Philips LED TV PUS8804, 50 '', 55 '' i 65 '', HDR Dolby Vision / HDR10 + dźwięk z soundbara 2.1 i Android Pie 9.0, Smart TV.

philipek

New member
Zauważone bugi na firmware 001.001.017.004 - mój TV nie znajduje/pobiera nowszego.
Podczas oglądania filmów .AVI / XVID/MPEG4 z USB po użyciu przewijania 2x do przodu (tylko!) - odtwarzany obraz zaczyna delikatnie haczyć. Początkowo widząc to zmieniałem ustawienia Style Ruchu - bez efektu. Dopiero po dłuuuższej chwili powiązałem to z użyciem przewijania.
Rozwiązanie tego problemu: bezpośrednio przed powrotem do normalnego odtwarzania trzeba zwiększyć dowolnie prędkość przewijania do przodu. Alternatywnie wyjście z odtwarzania a następnie wznowienie także niweluje problem użycia 2x do przodu.
W/w problem nie występuje na video .MKV AVC/MPEG4 - H264 (na chwilę obecną innych formatów nie sprawdzałem).

Kolejne niedopracowanie oprogramowania, to brak możliwości używania spersonalizowanego niezależnie dla każdego źródła oddzielnie - tego samego Stylu Obrazu. Zmusza to do "przebudowy" od zera innych profili.

Kolejny bug - po wybraniu menu Format Obrazu brak możliwości powrotu do wcześniejszego menu. Trzeba wyjść i przebijać się od nowa poprzez menu.

Następny... Przy używaniu łączności WiFi, po poprawnym połączeniu z siecią o ukrytym SSID - telewizor nie zapamiętuje danych logowania. Po uśpieniu TV i ponownym starcie "wygląda że pamięta", ale się nie łączy. Po całkowitym odłączeniu TV od zasilania - używana sieć znika całkowicie z menu połączenia....

I ostatni - podczas używania klawiatury ekranowej przejście do trybu wprowadzania znaków specjalnych następuje niezwłocznie po najechaniu na @?#.
Irytuje to zwłaszcza, kiedy wprowadza się duże znaki i nastąpił przeskok - powrót do "dużych zwykłych literek" jest czasochłonny.

PS.
Macie może jakieś informacje odnośnie edycji pliku kopi listy kanałów channelFile.bin
Zależy mi na możliwości edycji na kompie - niestety Philips takiej możliwości poprzez udostępnienie odpowiedniego narzędzia nie umożliwia.....
 
Ostatnia edycja:

philipek

New member
......dorzucę kolejny bug na w/w firmware (nie wiem po co Philips podaje historię aktualizacji firmware w serwisie www, skoro opisane kolejne releasy są niedostępne)
Dotyczy oglądania filmów w standardzie 16:9 z USB - dowolny format video, ważne by były pasy w trybie bez rozciągania.
Jeżeli wybrane zostało ustawienie Format Obrazu >> Dopasuj do ekranu lub Wypełnij ekran, a sam film ma "czarne sceny" z akcją wycentrowaną na ekranie lub pojawiają się tylko napisy - obraz zaczyna skakać, jest kolejny raz rozciągany.
Uciążliwość w/w jest zależna od długości scen spełniających w/w warunki. Przy krótkich do ~5sek można przeboleć - TV zdąży raz "podbić i ...wrócić. Przy dłuższych jest to męczące - obraz po kolejnym podbiciu ulega znacznemu zniekształceniu.

Pozdrowienia dla łowców bugów :wink:

ps.
polecicie może jakąś przystępną cenowo klawiaturę z touchpadem do tego TV - ekranowa mnie dobija, a "pilotowa" to raczej dla kobiecych paluszków bez tipsów :razz:
 

4Ri3L

New member
Następny... Przy używaniu łączności WiFi, po poprawnym połączeniu z siecią o ukrytym SSID - telewizor nie zapamiętuje danych logowania. Po uśpieniu TV i ponownym starcie "wygląda że pamięta", ale się nie łączy. Po całkowitym odłączeniu TV od zasilania - używana sieć znika całkowicie z menu połączenia....


Potwierdzam ten błąd. Dodatkowo po kilku razach ponownej konfiguracji połączenia WiFi, w ogóle znika opcja dodaj sieć i przestaje również pokazywać sieci widoczne w zasięgu. Odłączenie od zasilania pomaga tylko do czasu przejścia w Standby, później taka sama sytuacja. Mam tę możliwość i połączyłem kablem, problem z głowy.
 

jamroh

New member
Wyłączyłem dźwięk tv i podłączyłem amplituner kablem optycznym. Kiedy przewijam coś na YT, TVN Player, Netflix to dźwięk znika. Dopiero wciśnięcie przycisku głośniej/ ciszej na pilocie tv przywraca dźwięk z amplitunera. Dramat. Ponadto żadne ustawienie upłynniacza nie daje płynnego obrazu, widać że to 60hz
 

jamroh

New member
Czy może ktoś pomóc? Każde zatrzymanie obrazu (pausa, przewijanie, wejście w menu, powoduje wyłączenie wyjścia optycznego z dźwiękiem, mimo wybranej opcji wyłączenia głośników telewizora. Jestem strasznie rozczarowany. System jest zaktualizowany. Na plus czerń (mimo ips w 55calach), kolory, ostrość, ambilight, ale błędy oprogramowania + brak matrycy 100 hz powoduje że jest słabo. Ruch nie jest płynny, niezależnie od ustawień obrazu.
 

Kurakaodr

Member
Ruch nie jest płynny, niezależnie od ustawień obrazu.

Ruch nie jest płynny?!
a010.gif


No bez jaj, nic takiego nie "dostrzegam" przy codziennym użytkowaniu
a070.gif


W opcjach "Style ruchu", nomen omen mam ustawione na "Płynny"
a035.gif


Najnowsza wersja oprogramowania TPM191E _ 001.001.037.013 – Date: 2019/09/04, pewnie nic "dobrego" Ci nie "przyniosła"
e020.gif
 

jamroh

New member
Dobra wiadomość jest taka, że po aktualizacji problem z dźwiękiem zniknął! natomiast dalej uważam że płynność matrycy pozostawia wiele do życzenia, albo smuży albo tnie, także nie podzielam opinii o rewelacyjnym upłynnieniu obrazu przez Philipsa. Szkoda bo gdyby nie to, tv byłoby naprawdę świetny, a tak okazuje się że Philips nie ma klasy premium, albo oled albo jakieś średniaki
 

Kurakaodr

Member
dalej uważam że płynność matrycy pozostawia wiele do życzenia, albo smuży albo tnie

Powtórzę, co robi?! smuży?! tnie?!
k020.gif


Z 5cm, przez mikroskop oglądasz
k045.gif


Jak Ty masz opcje obrazu "ustawione", skoro takie "herezje" wypisujesz
g070.gif

Ale okay, Twój "problem", Ja mam obraz "brzytwa", na każdej jego płaszczyźnie, i tej wersji wrażeń użytkowych się trzymam
e035.gif
 

philipek

New member
Tak więc stało się!! Zassał w końcu najnowsze FW v 001.001.037.013 :-o

Zmiany względem FW v001.001.017.004 pod kontem bugów które opisałem wcześniej:
1) przy odtwarzaniu filmów z pendrive (warunek konieczny!)
- delikatne haczenie obrazu po użyciu przewijania 2x do przodu (tylko!) aktualnie nie występuje :)
- po wybraniu ustawień obrazu Format Obrazu >> Dopasuj do ekranu lub Wypełnij ekran na filmach w formacie 16:9 problem ponownego rozciągania (dopasowywania) występuje rzadziej. Z kilku filmów na których wcześniej w/w zauważyłem aktualnie nadal można zaobserwować głównie tylko na "czarnych planszach" z wycentrowanymi napisami, np. Kurier (PL 2019 - 720x304) napisy wprowadzające od ~90 sekundy filmu. :|

2) bugi funkcjonalności:
- Stylu Obrazu nadal przy wybraniu jednego i tego samego dla każdego źródła sygnału - modyfikacja na jednym np TV skutkuje taką samą zmianą na np HDMI :|
- menu Format Obrazu nadal bez możliwości cofnięcia się / powrotu - można tylko wyjść :|
- problem z klawiaturą ekranową nieco mniej odczuwalny - jakby nieco mniej obciążała procesor ale nadal przypadkowe najechanie na @?# skutkuje zbyt szybkim (czy też bez potwierdzenia) przejściem na znaki specjalne :|
- "nowy" występował wcześniej, ale jakoś wyleciało z głowy... Brak "pod ręką" w menu opcji bezpiecznego usuwania urządzeń USB!!?
Aktualnie mój pen zaczął stwarzać problemy, ale tylko na TV - na dwóch kompach, różne systemy bez alertów o błędach. Dodatkowo przeskanowałem i ...jest OK, a dla Philipsa uszkodzony... Odtwarzanie działa - dłużej trwa ładowanie. Dla jasności modyfikowane na penie są/były tylko pliki z filmami - dodawane/usuwane.
Ciekawe info z oficjalnej oryginalnej instrukcji:
Kod:
Tak więc stało się!! Zassał w końcu najnowsze FW v 001.001.037.013  :-o  
 
Zmiany względem FW v001.001.017.004 pod kontem bugów które opisałem wcześniej: 
1) odtwarzanie filmów z pendrive (warunek konieczny!):
  - delikatne haczenie obrazu po użyciu przewijania 2x do przodu (tylko!) [COLOR="Navy"]aktualnie nie występuje[/COLOR]  :)
  - po wybraniu ustawień obrazu Format Obrazu >> Dopasuj do ekranu lub Wypełnij ekran na filmach w formacie 16:9 problem ponownego rozciągania (dopasowywania) występuje rzadziej. Z kilku filmów na których wcześniej w/w zauważyłem aktualnie nadal można zaobserwować głównie tylko na "czarnych planszach" z wycentrowanymi napisami, np. Kurier (PL 2019 - 720x304) napisy wprowadzające od ~90 sekundy filmu.  :| 

2) bugi funkcjonalności:
  - [COLOR="Navy"]Stylu Obrazu[/COLOR] nadal przy wybraniu jednego i tego samego dla każdego źródła sygnału - modyfikacja na jednym np [COLOR="Navy"]TV[/COLOR] skutkuje taką samą zmianą na np [COLOR="Navy"]HDMI[/COLOR]  :|
  - menu [COLOR="Navy"]Format Obrazu[/COLOR] nadal bez możliwości cofnięcia się / powrotu - można tylko wyjść  :|
  - problem z klawiaturą ekranową nieco mniej odczuwalny - jakby nieco mniej obciążała procesor ale nadal przypadkowe najechanie na [COLOR="Navy"]@?#[/COLOR] skutkuje zbyt szybkim (czy też bez potwierdzenia) przejściem na znaki specjalne  :|
  - "nowy" występował wcześniej, ale jakoś wyleciało z głowy... Brak "pod ręką" w menu opcji bezpiecznego usuwania urządzeń USB!!? 
Aktualnie mój pen zaczął stwarzać problemy, ale tylko na TV - na dwóch kompach, różne systemy bez alertów o błędach. Dodatkowo przeskanowałem i ...jest OK, a dla Philipsa uszkodzony... Odtwarzanie działa - dłużej trwa ładowanie. Dla jasności modyfikowane na penie są/były tylko pliki z  filmami - dodawane/usuwane.
Ciekawe info z oficjalnej oryginalnej instrukcji:  :?: :!:
 [CODE] https://s6.ifotos.pl/img/2222jpg_qsswrae.jpg

3) problemy z łącznością:
- po poprawnym połączeniu z siecią o ukrytym SSID - telewizor nie zapamiętuje danych logowania. Aktualne i nawet wrażenie jakby szybciej dostawał demencji... :-(

4) wsparcie produktowe / support:
- programu na komputery do edycji list kanałów jak nie było, tak nie ma... :x
- duże utrudnienie dla osób o wolnych łączach - najnowsze FW dostępne tylko poprzez TV!!? :|

Ludziska prośba - piszcie / zgłaszajcie wszelkie niedociągnięcia! To jedyny sposób by dopóki produkt jest nowy, móc liczyć na fixy problemów.
Za rok, a może szybciej o aktualizacji rozwiązującej "zwykły problem" będzie można pomarzyć - przykre, ale prawdziwe...

Opisując problemy... ja uważam, że nie straszę tylko dbam o zainwestowane pieniądze. Sam TEN telewizor jet wart tego (moja opinia) by Philips zbyt szybko się na niego nie wypiął........
 
Ostatnia edycja:

philipek

New member
Trochę namieszałem w swoim ostatnim wpisie :oops:
Szczęśliwie numerowałem, tak więc chyba każdy ogarnie...
PS.
MOD może wytniesz linijki z powtórzeniem... dla przejrzystości/czytelności...



Szacun, kawał dobrej roboty...
...zapraszam do wspólnego ciągnięcia tego wózka ;)



Proszę o sprawdzenie czy po ostatniej aktualizacji udaje się aktywować profil ograniczony.
Z góry dziękuję,
FW v001.001.017.004 oraz FW v 001.001.037.013 Bez Zmian! RESTART!!
 
Ostatnia edycja:

jamroh

New member
Powtórzę, co robi?! smuży?! tnie?!
k020.gif


Z 5cm, przez mikroskop oglądasz
k045.gif


Jak Ty masz opcje obrazu "ustawione", skoro takie "herezje" wypisujesz
g070.gif

Ale okay, Twój "problem", Ja mam obraz "brzytwa", na każdej jego płaszczyźnie, i tej wersji wrażeń użytkowych się trzymam
e035.gif

Niestety ale jest straszna kaszanka. Nie da się nie widzieć. Zresztą proszę wpisać sobie na YT MOTION BLUR albo TENIS 4K i zobaczyć co się dzieje. Wyłączenie poprawiaczy obrazu i zmiana uzyskać upłynniacza na niewiele się zdaje. Szkoda, bo obraz i czerń piękne
 

philipek

New member
...co do kalibracji - skrótowo opiszę niedoszłą w/w usługę, którą uzgodniłem u konkurencji.
Chcąc zakupić Ten TV, a zarazem mieć go "dopieszczonego" uderzyłem z zapytaniem do M.K. czy mogę kupić na siebie z dostawą do nich w celu kalibracji.
Odpowiedź TAK - zostałem poinformowany o kosztach. Przesłałem potwierdzenie oraz info, kiedy zamierzam zrealizować zamówienie.
Zostało potwierdzone. Na początku uzgodnionego nowego miesiąca nadarzyła się okazja, promocja na ten TV - złożyłem zamówienie.
Info o w/w niezwłocznie przesłałem do M.K. - informując dodatkowo, że opłaciłem usługę wniesienia. I w tym momencie kontakt się urwał....
W dniu dostawy, rano próbowałem się dodzwonić do Panów od kalibracji. Udało się po ukryciu numeru telefonu i odczekaniu kilkunastu minut.
To co usłyszałem podniosło mi ciśnienie - zajmujemy się kalibracją w domu u klienta!! Nie dyskutowałem, od razu koniec rozmowy i tel do sklepu.
Okazało się, że TV jest już załadowane na samochód - bez problemu przyjęto moją rezygnację zamówienia. Zwrot kasy otrzymałem już następnego dnia!

Nauka z powyższego - zakupy online w Euro-net mogę polecić. Kalibracja oferowana przez M.K. w moim odczuciu ma znamiona picu podobnego do sprzedaży garnków firmy Z.
Na całość powyższego mam podkładkę w postaci zachowanej korespondencji.


Teraz wracając do "mojego konika".
Miło mi odnotować zrealizowanie jednego punktu z "mojej listy" - aktualizacja dostępna jest już poprzez Support, jak i na blogu Philipsa.
Poniższą listę uaktualniłem, dodając bug zgłoszony przez larsxxx odnośnie Profilu Ograniczonego oraz kolejne od siebie...
*Algorytm optymalizacji obrazu stwarza problemy na sygnale analogowym TV.
W momencie kiedy jakość sygnału (nie siła) jest nieco niższa, na obrazie można zaobserwować efekt użycia "magicznej różdżki" w programie graficznym - po ekranie biegają "mrówki" po krawędziach wykrytych obiektów. Wygląda to dość "ciekawie" i z pewnością w telewizorach bez inteligentnego przetwornika obrazu nie występuje.
Dla jasności - obraz analogowy nie śnieżył, był nieco mniej ostry, nie przeszkadzało to w oglądaniu.
*Kolejny, brak dźwięku po włączeniu na kanałach TV - po wcześniejszym całkowitym odłączeniu TV od sieci 230V.
Do zaistnienia w/w warunek konieczny: TV uprzednio całkowicie odłączone od napięcia, po podłączeniu włączenie z pilota następuje nie bezpośrednio, ale po dłuższej zwłoce jednak przed załadowanie systemu w tle.
Rozwiązanie - najprościej TV uśpić (wyłączyć z pilota) i ponownie włączyć.


Dla przejrzystości (i własnej wygody), aktualną listę bugów" będę zamieszczał pod koniec moich wpisów - używam cytowania gdyż forum nie wspiera spoilerów.
1) przy odtwarzaniu filmów z pendrive (warunek konieczny!)
- delikatne haczenie obrazu po użyciu przewijania 2x do przodu (tylko!) aktualnie nie występuje :)
- po wybraniu ustawień obrazu Format Obrazu >> Dopasuj do ekranu lub Wypełnij ekran na filmach w formacie 16:9 problem ponownego rozciągania (dopasowywania) występuje rzadziej. Z kilku filmów na których wcześniej w/w zauważyłem aktualnie nadal można zaobserwować głównie tylko na "czarnych planszach" z wycentrowanymi napisami, np. Kurier (PL 2019 - 720x304) napisy wprowadzające od ~90 sekundy filmu. :|

2) bugi w działaniu systemu, w zarządzaniu obrazem, dźwiękiem itp, itd.
- brak możliwości aktywowania Profilu Ograniczonego :|
- problem z dźwiękiem na kanałach TV - po uprzednim całkowitym odłączeniu odbiornika od prądu :|
- algorytm optymalizacji obrazu - problem "magicznej różdżki" na sygnale analogowym TV :|

3) bugi funkcjonalności:
- Stylu Obrazu nadal przy wybraniu jednego i tego samego dla każdego źródła sygnału - modyfikacja na jednym np TV skutkuje taką samą zmianą na np HDMI :|
- menu Format Obrazu nadal bez możliwości cofnięcia się / powrotu - można tylko wyjść :|
- problem z klawiaturą ekranową nieco mniej odczuwalny - jakby nieco mniej obciążała procesor ale nadal przypadkowe najechanie na @?# skutkuje zbyt szybkim (czy też bez potwierdzenia) przejściem na znaki specjalne :|
- Brak "pod ręką" w menu opcji bezpiecznego usuwania urządzeń USB!!? :|
Ciekawe info z oficjalnej oryginalnej instrukcji: :?: :!:


4) problemy z łącznością:
- po poprawnym połączeniu z siecią o ukrytym SSID - telewizor nie zapamiętuje danych logowania. Aktualne i nawet wrażenie jakby szybciej dostawał demencji... :sad:

5) wsparcie produktowe / support:
- programu na komputery do edycji list kanałów jak nie było, tak nie ma... :x
- duże utrudnienie dla osób o wolnych łączach - najnowsze FW dostępne tylko poprzez TV!!? nie aktualnie :)

Ludziska prośba - piszcie / zgłaszajcie wszelkie niedociągnięcia! To jedyny sposób by dopóki produkt jest nowy, móc liczyć na fixy problemów.
Za rok, a może szybciej o aktualizacji rozwiązującej "zwykły problem" będzie można pomarzyć - przykre, ale prawdziwe...
 
Ostatnia edycja:

Kurakaodr

Member
Niestety ale jest straszna kaszanka. Nie da się nie widzieć. Zresztą proszę wpisać sobie na YT MOTION BLUR albo TENIS 4K i zobaczyć co się dzieje.

Tak zrobiłem, a ściślej losowo wybrane Motion Blur VS No Motion Blur on PS4, [4K] Spyro Reignited Trilogy: Motion Blur On / Off Comparison (Motion Blur Patch Gameplay), oraz 4K Shots - Cincinnati 2018 Final Highlights, Roland-Garros 2014 : Andy Murray Gaël Monfils 4K UHD

I co? I nic!
d065.gif


Gdzie tu jakaś nieprawidłowość, świetne kolory aż kłują po oczach, każdy ruch mega płynny, byłem nawet na tyle "dociekliwy", iż poprosiłem osoby postronne o ocenę wrażeń, aby "uciec" od domniemanej stronniczości w odbiorze ruchu i obrazu...puentując ogólny zachwyt!

Konfabulujesz rzeczywistość, albo twoje łącze nie "nadąża" za przekazem treści, lub masz jakiś "wadliwy" egzemplarz...szkoda klawiatury na dalsze dywagacje na tej płaszczyźnie, po raz ostatni z mojej strony: wszystko jest w porządku z płynnością / jakością obrazu!
a045.gif
 

philipek

New member
Postanowiłem zainteresowanym zaprezentować dwa fragmenty filmów "pięknie" prezentujących bug skalowania / kadrowania materiału wideo odtwarzanego z USB.
W celu sprawdzenia ustawić TV na: Format Obrazu >> Dopasuj do ekranu lub Wypełnij ekran.
>>Pierwszy klip wielkości 2,2MB to polski Kurier '19<< - oba ustawienia ten sam efekt problemu ze skalowaniem
>>Drugi wielkości 12,5MB to Night Hunter '19<< - powyższe ustawienia każde z osobna uwidacznia inny problem z kadrowaniem.
 

janunio

New member
Bez reklam
VLC wyświetla poprawnie proporcje Night Hunter.
Materiał źródłowy ma złe proporcje 1,779 a powinno być 1,777 (16:9). Plik to jakiś "samodział".
Kurier wyświetla się prawidłowo. Skalowanie z 304 linii do 2016 jest OK. Z VHS jakości nie dostaniesz.
 
Do góry