Philips czy Samsung?

luck76

Well-known member
No dobra, to może zacznijmy tak: nie ma czegoś takiego jak product refreshment jest product refurbishment. Refreshment oznacza odświeżenie ale nie w kontekście odnowienia doprowadzającego do wyjściowej kondycji (w tym naprawy ewentualnych wad). Po drugie, ciekawi mnie od kiedy @kiki tak zwracasz uwagę na klasę energetyczną odbiorników? Na każdym kroku proponujesz miniLedy TCL, które ciągną najwięcej energii z całej stawki urządzeń 4K pracujących w klasie G. Ciągną tyle prądu co odbiorniki 8K. Jedynymi urządzeniami 4K, które pracują w klasie E są miniledy Philipsa, Samsunga i Sony. No i po trzecie, w temacie OLED nie mogę się doczekać, kiedy w końcu odniesiesz się do kwestii fatalnej jakości przejść tonalnych zarówno w LG jak i Philipsach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cieszę się , że chcesz pouczać wszystkich na temat spożycia prądu.
To bardzo trafna inicjatywa i godna ze wszech miar w dzisiejszych czasach pochwały.

O przejścia tonalne po kalibracji w Oledach nie musisz się martwić.
Są świetne !
 

luck76

Well-known member
Cieszę się , że chcesz pouczać wszystkich na temat spożycia prądu.
To bardzo trafna inicjatywa i godna ze wszech miar w dzisiejszych czasach pochwały.

O przejścia tonalne po kalibracji w Oledach nie musisz się martwić.
Są świetne !
Spożyć możesz do kotleta 40 gram :), natomiast w wywołanym przez Ciebie temacie zużycia energii wskazałem na argument, który może być odebrany przez niektórych jako hipokryzja w argumentacji za zakupem innego TV niż Samsung. Co do Philipsa, nie martwię się wcale a jedynie proszę abyś jako usilnie sprzedający te telewizory obiektywnie odniósł się do kwestii. Są sprzedawcy (np x-kom), którzy bardzo dokładnie i obiektywnie oceniają posiadane w ofercie odbiorniki. Chcesz przykładu? Nie czekając na odpowiedź - Tomasz Chmielewski na serwisie https://geex.x-kom.pl/kategoria-recenzje/recenzje-tv/ recenzuje telewizory, w tym Philipsy, które tak zachwalasz. Jeśli nie znasz, polecam lekturę. Może odrobinę poszerzy horyzonty i zainspiruje do głębszej analizy.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nie wiem jak dla pozostałych , ale dla mnie zużycie energii jest najmniej ważne przy zakupie telewizora.
Oczywiście można szukać oszczędności ale czy w skali miesiąca to ma sens .
 

luck76

Well-known member
Nie wiem jak dla pozostałych , ale dla mnie zużycie energii jest najmniej ważne przy zakupie telewizora.
Oczywiście można szukać oszczędności ale czy w skali miesiąca to ma sens .
Zależy na jak długo kupujesz :) jeśli na miesiąc to pewnie nie, jeśli na kilka lat - zdecydowanie. Jeśli na każdą godzinę urządzenie zużywa o 200 watów więcej to łatwo wyliczyć ile więcej zużyje w 5 lat przy 5 godzinnym dziennym użytkowaniu (1825kWh). Mówię tutaj oczywiście tylko o kalkulacji ekonomicznej. Pozostaje jeszcze kalkulacja dotycząca świadomości ekologicznej. Z tego tez powodu staram się dowiedzieć jak najwiecej o oddziaływaniu produktu na środowisko (np z czego produkowane są opakowania, z czego powstaje obudowa (czy tworzywo z surowców wtórnych), w jakim procesie wytwarza się elementy stalowe, jaki jest udział szkodliwych pierwiastków w elektronice. Ślad węglowy całościowo jeszcze trudno pomierzyć ale to się zmienia. Tak na marginesie, wiesz ile ciągnie rzeczywistości cały setup Bose? Bo mi na miernikach wyszło jakieś 45W (belka, sub, satki). Dla porównania, podobie głośno grające KD (ampli + 5.0) ciągnął jakieś 140W - więc tam w ciągu 10 lat masz podobny uzysk :)
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
O kolego szczerze dla mnie sprzęt ma cieszyć oko i ucho a reszta mnie nie interesuje , może pomyliłeś fora z Greenpeace:)
Nie narzucam punktu widzenia. Jeden patrzy i słucha urządzenia, drugi portfela a jeszcze inny sumienia :) Kiki wyciąga zawsze pierwsze dwa obszary stąd zwróciłem na ten drugi uwagę. Oszczędność ma znaczenie. To akurat w ostatecznym rozrachunku może rzutować na to, że ktoś wybierze produkt jednej z w/w firm (TPV, Samsung, Sony) zamiast dwóch tańszych z trójki braci Chińczyków (czyt Hisense, TCL).
 

luck76

Well-known member
ale wracając do meritum tego wątku i patrząc tylko przez wskazany przez Ciebie pryzmat radowania, w tym wypadku oka, Samsung dysponuje zdecydowanie lepszą technologią. Szczególnie w sytuacjach, do których stworzono OLED, czyli oglądania wieczorem. Kikiemu nie spieszno odnieść się do kwestii radzenia sobie z przejściami tonalnymi. Pomijam już kwestię producenta, bo jest drugi, który radzi sobie jeszcze lepiej, ale to już temat na inny wątek.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy wybierze co uważa.
Philips po kalibracji - pisałem kilkaset razy !!! - ma świetne przejścia tonalne .
 

Luke555

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hej,
pytanko, przejścia tonalne to moment który występują różne "odcienie" czerni ? Mój Philips 856 gubi się wtedy mocno i mam kwadraciki na ekranie (patrz foto).
Można to jakoś ustawić ?

Pozdrawiam,
Łukasz
PXL_20220808_224415248.jpg
PXL_20221204_000006154_exported_478_1670112077508.jpg
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Tak to jest, jak się ogląda TVP1;)
A tak serio...chcesz mieć dobry obraz zamów kalibrację.Czy to co widać na zdjęciach to Twoja robota?Bo jesli taki obraz jest Twoim dziełem to jedynym ratunkiem jest profesjonalna kalibracja.Mam tu na myśli odwiedziny fachowca ze sprzętem a nie wysyłane na maila ustawienia , nazywane chyba dla hecy kalibracją.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest kwestia kalibracji ale kwestia sygnału, kabli, sposobu podłączenia.

Jaki masz sygnał, dokładnie z czego ?
Jak masz podłączony telwizor ?
Jaki masz kable ?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Hej,
pytanko, przejścia tonalne to moment który występują różne "odcienie" czerni ? Mój Philips 856 gubi się wtedy mocno i mam kwadraciki na ekranie (patrz foto).
Można to jakoś ustawić ?

Pozdrawiam,
Łukasz View attachment 21464 View attachment 21465

Philipsy niestety mają coś nie tak z obróbką obrazu. Mam obecnie 55OLED807 i zauważyłem dokładnie to samo.
I nie ma to nic wspólnego z jakością sygnału bo takie kwiatki wyłapałem na materiałach 4K na Netflix, Apple TV+ czy Disney. Wszystko leciało w 4K, w wysokiej jakości i w ciemnych scenach często robi się kaszana. Widać jakieś losowe rozbłyski (jakby błyski pioruna w tle kadru, podczas gdy na filmie nic takiego się w rzeczywistości nie dzieje - sprawdzone na innym TV).
Przejścia tonalne są wręcz tragiczne. Nie wyłapałem jeszcze, w jakich momentach to się dzieje ale już kilka razy wyłapalem, że obraz wygląda jak akwarela (wygładzone kolory o mocno skokowych przejściach kolorów).
W dodatku wokół krawędzi (np. wokół twarzy aktora czy innych przedmiotów na filmie) potrafią się robić podwójne krawędzie, jakby aureole. Po restarcie TV problem znika ale i tak wraca co jakiś czas.

Gadanie Kikiego o fantastycznych przejściach tonalnym można więc między bajki włożyć.
 

luck76

Well-known member
Philipsy niestety mają coś nie tak z obróbką obrazu. Mam obecnie 55OLED807 i zauważyłem dokładnie to samo.
I nie ma to nic wspólnego z jakością sygnału bo takie kwiatki wyłapałem na materiałach 4K na Netflix, Apple TV+ czy Disney. Wszystko leciało w 4K, w wysokiej jakości i w ciemnych scenach często robi się kaszana. Widać jakieś losowe rozbłyski (jakby błyski pioruna w tle kadru, podczas gdy na filmie nic takiego się w rzeczywistości nie dzieje - sprawdzone na innym TV).
Przejścia tonalne są wręcz tragiczne. Nie wyłapałem jeszcze, w jakich momentach to się dzieje ale już kilka razy wyłapalem, że obraz wygląda jak akwarela (wygładzone kolory o mocno skokowych przejściach kolorów).
W dodatku wokół krawędzi (np. wokół twarzy aktora czy innych przedmiotów na filmie) potrafią się robić podwójne krawędzie, jakby aureole. Po restarcie TV problem znika ale i tak wraca co jakiś czas.

Gadanie Kikiego o fantastycznych przejściach tonalnym można więc między bajki włożyć.
To jest to o co pytałem @kikiego jeśli chodzi o przejacia tonalne - niestety Philips może czyścić buty Panasonicom i Soniakom
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli kupiłeś Oleda po refreshigu aby taniej to mogą się dziać różne rzeczy. Pisałem o tym.
Mam Oleda w domu , mam Netflixa i nigdy, powtarzam nigdy nie było żadnego problemu z przejściami tonalnymi !!!!
Nikt mi nie wciśnie kitu !
Jeśli masz problem ze swoim modelem zgłoś do serwisu lub zwróć - po co się katować całe życie.

=======================================

Philips 48OLED807/12 DVB-T2/HEVC

Potwierdzony zakup

Rewelacja. Jako klasyk TV Sony i Panasonic postanowiłem przełamać trend i dla dzieci kupić TV z tylnym podświetleniem LED. Miny dzieci bezcenne. Oprogramowanie i menu TV pracuje baaaardzo płynnie. Dla tych co myślą że pod stojakiem zmieszczą soundbar to niestety nic się tam nie zmieści. Dźwięk - no cóż czekamy na nowe soundabry Philipsa na koniec 2022 roku. To co wydostaje się z TV słychać że to dźwięk z puszki z tyłu. Z wad. Srebrny pilot będzie się rysował od paznokci. Środkowy przycisk pilota OK jest mało wyczuwalny. Powinien lekko wystawać. Na pilocie brakuje dedykowanego przycisku do Youtube ale da się go wywołać innym przyciskiem klikając dwa razy. Po co komuś jaki Rekuten promowany przez niektóre marki. Zasięg pilot baaaardzo dobry - nie trzeba strzelać w TV. Zaślepka portów oraz uchwyt do kabli z tyłu to jakaś mocna niedoróbka. Pierwszy non stop wypada a drugi lata po zatrzaśnięciu. Ale to da się samemu jakoś naprawić domowymi sposobami. Ogólnie polecam i kupił tym drugi raz. A obraz ... no comment. Żyleta, piękny. Przesiadłem się z LCD Sony z 2005r wiec dla mnie to jakaś nowa prędkość kosmiczna.

========================================
Super ekran

Świetny telewizor, używam głównie do Netflixa i grania na konsoli. W obu przypadkach zdaje rewelacyjnie egzamin. Ambilight robi super efekt.

========================================


========================================


========================================
Kacper-Miłosz 27.11.2022

Oled to oled !

Zastanawiałem się nad rożnymi tv . Wybrałem w końcu ten oled . Idealny do filmów ! Ten oled daje nam naturalna kolorystykę . Obraz jest bardzo nasycony , szczegółowość najlepsza . Android to bardzo dużo aplikacji , ale nie nie tnie na tym tv . Pilot bardzo nowoczesny pokryty skóra .

Tak, polecam ten produkt.

Zalety:

obraz , system
=========================================
Zen77 4.12.2022

rewelacyjny

Super telewizor z niesamowitymi kolorami. Elegancki wygląd pasuje do salonu. Polecam

Tak, polecam ten produkt.

=========================================

Karol89.08.01 1.12.2022

Doskonały


Jak w tytule, taki właśnie jest ten TV. Niezależnie, co na nim włączę, wszystko wygląda obłędnie.

Tak, polecam ten produkt.
=========================================
wwwwwwwwwaaa 6.12.2022

Super

Polecam, jasny ostry panel dziuęki temu TV prezentuje bardzo wysoką jakość obrazu. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Tak, polecam ten produkt.

Zalety:

jakość obrazu, ambilight, android tv

=========================================

Wojciech Somala 24.11.2022

Super oled


Telewizor zakupiony do salonu . Kolory bardzo naturalne - nie przejaskrawione . Kolor czarny jak to oled idealny . System operacyjny to Android jest tu każda aplikacja . Pilot z funkcja mówienia , która działa na wszystkich platformach . Bardzo łatwe przemieszczanie się w ustawieniach obrazu .

Tak, polecam ten produkt.

Zalety:

obraz , system
========================================

RobertGregor 29.11.2022

Polecam ten Tv

Obraz naprawdę idealny, telewizor jest świetny pod kazdym względem. Ambilight robi robotę, szczegolnie po połączeniu go z zestawem Hue. Android działa szybko. Polecam

Tak, polecam ten produkt.

Zalety:

Obraz, wykonanie, oled, ambilight, android

=========================================
Marcin12345678 30.11.2022

Najlepszy

Najlepszy telewizor jaki miałem, a muszę przyznać, że miałem ich całkiem sporo.

Tak, polecam ten produkt.

=========================================
wwwwwwwwwaaa 6.12.2022

WOW


Polecam, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jakość obrazu z najwyższej półki, android TV działa sprawnie i szybko, a Ambilight sam sprawdź, bo tego nie da się opisać ;)

Tak, polecam ten produkt.

=========================================
 

luck76

Well-known member
Jeśli kupiłeś Oleda po refreshigu aby taniej to mogą się dziać różne rzeczy. Pisałem o tym.
Mam Oleda w domu , mam Netflixa i nigdy, powtarzam nigdy nie było żadnego problemu z przejściami tonalnymi !!!!
Nikt mi nie wciśnie kitu !
Jeśli masz problem ze swoim modelem zgłoś do serwisu lub zwróć - po co się katować całe życie.

=======================================

Philips 48OLED807/12 DVB-T2/HEVC

Potwierdzony zakup

Rewelacja. Jako klasyk TV Sony i Panasonic postanowiłem przełamać trend i dla dzieci kupić TV z tylnym podświetleniem LED. Miny dzieci bezcenne. Oprogramowanie i menu TV pracuje baaaardzo płynnie. Dla tych co myślą że pod stojakiem zmieszczą soundbar to niestety nic się tam nie zmieści. Dźwięk - no cóż czekamy na nowe soundabry Philipsa na koniec 2022 roku. To co wydostaje się z TV słychać że to dźwięk z puszki z tyłu. Z wad. Srebrny pilot będzie się rysował od paznokci. Środkowy przycisk pilota OK jest mało wyczuwalny. Powinien lekko wystawać. Na pilocie brakuje dedykowanego przycisku do Youtube ale da się go wywołać innym przyciskiem klikając dwa razy. Po co komuś jaki Rekuten promowany przez niektóre marki. Zasięg pilot baaaardzo dobry - nie trzeba strzelać w TV. Zaślepka portów oraz uchwyt do kabli z tyłu to jakaś mocna niedoróbka. Pierwszy non stop wypada a drugi lata po zatrzaśnięciu. Ale to da się samemu jakoś naprawić domowymi sposobami. Ogólnie polecam i kupił tym drugi raz. A obraz ... no comment. Żyleta, piękny. Przesiadłem się z LCD Sony z 2005r wiec dla mnie to jakaś nowa prędkość kosmiczna.

========================================
Super ekran

Świetny telewizor, używam głównie do Netflixa i grania na konsoli. W obu przypadkach zdaje rewelacyjnie egzamin. Ambilight robi super efekt.

========================================


========================================


========================================
Kacper-Miłosz 27.11.2022

Oled to oled !

Zastanawiałem się nad rożnymi tv . Wybrałem w końcu ten oled . Idealny do filmów ! Ten oled daje nam naturalna kolorystykę . Obraz jest bardzo nasycony , szczegółowość najlepsza . Android to bardzo dużo aplikacji , ale nie nie tnie na tym tv . Pilot bardzo nowoczesny pokryty skóra .

Tak, polecam ten produkt.

Zalety:

obraz , system
=========================================
Zen77 4.12.2022

rewelacyjny

Super telewizor z niesamowitymi kolorami. Elegancki wygląd pasuje do salonu. Polecam

Tak, polecam ten produkt.

=========================================

Karol89.08.01 1.12.2022

Doskonały


Jak w tytule, taki właśnie jest ten TV. Niezależnie, co na nim włączę, wszystko wygląda obłędnie.

Tak, polecam ten produkt.
=========================================
wwwwwwwwwaaa 6.12.2022

Super

Polecam, jasny ostry panel dziuęki temu TV prezentuje bardzo wysoką jakość obrazu. Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Tak, polecam ten produkt.

Zalety:

jakość obrazu, ambilight, android tv

=========================================

Wojciech Somala 24.11.2022

Super oled


Telewizor zakupiony do salonu . Kolory bardzo naturalne - nie przejaskrawione . Kolor czarny jak to oled idealny . System operacyjny to Android jest tu każda aplikacja . Pilot z funkcja mówienia , która działa na wszystkich platformach . Bardzo łatwe przemieszczanie się w ustawieniach obrazu .

Tak, polecam ten produkt.

Zalety:

obraz , system
========================================

RobertGregor 29.11.2022

Polecam ten Tv

Obraz naprawdę idealny, telewizor jest świetny pod kazdym względem. Ambilight robi robotę, szczegolnie po połączeniu go z zestawem Hue. Android działa szybko. Polecam

Tak, polecam ten produkt.

Zalety:

Obraz, wykonanie, oled, ambilight, android

=========================================
Marcin12345678 30.11.2022

Najlepszy

Najlepszy telewizor jaki miałem, a muszę przyznać, że miałem ich całkiem sporo.

Tak, polecam ten produkt.

=========================================
wwwwwwwwwaaa 6.12.2022

WOW


Polecam, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Jakość obrazu z najwyższej półki, android TV działa sprawnie i szybko, a Ambilight sam sprawdź, bo tego nie da się opisać ;)

Tak, polecam ten produkt.

=========================================
O popatrz, potrafisz zacytować! A jednak można :) co prawda w komentarzach brak informacji nt przejść tonalnych.

Na marginesie, to opinie z forum? Bo może wówczas będzie łatwiej w kontakcie z użytkownikami poprosić o fotkę analogicznego obrazu?

Pozwól, że pójdę za Twoim przykładem i przywołam recenzenta, który w następująco opisuje temat (Link do recenzji):

Innym zjawiskiem, widocznym nawet na treściach 4K HDR jest uwypuklanie i potęgowanie zjawiska posteryzacji. Ta nieciągłość przejść tonalnych jest szczególnie widoczna na przykład na samym początku filmu Zjawa (The Revenant, 2015). W chwili, gdy na ekranie widzimy głównego bohatera i obraz ściemnia się aż do czerni, w tej właśnie scenie widać bardzo dużą posteryzację.
philips-55oled806-recenzja-scena-testowa-zjawa-2.jpg


Uwaga! Pomimo że jest to płyta 4K HDR w tej scenie jest obecna niewielka posteryzacja – po prostu ten film został w tym momencie tak zakodowany. Problem polega zatem nie na tym, że 55OLED805 pokazał posteryzację (bo powinien był ją pokazać), lecz na tym, że ją uwypuklił i wyolbrzymił, co jeszcze lepiej widać na animowanym GIF-ie z tej samej sceny.
philips-55oled806-scena-testowa-zjawa-posteryzacja.gif


Jeszcze jednym potwierdzeniem problemów z posteryzacją jest scena z kolejnego mojego ulubionego testowego filmu Co w duszy gra(Soul, 2020). Film ten zrealizowany w całości na komputerach ma wspaniałą jakość obrazu, a kolory i przejścia tonalne są znakomite.
O ile z 55OLED806 z kolorami poradził sobie wyśmienicie, to w dobrze mi znanej scenie gdy Joe jedzie taśmociągiem w stronę światła, ku swojemu przegromnemu zdziwieniu zauważyłem, że nie wygląda ona tak samo, jak na innych telewizorach. Ba, sceny tej używam w każdym teście każdego telewizora i żaden z nich nie przedstawił jej właśnie tak, jak 55OLED806.
philips-55oled806-recenzja-scena-testowa-co-w-duszy-gra.jpg

Problem w tym, że wokół postaci Joego występuje otoczka o nieciągłych przejściach tonalnych. Inaczej mówiąc, widać bardzo dużą posteryzację, czyli kontury, które nie powinny występować na materiale tak wysokiej jakości. W pierwszej chwili pomyślałem, że 55OLED806 nie akceptuje dobrze sygnału 12-bitowego, bo właśnie taki miał na wyjściu mój służbowy odtwarzacz Blu-ray 4K. Niestety, po przełączeniu na 10-bitowy nic się nie zmieniło i sytuacja wyglądała dokładnie tak samo. Z kolei sprawdzenie innych telewizorów wykazało, że ww. problem ich w ogóle nie dotyczy, a widać go tylko na 55OLED806. Czyżby 55OLED806 wyznawał zasadę „posterisare necesse est” (posteryzacja jest koniecznością)?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Potwierdzam, to co napisał Kiki mam dwa Oledy Philipsa 805 i 806 żadnych problemów obraz bardzo dobry. Kiki co byś nie napisał oni i tak wiedzą lepiej :) a Oledy widzieli tylko w sklepie :)::):):):)
 

luck76

Well-known member
Potwierdzam, to co napisał Kiki mam dwa Oledy Philipsa 805 i 806 żadnych problemów obraz bardzo dobry. Kiki co byś nie napisał oni i tak wiedzą lepiej :) a Oledy widzieli tylko w sklepie :)::):):):)
Janku drogi, Twój obiektywizm jest mi znany. Wystarczy przywołać temat grajbelek. Posiadamy taki sam setup, z tym że odnoszę wrażenie, że u Ciebie jest to jeden jedyny jaki warto rozważyć a ja uważam że są zestawy równorzędne lub lepsze
 
Do góry