Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

Mamy także jak już też pisałem, tego sony xf90 full array i komisyjnie uznaliśmy że w Philipsie jest lepszy obraz,dla nas oczywiście :) spasowanie obudowy w tym sony jest średnie, to dobry tv, ale nie wart tej ceny, w jakiej był, do tego nie działa nam już smartview,za cenę jaką był 5500-5000 tysi, absolutnie był nie wart, jak już też pisałem, wzięliśmy na firmę, to wyniósł 4 tysie i też nie był tyle wart, powinien kosztować 3 tysie, tyle jest wart
 

pawel52

New member
Nie no wiem, że będzie wielka różnica :p ale nadal nie wiem co lepsze z 3.5 metra 55 OLED czy 65 LED (z tematu) oba z ambi jako zamiennik ponad 10 letniego 42 cale bez ambi.. pomóżcie ;)

Mam 65", oglądam z ponad 3.5 m i do odbioru programów w 4K jest zdecydowanie za mały. W przyszłym roku będę kupował 75"- 77", telewizor pracuje ponad 16 godzin dziennie ( jak za komuny radio ) więc bedzie to LED.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe oledy mają 8 zabezpieczeń, a Philips ma już anty burn - za co dostał nagrodę Eisa. Więc może grać jak w PRL-u.
 

SDman

Banned
@kiki pewnie, że może ale raczej proponowałbym Twoją metodę
"Co rok nowy TV" wtedy można się chwalić, że "u mnie gra ponad rok i nic się nie wypaliło" :)
 

pb923

New member
Mam teraz tego Philipsa 9206,ale dzisiaj ogladalem philipsa oled 706 i powiem ze super,ten co teraz mam to moge go zwrocic jeszcze mam 7 dni jak myslicie,isc w tego oleda.W mediamarkt maja go za 5100 plus moga zrobic kalibracje za 400zl.Czy zostac z tym 9206 i zamiast dokladac do oleda to zrobic kalibracje 9206 jak myslicie da sie cos wyciagnac z tego tv.Ogólnie jestem zadowolony ale jak ogladam tv to cos mi brakuje jescze w tym tv nie dokonca jestem jeszcze przekonany czy zostac z nim czy nie.TV uzytkuje jakies 3-4 godziny dziennie bo mam dzieci nie chce by caly czas sie w tv patrzyly tak wiec ogladam tylko wieczorami jakis film lub dwa albo zagram ze 2-3 godzinki na pc,wiec moze te wypalenie oleda mnie nie dorwie za szybko.
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
Kupując oleda można mieć co roku nowy TV, kwestia odpowiedniej reklamacji na wypalenia ;-)
Jakiś odsetek ludzi (świadomych ludzi) nie kupuje i nie kupi oleda chociażby dlatego, że po zakupie i konfiguracji chce po prostu przestać myśleć o odbiorniku jako takim i skupić się wyłącznie na tym, CO on wyświetla, a nie JAK wyświetla. Kupiłem PUSa 9206 nie po to, żeby (po wspomnianej konfiguracji i fachowej (!) kalibracji) myśleć kiedy mam go wymienić! Chcę mieć święty spokój na... może nawet kolejne 7-8 (tyle upłynęło od kupna ostatniego LG), a może więcej lat.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mam teraz tego Philipsa 9206,ale dzisiaj ogladalem philipsa oled 706 i powiem ze super,ten co teraz mam to moge go zwrocic jeszcze mam 7 dni jak myslicie,isc w tego oleda.W mediamarkt maja go za 5100 plus moga zrobic kalibracje za 400zl.Czy zostac z tym 9206 i zamiast dokladac do oleda to zrobic kalibracje 9206 jak myslicie da sie cos wyciagnac z tego tv.Ogólnie jestem zadowolony ale jak ogladam tv to cos mi brakuje jescze w tym tv nie dokonca jestem jeszcze przekonany czy zostac z nim czy nie.TV uzytkuje jakies 3-4 godziny dziennie bo mam dzieci nie chce by caly czas sie w tv patrzyly tak wiec ogladam tylko wieczorami jakis film lub dwa albo zagram ze 2-3 godzinki na pc,wiec moze te wypalenie oleda mnie nie dorwie za szybko.

To co ci szkodzi zaryzykować ? Skoro z 9206 czujesz niedosyt to weź 706. Jak stwierdzisz, że to jednak pomyłka to oddasz i weźmiesz 9206. Przy takim użytkowaniu tv to specjalnie wypaleń bym się nie bał.
 

tobot

Member
To co ci szkodzi zaryzykować ? Skoro z 9206 czujesz niedosyt to weź 706. Jak stwierdzisz, że to jednak pomyłka to oddasz i weźmiesz 9206. Przy takim użytkowaniu tv to specjalnie wypaleń bym się nie bał.
Zdaje się słuszny i logiczny koncept - jeśli masz szansę i chęci: próbuj. I daj znać!
 

tobot

Member
Dzisiaj już 3 tygodnie, od zapowiadanego testu, że miał być na sto procent, śmiech na sali,trzeba znów ułożyć nowe wiersze :)
3 tygodnie??? Licz chłopie! 24 września (piątek) nad ranem obietnica, że w niedzielę będzie: 26.09!!! To do dzisiaj dopiero/zaledwie 2 m-ce!!! Kiki jaja se robi, jak to sprzedawca :)
 
Kurde 26.09? To w moje urodziny, tylko że wtedy jeszcze nie miałem tego tv, a 3 tygodnie, to liczę że od czwartku, co na sto procent kolega miał już skończyć :) tylko nie napisał w którym roku,będą testy tv z 2020 roku, w 2022 roku :-D to mega niepoważne jest, jak daje się słowo że będzie, rozumiem poślizg, no ale nie aż taki :) stojak do tego tv muszę kupić kurde, taki na kółkach, ponad 500zl, widzialem fajny w media expert,na razie floty nie mam kurcze :-/
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj już 3 tygodnie, od zapowiadanego testu, że miał być na sto procent, śmiech na sali,trzeba znów ułożyć nowe wiersze :)

Wymagasz testu i jeszcze masz pretensję .Może byś sam przetestował i zamieścił tu swoje uwagi - chętnie poczytam

Żeby w ogóle test był miarodajny i miało to jakiś sens to najlepiej wykonać to w warunkach domowych po jakimś czasie użytkowania ,a publikowanie "testu" na podstawie jakiś tablic czy programów komputerowych prowadzi do nikąd i szkoda czasu na czytanie czegoś takiego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry masz rację.
Nie będę już czekał taż na test, OD jutra sam rozpoczynam test tego modelu.
Jeszcze raz przepraszam.
 
Tobot hehe dobre :-D Przemko 77 gdybyś śledził wątek, to byś zobaczył, że już wiele postów na temat tego tv napisałem, podzieliłem się informacjami i spostrzeżeniami, więc nietrafiony maksymalnie przytyk.
Kiki serio? Tylko tyle że teraz zanim zrobisz, to też minie miesiąc, no ale lepiej późno niż wcale :) na gwiazdkę prezent nam zrobisz, ja tam personalnie do Ciebie nic nie mam, wyszło jak wyszło, chcesz na kogoś liczyć, licz na siebie :) mnie osobiście ten test potrzebny nie jest :)
 
Do góry