Philips DLED 85x6 z serii Performance.

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakieś czas temu pisałem, że miałem problem z TV, który nie sterował głośnością w soundbarze. Głos leciał, ale musiałem ściszać i podgłaśniać pilotem od soundbara.
Wczoraj wieszałem TV na ścianę, w związku z czym, odłączyłem wszystkie kable i ponownie połączyłem. Dekoder pod HDMI 1 a soundbar pod HDMI 3. Różnica niewielka, bo żadne urządzenie nie podpiąłem pod HDMI 2 (eARC).
Od tamtej pory wszystko działa jak należy. Cholera wie, o co chodzi ale ważne że działa.
Piszę, bo może komuś się przyda.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edit:
No i dupa, nacieszyłem się jeden dzień. Znowu telewizor nie steruje dźwiękiem soundbara.
Za cholerę nie wiem o co chodzi. Już nic nie kumam.


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

tomgajek

Klub HDTV.com.pl
VIP
To może ja wrzucę moje ustawienia, dziś świeżo modyfikowane. Może komuś podpasi :)
Isf Dzień

Kolor: 48
Kontrast podświetlenia: 90
Ostrość: 3
Jasność: 60

Wzmocnienie kolorów: Wyłącz
Gama kolorów: Normalny
Temp. Barwowa: Normalny
2-punktowe: nie ruszam (reset do domyślnych)
Wielopunktowe 20p: nie ruszam (reset do domyślnych)

Kalibracja kolorów:
Czerwony 2,0
Żółty 2,0
Zielony 0,0
Cyan 0,0
Niebieski 2,0
Fuksja 0,0

Tryb kontrastu: Wyłącz
Zwiększenie rozdzielczości HDR: Wyłącz
Kontrast dynamiczny: Wyłącz
Kontrast obrazu: 90
Czujnik światła: Wył.
Gamma: 0
Ultra Resolution: Włącz
Redukcja szumów: Wyłącz
Redukcja zniekształceń mpeg: Minimum
Style ruchu: Film


Pozdrawiam
T.
 

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Edit:
No i dupa, nacieszyłem się jeden dzień. Znowu telewizor nie steruje dźwiękiem soundbara.
Za cholerę nie wiem o co chodzi. Już nic nie kumam.


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Byłem ciekawy jak długo Ci podziała (bo praktycznie nikomu nie działa prawidłowo).
Z tego co wyczytałem to "normalne" w tym tv, niekiedy zadziała i przestaje, nikt nie wie dlaczego.
Jest błąd jakiś w oprogramowaniu i domowymi sposobami tego się nie usunie.
 

Axerus

New member
Mi działa bez problemu. Soundbar mam podniety od ponad miesiąca i zero problemu ze sterowaniem głośności. Używam Creative Katana V2. Pozdrawiam
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Następny błąd w oprogramowaniu Philipsa 43PUS8506, nie działa poprawnie EPG na kanale Wydarzenia 24 HD HEVC (kanał 109 według LCN)
IMG20211214173248.jpg

Na starym LG bez HEVC czy STB Skymaster jest ok

HbbTV:
- długo wskakują kanały wirtualne jak TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2
- Brak kanałów wirtualnych na kanale TVP Stream HEVC (kanał 88 według LCN)
- Brak wyświetlania teasera w prawym dolnym rogu z wyborem kanałów wirtualnych (kolor przycisku zielony) na kanałach TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2

Na LG czy egzotycznym Hisense HbbTV działa poprawnie, a na firmowym Philipsie takie problemy, chociaż ma taki podobno wypasiony procesor. Do szybkiego działania HbbTV potrzebny jest wydajny procesor i ilość pamięci.

Info o wersji HbbTV w Philipsie 43PUS8506 na kanale TVP i Polsacie:
IMG20211211160319.jpg


IMG20211212153338.jpg


Dziwne, że nikt nie zgłasza takich podstawowych błędów w oprogramowaniu, a sam Philips w Polsce tego nie widzi?

Philips w nowych modelach na 2022 rok koniecznie powinien powrócić chociaż z przyciskiem info, bo teraz by dowiedzieć się co leci na danym kanale, to trzeba wybrać +, najechać na informacje o kanale i wcisnąć ok, brrrrr ile klikania.
W zeszłorocznych modelach Philipsa można było strzałką w lewo wywołać info, w tegorocznych to zlikwidowano, oraz dodatkowo i tak sterowanie HbbTV przejmuje strzałki (tak zrobiono HbbTV na Polsacie, bo Samsung zlikwidował w swoich pilotach fizyczne kolorowe przyciski, na TVP nadal sterowanie odbywa się kolorowymi przyciskami) więc i tak strzałka w lewo na niektórych kanałach Polsatu by już nie działała.
Fajnie jak by też powróciły przyciski audio i subtitle.

Zgłaszajcie do Philipsa te problemy z EPG na Wydarzeniach 24, oraz niedziałające prawidłowo HbbTV
Kiki obiecał mi zgłosić do odpowiednich osób problemy z HbbTV, proszę jeszcze zgłosić ten z EPG

Na forum Emitela piszą, że na TCL świetnie i błyskawicznie działa HbbTV, pilot ma też fajny, bo z dużymi przyciskami, ale za to znów w TCL nie da się stworzyć listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej tak jak w Philipsie. Ech...
 
Ostatnia edycja:

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainstaluj tvpvod i wszystko będzie działać błyskawicznie bez łaski hbbtv.
W sumie to praktycznie to samo, bo "podlinkowuje" z sieci.
Nie wiem czy ktoś kupując np tv 70 cali z Androidem męczy na nim tv naziemną w SD, dlatego problem z odpowiedziami na Twoje pytania.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawa w toku z HbbTV i EPG.
Także chciałem podziękować Kikiemu za przekazanie do odpowiednich osób w Philipsie tych dwóch spraw.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na forum Emitela jeden z użytkowników podpowiada, jak usunąć problem z nie prawidłowym wyświetlaniem EPG na kanale Wydarzenia 24 HD HEVC:

To wina błędnej emisji EPG w multipleksie, kiedyś o tym pisałem.
Jeśli TV lub dekoder opiera się o dane Present/Following, to tak będzie. Zamiast być faktycznie teraz/później, Polsat nadaje dane cofnięte o jakieś 8-9 godzin.
Sprzęty, które sobie radzą, ignorują Present/Following i doczytują pasujące dane ze Schedule.

Powinno być tak:
- jeśli EPG P/F zawiera informacje o programie, który teraz faktycznie trwa (sprawdzamy czas w strumieniu) - pokazujemy P/F
- jeśli nie zawiera - pokazujemy pasujący program (zgodny z czasem ze strumienia) ze Schedule

Dlaczego tak? Bo Schedule jest (niemal) zawsze nadawany wolniej niż P/F, gdyż zawiera więcej danych i jeśli przełączyliby się całkiem na Schedule w każdym przypadku, to nagle byś miał problem z wolnym wczytywaniem się informacji na bannerze info.

Także P/F nadal powinien być używany w pierwszej kolejności, a jedynie mają dorobić "opcję ratunkową", że jeśli w P/F nie ma tego, co powinno być (czas w strumieniu jest inny i nie zawiera programów z P/F), to wtedy zeskoczyć do Schedule i znaleźć tam co jest pasującego.

Dzięki temu nadal EPG będziesz miał wszędzie szybko i jednocześnie MUX 4 się naprawi.

Wysłałem te podpowiedzi również do Philipsa.
Skoro inni producenci telewizorów sobie z EPG na Wydarzenia24 poradzili, to i Philips też sobie powinien poradzić.
 
Ostatnia edycja:

djpunch

New member
Ja nadal borykam się z dźwiękiem po BT - teraz sprawdzałem z innymi głośnikami i słuchawkami BT i każdy charczy przy dźwięku przez Spotify czy innych platform muzycznych. Tylko dźwięk z YT jest ok. Co ciekawe po podłączeniu przez optyk czy aux dźwięk ze spotyfiy na każdym urządzeniu jest już ok - problem jest tylko po BT.
 

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Krótka piłka może być w tym przypadku od Philipsa, zakończą się emisje testowe, to my zajmiemy się problemem.
Jak pisano poprzednio, polsat nadaje błędnie, jak i co testuje tvp, tego nie wiadomo.
Panasonic prawdopodobnie do tej pory źle ustawia kanały (nie działa LCN na nasz region, tak jak wiele LG i innych).
I co ? I gucio.
Zmieniamy region i działa a tv nadal się sprzedają.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skoro w takim egzotycznym telewizorze w Polsce jak Hisense działa prawidłowo i szybko HbbTV, do dlaczego na droższym i z podobno lepszym procesorem w Philipsie nie miało by równie dobrze działać? Potrzebna jest poprawka i optymalizacja, i liczę że Philips to wkrótce uczyni.
Zresztą w modelu Philipsa chyba z 2019 nie działał Polsat News z HbbTV jak był jeszcze nadawany, to Philips wydał poprawkę i działał ok.
Tak samo EPG, jak inni dali sobie z tym radę, to i Philips też powinien dać sobie z tym radę.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeden problem rozwiązany, wymieniłem router na nowy TP-Link i telewizor już go widzi bez problemu.
Nadal jednak jak telewizor podłączony jest po Wi-Fi i do tego samego routera podłączony jest smartfon/tablet z poziomu szybkiego wyboru na smartfonie/tablecie nie znajduje mi telewizora Philips do udostępnienia ekranu.

IMG-20211217-121546.jpg
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś była aktualizacja oprogramowania, w sprawie udostępnia ekranu że smartfonu nic nie poprawiła, nadal telefon nie widzi telewizora.
Także z HbbTV i EPG nic się nie poprawiło.
 

mkaw70

Member
Do posiadaczy tego MODELU!

Byłem dzisiaj w MM i oglądał nazywo ten TV, w porównaniu z innymi markami Samsung, LG to obraz jakby za mgłą,, próbowałem różnych ustawień i na każdym tak samo, czy też tak macie że brakuje ostrości?
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do posiadaczy tego MODELU!

Byłem dzisiaj w MM i oglądał nazywo ten TV, w porównaniu z innymi markami Samsung, LG to obraz jakby za mgłą,, próbowałem różnych ustawień i na każdym tak samo, czy też tak macie że brakuje ostrości?

Nie wiem, który dokładnie model oglądałeś, ale mój 70PUS8546 jest jak żyleta, bez żadnej mgły.
 
Do góry