Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

magnes22

Member
Witam, mam kilka pytań odnośnie tego zestawu:

Czy ten zestaw będzie lepiej grał niż powiedzmy kolumny Taga Harmony TAV-606 v3. SE + Denon AVR-X520BT lub Yamaha RX-V479?


Załóżmy Xbox One 50%>Filmy,mecze,tv 30%>muzyka 20%

Chciałbym podłączyć do tego zestawu Xboxa One i dekoder NC+. Często oglądam filmy z dysku USB podłączonego do TV - jak puścić dzwięk na kolumny w tym przypadku?

Wiadomo kiedy będzie test E6? bo jak już miałbym się decydować to brałbym E6
 

rees

Member
Witam, mam kilka pytań odnośnie tego zestawu:

Czy ten zestaw będzie lepiej grał niż powiedzmy kolumny Taga Harmony TAV-606 v3. SE + Denon AVR-X520BT lub Yamaha RX-V479?


Załóżmy Xbox One 50%>Filmy,mecze,tv 30%>muzyka 20%

Chciałbym podłączyć do tego zestawu Xboxa One i dekoder NC+. Często oglądam filmy z dysku USB podłączonego do TV - jak puścić dzwięk na kolumny w tym przypadku?

Wiadomo kiedy będzie test E6? bo jak już miałbym się decydować to brałbym E6


JA mam podpięte do tego zestawu E5:
- PS4 (hdmi)
- Xbox One (hdmi)
- Dekoder Vectra (optyk a hdmi do TV bezpośrednio)

a z E5 hdmi do TV. I wszystko gra. Jak oglądasz filmy z USB, Smart TV to automatycznie dźwięk przez hdmi arc leci do E5. Polecam Ci E5 z czystym sumieniem bo ja kupiłem go rok temu za 2000 zł u Kikiego
 

MłodyStary

New member
@rees
Powiedz mi proszę jak z bateriami w głośnikach odłączanych? cały czas dobrze trzymaja?
często ich używasz? ktoś kiedyś tez wspominał że kiepsko u nich z głośnością jak to z Twojej strony wygląda?

pozdrawiam
 

rees

Member
Wszystko gra i buczy tak jak rok temu (w marcu odebrałem). Satelity używam codziennie, po 2 godzinki jak gram wieczorem na Ps4. W weekend zostawiam czasem żeby się rozładowały i wtedy stawiam na bazę. nie widzę jakiejś zmiany w długości pracy. Co do ceny: za 3 tysie to bym kupił E6 lub B5. W zasadzie u mnie lepiej się***sprawdziłby B5 bo mam mała antresolę i nie potrzebuję lepszego dźwięku do muzyki tylko stricte do grania.
A jak chcesz E5 to mogę ci sprzedać :) Kupię sobie B5 :))
 

MłodyStary

New member
Wszystko gra i buczy tak jak rok temu (w marcu odebrałem). Satelity używam codziennie, po 2 godzinki jak gram wieczorem na Ps4. W weekend zostawiam czasem żeby się rozładowały i wtedy stawiam na bazę. nie widzę jakiejś zmiany w długości pracy. Co do ceny: za 3 tysie to bym kupił E6 lub B5. W zasadzie u mnie lepiej się***sprawdziłby B5 bo mam mała antresolę i nie potrzebuję lepszego dźwięku do muzyki tylko stricte do grania.
A jak chcesz E5 to mogę ci sprzedać :) Kupię sobie B5 :))


Dzięki za odpowiedź :)
ja cały czas jeszcze myślę niezdecydowany ale coś tam wybiorę odpowiedniego :)
 

najmad

New member
JA mam podpięte do tego zestawu E5:
- PS4 (hdmi)
- Xbox One (hdmi)
- Dekoder Vectra (optyk a hdmi do TV bezpośrednio)

a z E5 hdmi do TV. I wszystko gra. Jak oglądasz filmy z USB, Smart TV to automatycznie dźwięk przez hdmi arc leci do E5. Polecam Ci E5 z czystym sumieniem bo ja kupiłem go rok temu za 2000 zł u Kikiego


Jeśli mogę zapytać: po co masz spięty dekoder optykiem z Vectrą? Skoro posiadasz w TV ARC, to nie musisz. Po HDMI przejdzie dźwięk wielokanałowy - sprawdzałem.
 

rees

Member
Jeśli mogę zapytać: po co masz spięty dekoder optykiem z Vectrą? Skoro posiadasz w TV ARC, to nie musisz. Po HDMI przejdzie dźwięk wielokanałowy - sprawdzałem.


Bo jeszcze raz podsumuję:

- PS4 jedno HDMI, Xone drugie HDMI. Więcej w E5 nie ma 3 HDMI więc Vectra jest spięta HDMI bezpośredni z TV i optyka podpiąłem z dekodera do E5.
Chyba że sugerujesz że bez tego optyka TV i tak przerzuci dźwiek z HDMI Vectry do HDMI ARCa z E5?
Czyli po prostu wywalić kabel optyka i dalej będzie dźwięk w E5? To dobra sugestia :)
 

rees

Member
Chyba że sugerujesz że bez tego optyka TV i tak przerzuci dźwiek z HDMI Vectry do HDMI ARCa z E5?
Czyli po prostu wywalić kabel optyka i dalej będzie dźwięk w E5? To dobra sugestia :)

Najmad dzięki za sugestię, faktycznie działa sobie. A tak dublowałem połączenie audio :)
 

bahamut24

New member
Witam
Stoje przed dylematem. Chce zakupic glosniki do mojego samsunga h6400 i zgrzalem sie na te e5 ,podobaja mi sie za rozwiazanie. Nie potrzebuje kina domowego bo mam ps4 a filmy moge tez z dysku puscic. Uzywam 40% TV/40% PS4 /RESZTA inne. W MM wpadl mi w oko jeszcze soundbar HTB9150 cena podobna a mozliwosci wieksze jednak jak zawsze w przypadku sprzetu pojawia sie ALE...
Jeszcze pytanie czy jak podlacze e5 pod tv i wlacze radio w aplikacji i wylacze telewizor to dzwiek bedzie lecial?
 
Ostatnia edycja:

najmad

New member
Najmad dzięki za sugestię, faktycznie działa sobie. A tak dublowałem połączenie audio :)

Sprawdziłem to wcześniej, dlatego wiedziałem, że to działa :)
Nie wiem jak u Ciebie, ale mój tv, po arc przepuszcza taki dźwięk jaki dostaje (sprawdzane na innym amplitunerze, który ma wyświetlacz:) ). Jest to o tyle fajne i istotne, że jeśli program nadaje w AC3 to masz pewność, że nie idzie to dalej po stereo, tylko wielokanałowo.

Zauważyłem u siebie jednak inną przypadłość. U mnie włączając dekoder z pilota (włącza od razu tv i głośniki), jednak po chwili muszę na pilocie z głośników ZAWSZE przełączyć na odpowiednie źródło - czyli nie trzyma ostatniego. Też tak masz?
 

najmad

New member
Witam
Stoje przed dylematem. Chce zakupic glosniki do mojego samsunga h6400 i zgrzalem sie na te e5 ,podobaja mi sie za rozwiazanie. Nie potrzebuje kina domowego bo mam ps4 a filmy moge tez z dysku puscic. Uzywam 40% TV/40% PS4 /RESZTA inne. W MM wpadl mi w oko jeszcze soundbar HTB9150 cena podobna a mozliwosci wieksze jednak jak zawsze w przypadku sprzetu pojawia sie ALE...
Jeszcze pytanie czy jak podlacze e5 pod tv i wlacze radio w aplikacji i wylacze telewizor to dzwiek bedzie lecial?

Ale skąd chcesz puścić to radio? z jakiej aplikacji? Po telefonie? Jeśli tak to bez problemu. Wtedy puszczasz to przez BT i nie musisz w ogóle włączać tv :)
 

najmad

New member
Chce puscic radio w telewizorze i wylaczyc go.

No to chyba na pewno się nie uda(ale spróbuj). Nie uda dlatego, że radio idzie z tv, który masz zamiar przecież wyłączyć, a nie z głośników Philipsa. Reasumując, głośniki nie będą miały źródła dźwięku, które mają obsłużyć.
 

rees

Member
Zauważyłem u siebie jednak inną przypadłość. U mnie włączając dekoder z pilota (włącza od razu tv i głośniki), jednak po chwili muszę na pilocie z głośników ZAWSZE przełączyć na odpowiednie źródło - czyli nie trzyma ostatniego. Też tak masz?

Nie jestem pewien ale chyba nie. PS4 jakoś wymusza zawsze swoje źródło i nawet jeśli mam E5 na HDMI1 w TV a leci dekoder VEctry na HDMI2 to samo się przełącza źródło w TV jak wyczuje sygnał. Zaś samo E5 faktycznie nie pamięta czy był na PS4 czyli hdmi1 e5 czy xbox one na hdmi2 e5.
 
Do góry