Philips DLED 9206 z odświeżaniem 100 Hz na rok 2021

marmac500

Klub HDTV.com.pl
VIP
,,,dla miłośników OLED....
To nie jest tv dla was. Kupujcie OLEDy i je zmieniajcie po 2 latach bo jesteście bogaczami. OLED to totalna porażka .....i nigdy więcej tej technologii. ( mimo jakości obrazu aż taki rozrzutny nie jestem)

pozdrawiam

Nie jestem użytkownikiem OLEDA, jednak nie rozumiem potępiania w czambuł technologii. Od samego początku było wiadomo, że Oledy się wypalają i to był Twój świadomy wybór ze wszystkimi konsekwencjami, ponadto dla Ambilighta kupiłeś kolejny TV z pełną świadomością potencjalnych kłopotów z serwisem Philipsa co jest powszechnie znane. Do niedawna (dwa tygodnie temu) użytkowałem Philipsa PUS7600, który padł i kompletnie nie ma do niego żadnych dostępnych części zamiennych, co nie znaczy że mam posądzać Philipsa o awaryjność. Idąc dalej, jestem bogaczem ponieważ kupiłem wcześniej zdobywcę EISA wieszającego się Philipsa, a teraz musiałem wydać ponad 6tyś na kolejny TV. Każda technologia ma swoje wady i zalety w Oledzie masz niedoścignioną czerń, ale za nic nie uzyskasz 1800 nitów jak w moim LEDzie, gdzie w jednej ze scen filmu OBLIVION Tom Cruis świecąc latarką w podziemiach zmusza do zasłonięcia ręką ekranu i to w połowie jasności TV. Nie każdy użytkownik ogląda programy informacyjne od rana do nocy i wtedy Oled jest świetnym wyborem.
 

ferg80

Member
Nie jestem użytkownikiem OLEDA, jednak nie rozumiem potępiania w czambuł technologii. Od samego początku było wiadomo, że Oledy się wypalają i to był Twój świadomy wybór ze wszystkimi konsekwencjami, ponadto dla Ambilighta kupiłeś kolejny TV z pełną świadomością potencjalnych kłopotów z serwisem Philipsa co jest powszechnie znane. Do niedawna (dwa tygodnie temu) użytkowałem Philipsa PUS7600, który padł i kompletnie nie ma do niego żadnych dostępnych części zamiennych, co nie znaczy że mam posądzać Philipsa o awaryjność. Idąc dalej, jestem bogaczem ponieważ kupiłem wcześniej zdobywcę EISA wieszającego się Philipsa, a teraz musiałem wydać ponad 6tyś na kolejny TV. Każda technologia ma swoje wady i zalety w Oledzie masz niedoścignioną czerń, ale za nic nie uzyskasz 1800 nitów jak w moim LEDzie, gdzie w jednej ze scen filmu OBLIVION Tom Cruis świecąc latarką w podziemiach zmusza do zasłonięcia ręką ekranu i to w połowie jasności TV. Nie każdy użytkownik ogląda programy informacyjne od rana do nocy i wtedy Oled jest świetnym wyborem.




Moim skromnym zdaniem telewizor ma być telewizorem a nie sprzętem telewizoro-podobnym. Nikogo nie powinno obchodzić co i ile ogląda bo to jest telewizor i do tego służy. Jak kupowałem OLEDA803 to nie widziałem przy cenie żadnej informacji handlowej,że na tym TV można oglądać ten kanał max 2 godziny a tamten 4godziny albo,że jakiś kanałów nie można oglądać.Tak byłem świadom,że coś tam się może utrwalić ale nie aż tak i nie co 6 miesięcy nowa matryca. No bubel jakich mało mimo doskonałej jakości obrazu.Sprzedawca zapewniał mnie w sklepie,że tv ma milion super zabezpieczeń tralalala i po 6 miesiącach paskudny czarny pas na dole ekranu. Miałem kiedyś plazmę i też to groziło ale 8 lat i zero wypaleń...jakieś tam powidoki może a oglądam tak samo.

Najlepsze jest w OLEDACH to,że w najmniej spodziewanym momencie np. gdy oglądasz końcówkę fajnego filmu albo mecz gdy gra akurat Polska ...pojawia się komunikat: NASTĄPI WYŁĄCZENIE Tv W CELU ODŚWIEŻENIA EKRANU ( czy jakoś podobnie).....i właśnie nie oglądnąłeś końcówki filmu czy meczu. Oczywiście można to przełożyć ale PHILIPS skutecznie to wykorzysta później by odmówić ci wymiany gwarancyjnej bo to się zapisuje w pamięci tv. Na twoją uwagę o oglądaniu do nocy kanałów informacyjnych to powiem ,że najwięcej oglądam filmy ale są też w domu inni użytkownicy i oglądają kanały informacyjne i trudno im wytłumaczyć,że ten tv na to nie pozwala.Dla nich to telewizor.

Więc uważam ,że mam prawo wyrazić swoje niezadowolenie z tej technologi która poza ładnym obrazem czyni telewizor zakupem na 2-3 lata. No chyba ,że jest w domu zakaz oglądania np. właśnie kanałów informacyjnych z paskami.


Tyle w kwestii sprostowania


...a ten który mam obecnie czyli 65PUS9206 jest bardzo dobrą alternatywą dla OLEDA. Obraz raczej spełni oczekiwania najbardziej wybrednych użytkowników.I ta technologia jest trwała.
 
Ostatnia edycja:

tobot

Member
Mam pytanie do szczęśliwych użytkowników 9206: czy na czarnym obrazie (oczywiście włączonego tv ;) - np. podczas uruchamiania się odbiornika) widzicie jakieś jaśniejsze plamy w zależności od kąta patrzenia? A na białej planszy ciemniejsze narożniki? U mnie występują. W zasadzie pomijalne, można nawet o tym nie myśleć i olać, na normalnym obrazie nie ma o czym mówić - jest O.K. Tak jakoś zauważyłem nocą podczas uruchamiania i na planszach testowych. Ale.. kompromis jakości, funkcjonalności, satysfakcji i radości do ceny - brawo Philips. :)
 

ferg80

Member
Mam pytanie do szczęśliwych użytkowników 9206: czy na czarnym obrazie (oczywiście włączonego tv ;) - np. podczas uruchamiania się odbiornika) widzicie jakieś jaśniejsze plamy w zależności od kąta patrzenia? A na białej planszy ciemniejsze narożniki? U mnie występują. W zasadzie pomijalne, można nawet o tym nie myśleć i olać, na normalnym obrazie nie ma o czym mówić - jest O.K. Tak jakoś zauważyłem nocą podczas uruchamiania i na planszach testowych. Ale.. kompromis jakości, funkcjonalności, satysfakcji i radości do ceny - brawo Philips. :)




Tak. Jak odłączam sygnał telewizyjny z tunera i jest ciemny ekran to są jaśniejsze i ciemniejsze połacie czerni.To chyba normalne.taka technologia Led. W wielu innych markach też to zauważyłem. W OLEDACH tego nie ma ale tam inna technologia. Nie ma to żadnego znaczenia dla oglądania.Tak po prostu jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nie działa backlight jak nie masz sygnału.
Na obraz nie ma to wpływu.
Jak komuś to przeszkadza - to wybiera Oled TV !
 
Ja tam nie widziałem za bardzo tych ciemnych rogów, chyba że okulary założę i się mocno przyjrzę, ale co to? Co to ma znaczyć? Coraz więcej osób ma ten tv i to 65 cali, co to ma znaczyć? Tylko ja mam 55? Czyli to znaczy że jestem najbiedniejszy z Was :-( ech ciężki los kataryniarza podczas postu :-(
 

tobot

Member
Oj tam... nie rozpaczaj, już sie bierę: odcinam 5 cali i wysyłam na prv :) bedzie po równo (a może wygrałeś, bo poza mną może jeszcze kilku ochoczych podeśle Ci po 5 cali) :D
 
Konia z rzędem temu, kto zaśnie przy tym
 

Attachments

  • Screenshot_20211127-204424_Photos~2.jpg
    Screenshot_20211127-204424_Photos~2.jpg
    153 KB · Wyś: 85

tobot

Member
Przecież nie działa backlight jak nie masz sygnału.
Na obraz nie ma to wpływu.
Jak komuś to przeszkadza - to wybiera Oled TV !
Subiektywnie najbardziej przeszkadza mi świadomość błędów technologii oled i nawet gdyby nie wiem przeszkadzały mi niewielkie w sumie i niewidoczne podczas normalnej pracy uchyby technologii LCD to nijak to się ma do WIDOCZNYCH niedociągnięć oled :p
 
Nie no fakt, jakbym miał takie jazdy z oledem i za taką kasę, to bym się zapłakał na śmierć,tyle tysięcy jakby poszło na śmietnik to porażka maksymalna, abstrahując już od oglądania tv informacyjnych, ale ktoś ma dziecko, to w rogu też się wypali na przykład Cartoon Network, czy jakiś tam inny z bajkami
 
Wiem ferg 80, włączyłem to ognisko raz, to się przez chwilę przestraszyłem, bo myślałem że coś w kuchni zaczęło mi się palić, ja lubię te cykady i żaby tam są
 

tobot

Member
Kiedyś, daaawno temu pomagałem w przeprowadzce. W tym nowym mieszkaniu taki agresywnie jednoznaczny czerwony kolor miały ściany i sufit w... sypialni! Człowiek potrafi :p
 

tefalio

New member
Tak. Jak odłączam sygnał telewizyjny z tunera i jest ciemny ekran to są jaśniejsze i ciemniejsze połacie czerni.To chyba normalne.taka technologia Led. W wielu innych markach też to zauważyłem. W OLEDACH tego nie ma ale tam inna technologia. Nie ma to żadnego znaczenia dla oglądania.Tak po prostu jest.


Na jakiej wysokosci masz tv? Ja podczas ogladania mam wzrok mniej wiecej na wysokosci srodka ekranu oraz siedze na wprost tv i wszystko jest jednolite. Stojac z boku ponad telewizorem widac podswietlenie lecz w prawidlowej pozycji jest jednolicie (zarowno na czarnym jak i bialym tle)
 

tefalio

New member
Konia z rzędem temu, kto zaśnie przy tym


Lo kurde jak daje, u mnie to wyglada calkiem inaczej ale ja mam tv mniej wiecej 15 cm od sciany tak jak zalecali w intrukcji :D Dla samego ambisleep mozna zmniejszac jasnosc niezaleznie od reszty. Polecam tez ustawic w opcjach odpowiedni kolor sciany bo to duzo zmienai



Samo ambisleep spoko, wczesniej zdarzalo mi sie takie cos puszczac z youtube, tam o tyle lepiej ze ambi reaguje na trzaskajacy ogien i fajnie migocze :)
 

lukasz726

New member
Cześć! Telewizor petarda, kupiłem go 2 dni temu. Nistety mam z nim pewien problem. Pojawił się kiedy ustawiałem dźwięk pod kino domowe. Wygląda na to, że nie radzi sobie z przełączaniem dźwięku wielokanałowego/stereo. Już tłmaczę na przykładzie. Włączam tv -> przechodzę do YT/kablówki/Netflixa w stereo wszystko jest ok. Natomiast kiedy w Netflixie przełączę na 5.1 to dźwięk znika, pomaga tylko restart telewizora i włączenie od razu Netflixa z głosem 5.1. Podobnie kiedy włączam PS4 to nie ma w ogóle dźwięku w menu/grze, muszę wejść w ustawienia i przełąćzyć na dowolne (PCM/dolby/dts) i wrócić do poprzedniego (działają dobly/dts). Załączam film jako przykład. Czy to jest wada fabryczna czy ja mam coś źle ustawione? Dodam, że dzwięk przesyłany jest przez złącze optyczne. Na poprzednim Samsungu wszystko działało jak trzeba.

streamable.com/x3665x
 

ferg80

Member
Na jakiej wysokosci masz tv? Ja podczas ogladania mam wzrok mniej wiecej na wysokosci srodka ekranu oraz siedze na wprost tv i wszystko jest jednolite. Stojac z boku ponad telewizorem widac podswietlenie lecz w prawidlowej pozycji jest jednolicie (zarowno na czarnym jak i bialym tle)




Tak na wprost jest równomierna czerń.Tylko przy patrzeniu z boku jest jak pisałem.Jednak jakie to ma znaczenie. ????? Wyłączonego nie oglądam:-o Obraz jest bardzo ładny i to podstawa.
 
Cześć! Telewizor petarda, kupiłem go 2 dni temu. Nistety mam z nim pewien problem. Pojawił się kiedy ustawiałem dźwięk pod kino domowe. Wygląda na to, że nie radzi sobie z przełączaniem dźwięku wielokanałowego/stereo. Już tłmaczę na przykładzie. Włączam tv -> przechodzę do YT/kablówki/Netflixa w stereo wszystko jest ok. Natomiast kiedy w Netflixie przełączę na 5.1 to dźwięk znika, pomaga tylko restart telewizora i włączenie od razu Netflixa z głosem 5.1. Podobnie kiedy włączam PS4 to nie ma w ogóle dźwięku w menu/grze, muszę wejść w ustawienia i przełąćzyć na dowolne (PCM/dolby/dts) i wrócić do poprzedniego (działają dobly/dts). Załączam film jako przykład. Czy to jest wada fabryczna czy ja mam coś źle ustawione? Dodam, że dzwięk przesyłany jest przez złącze optyczne. Na poprzednim Samsungu wszystko działało jak trzeba.

streamable.com/x3665x

Spróbuj przestawić w ustawieniach dźwięku w tv na wielokanałowy.
 
Do góry