Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

Key_PL

New member
Cześć,
Z ciekawości, czy analogicznie można się spodziewać niebawem B6 z bajerami E6? Dziś przeczytałem o E6 i zgłupiałem.
Na marginesie, jak z mobilnością tych zestawów? Czasem organizujemy sobie w gronie rodzinnym seanse filmowe z projektorem na wyjeździe. Przymierzałem się do B5, ale nie wiem, czy da się to wozić w aucie bez uszczerbku dla jego zdrowia? Jak wyglądają pudła od tych zestawów, daje się to łatwo przenieść i zapakować do auta? W sumie w domu też raczej oglądamy coś tylko weekendowo i z racji niewielkiego "salonu" na co dzień spoczywałoby w pudle. Jak z tą mobilnością? Dzięki.
 

smile666

New member
"Philips Fidelio E6 jest już dostępna w sklepach Saturn oraz Media Markt.
Produkt jest dostępny od dziś w sklepie Saturn w Poznaniu, Aleja Solidarności. Są to pierwsze dostawy w związku z czym ilości są bardzo ograniczone."

Taką odpowiedź dostałem na profilu facebookowym Philipsa na pytanie o premierę Fidelio e6. :)
 

smile666

New member
Co się okazuje w sklepach nic nie wiedzą o E6, a w dodatku cena sugerowana na stronie producenta podskoczyła do 3900 :).

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników E5: Czy jeżeli głośników będą używane głównie do oglądania filmów, to brak głośnika centralnego jest dużym utrudnieniem jeżeli chodzi o oglądanie filmów i dialogi? Czy jest to jednak niezauważalne?

Fidelio E5 mi się bardziej podobają i są tańsze od B5, dlatego choć będą one głównie do filmów to wolałbym E5.
 

balbi00

New member
Niezła ściema. 3200 czy coś koło tego za E6 przez parę miesięcy i nigdzie ich nie było. Teraz 3909 i pewnie zaraz się pojawią w sklepach.
Ja dziękuję raczej nie skorzystam. Nie podoba mi się taka taktyka firmy.
 

smile666

New member
Panowie, ale jeszcze proszę odpowiedzcie mi czy jeżeli głośniki będą używane 70% kino/sport w tv i 30 % muzyka. To można spokojnie brać E5? (zdaje sobie sprawe że b5 da lepiej radę w filmach ale kilka stówek różnicy i wygląd przemawia za e5)
 

rees

Member
Panowie, ale jeszcze proszę odpowiedzcie mi czy jeżeli głośniki będą używane 70% kino/sport w tv i 30 % muzyka. To można spokojnie brać E5? (zdaje sobie sprawe że b5 da lepiej radę w filmach ale kilka stówek różnicy i wygląd przemawia za e5)

Zdecydowanie tak! Ja teraz w zasadzie używam E5 tylko do gier 5.1 (ps4 i xone) i filmów (Netflix) i spełnia swoją rolę znakomicie. Jeśli masz więcej kasy zainwestuj w najnowze E6 bo jednak wyświetlacz i lepsza symulacja centralnego to coś czego brakuje. Chyba że kupisz E5 o poło∑e taniej to nie ma co się szarpać.
 

smile666

New member
No i Tutaj właśnie się obawiam o filmy i te dialogi, filmy z dubbingiem/lektorem dla dzieciaków itp.

Co do inwestycji w sprzęt grający to 2500 zł to jest mój max a już i tak do E5 będę naciągał, a za e6 mogą wołać niecałe 4000 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale E5 jest w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum.
A radość jak u wszystkich posiadaczy - wielka !
 

rees

Member
Jak coś to w sekcji Sprzedam jest moja oferta na E5. Potrzebuję jednak B5 bo po zmianie mebli nie mieszczą mi się kolumienki po bokach i potrzebuję soundbara.
 

pebe86

Member
Bez reklam
I jak różnica między E5 a E6? W E6 jest wyświetlacz? Jakieś inne, warte odnotowania różnice?

Kiki, wiesz czy jest w planach następca B5, z wyświetlaczem?
 

Rado_d

New member
Wg mnie warto dopłacić, choć cena koncowa nie jest mała, ale co kto potrzebuje. E6 jest bardziej funkcjonalne
Wyswietlacz-pokazuje zrodlo dzwieku, poziomy ustawien i inne komunikaty.
Wbydowane wifi i karta sieciowa
Spotify czy Tunelradio, Google music teraz mozna sluchac bezposrednio z netu.
Mozna regulowac głośność odlaczanych glosnikow surround
Glowne glosniki posiadaja dodatkowo glosniki do dialogów w filmach
Zlacze USB, mozna sluchac mp3
Producent przewiduje update softu, przez wifi lub usb
Głośniki surround mozna używać oddzielnie jako glosniki przenosne w trybke mono jak i stereo.
Mamy profile dziwieku - music, voice, movie
Jest auto kalibracja glosnikow surround.
Sprzęt jest taki jaki powinien byc od poczatku, ale dobrze ze jest wybor, wielu osobom pewnie wystarczy E5.
 

puzon8

New member
Wg mnie warto dopłacić, choć cena koncowa nie jest mała, ale co kto potrzebuje. E6 jest bardziej funkcjonalne
Wyswietlacz-pokazuje zrodlo dzwieku, poziomy ustawien i inne komunikaty.
Wbydowane wifi i karta sieciowa
Spotify czy Tunelradio, Google music teraz mozna sluchac bezposrednio z netu.
Mozna regulowac głośność odlaczanych glosnikow surround
Glowne glosniki posiadaja dodatkowo glosniki do dialogów w filmach
Zlacze USB, mozna sluchac mp3
Producent przewiduje update softu, przez wifi lub usb
Głośniki surround mozna używać oddzielnie jako glosniki przenosne w trybke mono jak i stereo.
Mamy profile dziwieku - music, voice, movie
Jest auto kalibracja glosnikow surround.
Sprzęt jest taki jaki powinien byc od poczatku, ale dobrze ze jest wybor, wielu osobom pewnie wystarczy E5.
Rado d, czy w filmach ze ścieżką 5.1 (lektor i orygianał )faktycznie słychać różnicę w obecności centralnego strumienia do dialogów. Czy są one słyszalne wyraźniej niż w E5. U mnie E5 pod tym względem ( i tylko pod tym względem) był nie do zaakceptowania, mimo że testowałem go jak kosztował jeszcze 2100zł...bardzo proszę o odpowiedź, bo wiem, że użytkowałeś E5
 
Do góry