Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

sobeek

Klub HDTV.com.pl
VIP
No u mnie w 95% Netflix, HBO lub Amazon Prime, zwykłej TV praktycznie nie oglądam i większość seansów po 21, w gry nie gram i sportu nie oglądam. Moje główne rozważanie to przy odległości 3.5 m lepiej OLED 55 czy LED 65? Oba z ambi ;) teraz był stary LCD 42 i też dało się oglądać.. :p
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Niedawno po 9 latach z 50" wymieniałem tv na 55" bo wydawało mi się, że 55 wystarczy. Nie wystarczyło. Za mały. Po kilku dniach zmieniłem na 65" . Ma do tv 3,5-4 mtr.
Zdecydowanie 65" przy tej odległości.
 

mkaw70

Member
Wiesiek19
A do takiej odległości to chyba optymalnie byłby chyba 75 cali, nie masz wrażenia że mógłbyś mieć większy, ja też myślę nad zakupem i mam 3 metry i celuje w 75.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiesiek19
A do takiej odległości to chyba optymalnie byłby chyba 75 cali, nie masz wrażenia że mógłbyś mieć większy, ja też myślę nad zakupem i mam 3 metry i celuje w 75.

Myślałem. Mógłbym, ale finanse wzięły górę. Nie chciałem byle czego byle 75, a już coś dobrego swoje kosztuje.
Także ooo..:popcorn:
 

wysio

Member
Bez reklam
Mając 42 cale, to zmiana na 55 z ambilight będzie bardzo odczuwalna. Ja wcześniej miałem 50 cali, zmieniłem na 55 i też mam odczucia, jak kolega wyżej napisał - trochę mały. Ale w swoich osobistych preferencjach 65 cali w innej technologii niż OLED bym mnie chciał i swojego wyboru nie żałuję. Też mam ok 3.5m do ekranu.
 
Zawsze marzyłem o OLED, jestem zachwycony czernią z OLEDa w telefonie, ale bez zabezpieczeń takich jakie są chociażby Philips OLED 806, boję się, że kupię TV na dwa lata. Sam Philips OLED 806 65" ma dla mnie za wysoką***cenę, więc będę musiał się***pewnie zadowolić TV z wątku.

Mam aktualnie 11 letniego Philipsa 42" (bez ambi).. czy myślicie, że skok na 65" 9206 będzie wielkim progresem? A może coś innego?

Czy ja wiem? Myślę że ten progress będzie mało odczuwalny :-D szkoda kasy moim zdaniem :-D nie zauważysz prawie różnicy ;-)
 

sobeek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie no wiem, że będzie wielka różnica :p ale nadal nie wiem co lepsze z 3.5 metra 55 OLED czy 65 LED (z tematu) oba z ambi jako zamiennik ponad 10 letniego 42 cale bez ambi.. pomóżcie ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie mam pytanie - jak wygląda nagrywania na tym telewizorze na usb ,próbował ktoś nagrywać na pendriva ,jaki to musi być usb 3,0 /3.1 może ktoś podać konkretny typ ,Czy jest podana maksymalna pojemność nośnika jaki może być obsługiwany
 

tobot

Member


w sumie niezły artykuł :O
też polecam (m.in. oczywiście) artykuły na fachowych, specjalistycznych portalach, np. na hdtv polska. Zresztą wystarczy inteligentnie, wybiórczo skorzystać z wuja google i wpisać np. "Kalkulator odległości od TV" - o ile odległość jest priorytetem, a nie ciekawostką :) Ja traktuje to jako zdrową informację, a siadam tak, jak mi wygodniej :)


Jedzie ku mnie PUS9206 w 65" i 45 dni na zwrot jakby co, chociaż nie przewiduję. Patrzyłem jeszcze na PML, ale dwukrotnie wyższa cena nie daje gwarancji na dwukrotnie lepszą jakość, a wady które być może (a może nie) zostaną naprawione skutecznie (lub nieskutecznie) utwierdziły mnie w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj w ME porównywałem 9206 z Sonym XR55X90JAEP za 4299. No i powiem, że Philips słabo wypadł - kontrast w Sonym dużo lepszy. Jestem świadom, że ten model posiada Full Array i nie wiem, w jakim trybie obrazu pracował 9206, lecz po ekranie VA spodziewałem się więcej.No i kątów to już nie da się podregulować, a w Sonym są jednak lepsze. Fakt, menu i smart działają szybko, pilot ok. Dźwięku w markecie nie za bardzo da się porównać.
Powiem, że tylko Ambi na razie trzyma mnie przy Philipsie.
 
Ostatnia edycja:
A tu inny kolega, oddał tego sonego, na rzecz tego Philipsa i ma odmienne zdanie, z dwie strony wcześniej pisał o tym ,jak patrzyłeś w sklepie, to też miałem takie wrażenie, one tam mają obraz ustawiony wyżyłowany, jak samsungi,Philips był upchany pod oświetleniem sklepowym i obraz ewidentnie nieustawiony, dobrze akurat ja, że mam też w domu sony xf 90 na full aray i mam porównanie, ale zależy co kto lubi, powiedział pies liżąc się po własnych jajkach ;-)
 
W sklepie niektóre tv mają puszczany obraz testowy, a inne tv nie, samsung ma agresywną politykę, ma w euro swoich sprzedawców, też widziałem w sklepie przed zakupem xr 94, cudowny piękny obraz, wręcz kryształ :) tylko ciekawe co by się stało, po powrocie do domu i włączeniu na nim dekodera Polsatu hahahahaha, pewnie byłby szok!! Musiał bym się upić z rozpaczy :-D
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
No jak masz Full Array, to napisz coś więcej o porównaniu z 9206. Bo o ile się nie mylę, to w tym modelu są tylko 32 strefy, więc na niektórych scenach mogą wychodzić komedie.

Wiem, że markecie oświetlenie, ustawienie na półce itp.
Dlatego dodałem, że nie wiem, jakie były ustawienia obrazu, bo co chwila TV wracał do trybu prezentacji, a dodatkowo nie miałem zbyt dużo, by bardziej się przyjrzeć.


A porównanie było na obu TVP1 HD.
 
Ostatnia edycja:
No to jak nie wiesz, jakie były ustawienia obrazu, to jak można napisać że wypadł blado? No albo piszemy opisujemy rzetelnie,albo zaraz każdy będzie pisał byle co, co mu ślina na język przyniesie, też mogę pójść do euro, włożyć ręce w kieszeń, postać 30 sekund przed jakimś tv i potem napisać- nie nie, nie no nie no, blado, słabo feeee
 
Jak Ci się podoba ten sony, to kup sobie sony, przecież nikt nie karze kupować tego Philipsa,luzik :) mi chodzi tylko o rzetelność wypowiedzi, inni wolą oled, ja bym nigdy oleda nie kupił, ale są ludzie którzy są fanatykami oleda i spoko, lubią i są szczęśliwi, to ok :)
 

waltman

Klub HDTV.com.pl
VIP
Doprecyzowując - przełączyłem 9206 w tryb ISF dzień, ale już do ustawień nie mogłem dotrzeć, bo jak wspomniałem co chwila wracał do trybu prezentacji.
 
No ja już pisałem, podobał mi się w sklepie ten xr 94 sony 65 cali, tylko że droższy był o wiele, tym Philipsem w domu pobawiłem się ustawieniami, najbardziej podoba mi się w trybie calman, kolory i kontrast najlepszy, to samo automatyczna kalibracja dźwięku, też dla mnie najlepsza do tego dźwięk z tych głośników i pilot i ambilight mega dużo ustawień, to dla mnie za tą cenę bezkonkurencyjne są, do tego spasowanie tv i użyte materiały, bardzo wysokiej jakości, nieporównywalne z sony,nie czepiam się pierdół typu, czy jest gdzie uczepić kabelek i nie wyssywam z sobie z palca problemów
 
Do góry