Philips czy Samsung?

ktx

New member
Wtam

Wynienianiam tele w sypialni z Plazmy Panasa...ale mam wyrzut.Philipsa 807 czy Samsunga S96B...rozm 55
Philips 6999 zł. Samsung 6400 zł
Jest nad czym się zastanawiać?Pozdrawiam
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Samsung obecnie wychodzi taniej (5551 zł za 55S95B na raty z uwzględnieniem zwrotu 2000 od Samsunga) od Philipsa (6641 zł za 55OLED807 przy zakupie na raty).
Obraz lepszy w SAMSUNGU ale Samsung ma gorszy system (Tizen), który w dodatku w tegorocznych modelach jest nieco przymulony.
Na minus Philipsa to moim zdaniem fatalny pilot, który kompletnie nie nadaje się do używania po ciemku (płaskie przyciski bez żadnych przerw są nie do wyczucia pod palcem a do tego notorycznie zawieszający się żyroskop od załączania podświetlenia klawiszy). Sam pilot tylko częściowo działa przez BT. Większość klawiszy i tak leci przez podczerwień (dlaczego nie wszystkie???), co jest całkowicie niezrozumiałe i ogranicza jego funkcjonalność.

Philips ma też wyraźny problem z jakością wykonania swoich TV (nierówne krawędzie obudowy, matryce pofalowane bardziej niż u konkurencji, odpryski na chromowanej stopie, ale już hitem okazały się rysy na matrycy widoczne pod światło - różnej długości ale co dziwne - wszystkie w tym samym kierunku). Wszystko to wyłapałem w fabrycznie nowym i fabrycznie zapakowanym egzemplarzu 55OLED807, który miałem na kilkudniowych testach u siebie w domu.
Sam obraz nawet niezły (dużo lepszy od LG C1, zwłaszcza pod kontem płynności materiałów 23/24 fps). Dźwięk tylko przeciętny, oczywiście jak na TV w cenie powyżej 6k, choć też lepszy od LG C1.
Bardzo mi się jednak osobiście podobała ta obrotowa stopa Philipsa (akurat to dość często używam).
Jak jednak zależy Ci na szybko działającym systemie smart o dużych możliwościach to z wyborem bym się skłaniał w stronę Philipsa. Warto jednak sprawdzić zakupiony egzemplarz pod kontem wad produkcyjnych, które wymieniłem wyżej.
 
  • Like
Reactions: ktx

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do sypialni więcej radości z uwagi na jakość, obsługę, możliwości, HDRy, skalowanie, Ambilight - wnosi Philips.
Philips pobiera prawie 4 razy mniej energii !
Ma lepszy dźwięk, większą pamięć , większą wydajność , lepszą matrycę.
Wybór należy do Ciebie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
1. To powiedz nam, ile tej pamięci ma Philips? Co byś nie szukał odpowiem - 8GB. Tak tylko 8GB. Z tego dla użytkownika zostaje 2,8GB w nowym TV. RAMu są 3GB.
2. Czyli wg ciebie, matryce WOLED EX są lepsze od QD-OLED? Ciekawe.
3. Porysowana matryca, pogięta obudowa, liczne skazy na chromowanych standach i zacinające się podświetlenie w pilocie BT (który prawie w całości i tak leci na podczerwieni i w dodatku jest fatalny w obsłudze), to twoim zdaniem super jakość? Bez komentarza.
4. 4-ro krotnie mniejszy pobór energii w Philipsie? A niby jak, skoro oba modele mają dokładnie tę samą klasę energetyczną G.

Wypadałoby, żebyś się wykazał choć odrobiną bezstronności i obiektywizmu.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
... i żeby nie było, Philips OED807 ma swoje zalety (niezły obraz, system Android TV, rozbudowane porty) ale argumenty użyte przez ciebie są akurat jak kulą w płot.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Twoje argumenty są tak słabe ,że się tego czytać nieda - jakie porysowane obudowy , matryce i inne bzdury .
Mam obecnie dwa oledy i 2 lcd Philipsa i na żadnym nie występują podane przez ciebie problemy.
W Samsungach za to często jest problem z krzywymi i nie szczelnymi obudowami.
Tyle w temacie , po co wprowadzasz ludzi w błąd
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam

KLOSjanek

Member
Bez reklam
A gdzie wasze ataki na Oledy Philipsa i wypalenia , już się znudziło teraz obudowy :) Masakra
skazy na chromowanych standach :):):) Człowieku większej głupoty nie czytałem jesteście coraz zabawniejsi :)::):))::):))):)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A gdzie wasze ataki na Oledy Philipsa i wypalenia , już się znudziło teraz obudowy :) Masakra
skazy na chromowanych standach :):):) Człowieku większej głupoty nie czytałem jesteście coraz zabawniejsi :)::):))::):))):)
Twoje argumenty są tak słabe ,że się tego czytać nieda - jakie porysowane obudowy , matryce i inne bzdury .
Mam obecnie dwa oledy i 2 lcd Philipsa i na żadnym nie występują podane przez ciebie problemy.
W Samsungach za to często jest problem z krzywymi i nie szczelnymi obudowami.
Tyle w temacie , po co wprowadzasz ludzi w błąd
Zamiast kłapać bez sensu po klawiaturze, to może sam zobacz. TV w czasie robienia zdjęć miał 2 godz. przebiegu, co widać na 1 zdjęciu.
Skazy na chromowanej stopie wyłapałem już momencie jej wypakowywania i są w najgorszym możliwym, tj. najbardziej widocznym miejscu.
Rys naliczyłem ok 17-18. Są różnej długości ale wszystkie w tym samym kierunku. Są widoczne pod światło i widać je wtedy, gdy TV jest wyłączony ale są i drażnią oko. Ciężko je uwiecznić aparatem bo są zbyt małe by złapał je autofocus a miałem tylko smartfon pod ręką. Fabrycznie ten model nie ma folii na matrycy.
Matryca jest cała pofalowana - zdecydowanie bardziej jak inne modele, które testowałem, miałem, oglądałem itp. Z uwagi na głębię ostrości, nie mogłem tego złapać aparatem,
Dodam, że TV był fabrycznie zapakowany a karton był w idealnym stanie, bez najmniejszego nawet wgniecenia itp.
Link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1xue748EY9IzmKFscwM6AnBlrhp2iLXEs?usp=sharing
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ryski na nodze - zgadza się Widać kupiłeś tanie model po refreshingu.
Na nowych modelach nie ma żadnej nawet jednej ryski.
Jeśli ktoś chce kupować taniej po refreshingu - ok, bo to jego wybór.

Matryca pofałdowana - potwierdzenie , ze po refreshingu. Szkoda , że nikt Ci wcześniej tego nie powiedział.
Ale jako zaprawiony w bojach uczestnik powinieneś się połapać na takim tricku.
Karton niestety o niczym nie świadczy !

Tak matryca EX - jest lepsza.
Widziałem, były porównania i - EX wygrała w kilku porównaniach.

Po co kłamać ,że ma 8GB jak ma 16 GB


Pobór energii - widać , że też masz słabe pojęcie.
Nie trzeba się nawet wysilać , żeby to sprawdzić.

Przykro ,że pochciwiłeś się na niższą cenę po refreshingu.

Wypadałoby, żebyś się wykazał choć odrobiną bezstronności i obiektywizmu.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ryski na nodze - zgadza się Widać kupiłeś tanie model po refreshingu.
Na nowych modelach nie ma żadnej nawet jednej ryski.
Jeśli ktoś chce kupować taniej po refreshingu - ok, bo to jego wybór.

Matryca pofałdowana - potwierdzenie , ze po refreshingu. Szkoda , że nikt Ci wcześniej tego nie powiedział.
Ale jako zaprawiony w bojach uczestnik powinieneś się połapać na takim tricku.
Karton niestety o niczym nie świadczy !

Tak matryca EX - jest lepsza.
Widziałem, były porównania i - EX wygrała w kilku porównaniach.

Po co kłamać ,że ma 8GB jak ma 16 GB

Pobór energii - widać , że też masz słabe pojęcie.
Nie trzeba się nawet wysilać , żeby to sprawdzić.

Przykro ,że pochciwiłeś się na niższą cenę po refreshingu.

Wypadałoby, żebyś się wykazał choć odrobiną bezstronności i obiektywizmu.

Doczytaj co napisałem, nim będziesz kolejny raz pisał bzdury jak wyżej, nie mające nic wspólnego ze stanem faktycznym.

1. TV nie był po żadnym refreshingu !!!

Był kupiony za 6999 zł w Media Expert, jako pełnowartościowy produkt (żaden outlet itp.). Był fabrycznie zapakowany, miał przebieg 0 godzin ale co ważniejsze, nie pisałem, że stopa miała rysy, tylko fabryczne skazy (wystające zadziory, bąble pod chromem itp. Rysy w ogóle nie było na stopie (choć łatwo się ona rysuje). Nawet załączyłem zdjęcia. Jakbyś je obejrzał to byś nie pisał bzdur o rysach na standzie zrobionych przez jakiegoś użytkownika wcześniej. Pisząc kilka postów wyżej o rysach, pisałem tylko i wyłącznie o matrycy telewizora.

2. Nie jest prawdą, jak podajesz, że TV ma 16 GB pamięci.
Nim następnym razem podważysz czyjąś opinię, to może najpierw sprawdź sam jaka jest prawda. Modele przeznaczone na nasz rynek wcale nie mają 16GB (jak błędnie podaje na swojej stronie Philips). Liczy się chyba stan faktyczny, prawda, a nie co ktoś napisał? A rzeczywistość jest taka, że TV ma tylko 8GB, z czego dla użytkownika pozostaje bardzo skromne 2,8 GB (w fabrycznie nowym TV). Na potwierdzenie powyższego załączam wynik odczytu z programu AIDA64, który sam zrobiłem (2 inne programy, również potwierdziły taką wartość):
http://foto-hosting.pl/img/8f/91/22/8f912264cf6d0d0314fd61f80e320a7b772068e9.jpeg


Jakbyś zamierzał twierdzić, że zmanipulowałem wyniki to informuję, że taką samą informację (o ilości pamięci) możesz znaleźć w obszernej recenzji tego modelu (OLED807) na portalu H D T V Polska.

Przy okazji warto stwierdzić, że:
  • RAMU jest też mniej bo 3GB, co widać na moim zdjęciu (i w recenzji H D T V polska) a nie 4GB, jak podają zagraniczne portale, do których sam się często odwołujesz.
  • do tegorocznego OLED807 jest wkładana dokładnie ta sama płyta główna od zeszłorocznego modelu, co potwierdza też AIDA w kilku miejscach.
3. Porównując zużycie energii porównuje się średnie zużycie a nie maksymalne (w chwilowym piku) a dla obu TV jest ono podobne. Powyższe podejście potwierdza również przyznana obu urządzeniom ta sama klasa energetyczna (klasa "G").

Kiki co racja to racja .
Kola01 ale z Ciebie tester:):):):)
nawet pomieszczenie masz profesjonalne:):):)

Najbardziej profesjonalne z możliwych czyli mój własny salon.
Najlepiej jak TV jest testowany w warunkach, gdzie będzie użytkowany.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Spakowali powystawowy lub po refreshingu i tyle w temacie .
Kupiłeś taką sztukę nie pisz bzdur że wszystkie Philipsy są takie
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Sam mam philipsa i nie boło najmniejszych problemów ani z matryca ani ze stopkami co nie oznacza że ten konkretny egzemplarz taki nie był. Kto i gdzie napisał że wszystkie philipsy są takie??? Kolega kola01 napisał że philips ma problem z jakością - bo ma skoro wypuścił z fabryki coś takiego. Przecież ktoś powinien coś takiego zauważyć...
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Spakowali powystawowy lub po refreshingu i tyle w temacie .
Kupiłeś taką sztukę nie pisz bzdur że wszystkie Philipsy są takie
Przecież napisałem wyżej, że TV był fabrycznie zapakowany. Akurat potrafię to jednoznacznie rozpoznać. Karton był równo zaklejony fabryczną taśmą pakową (jedną warstwą). Nie da się jej odkleić z kartonu i przykleić ponownie. W środku też wszystko było fabrycznie zaklejone/zaplombowane. Nie było żadnych "obcych" naklejek transportowych na kartonie a sam TV w menu serwisowym miał 0 godzin przebiegu.

Poza tym, to nowy model, który jest w sprzedaży od 3 mies. O jakim refreshingu więc piszesz???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powinien wymienić model na nowy i będzie miał extra.
Po kartonie nic nie zauważy.

 
Do góry