Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

Rado_d

New member
Rado d, czy w filmach ze ścieżką 5.1 (lektor i orygianał )faktycznie słychać różnicę w obecności centralnego strumienia do dialogów. Czy są one słyszalne wyraźniej niż w E5. U mnie E5 pod tym względem ( i tylko pod tym względem) był nie do zaakceptowania, mimo że testowałem go jak kosztował jeszcze 2100zł...bardzo proszę o odpowiedź, bo wiem, że użytkowałeś E5

Nie zauważyłem, aby byla wyrazna różnica. Jedynie jak włączyć tryb voice to faktycznke roznica jest i to duza. Uzywam tego np ogladajac Discovery, w filmach z Dolby tez to dziala ale trochę wycisza tylne glosniki.
Myślę ze tu pomogła by tylko mozliwosc regulacji glosnosci samych dialogów. Może wpadna na to w E7?
 

Rado_d

New member
Cos z moim E6 jest nie tak. Po zrobieniu kalibracji sluchajac sciezki dolby, co chwile strzela w glosnikach bezprzewodowych, i np. ogladajac film nagrany wczoraj z tvn(Sherlock..) nie ma dzwieku w glosnikach bezprzewodowych. Po zresetowaniu jest ok, no i jednak dialogi po resecie slychac duzo lepiej. Wiec jak pisalem wczesniej, ze roznicy w stosunku do E5 nie ma to jednak jest.
Czyli raczej bede musial oddac sprzęt do serwisu :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
E 6 miało kosztować ww detalu 3299 zł i wówczas ok.
Różnica 300 zł jak najbardziej, Ale różnica 13000 zł to znacznie na wyrost.
 

Rado_d

New member
Cos z moim E6 jest nie tak. Po zrobieniu kalibracji sluchajac sciezki dolby, co chwile strzela w glosnikach bezprzewodowych, i np. ogladajac film nagrany wczoraj z tvn(Sherlock..) nie ma dzwieku w glosnikach bezprzewodowych. Po zresetowaniu jest ok, no i jednak dialogi po resecie slychac duzo lepiej. Wiec jak pisalem wczesniej, ze roznicy w stosunku do E5 nie ma to jednak jest.
Czyli raczej bede musial oddac sprzęt do serwisu :(

Wymieniłem w sklepie na nowy zestaw i jest OK. Czyli mozna trafic na bubla.
 

jammin

New member
Zadzwonię jutro na infolinię, ale może ktoś wie kiedy E6 będzię dostępne w sprzedaży internetowej? Ciągle brakuje na saturn.pl...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są naprawdę dobre.
Większe możliwości jednak daje E5 .
Ale wg mnie różnica ceny nie pokrywa różnicy jakości .
E5 zastępuje i wieże i kino z dźwiękiem przestrzennym.
Cena za E5 2499 zł
Cena za B5 3199 zł
 

rees

Member
Używam E5 od 3 lat i jest naprawdę świetny zestaw do filmów w DD5.1 / DTS i do gier. Jak coś to odpowiem na pytania.
 

TBeck

New member
Cześć,

Nie znalazłem wątku poświęconego głośnikom Philips Fidelio E6. Czy różnice między E5 a E6 usprawiedliwiają róznicę w cenie? Czy są jakieś spekulacje odnośnie następcy E6 (lub odświeżonej wersji może z HDMI 2.0)?
Planuję zakup TV OLED55B7V, czy jeżeli podłączę odtwarzacz UHD do TV a następnie TV do E6 poprzez HDMI ARC to brak HDMI 2.0 w E6 nie będzie żadną przeszkodą?

Czy możecie polecić mi jakieś alternatywy do E6? Chodzi mi o głośniki/soundbary najlepiej z odłączanymi satelitami. Znalazłem tutaj informacje o JBL Bar 5.1 ale jest za długi. Testowałem LG SJ8 ale to nie grało dobrze. Myślałem też o LG SJ7...

--
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie usprawiedliwiają.
Fidelio E5 masz za 2499 zł i grają znakomicie w klasie cenowej.
Oleda LG 55B7 masz w specjalnej cenie z kalibracją gratis i z dostawą gratis.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV.
Na JBL 5,1 masz też specjalna cenę, jak i na Fidelio E6.

Napisz na Pw dostaniesz info.
 
Do góry