Philips Fidelio E5 test - radość w duszy, ciepło otoczenia, mocny zaskakujący bas.

mactwar

New member
Jeśli nie zawsze włączałeś apli do oglądania tv, to tutaj nie uzyskasz takiego efektu. Głośniki włączają się zawsze przy oglądaniu tv.

Używam pilota Logitech i każde włączeniu TV włącza amplituner, głośniki z TV mam wyłączone na stałe.
Znalazłem właśnie info, że następca E5 czyli E6 ma dodatkowe głośniki, które imitują centralny :)
Interesujący też jest soundbar B5 - przy nim zniknąłby problem braku centralnego.

W sumie najlepiej by było wypożyczyć do domu na testy Fidelio i porównać z tym co już u mnie stoi, tylko u mnie w mieście nie widziałem tego w żadnym markecie.
 

najmad

New member
Pisząc o tym, że zawsze włącza głośniki, miałem na myśli zestaw "e5" :)
Generalnie opcja HDMI CEC daje taką możliwość. W tym się właśnie różni od standardowych amplitunerów, że tutaj głośniki (e5) ZAWSZE grają, a nie tak jak w przypadku prawdziwego kina - jeśli z niego nie korzystasz to dźwięk idzie przez tv.

Jak spojrzysz na wcześniejsze wpisy, to jeśli bardziej oglądasz filmy to polecają niby właśnie zestaw B5. Do muzyki (stereo) E5.
Mnie się w sumie trafiła okazja na e5-tki, dlatego je wziąłem ;)
 

najmad

New member
A z tego co czytałem, to E6 NIE MAJĄ dodatkowego centralnego głośnika, ale potrafią emitować dzwięk:) więc nadal to będzie 4.1 (chyba).

Nie wiem czego oczekujesz od kina. Jeśli prostoty i braku kabli (kobiety tego nie rozumieją, sic!) to jak najbardziej się sprawdzi :)
 

mactwar

New member
A z tego co czytałem, to E6 NIE MAJĄ dodatkowego centralnego głośnika, ale potrafią emitować dzwięk:) więc nadal to będzie 4.1 (chyba).

wypowiedziałem się nie precyzyjnie, chodziło o to:
"Soundbars offer an improvement on voice over TV speakers thanks to the enhanced central channel. Philips wanted to emulate this with the E6, but while keeping minimalist without a central speaker. The result is a virtual centre channel created by aiming drivers into centre. They now angle differently to the last generation of drivers. This should result in clearer audio for voices. We could hear everything very clearly even when not seated in the centre so this seems to have worked"
 

irek.n

New member
Chciałbym dołożyć do TV jakieś rozsądne nagłośnienie. Priorytetem jest muzyka, większość czasu słuchamy muzyki (z dysku, z internetu), od czasu do czasu film. Salon 30m2, wymagania standardowe - nie jestem audiofilem.
Zastanawiam się nad B6 (orientujecie się kiedy będzie dostępne?) lub Zenit5.1 - żonie bardzo podobają się te jasne kolumny :)
Jakie są Wasze odczucia dotyczące tych dwóch zestawów?
 

grande mario

New member
Witam wszystkich,

śledzę często wątki na forum, głównie dotyczące Philipsa [słabość do marki :)]. Już prawie zakupiłem zestaw E5, jednak profilaktycznie odwiedziłem stronę Philipsa, a tam już E6 ! Niestety na infolinii Philipsa nie potrafili powiedzieć kiedy ów zacny sprzęt będzie dostępny w Polsce. Czy macie może jakieś info w tym temacie?

Druga sprawa. Obecnie w salonie gra Philips Streamium MCI900. Główna zaleta to brzmienie i źródła: radio internetowe i muzyka z dysku. I tu mam pytanie jak zmienię na E5 / E6, to aby źródłem nadal było radio internetowe i muzyka z sieci [dysku] to: lepiej zakupić odtwarzacz sieciowy Pioneer np .N50-A [w sumie tylko jako odtwarzacz sieciowy] czy lepiej amplituner? Czy zestaw Philipsa odtworzy z amplitunera, czy ni ebedzi eto dublowanie wzmacniaczy... samo E5/E6 jest już wzmacnaiczem... co radzicie koledzy?
 

grande mario

New member
Na stronie Philips Polska jest już pełna dokumentacja E6, na papierze zapowiada się ciekawie w stosunku do E5, mam tylko nadzieję, że nic nie popsuli i brzmienie nadal będzie tak dobre jak opisujecie w postach.
 

balbi00

New member
Czym się różnią E6 od poprzedniej wersji E5? Czy jest coś na co należy zwrócić szczególną uwagę porównując starszy model z nowym?
 

grande mario

New member
balbi00 jest parę rzeczy:
- wygląd - na zdjęciach góra satelit i sub są w kolorze czarnym [w E5 było to jasne drewno], nie wiem czy teraz też jest drewno ale jest ciemne, wydaje sie też, że i material ten szary jest ciut inny, a i SUB ma inną podstawę / nóżki
- E6 ma wyświetlacz na jednej z kolumn ukryty za materiałem, skromny ale jest
- E6 ma podobno namiastkę centralnego głośnika do dialogów [trzeba poczytać jak to działa], reklamują, że teraz to już pełne 5.1
- w E6 zdejmowane satlity mogą grać oddzielnie jako pełnoprawne głosniki stereo przez BT np. dla smartfona
- w E6 masz dodtkowo automatyczną kalibrację przestrzenną [do satelit]
- HDMI 4K2K - trochę tego nie kumam jak przez te głośniki ma przechodzić obraz....
- Google Cast i Spotify Connect

A zatem jest trochę różnic, niektóre szczególnie ciekawe i potrzebne, inne raczej jako bajer, w zależnosci od użytkownika. Wszystko jest już na stronie Philipsa dokłłdnei opisane. Dlatego czekam bardzo na testy porównawcze tych dwóch modeli, czy rzeczywiscie najważniejsze czyli dźwięk, jest na tym samym wysokim poziomie. Wtedy warto się zastanowić czy tańsze E5 czy droższe E6...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dokładnie jak opisałeś.
Modele będą dostępne w marcu za 3299 zł .
Model E5 jest tańszy 300 zł .
 

rees

Member
Koledzy pomóżcie. Zauważyłem dziwną przypadłość w moim E5.
Włączam PS4 (podpięty HDMi -> E5 -> TV) po paru minutach grania nagle zanika sygnał i tracę obraz na TV ale ∂źwięk słyszę. Kabel HDMI więc co - wiązka video padła? Zwaliłbym to na winę kabla gdyby nie podobna sytuacja przy kabelku optycznym podpiętym do dekodera a dekoder osobno hdmi bezpośrednio do TV. Też mi dzisiaj zgasł dźwięk podczas oglądania TV. Tak jakby E5 przełączał sięw jakiś standby mode albo tracił sygnał. Tak się dzieje od ok 2- 3 mies. Nie zawsze, nie codziennie, ale co który dzień jestem w stanie to zauważyć. Robiłem reset z instrukcji. Może wyjąć go z gniazdka na dobę? Jakieś rady? Serwis?
 

MłodyStary

New member
dokładnie o ten model pytam
sprzedaż rusza w marcu (jak pisałeś)
chciałbym poznać opinie przed zakupem e5
mam czas właśnie do marca może nawet kwietnia zanim zrobię mieszkanie więc może i cena e5 będzie przyzwoita po wyjściu "starszego brata" albo warto będzie dopłacić...
nie tak łatwo wybrać "coś" do salonu :) szczególnie jak się na tym nie znam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele E6 już są faktycznie wyprodukowane.
Mają wysłać na testy więc mam nadzieję że szybko.
 

darcys7

New member
Przymierzam się do kupna e5 a może zaczekam na e6...
Czy do przednich głośników i subwoofera jest potrzeba doprowadzenia kabli jakichkolwiek (zasilanie/dzwiek) czy tylko do przedniego lewego głośnika? A może mają one akumulatorki podobnie jak tylne głośniki? Chodzi mi o model e5 jak i e6
 
Do góry