Philips DLED 85x6 z serii Performance.

Axerus

New member
TPM211EA_R.001.001.233 nie mam telewizji kablowej ani satelitarnej
Korzystam ze smarta (Netflix, canal+ itp.) oraz Xboxa. Soundbar mam podłączony pod 3 wejście HDMI. Tv mam od jakiś 2-3 miesięcy nie miałem z nim żadnych problemów.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy możesz mi kolego napisać krok po kroku, jak sparować urządzenie po bluetooth, jak przesyłać obraz z telefonu lub kompa? Wydaje się, że to wszystko takie proste, a może ja za głupi jestem bo już tego nie ogarniam. Wkurza mnie tym bardziej, że to taki blachy problem, a mi to nie idzie.
Z góry dzięki [emoji482]

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak zalogowany jestem na adres Loco, w sklepie mnie zalogowali u Kikiego. YouTube zmieniłem na swoje. Mam nieodparte wrażenie że trafiłem na trefny egzemplarz odświeżony przez Philipsa i puszczony na czarny piątek, świadczy o tym data produkcji 07.2021, śrubki i podstawa była oznaczona niebieskimi kropkami, a na gwincie były ślady wkręcania śrub, pudełko dosyć zniszczone jak na nowe.

Dlaczego nie działa udostępnienie ekranu z poziomu smartfonu, nie wykrywa telewizora jak połączę na ten drugi router i telefon również z nim, dlaczego nie odpowiada na pytania typu która godzina, włącz TVN, jaka pogoda tylko mówi nie rozumiem. Dziwne że nie wykrywa tego jednego routera, nawet jak telewizor przeniosłem do drugiego pokoju, by oddalić nie pomogło, nie wykrywa Bluetooth ani telewizor smartfonu, ani smartfon telewizora.
Nie wiem, muszę porozmawiać z Kikim, może trzeba wymienić egzemplarz na inny?
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
A to nie jest tak, że musisz mieć te same konto Google w TV i w telefonie? Wstyd się przyznać, ale tego nie sprawdziłem. Co prawda, przy pierwszym uruchomieniu podałem swój adres email od Google, ale wciąż domyślnie był ten od ekipy Kikiego. Przesyłanie z telefonu ruszyło, lecz TV wciąż nie wykrywa sprzętu po bluetooth. Może tu też coś źle robię?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak zalogowany jestem na adres Loco, w sklepie mnie zalogowali u Kikiego. YouTube zmieniłem na swoje. Mam nieodparte wrażenie że trafiłem na trefny egzemplarz odświeżony przez Philipsa i puszczony na czarny piątek, świadczy o tym data produkcji 07.2021, śrubki i podstawa była oznaczona niebieskimi kropkami, a na gwincie były ślady wkręcania śrub, pudełko dosyć zniszczone jak na nowe.

Dlaczego nie działa udostępnienie ekranu z poziomu smartfonu, nie wykrywa telewizora jak połączę na ten drugi router i telefon również z nim, dlaczego nie odpowiada na pytania typu która godzina, włącz TVN, jaka pogoda tylko mówi nie rozumiem. Dziwne że nie wykrywa tego jednego routera, nawet jak telewizor przeniosłem do drugiego pokoju, by oddalić nie pomogło, nie wykrywa Bluetooth ani telewizor smartfonu, ani smartfon telewizora.
Nie wiem, muszę porozmawiać z Kikim, może trzeba wymienić egzemplarz na inny?
A próbowałeś znaleźć jakiś inny sprzęt niż smartfon? Wykrywa ci coś innego (słuchawki, soundbar)?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie mam co innego spróbować podłączyć po Bluetooth niż smartfon czy tablet.
Jutro spróbuję się wylogować z konta Loco i na swoje zalogować, może wówczas zacznie poprawnie działać i odpowiadać na pytania.

Żeby nie było, najważniejsza dla mnie funkcja czyli ułożenie listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej działa prawidłowo, więc przy Philipsie zostaje, tylko jak wyeliminować te inne nie domagania?
 
Ostatnia edycja:

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Paździoch, co ty chcesz przesyłać po Bluetooth do tv ?!
Jakim cudem ma to zadziałać ? Nie działa bo tak ma być, to jest telewizor a nie tablet.
Android również jest skrojony pod tv i to nie jest to samo co w smartfonie.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@gieie, Sam pisałeś:
Smartfon znajduje tv (paruje się wyświetla kod w smartfonie i na ekranie tv), natomiast telewizor nie widzi smartfona podczas skanowania.
W tv znajduje tylko sprzęt audio, słuchawki soundbary ale np. myszki już nie.

U mnie smartfon czy Tablet nie wykrywają TV.
 

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Telefon widzi ale nic się nie prześle. ot taka ciekawostka.
Nie każdy telefon musi widzieć, zależy zapewne od producenta oraz standardu BT.
Mój tel. to kitajski Note 10 Pro i ten akurat się "łączy".
Jeśli zaś chodzi o połączenia BT z telewizorem urządzeń audio, to nawet 4-5 letni głośni BT z biedronki działa. Tak więc na moje oko jest wszystko OK.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
No wyszukiwanie głosowe działa już poprawnie, na moim koncie w telewizorze musiałem dać synchronizuj.
Od kuzyna pożyczę słuchawki bezprzewodowe by sprawdzić Bluetooth
Też kupię nowy Router np. TpLink Archer C6, pewnie po niedzieli i zobaczymy czy go wykryje i poprawnie z menu telefonu da się zrobić udostępnienie ekranu.

Może z telewizorem będzie wszystko w porządku i nie trzeba będzie u Kikiego wymieniać na inną sztukę, bo nie chce mi się pakować, odsyłać, znowu czekać na kuriera itp. W domu mam też trochę problemy, mama się przewróciła doznała złamania okołoprotezowego stawu biodrowego i teraz trzeba się opiekować, przeprowadzać o kulach, dźwigać itp i telewizor i ustawienia mam tak z doskoku.

Dziękuję wszystkim za każdą poradę.

Mogę potwierdzić słowa Kikiego, mina domowników bezcenna jak się mówi do pilota patyka, a telewizor odpowiada :lol:
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oj, to przepraszam najmocniej
W każdym bądź razie po niedzieli kupuję nowy router i zobaczymy czy go poprawnie wykryje.

Sprawdźcie jeszcze, czy działa Wam TVP Stream HEVC (kanał 88 według LCN) i pojawiają się kanały w HbbTV, na forum Emitela potwierdzają że na innych telewizorach działa, wiec pewnie błąd w oprogramowaniu.
 
Ostatnia edycja:

djpunch

New member
Ja w swoim 58PUS8546 mam problem z dźwiękiem po BT czy to Spotify czy Tidal głośnik BT (Marshall Stanmore ) charczy strasznie. Co dziwne muzyka przez YT jest w normie zero charczenie.
Ma ktoś pomysł gdzie przyczyna
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakieś czas temu pisałem, że miałem problem z TV, który nie sterował głośnością w soundbarze. Głos leciał, ale musiałem ściszać i podgłaśniać pilotem od soundbara.
Wczoraj wieszałem TV na ścianę, w związku z czym, odłączyłem wszystkie kable i ponownie połączyłem. Dekoder pod HDMI 1 a soundbar pod HDMI 3. Różnica niewielka, bo żadne urządzenie nie podpiąłem pod HDMI 2 (eARC).
Od tamtej pory wszystko działa jak należy. Cholera wie, o co chodzi ale ważne że działa.
Piszę, bo może komuś się przyda.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

endrjjju

New member
Cześć. Chcę kupić PUS8546 58 albo 65 cali. Doszukałem się że 58 ma matrycę IPS a 65 VA. Czy obydwa są godne zakupu czy któryś ma taką przewagę by drugiego nie kupować? Czy ten IPS ma taką "szarą" czerń że go dyskwalifikuje? Zdecydowany byłem na 65 ale po opiniach na temat IPSa mam mętlik we łbie :). Czy ustawieniami można doprowadzić do akceptowalnych wyników czerni? Jakimś wielkim koneserem tv nie jestem, a odbiornik ma służyć do kablówki, Netflixa itp. Nie gram na konsoli. Z góry dziękuję za przydatne informacje od znawców gatunku.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć. Chcę kupić PUS8546 58 albo 65 cali. Doszukałem się że 58 ma matrycę IPS a 65 VA. Czy obydwa są godne zakupu czy któryś ma taką przewagę by drugiego nie kupować? Czy ten IPS ma taką "szarą" czerń że go dyskwalifikuje? Zdecydowany byłem na 65 ale po opiniach na temat IPSa mam mętlik we łbie :). Czy ustawieniami można doprowadzić do akceptowalnych wyników czerni? Jakimś wielkim koneserem tv nie jestem, a odbiornik ma służyć do kablówki, Netflixa itp. Nie gram na konsoli. Z góry dziękuję za przydatne informacje od znawców gatunku.

Trochę namieszałeś, bo 65" jest na IPS a nie VA. Z dużych weź 70" lub 75" (obydwa na VA).
Ja posiadam 70" PUS8546, czyli ten, którego Ty chcesz i napiszę, że jest super. Były małe bolączki na początku, ale głównie przez moją niewiedzę. Telewizor używam głównie do kablówki, YT i Netflix.
Proponuję zamówić od #Kiki, będziesz miał sprawdzony, skalibrowany i do tego jakiś mały gift (ja dostałem słuchaweczki LG).
 

endrjjju

New member
Faktycznie pomieszałem rozmiar i matryce ;) Dzięki za info na temat 70 która ma matryce AV, ale jestem ciekaw czy ktoś ma doświadczenia z 65 calami i IPSem. Pozdo.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
W modelu 8535 czyli nie dużo różniącym się ( slyszałem nawet opinie że matrycę są te same) model 65 cali był bardziej udany niż 58 i 70. Na tym modelu można było ustawić piękny kolor czarny.
 
Do góry