Philips DLED 85x6 z serii Performance.

elkrecik

New member
Dzwoniłem do P.Marka, nic nie pomaga, tv ma ewidentne problemy z kanałami dvbt. Jak pisałem we wcześniejszym poście- nawet po zmianie systemu antenowego tv bardzo wielu nie potrafi wyszukać, a jak już wyszuka to bardzo przycina obraz.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Wygląda to ewidentnie na problem z głowicą

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Paździoch - będziesz miał w tym swój udział , za zgłoszenia.

Zobaczymy co z tego co im zgłosiłem poprawią, mam nadzieję że wszystko, a wówczas każdemu z czystym sumieniem do odbioru telewizji naziemnej będą proponował zakup telewizora Philips z serii PUS85X6 i wyższych, a jak wiemy za miesiąc zacznie się bum na zakup nowych telewizorów bo zaczniemy przechodzić na nowy standard nadawania DVB-T2, HEVC.

Teraz puki nie ma nowych modeli telewizorów, powinniśmy wszelkie zauważone błędy zgłaszać Philipsowi, bo jak się pojawią nowe modele, to te obecne zostaną zepchnięte na bok, i będzie już zdecydowanie trudniej o poprawki, a cała para pujdzie w nowe modele.

Kiki powinien mieć też w ofercie ten pilot zamiennik, by osoby kupujące go dla starszych osób Philipsa, zaraz go dokupili, bo ma duże czytelne przyciski, które również można nauczyć komend z oryginalnego pilota, brak w nim tyko wyszukiwania głosowego, które musi się łączyć po Bluetooth.
https://sklep.satserwis.pl/pilot-uniwersalny-do-tv-led-lcd-philips-programowalny-12804.html

Dopiero teraz ceny telewizorów mogą wyszczelić do góry:
https://www.rp.pl/biznes/art35755041-grozba-zapasci-na-rynku-chipow
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wczoraj 1 marca w NTC na kanale 95 według LCN na MUX-8 pojawił się nowy wirtualny kanał w HbbTV Ukraińskiej telewizji jedynki, i znów jest problem z Philipsem z jego wyświetlaniem. Gdy się na ten kanał przełączy głos pojawią się od razu, lecz na obraz długo trzeba czekać, co najmniej 30 sekund od czasu gdy pojawi się plansza z informacją o tym kanale. Na innych telewizorach jak raportują na forum Emitela, np. na telewizorach LG głos i obraz jest od razu, nie zdąży się nawet wyświetlić plansza z informacją o tym kanale.
https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=249347#p249347

Wcześniej też to zgłaszałem do Philipsa, aby zdecydowanie przyśpieszyć wyświetlanie kanałów wirtualnych takich jak: TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, by obraz pojawiał się wcześniej niż plansza informacyjna zdąży się wyświetlić. Tak jest to w innych telewizorach np. LG. Na razie w testowym oprogramowaniu tego nie poprawiono, miejmy nadzieję że teraz to poprawią.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kto chce kupić Philipsa do odbioru telewizji naziemnej niech się na razie wstrzyma, bo jest dużo poprawek zgłoszonych i cały czas pojawiają się nowe z HbbTV. A na Samsungu z 2019 wszystko śmiga jak trzeba, na LG czy TCL obraz z kanałów wirtualnych takich jak TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2 i teraz Ukraina pierwszy program obraz pojawia się w sekundzie, nie to co w Philipsie ociążale i bardzo długo aż obraz się pojawi.

Co może być tego powodem, kiepski procesor zastosowany w Philipsach? To jaki procesory mają LG czy TCL?. Sam Android w Philipsie działa szybko i sprawnie.

Wstrzymajcie się z zakupem do czasu wypuszczenia nowego oprogramowanie poprawiające błędy w Philipsie.
 

scooter10pl

New member
Czy ktoś się spotkał z nieprawidłowym wyświetlaniem kolorów skóry w tym modelu?
Przejścia z jasnych do ciemnych tonów skóry są zielonkawe lub czerwonawe.
Czy ktoś ma ustawienia które niwelują ten efekt? Próbowałem sam kalibrować ale z marnym efektem. Telewizor był nawet w serwisie, ale oczywiście nie stwierdzili żadnej wady.
Mam ochotę wyrzucić ten badziew przez okno, bo nie da się tak oglądać.
 

Attachments

  • 2F695E40-8F5F-48AC-ADEE-AB8A9DA98777.jpg
    2F695E40-8F5F-48AC-ADEE-AB8A9DA98777.jpg
    24,6 KB · Wyś: 22
  • 5BF47A8A-6B81-4F5F-9725-42531A83D3EA.jpg
    5BF47A8A-6B81-4F5F-9725-42531A83D3EA.jpg
    24,4 KB · Wyś: 18
  • 0501DE54-4AF3-4964-B0C4-89F35DD0F160.jpg
    0501DE54-4AF3-4964-B0C4-89F35DD0F160.jpg
    11,7 KB · Wyś: 20
  • F4D59286-4E4C-4FC1-9869-E18CF91892FA.jpg
    F4D59286-4E4C-4FC1-9869-E18CF91892FA.jpg
    12,1 KB · Wyś: 21

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś się spotkał z nieprawidłowym wyświetlaniem kolorów skóry w tym modelu?

Przejścia z jasnych do ciemnych tonów skóry są zielonkawe lub czerwonawe.

Czy ktoś ma ustawienia które niwelują ten efekt? Próbowałem sam kalibrować ale z marnym efektem. Telewizor był nawet w serwisie, ale oczywiście nie stwierdzili żadnej wady.

Mam ochotę wyrzucić ten badziew przez okno, bo nie da się tak oglądać.
Ja przed kupnem czytałem o narzekaniach na obraz, więc postanowiłem kupić TV z pakietem z kalibracją obrazu. Teraz jest super, choć nie mam porównania do takiego modelu bez kalibracji.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

tomhusky

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie też weszła aktualizacja, nie widzę zmian.

Nadal występuje błąd na Canal+ dekoder 4K Ultrabox+ Jada1C049267308F8 oprogramowanie 0X59.
Opis: oglądam jakikolwiek kanał na trybie obrazu np. Standart. Przełączam na kanał 4K (lub co najśmieszniejsze tylko klikam po nagraniach gdzie występuje nagranie z Canal+ 4K) obraz wtedy wskakuje zmienia się w tryb ustawiony na 4K np. ISF Dzień lub Noc. Po przełączeniu na kolejny kanał oglądany lub kanał na liście nagrań (zwykły HD, nie 4K), TV nie przełącza na tryb wcześniejszy np. Standart, tylko nadal ustawiony jest ten który był na 4K czyli np. ISF Dzień lub Noc. Powoduje to konieczność ciągłego klikania w menu telewizora aby wrócić ręcznie do oglądanego wcześniej ustawionego trybu obrazu.
 
Do góry