Philips DLED 85x6 z serii Performance.

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przejdź na kanały sat, rozwiń listę kanałów, naciśnij "+" na pilocie, z menu na ekranie wybierz "edytuj ulubione"
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@gieie - Jesteś wielki, dziękuję za podpowiedź, jakoś wcześniej nie udawało mi się, teraz na szybko dołożyłem dwa kanały FTA z sat pod kanałami DVB-T. Jeszcze raz dziękuję.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś wie, czemu TV nie steruje głosem soundbara? Dźwięk idzie z TV do soundbara ale nie mogę ściszać i podgłaśniać. Testowałem na trzech różnych kablach HDMI. Nie ukrywam, że jestem tym podirytowany, bo stara plazma radziła sobie z tym bez problemu.


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podpowiedzcie mi jeszcze, dlaczego nie mogę udostępnić ekranu smartfonu/tabletu na telewizorze, włączam udostępnij ekran smartfonu, i nie wyszukuje mi Philipsa, tylko jakiś LG, pewnie sąsiada. Telewizor podłączony do routera przewodowo. Oprogramowanie w telewizorze zaktualizowane i po zaktualizowaniu telewizor wyłączony z kontaktu na kilka minut.
 

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Paździoch, zainstaluj na telefonie apkę "google home" ze sklepu, to powinno załatwić sprawę z przesyłaniem ekranu.
 

6acek

New member
Czy ktoś wie, czemu TV nie steruje głosem soundbara? Dźwięk idzie z TV do soundbara ale nie mogę ściszać i podgłaśniać. Testowałem na trzech różnych kablach HDMI. Nie ukrywam, że jestem tym podirytowany, bo stara plazma radziła sobie z tym bez problemu.

Sprawdź czy masz włączoną opcję EasyLink w ustawieniach na tv.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Paździoch, zainstaluj na telefonie apkę "google home" ze sklepu, to powinno załatwić sprawę z przesyłaniem ekranu.
Przez Google Home działa przesył ekranu, czemu w smartfonie w szybkim wybieraniu udostępnienie ekranu nie wykrywa TV Philips? a wykrywa TV sąsiada LG?

I jeszcze jedno, nie wykrywa mi routera bezprzewodowo po Wi-Fi Linksys WRT54GS który stoi na półce nad telewizorem 10 cm wyżej ?.
Drugi router operatora światłowodu który mam piętro wyżej wykrywa bez problemu, ale sygnał Wi-Fi jest gorszy od tego co jest przy telewizorze.
Dlatego podłączyłem przewodowo, ale nie daje mi spokoju czemu tego przy telewizorze routera TV nie wykrywa?, smartfon i tablet wykrywa bez problemu go.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy jak zapytacie głosowo Google np. Która godzina, włącz TVN, to Wam odpowie czy też przełączy kanał, u mnie cały czas mówi nie rozumiem, a na ekranie jest poprawnie zadane pytanie.

Dodatkowo nie działa kanał TVP Stream HEVC (kanał 88 według LCN) w HbbTV, na innych telewizorach działa według forum Emitela.

Bardzo słabe kąty oglądania i kolory blakną
 
Ostatnia edycja:

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
W moim 70PUS8546, gdy mówię do pilota, to nic się nie dzieje, żadnej reakcji.
Druga sprawa, to wyszukiwanie urządzeń. Nie znajduje urządzeń po bluetooth (np słuchawek czy telefonu) a telefon nie może nic przesłać, czy w zasadzie znaleźć TV.
Ogólnie podejrzana sprawa z całą tą łącznością. Oby to naprawili, bo na 90% to wina softu.
Poza tym, jak wcześniej wspomniałem, telewizor nie radzi sobie ze sterowaniem głośności w soundbarze. Wszystko mam ustawione jak trzeba.
Podsumowując: dużo błędów, które można naprawić aktualizacją.


Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Axerus

New member
Witam posiadam model 50pus8546. Z tego co pamiętam pilot trzeba sparować z telewizorem żeby wyszukiwanie głosowe dzialalo. Mój odpowiada na wszystkie pytania. Co do znajdowania telewizor, również nie mam problemów. Telefon jak i aplikacje takie jak YouTube czy spotify bez problemu odnajdują telewizor. Mam podłączony soundbar Creative katana V2 mogę zmieniać głośność pilotem od philipsa. Easylink musi być włączony i earc automatyczny. Dodatkowy HDMI mam ustawione na standard oraz format wielokanałowy. Pozdrawiam
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój 43PUS8506 kupiłem u Kikiego 1.12.21, ma datę produkcji 07.2021

U mnie pytanie poprawnie wyświetla na ekranie, ale odpowiedź jest zawsze nie rozumiem, czy zapytam o czas czy przełącz kanał na TVN itp.

Dziwna sprawa u mnie z nie znajdowaniem jednego routera który jest przy telewizorze, dzwoniłem dziś do Marka od Kikiego, i twierdzi że to wina routera, tylko co w nim zmienić, a jak nie to jaki inny kupić, może TPLinka? Nie miał zbytnio czasu, bo wiadomo okres przedświąteczny, więc ruch pewnie w interesie, a nie chcę być zbytnio namolny.

Tak samo czemu z poziomu Google Home działa udostępnienie ekranu, a z poziomu szybkiego wyszukiwania "udostępnij ekran" już nie znajduje telewizora.

Może pomogło by przywrócić ustawienia fabryczne, ale wtedy stracę wszystkie ustawienia od Kikiego...
 
Ostatnia edycja:

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Paździoch, co do routera to w nim nic nie zmienisz, to już zabytek. co kupić ? Byle co, np. tendę za ok. 50 pln na alledrogo.
Ale zanim zmienisz to oddal go od tv na ok 2 metry i zobacz czy go czasem nie znajdzie.

@sylwek_n30, bluetooth działa prawidłowo na sofcie który jest, nic naprawiać nie muszą.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
@gieie, Spróbuję tak jak piszesz oddalić router na 2 metry, mimo wszystko dziwne że go nie znajduje.

Telewizor odpowiada Ci na przykładowe pytanie: która godzina, przełącz na TVN itp, u mnie za każdym razem odpowiada że nie rozumiem, chociaż poprawnie mnie zrozumiał, bo wyświetla moje pytanie na ekranie.

@sylwek_n30, U kogo kupiłeś Philipsa, i jaką ma datę produkcji ?
 
Ostatnia edycja:

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Telewizor odpowiada na zapytanie "która godzina" oraz przełącza kanały z polecenia głosowego.
Oprogramowanie mam w wersji: TPM211EA_R.001.001.233.022

Co do sterowania głośnością z HDMI, to problem jest wręcz globalny, fora zagraniczne również to przerabiają.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdź jeszcze czy wykrywa Ci telewizor Bluetooth smartfonu, u mnie nie.
Tak samo zdjęcie chcąc przesłać do telewizora, smartfon nie wykrywa telewizora.

Jedynie na pytanie TV zareaguje to ścisz, na nic innego nie odpowie, nawet na te pytania sugerowane co wyświetla, z każdym razem nie rozumiem lub pogubiłem się.

Kiki, pomocy!
 
Ostatnia edycja:

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Smartfon znajduje tv (paruje się wyświetla kod w smartfonie i na ekranie tv), natomiast telewizor nie widzi smartfona podczas skanowania.
W tv znajduje tylko sprzęt audio, słuchawki soundbary ale np. myszki już nie.
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam posiadam model 50pus8546. Z tego co pamiętam pilot trzeba sparować z telewizorem żeby wyszukiwanie głosowe dzialalo. Mój odpowiada na wszystkie pytania. Co do znajdowania telewizor, również nie mam problemów. Telefon jak i aplikacje takie jak YouTube czy spotify bez problemu odnajdują telewizor. Mam podłączony soundbar Creative katana V2 mogę zmieniać głośność pilotem od philipsa. Easylink musi być włączony i earc automatyczny. Dodatkowy HDMI mam ustawione na standard oraz format wielokanałowy. Pozdrawiam
Mam ten sam model, tyle że 70" i niestety u mnie to nie działa przy tych samych ustawieniach.
Czy Ty masz kablówkę bezpośrednio wpiętą do TV, czy dekoder? Gdzieś czytałem, że dekoder który idzie przez HDMI do telewizora może mieszać i TV ma problem ze sterowaniem soundbara.
Co do pilota, to mam sparowany a mimo wszystko nie mogę do niego gadać.
Jaką masz wersję softu?

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

sylwek_n30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Telewizor odpowiada na zapytanie "która godzina" oraz przełącza kanały z polecenia głosowego.
Oprogramowanie mam w wersji: TPM211EA_R.001.001.233.022

Co do sterowania głośnością z HDMI, to problem jest wręcz globalny, fora zagraniczne również to przerabiają.
Pocieszające jest to, że problem widnieje nie tylko u mnie.
Dopytam: Gadasz do pilota po angielsku, czy po polsku?
PS. Oprogramowanie mam te same z 23 listopada 2021. TV kupiłem od pana Krzysztofa z Olsztyna (znany jako Kiki) z pakietem, więc raczej wszystko mam dobrze poustawiane.

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

gieie

Klub HDTV.com.pl
VIP
Komunikacja po polsku, to, że tv nie wyszukuje telefonu po BT wydaje mi się logiczne. Przecież nie będę podawał dźwięku z tv na smartfon ani kopiował książki tel. do tv.
Do pełnej komunikacji jest chromecast który przecież działa bdb.
Sprawdziłem również przesyłanie obrazu bezprzewodowo z laptopa i jest bdb (klonuje lub rozszerza)
Aha, przy połączeniu soundbara po BT jest regulacja głosu z tv.
Problemy ze sterowaniem po HDMI występują , jak pisałem, globalnie i w każdym kraju gdzie jest sprzedawany ten model. Właściwie to cała seria 2021 r. włącznie z amoled.

A zalogowani koledzy jesteście w "googlach" ? Bo to jest Android i aktualizacje są pobierane na bieżąco (np. asystent głosowy google i cała reszta androida) .

TV kupiłem w sklepie internetowym, jasno, ciemno, głośniej i ciszej itd. ustawiłem sam wg swoich upodobań.
Zbędne aplikacje również usunąłem samodzielnie :razz:
 
Ostatnia edycja:
Do góry