Philips 65PUS8818/12

lukasz8424

New member
Witam,mam pytanie ,jak oglądam viaplay i chce sobie ustawić obraz to wchodzę w ustawienia obrazu ale w tym momencie znika mi obraz i muszę ustawiać w ciemno,jest na to jakiś sposób,dodam że na satelicie nie mam takiego problemy ,mam podgląd na obraz i mogę sobie ustawiać,no i na viaplay jak oglądam piłkę nożną to ścina obraz przy szybkich akcjach,proszę o jakieś porady
 

Arek-SJ

New member
Witam,mam pytanie ,jak oglądam viaplay i chce sobie ustawić obraz to wchodzę w ustawienia obrazu ale w tym momencie znika mi obraz i muszę ustawiać w ciemno,jest na to jakiś sposób,dodam że na satelicie nie mam takiego problemy ,mam podgląd na obraz i mogę sobie ustawiać,no i na viaplay jak oglądam piłkę nożną to ścina obraz przy szybkich akcjach,proszę o jakieś porady
U mnie tak samo, na Youtubie i Player można ustawiać obraz z podglądem, na VIA się nie da. Wogóle ta aplikacja nieźle skopana jest. Jak oglądam F1 to po pewnym czasie dźwięk nie pokrywa się z obrazem, trzeba dać wstecz i na jakiś czas jest ok. Poza tym wychodząc z oglądania do Menu zawsze włącza się MUTE na soundbarze, jak są włączone głośniki TV to jest ok. Te problemy są tylko na Viaplay, na innych aplikacjach jest w porządku.
 

lukasz8424

New member
Dokładnie mam tak samo jak opisałeś, dla mnie to jakaś porażka bo wcześniej miałem Samsunga 8071z 2018 i wszystko działało,po 5 latach zmieniłem tv i porażka,
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisałem do Philipsa odnośnie nie działających kanałów TVP w HbbTV takich jak TVP KULTURA 2, TVP Historia 2 i inne i taką dostałem odpowiedź :

Telewizor nie wspiera HLS, w związku z tym rozwiązania oparte na tym protokole nie będą obsługiwane, np. kanały HbbTV wymienione przez Pana. Uprzedzając pytanie, implementacja wsparcia tego protokołu poprzez aktualizację oprogramowania również nie jest możliwa.

Wersja HbbTV 2.0.3

Czyli nie dla mnie jest telewizor 65PUS8818 tylko starszy 65PUS8807, który ma też nagrywanie.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki, proszę dowiedz się czy dałbyś dla mnie załatwić starszy model Philipsa 65PUS8807 ?
X-kom ma, ale wolałbym u Ciebie kupić.

Ja się jeszce upewnię że w nowych nie będzą działać kanały w HbbTV od TVP, to wówczas na 100% byłby ten starszy z końcówką 7 który ma także i nagrywanie kanałów, a w nowych to już też wycięli tak jak obsługę żarówek hue
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdziłem nie ma już w Philipsie 65" z tej serii -sorry.
Są z tej serii jeszcze dostępne 55PUS8807 i 75PUS8807.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak Kiki nie znajdzie ich gdzieś, nie po zwrotach, to pozostanie kupno w X-kom.
No chyba że TVP odpisze, że wkrótce zmieni nadawanie z HLS na MPEG-DASH który to standard jest zapisany w specyfikacji HbbTV to wówczas może być nowy model Philipsa, utratę nagrywania już przebolałem, a obsługę żarówek nie potrzebuję 😉
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy naprawdę nikt co ma nowego Philipsa 65PUS8818 lub inny wymiar nie ma podłączonego do telewizora sygnału telewizji naziemnej i internetu by sprawdzić mi działanie kanałów w HbbTV ???

Kiki, kiedy test 65PUS8818 ?

Na x-kom pojawił się w zeszłym tygodniu test ale zeszłorocznego modelu 65PUS8807. Dziwne skoro ten zeszłoroczny model już się kończy w sklepach a zastępuje go 65PUS8818

 
Ostatnia edycja:

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam,może mi ktoś wytłumaczyć funkcje dolby vision w tv 8818/12,jak to działa czy to trzeba gdzieś włączyć?
Cześć,
Dolby Vision to jeden ze standardów HDR. Gdy masz film zakodowany w tym standardzie (np. Netflix), to telewizor automatycznie to wykryje i ustawi odpowiednie parametry pod ten sygnał. To tak w skrócie. A teraz coś z Internetu:

"Dolby Vision to zaawansowany standard HDR (High Dynamic Range), który został opracowany przez Dolby Laboratories. HDR jest technologią poprawiającą jakość obrazu poprzez zwiększenie zakresu kontrastu między najjaśniejszymi a najciemniejszymi obszarami obrazu.

Dolby Vision idzie krok dalej, dodając dynamiczne metadane, co oznacza, że informacje dotyczące kolorów, kontrastu i jasności są dostosowywane klatka po klatce. Dzięki temu każda scena może być optymalnie dostosowana, co przyczynia się do bardziej realistycznego i imponującego doświadczenia wizualnego.

W skrócie, Dolby Vision to technologia HDR, która oferuje bardziej dynamiczne i precyzyjne efekty wizualne w porównaniu do tradycyjnych standardów HDR."

Moim zdaniem statyczne i dynamiczne metadane bardzo fajnie obrazuje grafika ze strony Panasonica:

1699527614301.png
 
Do góry