Philips czy Samsung?

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Tak u mnie wygląda na 805.
20221212_083750.jpg
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak sprawdzasz, to kompletnie nie na tej planszy (mają być bardzo ciemne szarości a nie biel). Na tej u mnie tez jest OK, chociaż też mam taki zafarb jak u ciebie (z lewej biel wpada w niebieski odcień z prawej w czerwony) ale to już taki standard dla matryc od LG (QD-OLED od Samsunga nie ma w ogóle tej wady).

Ostatni raz kupiłem Philipsa. To przegięcie, żeby trzeba było po kilka razy wymieniać TV, żeby trafić na jako tako akceptowalny egzemplarz.

Mam teraz trzecią sztukę u siebie. Data produkcji 09.2022. Oczywiście jak w poprzednich - matryca pofalowana i powykręcana. Równomierność szarości też słaba ale lepsza jak w poprzedniku.
Mam jednak wrażenie, że świeci ciemniej od poprzednich dwóch egzemplarzy. Ustawienia obrazu oczywiście dałem dokładnie te same.
Czyżby dali stary typ matrycy LG (nie EX)? Da się to jakoś sprawdzić?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Być może kupili pakiet kategorii B lub C.Tam mogą być rożne aberacje.
Nie każdemu to przeszkadza. W nowych modelach które wysyłaliśmy problemów nie ma żadnych.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
@kiki co oznacza pakiet B lub C?
Nic ale Kiki by chciał, żeby wszyscy myśleli, że najlepsze egzemplarze to tylko u niego. Nie robi się selekcji paneli. Widac jedynie z jakiej fabryki dana partia przyszła a LG Displays je produkuje w Korei i w Chinach. Telewizory na nasz rynek produkowane są w fabryce TPV w Gorzowie. I zarówno Kiki jak i Media Expert u którego ja kupiłem mają telewizory LG z tego samego miejsca.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z ostatnich testów na geex wyszło, że teoretycznie "niższy" B2 miał lepszy panel od "wyższego" C2. Myślę, że z tymi panelami to loteria i jeśli LG Displays robi ich jaką selekcję, to nie podejrzewam ich, by się do tego przyznawali (i zapewne tego nie robią), bo stwierdzenie tego faktu miałoby niekorzystny wpływ na wizerunek firmy. Zgodnie z zasadami ISO, wszystkie panele powinny być jednakowej tj. powtarzalnej jakości i powinno się jedynie oceniać czy są w sprawne, czy też nie (te się odrzuca).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wierzę.
Porównywałem B2 i C2 i na porównaniach materiałowych np ilości szczegółów, skalowaniu i przejściach tonalnych lepiej wg mnie wypadał C2.
Tak, w serii w różnych fabrykach w których byłem -inżynierowie twierdzili że powtarzalność produkcji nie odbiegać powinna od siebie więcej jak 0,01 %
 

mpDante

Member
Bez reklam
Jak włączyłem swojego 77B13, to ciemne szarości były okropnie nierówne i byłem zawiedziony. Nawet chciałem go oddać, ale z czasem zwyczajnie się poprawiło i ogólnie ciężko na tej matrycy zobaczyć jakikolwiek banding nie mówiąc już o innych problemach. Oczywiście pomijam minimalne wypalenia bo z tym TV nie kupiłem.

Widocznie oled potrzebuje trochę poświecic... :unsure:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tańsze modele mają tańszą matrycę i mają zafarb mniejszy lub większy i mniejsze zabezpieczenie.
 
Do góry