale ja mam zainstalowany HBO max, tylko na "kanałach" go się nie da dodać tak samo jak Prime. Przez ikonkę aplikacji jak wejdę to działa.
 

ms89

Member
myślę o zakupie tego tv i bije się z myślami czy do jasnego pokoju (okna odbijają mi się na tv) ten oled będzie wystarczająco jasny? czy lepiej kupić innego LCD(58PUS8536/8506)? ale LCD wiadomo gorszy obraz nocą i kąty widzenia, często oglądam tv przy jadalni pod kątem. cena zaporowa to 4tys. w dalszym ciągu zostaje przy marce philips ze względu na Ambilight


proszę o opinie i pomoc
 
Ostatnia edycja:
Do góry