Philips 65PUS8818/12

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Byłem dziś w MM, był wystawiony nowy Philips 65PUS8818, z naziemnej były tylko kanały z MUX-8 i to co zauważyłem jest znowu problem z kanałami w HbbTV (tak jak dwa lata temu). Z uwagi ze był tylko MUX-8 sprawdziłem kanał Ukraina i nie działa, a po wciśnięciu zielonego przycisku na tym kanale żaden inny kanał od TVP nie działa. Sprawdziłem obok na innym LG i tam wszystko od strzału i bardzo szybko w HbbTV działa. Działał tylko kanał Legia TV w HbbTV ale wskakiwał wolno.

Sprawdź Kiki u siebie czy na nowym Philipsie PUS8818 działają takie jak TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2, TVP World, Ukraina. Czy też oprogramowanie znowu jest spieprzone jak dwa lata temu w 43PUS8506. Kto pisze to oprogramowanie, skoro dwa lata temu poprawili kwestie HbbTV, a w nowych modelach zamiast to już działać jak trzeba to nie. Znowu wszystko trzeba będzie zgłaszać Philipsowi tak jak tu: https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?t=8420 , a ile rzeczy nadal nie naprawiono.

Obraz ciężko stwierdzić jaki, bo były tylko kanały z MUX-8 a one nadawane są w SD.
Menu bardzo zmienione w stosunku to zeszłorocznych modeli, wszystkiego trzeba szukać bo jest w innym miejscu.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
LG ma taką znowu dużą wadę, że nie da się na nim stworzyć listy kanałów ulubionych naziemno-satelitarnej, to potrafi tylko Philips na pełnym Androidzie. Samsung też nie potrafi. Chyba obok Philipsa tylko Hisense umożliwia stworzenie takiej listy i telewizory Vestel na swoim smarcie (na ich Androidzie się nie da).
 

Arek-SJ

New member
Witam. Od wczoraj używam tego modelu i już jest problem z dźwiękiem. Mam dekoder C+ Ultrabox 4k i przy szybkim przełączaniu kanałów wyłącza się dźwięk w tv. Zdarzyło się też przy wyjściu z Youtuba do oglądania tv. Nagrałem dwa filmy. Na pierwszym zanikanie dźwięku, na drugim jak go przywrócić. Film 1 :
Film 2:
Dzieje się tak zarówno na głośnikach z tv jak i z soundbara. Może ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Cześć,
Dziwne zachowanie. Ja bym zgłosił do Philipsa.
Dodatkowo widzę, że na soundbarze komunikat "ARC" cały czas miga. Czy tak się dzieje przez cały czas, nawet jak wypniesz dekoder z telewizora? Chyba powinien on świecić na stałe?
 

Arek-SJ

New member
ARC miga kiedy w TV włączę głośniki wewn., także tu jest OK. Problem z zanikiem dźwięku jest w ustawieniach dekodera w pozycji DOLBY AUDIO. Miałem zaznaczone "Zawsze", zmieniłem na "Przelotowo(Passthrough)" i teraz jest OK.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam

Tytuł topicu jest taki, że odnośnie tego modelu można podciągnąć właściwie wszystko... Zatem pytanie - kiedy jakaś recka? Tegoroczna seria PUS88x8 jest w dostępna sprzedaży w PL bodaj od czerwca, a na forum wciąż nic... Chyba, że coś mnie ominęło...
Pozdrawiam.
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie tylko Ty czekasz na recenzję 65PUS8818, Kiki obiecywał że się pojawi, tylko nie powiedział kiedy.
Najlepiej idź do sklepu gdzie jest ten model, weź pilota przełącz na kanały naziemne i się pobaw.
Z błędu ja już wypatrzyłem problem z prawidłowem działaniem HbbTV, trzeba to będzie zgłosić do Philipsa po zakupie, a może już zgłosić?

Zacytuję z Peppera InspektorGadżet (może to Kiki😉)

Zarowno
2021r
pus85x6
Pus9206

2022r
85x7
88x7

jaki i 65c745 65c845 itd maja po 3gb ram....choc fakt w tcl jest wolniejszy procesor....nawet jak do rewizji x2 tcl c745x2 itd dali juz pentonica700 to i tak ma mniejszy zegar niz stary 1800Mhz MT5895 stosowany w philipsach 2022 2021.

No i w tcl mamy androidTV z nakladka googleTV, ktora ukrywa pewne tematy (czasami utrudniajac instalacje pewnych rzeczy) a na pus8807 jest androidTV

Stety niestety te 160stref w 65c745, 65qled870, versus zero stref w philipsie to spora roznica, plus roznica w jasnosci....takze mimo swietnego ambilighta i philipsHUE ciezko byloby mi zdecydowac sie na 65pus8807 zamiast 65c745x2 aka 65qled870x2 zwlaszcza ze pieniadze w sumie podobne

Oczywiscie jezeli bedzie to slabszy philips np pus81x7 8xx7 to tam jest slabszy soc i tylko 2gb ram, podobnie jak w c635 c645 tez jest jeszcze slabszy soc i 2gb ram


Dlatego regularnie powtarzam ze philipsy 2021 2022 2023 tyko od pus85xx w gore i tylko te rozmiary ktore sa na matrycy VA, a TCLowi trzeba przyznac ze modelem c745 na 2023r zrobil duzy postep vs c735 z 2022r a philips/tpv dal ciala.

Samsung 65q80c (100stref, q80b z 2022 50stref)
Tcl 65c745 aka qled870 160 stref
A 65pus8807 niestety zero.
A wszystkie one kreca sie w podobnym budzecie 4-4.5 tys zl
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dalsze porównanie Philipsa ws TCL inspektorgadzet:

Niezmienie seria PUS 88x8 (2023) PUS88x7 (2021) nie ma sensu przy c745 aka qled870...no chyba ze oryginalny "ambilight must have" wtedy wyboru nie ma.

Philips/tpvision pokpil sprawe ze na 2023r PUS88x8 nie ma nadal wygaszania strefowego


65pus88x7 65pus88x8 to mozna wybrac zamiast tcl 65c735 (aka qled860) wtedy philips caloksztaltem wygrywa ale w c745 TCL (2023r) mocno poszedl do przodu ze specyfikacja modelu
a philips zostal w zasadzie w miejscu a nawet regres (utrata philipsHUE i jedyna zmiana na plus to zmiana soc z mt5895 na mt pentonic1000)


Philips/tpv 65pus88x8 88x7
Jasnosc hdr w piki gdzies tam w okolicy 500-600nitow
Zero stref lokalnego wygaszania

Tcl 65c745 aka 65qled870
Jasnosc HDR w piku do 1000nitow
160 stref lokalnego wygaszania

Daje idac wyzej

TCL 65c845
Hdr w piku 2000nitow
576 stref wygaszania

I wprowadzony teraz w II polowie roku model c805 (taki posredni miedzy c745 a c845
Tcl 65c805
Hdr w piku 1300nitow
512 stre local dimming
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
W przyszłym roku pewnie Philips dołoży strefy wygaszanie.

Szkoda że w tym roku modele mini LED Philipsa nie są na topowym procesorze Mediatek Pentronic 1000 i nie na Androidzie, chciano tym sposobem obniżyć pewnie koszty. Mogły powstać dwie serie słabsze i mocniejsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci co kupili pus8818 , jak na razie wszyscy są zadowoleni.
wiec nie ma sie co na zapas martwić, każdy znajduje dla siebie co uważa
 

beardman88

New member
Witam wszystkich. Przymierzam się właśnie do zakupu Philipsa z serii PUS8818. Tylko mam ogromny dylemat. Naczytałem się w necie i już całkowicie zgłupiałem, a mianowicie którą matrycę wybrać... 50" na matrycy VA czy 55" na IPS? Wiem jakie są różnice w teorii ale w praktyce niestety u mnie w mieście ani w okolicy nie mam jak porównać na żywo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ok. Ale podaj proszę jakie masz warunki , jakie potrzeby i jakie oczekiwania ?
Jaki masz teraz telewizor ?
 
Do góry