Philips czy Samsung?

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Nigdy nie napisałem że Bose 900
jest najlepszy. Ale mając Bose 900
mogę śmiało polecać gra świetnie.
Dla zwykłego użytkownika, który tak jak ja ogląda dużo filmów nic więcej nie potrzeba.
 

Luke555

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie jest kwestia kalibracji ale kwestia sygnału, kabli, sposobu podłączenia.

Jaki masz sygnał, dokładnie z czego ?
Jak masz podłączony telwizor ?
Jaki masz kable ?

Pierwszy screen pochodzi z aplikacji Amazon Prime Video sygnał oznaczony jako Dolby Vision :-D na Netflix jest lepiej ale też zdarzają się problemu z przejściami.
Jest opcja coś z tym zrobić ? daj znać na PW jak coś.
TV podłączony kablem do internetu moico 1000 Mb/s
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podjedź proszę do nas z tym telewizorem - sprawdzimy wszystko od ręki i będzie wiadomo , czy robić kalibrację, wymieniać kable - czy wymienić telewizor - porównamy z drugim tym samym modelem.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Podjedź proszę do nas z tym telewizorem - sprawdzimy wszystko od ręki i będzie wiadomo , czy robić kalibrację, wymieniać kable - czy wymienić telewizor - porównamy z drugim tym samym modelem.
Nie ma co sprawdzać. To nie jest problem egzemplarza. Wymieniłem swojego 55OLED807 na inny fabrycznie nowy i fabrycznie zapakowany egzemplarz (przyjechał z centrali Media Expert) i jest dokładnie to samo.
  • Przejścia tonalne to "schody". Wyglądają raczej słabo.
  • w wielu ciemnych scenach czasami, wokół krawędzi obiektów robią się aureolki a obraz wtedy wygląda jak akwarela. Widać szczególnie gdy te obiekty są w niewoelkim ruchu. Po wciśnięciu pauzy efekt ten od razu znika.
  • filmy w HDR nie oddają właściwego nasycenia wszystkich barw. Widać, że często dominuje tu biały piksel (cecha matryc WRGB). Tego problemu nie ma na matrycach QD-OLED, które mają stabdardowy układ pikseli (RGB), bez białego ale o dużo wyższej jasności od matryc OLED WRGB (starych jak i nowych typu EVO/EX).
  • w kadrach filmu z ciemnym tłem (blisko czerni) co jakiś czas pojawiają się wyraźne i nieregularne rozbłyski jasności. które przypominają rozbłyski pioruna. Jakby burza była w tle kadru, choć w rzeczywistości jej tam nie ma. Dopiero zrobienie pauzy ujawniło, że bardzo ciemne fragmenty obrazu, zbudowane są z wyświetlanych naprzemiennie prostokątów ciemnych i jasnych. Chwilami te jasne prostokąty dominują na ekranie, co daje wrażenie rozbłysku w tym samym ciemnym kadrze. Efekt ten, pojawia się zarówno w filmach HD jaki i 4K oraz w różnych aplikacjach. Na zrobionym zdjęciu o dziwo ten efekt jest mało widoczny, dlatego dołączyłem kolejne, zrobione z zawyżonym ISO. Są przepalone ale na nich doskonale widać problem: https://drive.google.com/drive/folders/1ywLjbtpftp05F_zh4P7lDkexHlNZJQuf
Kolejny fabrycznie nowy egzemplarz po "refresingu" ???? No to każdy jeden taki jest, bo byłem w salonie EURO RTV i ME i każdy tak samo się zachowywał. Geeex w takim razie też musiał mieć po refresingu, bo też wskazali na liczne wady obróbki obrazu. Po prostu ten typ tak ma a ściemą o rzekomych egzemplarzach po "refreshingu" należy między bajki włożyć.


Swoją drogą kolejny egzemplarz 55OLED807 jaki mam, nie ma już porysowanej matrycy ale w zamian jest ona jeszcze bardziej pofalowana i poskręcana. Autopodświetlenie pilota oczywiście dalej się zacina. Jednolitość matrycy też jest słaba. Na szarej planszy widać wyraźne ciemne plamy.

Reasumując, Philips LED 807 ma potencjał w ogólnej jakości obrazu ale jednocześnie jest niedopracowany w kilku miejscach i ma różne babole produkcyjne (rysy i pogięcia matrycy, skazy na stopie itp) co bardzo źle świadczy o dokładności czy jakości procesu produkcji.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
"Autopodświetlenie pilota oczywiście dalej się zacina. Jednolitość matrycy też jest słaba. Na szarej planszy widać wyraźne ciemne plamy."" Masakra
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
"babole produkcyjne (rysy i pogięcia matrycy, skazy na stopie itp) co bardzo źle świadczy o dokładności czy jakości procesu produkcji" Ja pier. Koala jesteś mistrzem = złoty pas gratuluję:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Pierwszy screen pochodzi z aplikacji Amazon Prime Video sygnał oznaczony jako Dolby Vision :-D na Netflix jest lepiej ale też zdarzają się problemu z przejściami.
Jest opcja coś z tym zrobić ?
Zajrzałem tu "ot tak" , generalnie nie pakuje sie w te przepychanki Oled-Lcd i tym podobne popierdółki.Jestem na forum kilkanaście lat i pamietam jeszcze wojny Lcd-Plazma.... ;-)
Jednak patrząc na zamieszczone przez Ciebie zdjecia nie mogę sie nie odezwać chocby ku przestrodze innych.
Takie rzeczy są po prostu nieakceptowalne i z podanych przez Ciebie żródeł, nie wiem jak trzeba by było rozstroić odbiornik by cos takiego prezentował.
Pozbył by sie tego jak najprędzej.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Człowieku psychiatra i to dobry:) ""Autopodświetlenie pilota oczywiście dalej się zacina. Jednolitość matrycy też jest słaba. Na szarej planszy widać wyraźne ciemne plamy."" Masakra

Poza obrażaniem innych, potrafisz coś merytorycznego napisać?
Plamy na matrycy w nowiutkim 55OLED807. Zdjęcie nie było w żaden sposób obrabiane (to żółte na środku to odbicie lampy):

Plamy.jpg

"babole produkcyjne (rysy i pogięcia matrycy, skazy na stopie itp) co bardzo źle świadczy o dokładności czy jakości procesu produkcji" Koala jesteś mistrzem = złoty pas gratuluję:)

A tego wpisu nie skomentuję, Już sam, wystarczająco mocno się pogrążyłeś.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

luck76

Well-known member
@KLOSjanek sorry mistrzu ale na Twoje komentarze brakuje słów. Nie za bardzo rozumiem co Ciebie tak dziwi w uwagach @kola01? Może masz problem z tym, że nie każdy uważa Twoje zabawki za najwyższy poziom? Znam takich, którzy muszą mieć najlepsze i trudno im się pogodzić, jeśli okazuje się że tak nie jest. To jeszcze dołożę do pieca. Byłem dziś u znajomego, który ma pełen zestaw Sonos Arc i muszę przyznać, jako posiadacz zestawu opartego na 900, że w kinie domowym Sonos gra duuuuuzo lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Upominam wszystkich co łamią regulamin.
==============

Nie znam żadnego Oleda z takim podświetleniem .
Wysłaliśmy kilka tysięcy oledów Philipsa użytkownikom i nawet modele sprzed 7 lat nie miały nigdy takiego podświetlenia.
To jest zwykła manipulacja nie mająca odniesienia żadnego do rzeczywistości !
Żadnego !!!

Zapraszam na pokaz i na porównanie w dowolnych godzinach dowolnego dnia !
Ściema od razu zostanie obalona.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No słabo to wygląda. Ile % plansza testowa? Puszczałeś może pełne odświeżanie pikseli?
Zainstalowałem apkę "TV Calibration" (do pobrania w Google Play Store) a w niej opcja: mono-white i tu najniższy poziom (poziom zmieniamy przyciskami góra-dół na pilocie).
Czyszczenie matrycy trochę pomogło ale nie do końca. Jest może o połowę lepiej. Plamy widać nawet w menu Philipsa (jakby nie mogli zrobić innego koloru tła niż szare), które lubi zasłonić nierzadko nawet cały ekran.
Testowałem, OLEDy Samsunga, LG ale tak syfiastej matrycy żaden nie miał. W poprzednim egzemplarzu Philipsa 55OLED807 też z szarością było słabo (choć lepiej niż w obecnym).
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Upominam wszystkich co łamią regulamin.
==============

Nie znam żadnego Oleda z takim podświetleniem .
Wysłaliśmy kilka tysięcy oledów Philipsa użytkownikom i nawet modele sprzed 7 lat nie miały nigdy takiego podświetlenia.
To jest zwykła manipulacja nie mająca odniesienia żadnego do rzeczywistości !
Żadnego !!!

Zapraszam na pokaz i na porównanie w dowolnych godzinach dowolnego dnia !
Ściema od razu zostanie obalona.

Manipulacja ????? Zapraszam do siebie. Obejrzysz sobie na żywo tę "manipulację". Jak pobierzesz i mocno rozjaśnisz sobie zdjęcie, to zobaczysz szafkę i tło znane już z moich zdjęć.
Przy okazji: OLEDY nie mają podświetlenia. To co widać to wady matrycy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam. Mamy ich 10 szt , więc sprawdzimy każdy.
Na modele po refreshingu - nie zabieram głosu !
Mam też w domu. :
  • podświetlenie idealne sprawdzane przy kalibracji
  • nie ma żadnych rysek i kilka tysięcy osób ( zapewne wg Ciebie wszyscy się mylą ) nie stwierdziło żadnej z opisanych uwag.
  • pilot jeszcze nigdy się nie zaciął.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
@KLOSjanek sorry mistrzu ale na Twoje komentarze brakuje słów. Nie za bardzo rozumiem co Ciebie tak dziwi w uwagach @kola01? Może masz problem z tym, że nie każdy uważa Twoje zabawki za najwyższy poziom? Znam takich, którzy muszą mieć najlepsze i trudno im się pogodzić, jeśli okazuje się że tak nie jest. To jeszcze dołożę do pieca. Byłem dziś u znajomego, który ma pełen zestaw Sonos Arc i muszę przyznać, jako posiadacz zestawu opartego na 900, że w kinie domowym Sonos gra duuuuuzo lepiej.
Oba te soundbary są bardzo dobre.. Głośnik Bose Smart Soundbar 900 jest bardziej schludny i elegancki oraz ma piękny szklany blat. Jest również wyposażony w pilota, oferuje sprytną technologię kalibracji i obsługuje Bluetooth. Dźwięk jest wyraźny i szczegółowy, ale brak bocznych sterowników
ogranicza scenę dźwiękową, jeśli chodzi o zawartość Dolby Atmos.
Tak jak wszędzie plusy i minusy.
Koala złote pasy ? hehe
 
Do góry