Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

conqest

Well-known member
Bez reklam
Panowie po moich jazdach z 8535 nie sądziłem że pomyślę kiedyś jeszcze o philipsie, ale chyba dam mu szansę. Waham się pomiędzy 85x6 a 9206. Cenowo nie ma dużej różnicy i pytanie czy różnica w obrazie jest duża.?
 

sobeek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie pytanie, czy obraz na Samsung QN91A będzie dużo lepszy niż na Philips 9206? Teoretycznie MiniLED z QLED vs zwykły LED, ale wiem, że nieraz to tylko dane techniczne..
 
Conquest, a co z tym 8535 jest nie tak ? Opinie ma dobre
Sobeek, mąż siostry mojej partnerki kupił tego samsunga 75 cali, pytałem co i jak, ale tak ogólnie mówił że ok, tv jak tv, duży, więcej nic nie mówił, niektórzy nie wchodzą w szczegóły, ale chyba on nie ma Dolby vision,w sumie to mało potrzebne, tak między nami i chyba czegoś jeszcze tam nie było, nie pamiętam dokładnie, czy hdmi 2.1
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Przeczytaj wątek na tym forum o 8535 to będziesz wiedział. Tam był dramatyczny problem z plamami, artefaktami w ciemnych scenach. Wyglądało to koszmarnie
 

tobot

Member
Właśnie rozpakowuję PUS9206 i... proszę o pomoc, podzielenie się spostrzeżeniami - parę rzeczy wydawa mnie się dziwne lub inaczej: do tej pory nie spotkałem się.
1. trytytka do przewodów z tyłu na dole już jest przymocowana: normalne, czy świadczy o już użyciu tv?
2. plastikowe zaślepki otworów na nóżki - 4 szt., z czego 2 pokryte są folią, a 2 nie
3. lekko zarysowany plastik na subwooferze
 

Gwidon1701

New member
Czytam czytam i nie mogę się zdecydować czy wybrać sony XR X90J czy Philipsa 9206 . Więcej pozytywnych opinii ma sony lecz moja kobieta nie chce słyszeć o tv bez ambilight . Obecnie mam pus 7354/12 43 cale i jestem zadowolony . Czy jeszcze ktoś porównywał XR X90 do 9206 ?
 
Właśnie rozpakowuję PUS9206 i... proszę o pomoc, podzielenie się spostrzeżeniami - parę rzeczy wydawa mnie się dziwne lub inaczej: do tej pory nie spotkałem się.
1. trytytka do przewodów z tyłu na dole już jest przymocowana: normalne, czy świadczy o już użyciu tv?
2. plastikowe zaślepki otworów na nóżki - 4 szt., z czego 2 pokryte są folią, a 2 nie
3. lekko zarysowany plastik na subwooferze
1. U mnie też była przymocowana trytytka.
2. Plastikowe zaślepki miałem takie same z tyłu na taśmę samoprzylepną.
3. Zarysowania nie zauważyłem.
 

tobot

Member
Dzięki Patryk1984 :)
Zarysowanie olałem - nie oglądam od tyłu (telewizora).
Sprawdziłem ilość przepracowanych godz.: 0 w obu opcjach (sklepowy i domowy). Mam jeszcze 44 dni na zabawę. Intensywnie obserwuję. na teraz jest OK - mnóstwo opcji. Gąszcz.
 

MickyMic

New member
Uchwyt do 9206

Wieszał ktoś 9206 na 2 srubach? Mam stary uchwyt (dla mnie fajny, bo TV jest blisko ściany), na którym przez 8 lat wisiała plazma 30kg 43" i było jej OK😀 Uchwyt pozwala na przykręcenie TV tylko na 2 śruby, a do 2 są tylko dystanse w zestawie. Zastanawiam się czy 65" 9206 nie jest za duży na takie mocowanie, lub może zbyt "elastyczny", bo te dzisiejsze wynalazki pewnie nie są tak solidne jak kiedyś 😁. Macie jakieś doświadczenia z tym modelem, ktoś może już zaglądał do środka? 😁
 

ferg80

Member
cześć. Witam.Ponieważ zastanawiałem się nad kupnem tego tv pus9206 i czekałem na test a się nie doczekałem postanowiłem go kupić po oględzinach w sklepie na sygnale antenowym. I się nie zawiodłem.Mam go od ponad miesiąca.

....ale zacznijmy od początku.
postanowiłem się zapisać do tego forum bo jak czytam te wszystkie ,,pierdy,, to mnie to zmobilizowało. Powiem tak : ..do tej pory użytkowałem ponad 2 lata Philipsa OLED 803. Zapewniano mnie przy zakupie ,że ma milion zabezpieczeń przed wypaleniami i nic mi nie grozi.Tak więc proszę mnie nie zapewniać,że teraz jest inaczej..bo to nie prawda i kłamstwo Philipsa.. Po 6 miesiącach użytkowania miałem wypalone paski informacyjne na dole ekranu. Naprawa na gwarancji bez problemu. Po kolejnych 6 miesiącach ( mimo stosowania się do zaleceń,że za dużo oglądam telewizji informacyjnych) to samo. Wypalenia.Czarne pasy na dole. Wymiana po raz drugi na gwaranacji z małym zastrzeżeniem ,że wymiana jest polubowna . Po kolejnych 6 miesiącach to samo ..czarne pasy na dole ( mimo tego,że teraz jak czubek codziennie na koniec włączałem i wymuszałem czyszczenie matrycy z pozostałości obrazu, aż się rodzina ze mnie śmiała co ja za tv kupiłem)...i tym razem odpowiedź PHILIPS POLSKA :..to nie wada a niedoskonałość technologiczna (opisana w instrukcji),a ja nie powinienem oglądać za długo kanałów ,które wyświetlają stałe obrazy.Jakby to była moja wina. Odmówili mi wymiany matrycy i odesłali do sądu. Po interwencji Rzecznika Praw konsumenta też odesłali mnie do sądu. Fakt jest taki,że kupiłem tv Oled za 5700zł o faktycznie świetnym obrazie na 2 lata i do kubła.Dziękuję bardzo. Nigdy wiecej oleda. Gdyby nie to ,że Philips ma wyłączność na razie na Ambiliht to bym podziękował za tą markę przez ich politykę gwarancyjną ale niestety to mnie kręci. Dlatego szukałem LEDA 100hz. pojawił się9206. nie doczekałem się testów więc kupiłem. Powiem tak:

Nie żałuję. Tv bardzo dobry. Czerni nie ma ( jak każdy LED)i to jego wada. Coś za coś. Jednak ma wiele atutów. Obraz doskonały. Dla miłośników sportu żadnych smużeń.Wszystko jak trzeba.. ,Odświeżanie 100/120hz cieszy bo oglądanie szybkich scen nie robi problemu jak na odbiornikach 50 herzowych tzn. na meczach piłka nie smuży jak kometa a obraz nie żarzy . bardzo płynny ruch. Może trochę patrzenie z boku kuleje bo w OLEDZIE to było lepiej ale umówmy się z przedpokoju tv nie oglądam.Fabryczne ustawienia dno.Trzeba się pobawić 2 dni i obraz wyjdzie żyleta. Dla tv..zboków ( wyjadaczy i koneserów, którzy inaczej widzą obraz tv) fajna funkcja CALMAN po podłączeniu sprzętu do kalibracji ale szkoda kasy,,,,obraz zadowalający przeciętnego zjadacza chleba. Z przesiadki z OLEDA na LEDA tylko czerni mi brakuje ale jaki luz ,że tv na lata a nie na 2 lata ( to duży komfort po OLEDZIE). Podczas oglądania filmów z kanałów filmowych tv niestety troszkę nie domaga w ciemnych scenach. Niewiele wtedy widać w porównianiu do OLEDA i trzeba podwyższać jasność ekranu w ustawieniach a to nie zawsze dobrze wpływa na oglądanie normalnych scen dziennych. Trzeba się z tym dobrze pobawić aby dobrać ustawienia dla siebie. Ponadto przy ustawieniach tv należy na dzień dobry wyłączyć czujnik światła który dramatycznie obniża ostrość obrazu. .Podczas oglądania produkcji w HDR i dolby vision z NETFLIX lub innych platform dopiero wydobywamy krystaliczny idealny obraz w pełnej gamie kolorów.Mega obraz . Ogólna moja ocena po niedługim czasie użytkowania jest bardzo dobra . Dźwięk doskonały wzbogacony soobwaferem i fabryczną kalibrcją. Dźwięk jak na telewizor bardzo dobry . 50W w układzie 2 głośniki + subwofer. Dają radę . Dodatkowo warto zrobić dostępną w menu kalibrację głośników do pomieszczenia .Ambilight świetny..wzbogacony o bajery do spania czy relaxu. Świetnie współpracuje z Philips Hue bo akurat tego używam.Ambilight 4 stronny daje kosmiczny efekt. W połączeniu z oświetleniem salonu Philips Hue daje mega efekt.
Wykonanie tv PREMIUM, Ramka metalowa, elegancka i niewielka.Nie tak jak trzeszczące plastiki konkurencji. Pilot srebrny, dobrze wykonany, poręczny. Podświetlany i bardzo czuły. Polecenia głosowe działają idealnie.

...a jak czytam,że nie ma jakiejś funkcji, że nóżki nie takie, że to kicha, że ambilight słaby, że coś tam coś tam.....kurcze ludzie...to tylko telewizor... i to raczej dobry ale wyjdzie po latach,.


,,,dla miłośników OLED....
To nie jest tv dla was. Kupujcie OLEDy i je zmieniajcie po 2 latach bo jesteście bogaczami. OLED to totalna porażka .....i nigdy więcej tej technologii. ( mimo jakości obrazu aż taki rozrzutny nie jestem)

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I extra - każdy wybiera dla siebie jak najlepiej.
Mam Oledy i nie mam powidoków - i niech tak zostanie.
Jakość preferencyjna jak dla mnie.
A lubię najlepszą jakość.

Miliony osób kupuje LCD TV i są zadowoleni dla swoich potrzeb również.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
W 65 calach też ma matrycę mva? Jaki jest szerokość nóżek na węższym rozstawie?
 
Ostatnia edycja:

adaskotoski

New member
Hej, też borykałem się pomiędzy zakupem 65pus9206 a 65oled805. Ostatecznie wybrałem tak jak logika i większość tu osób podpowiada pus9206 z racji na żywotność matrycy. Teraz cierpliwie czekam na dostawę. Może ktoś podzieli się uwagami jak wyciągnąć najlepszy obraz za pomocą pilota w zaciszu domowym ? ....a może założymy nowy temat z propozycją najlepszych ustawień dla tego modelu ?
 

ferg80

Member
Każdy ma inne preferencje. Więc zarezerwuj sobie trochę czasu wieczorem i ustaw tv na pozycji OSOBISTE pod siebie.Na pewno zajmie ci to 2 lub 3 wieczory zanim się wstrzelisz. Uważaj tylko z ostrością bo obraz fajny wychodzi ale np. w kanałach informacyjnych na twarzach ludzi zmarszczki widać a to przesadne.
 

tefalio

New member
W 65 calach też ma matrycę mva? Jaki jest szerokość nóżek na węższym rozstawie?


80 cm mierzac od zewnetrznej strony nozek


Mam 65 cali i jest va, te ktore sprawdzalem palcem w sklepie tez mialy va, gosc w sklepie mowil ze maja tylko va ale im nie ufam :D


Ja nie jestem znawca ale moje oczekiwania telewizor spelnia i moge poolecic.


Kilka postow wyzej jeden z uzytkownikow pisal o czerni. Pewnie po przesiadce z Oleda moze byc bieda lecz ja przesiadlem sie z innego tv led i ten Philips moim zdaniem ma w porzadku czern. Za dnia czern to czern, w nocy jak zawsze robi sie gorzej. W kompletnym mroku z wylaczonym ambi widac na przyklad ze dolny/gorny pas w filmie nie jest idealnie czarny tylko wpada w szarosc, jednak gdy wlaczy sie ambi to juz na przyklad dla mojego oka jest juz git czern
 
Do góry