Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Nocny_Marek

New member
OK, już wykupiłem subskrypcję. Czekam na aktualizacje konta i wówczas chciałbym Cię dopytać o szczegóły zakupu i ewentualne opcje.
Podpytam Cię też o inne modele z rocznika 2021, bo oprócz 8536 jest też chyba 8646 i 8606?
 

Nocny_Marek

New member
Uważasz, że lepiej poczekać na poprawki i ewentualnie zobaczyć modele z tego roku? To zajmie trochę czasu...

Mnie się bardziej podobał model w ciemnej ramce czyli xxPUS8546, ale końcem zeszłego roku był o kilka stów droższy od srebrnego. Dzisiaj widzę że cena jest już taka sama. Kiki też ma model w ciemnej ramce.
https://www.x-kom.pl/p/652660-telew...eneo_cid=58142ca4-ca18-c610-7afc-bae4947ce3f8
Ja czekam na razie na poprawienie błędów w oprogramowaniu, Philips dostał odemnie logi i czekam.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ten nowy PUS8507 i PUS8807 ma być ponoć na tej samej platformie sprzętowej TPM211EA i ma mieć Androida 11, a jak będzie na tej samej platformie, to myślę, że i te obecne również otrzymają Androida 11 można powiedzieć że przy okazji. Co dwa lata Philips zmienia platformę sprzętową.
Co do błędów, masz je wymienione na poprzedniej stronie, lub na stronie Emitela: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420
Zobacz co może Ci z tego przeszkadzać, może nic? Na razie poprawili jedno z HbbTV, ale za to zepsuli inne rzeczy.
Kolor ramki rzecz gustu, mnie się lepiej podobają ciemne, ale w grudniu była różnica kilka stów więcej.
XXPUS8536 - kolor ramki srebrny, pilot z klawiaturą qwerty.

I jeszcze jedno, Philips na normalnym Androidzie (nie Light, seria 7) jako jeden z niewielu producentów umożliwia stworzenie listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej, w LG, Samsung, TCL, Panasonic czegoś takiego nie da się zrobić.
 
Ostatnia edycja:

Nocny_Marek

New member
Przeczytałem dokładnie opisane przez Ciebie i zgłoszone do Philipsa problemy. 18 marca pisałeś, że lada dzień otrzymasz nowe oprogramowanie... Mam nadzieję, że poprawią wszystko. No i te niepoprawne wyświetlanie programów SD mnie martwi... No i te problemy z hbbtv...
Będę póki co używać teraz tylko naziemnej...
Zamówiliśmy wersję 8506/12 z płaskim pilotem, bez querty. Oczywiście u Kikiego, szkoda brać kota w worku w sklepie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z jakiś dziwnych powodów wciąż brak tego nowego oprogramowania on-line na moim telewiolzorze, ale to wydanie nie poprawią więcej nic, niż tylko naprawiono HbbTV i pojawia się już na kanałach w DVB-T2 oraz jest teaser na kanałach wirtualnych. Ja nadal mam oprogramowanie testowe z końcówką 201, tego 203 nie dostałem, a nie chcę na razie z pendrive go wgrywać. Czy poprawią wszystko, kto to wie? Ile mnie kosztowało by im udowodnić błąd z HbbTV w DVB-T2, bo twierdzili że u nich jest ok, a nie sprawdzali tego na aktualnym oprogramowaniu tylko starym sprzed kilku miesięcy, gdy jeszcze wtedy działał.
 

Nocny_Marek

New member
No powiem szczerze, wielu nawet nie wie komu zawdzięcza kolejne aktualizacje i poprawę działania niektórych funkcji.
Dziwny jest ten serwis, udają mało rozgarniętych albo to celowe działania na "odczep się". Inaczej tego nie umiem nazwać...
Oby jednak coś w tym kierunku zrobili, niebawem nowe modele pojawią się na rynku i wówczas pewnie odpuszczą te starsze.
A z tymi paskami czarnymi z boku nie da się nic zrobić na kanałach SD? Nie da się tego przeskalować funkcją rozmiar obrazu?
 

Wasiu84

New member
Co do aktualizacji to tydzień temu nabyłem 50pus8536 i od razu zawołał że jest nowa aktualizacja. Sprawdziłem na stronie philipsa (gdzie też jest do pobrania) jest to aktualizacja z marca tego roku końcówka .203. Jeśli nie pobrał do tej porty tv automatycznie można pobrać ze stronki:
https://www.philips.pl/c-p/50PUS8536_12/8500-series-telewizor-led-4k-uhd-android/pomoc#faq
Podczas wyszukiwania swojego tv trzeba zacząć od cali. Wpisując samo np. pus8506 nic nie znajdzie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wiem że mogę wgrać z pendrive, ale jestem zdziwiony, dlaczego nie dostał do tej pory, czy temu że podesłali mi w lutym wersję testową i jestem na ich jakiejś innej liście i temu nie dostałem tej obecnej? Dotychczas zawsze dostawał online.
Edyt.
Dzwoniłem do Philipsa, to jeszcze nie na wszystkie telewizory wysłali to oprogramowanie, czyli pewnie mój 43PUS8506 czeka w kolejce na oprogramowanie z końcówką 203.
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
ja miałem podobny przypadek z 8535 - wgrałem soft w pena który nie był oficjalny (tzn koleś dostał soft z suportu philipsa naprawiający jakiś jego problem i upublicznił go na zagranicznym forum) i potem już tv nie pobrał mi przez OTA, gdy Philips umieścił oficjalnie. Później ja już tv oddałem więc nie wiem jak by było z kolejnymi uaktualnieniami.
 

Nocny_Marek

New member
Czyli masz tą samą wersję 43 calową, którą zamówiliśmy. Jesteś zadowolony z tego TV z pilotem bez qwerty? Jak ocenisz obraz z naziemnej? - zapewne masz kalibrację od Kikiego?
Mam nadzieję, że szybko dostaniesz aktualizację bo to też nie wiadomo czy czegoś nie zapsuli przy okazji...



Ja wiem że mogę wgrać z pendrive, ale jestem zdziwiony, dlaczego nie dostał do tej pory, czy temu że podesłali mi w lutym wersję testową i jestem na ich jakiejś innej liście i temu nie dostałem tej obecnej? Dotychczas zawsze dostawał online.
Edyt.
Dzwoniłem do Philipsa, to jeszcze nie na wszystkie telewizory wysłali to oprogramowanie, czyli pewnie mój 43PUS8506 czeka w kolejce na oprogramowanie z końcówką 203.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlatego nie wgrywam nowego softu z pendrive, bo chcę zobaczyć czy telewizor dostanie online czy też nie. W tym moim testowym oprogramowaniu 201 najgorszy pojawił się błąd że nie trzyma listy kanałów ulubionych, tylko po wyłączeniu do stand-by i włączeniu go z powrotem czasami nie uruchomi się z powrotem na liście ulubionej tylko na sat lub naziemnej, a dla rodziców z tego robi się problem by przełączyć z powrotem na ulubioną na której są razem kanały naziemne i satelitarne wraz z kanałami płatnymi z pakietu TNK Smart HD + i moduł CI Conax Smit . Może w nowym 203 to naprawili?

Tak z telewizora jestem zadowolony, najbardziej z tego że się da w nim stworzyć listę kanałów ulubionych naziemno-satelitarną, telewizory innych producentów tego nie umieją. Pilot dla rodziców zakupiłem zamiennik z większymi przyciskami i ma dodatkowo przycisk info, Subtitle oraz YouTube których brak w orylyginalnym pilocie. Czekam tylko na poprawki w oprogramowaniu. Obraz dla mnie jest dobry, ale ma słabe kąty.
Obraz z naziemnej ok, ale jak przejdziemy w tym roku na DVB-T2 HEVC, to będzie Full wypas, teraz w poniedziałek pierwszy region już przeszedł na nowy system i raportują świetny obraz, aż podobno Czesi nam zazdroszczą Full HD, bo u nich niższa rozdzielczość.

Jaką wersję zamówiliście, srebrną czy ciemną? Też u Kikiego?

Dla brata też następny egzemplarz Philipsa będę chciał zakupić, ale muszą wprowadzić poprawki co im napisałem.
 
Ostatnia edycja:

Nocny_Marek

New member
No tak, czytałem o robieniu listy ulubionych z mieszaniem kanałów z różnych źródeł w linku gdzie opisałeś wszystkie mankamenty oprogramowania.
Ty widzę masz z wielu źródeł sygnały... To jak najbardziej rozumiem tą uciążliwość znikania listy.
My tutaj mamy 32 calowego samsunga LCD, kąty też słabe. W innym miejscu mam plazmę p42st60 ale to inny adres.
Zamówiliśmy to co Ty masz 43 cale 8506/12. Wersje z czarną ramką to chyba był 8546, model 8536 też chyba ma srebrną, ale pilota z Quwerty....

Ten zakup podyktowany właśnie przez to, że jesteśmy z Wrocławia, 28 zrobili przełączenie. Zostawili tylko jednego muxa z tvp1, tvp2 ... chodzi o dostęp do info bo wojna na Ukrainie. Ponoć do czerwca zostawią te kanały na DVB T.
Chętnie zobaczę na nowym TV jakość obrazu na HEVC. Tak, zamówiliśmy u Kikiego, we wtorek chyba nam wyśle. Teraz sobie odpoczywa:).
Ty też brałeś z kalibracją u Kikiego?
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
************* Edytowano przez moderację. 04.04.2022 12:14

Tak, kupowałem w grudniu u Kikiego, tylko nie wiem czy trzeba to z kartki którą dostałem wklepać, czy już wklepane, w telewizorze nie widzę by to z kartki było wklepane.
Masz też dostęp do sygnału sat?

Kiki - u Ciebie też można te kupony zrealizować na zakup telewizora, bo tunerów DVB-T2 HEVC raczej chyba nie masz ?
 
Ostatnia edycja:

Palmar

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chciałbym coś z Wami przedyskutować...
Posiadam 75PUS8506 i od jakiegoś czasu zauważyłem, że dla sygnałów zwykłej TV kablowej oraz materiałów w standardzie HD telewizor reaguje automatycznie co objawia się tym, że następuje natychmiastowa zmiana natężenia światła emitowana przez elementy umieszczone wzdłuż ramki okalającej ekran przez co poziom czerni staje się właściwy i głęboki natomiast przy materiałach w standardzie Dolby Vision takiej reakcji brak.
Emitowane światło pozostaje bez zmian powodując delikatne prześwietlenie i wrażenia zamglenia.
Próby regulowania tego podświetleniem matrycy dawały jak dla mnie niezadowalające efekt.
Piszę dawały bo po aktualizacji oprogramowania do najnowszej wersji TPM211EA_001.002.114.203 miałem nadzieję, że zostanie to poprawione (zgłosiłem problem do serwisu PHILIPSA) ale nie dość, że problemu nie wyeliminowano to wprowadzono zmianę powodującą absolutną blokadę możliwość regulacji kontrastu podświetlania. Nie ma w tej chwili możliwości zmiany tych ustawień co dodatkowo utrudnia możliwość korekt w tym zakresie.
Czy macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?
 

arturro67

Member
W jaki sposób ustawic 2 oddzielne listy kanałów DVB-C i DVB-T .Sygnał mam z kablówki problem z tym jest taki że albo wyszukuje DVB-T albo DVB-C brak mozliwosci filtrowania naziemnej i kablowej TV.
 

Nocny_Marek

New member
Nie mam niestety dostępu do kanałów sat... Może coś w przyszłości tu zmienimy, może kablówka jakaś, nie wiem czy talerz zamontujemy na balkonie.
W sumie zostały 24 kanały w tym tvp sport, ale też jest polsat hd, tvn hd, nowa, metro, zoom, wp, historia hd, kultura hd, tvp 1,2,3, kobieta, stars, nuta, power junior, echotv okazje...
Nie wiem czy to na jednym muxie sa kanały... Nie wykluczam związku z działaniami, o których piszesz, a wojna to pretekst skoro dali sobie czas do końca grudnia 2023 roku.
Mojej mamie już wskazałem miejsce złożenia wniosku-poczta-o dofinansowanie do dekodera.

Myślałem, że KIKI już sprawdza u siebie, podłącza i kalibruje, a kartka to tylko jakby TV stracił ustawienia po aktualizacji itp....??

Może masz w trybie jakimś profesjonalnym te ustawienia?



Ale pisiory wykombinowały sobie by wygrać wybory, w czwartek wieczór UKE opublikował że wpłynęło pismo od MSWiA by zmienić decyzję rezerwacyjną dla MUX-3 TVP by jako jedyna pozostała w starym systemie nadawania do końca 2023 roku. Na kilometr śmierdzi to by wyciąć konkurencję i przez to wygrać wybory, a nie żadną wojną czy systemem ostrzegania, to tylko pretekst. Starsze osoby gdyby zobaczyły że nie ma co oglądać w swoim telewizorze zaraz poszły kupić tuner czy nowy telewizor, zwłaszcza że jest dopłata do tunera 100 zł, a dla telewizora 250zł, a tak zobaczą że zostały jakieś kanały TVP, machną ręką i powiedzą mi to wystarczy i będą karmione propagandą tak samo jak robi to Putin w Rosji.
https://satkurier.pl/news/215585/mux-3-tvp-pozostanie-na-razie-w-dvb-t-akt.html

Tak, kupowałem w grudniu u Kikiego, tylko nie wiem czy trzeba to z kartki którą dostałem wklepać, czy już wklepane, w telewizorze nie widzę by to z kartki było wklepane.
Masz też dostęp do sygnału sat?

Kiki - u Ciebie też można te kupony zrealizować na zakup telewizora, bo tunerów DVB-T2 HEVC raczej chyba nie masz ?
 
Do góry