Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

DJ82

Member
Kupiłem 2 dni temu 48PUS7600.

Nie wiem czy dobrze wszystko rozgryzłem ale wydaje mi się że póki co to ten TV nie wspiera H265 - dopiero po zainstalowaniu MX Player zaczęło działać ale na programowym kodeku co skutkuje klatkowaniem...

Ogólnie jestem zadowolony (pomimo mankamentu który pewnie będzie rozwiązany niedługo) - TV stabilny - obraz i dźwięk SUPER :)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Kupiłem 2 dni temu 48PUS7600 i ku mojemu zaskoczeniu jest mały problem - nie działa LAN - WiFi łączy się bezproblemowo a LAN niestety wcale. Może ktoś to potwierdzić??

Druga sprawa to H265 - wydaje mi się że póki co to ten TV wcale tego nie wspiera - dopiero po zainstalowaniu MX Player zaczęło działać ale na programowym kodeku co skutkuje klatkowaniem...

Ogólnie jestem zadowolony (pomimo tych dwóch mankamentów które pewnie będą rozwiązane niedługo) - TV stabilny - obraz i dźwięk SUPER :)

Witam uprzejmie,
Miło się czyta , gdy użytkownik jest zadowolony z zakupionego nowego telewizora .;)
Życzę DJ82 , aby "telewizorek" działał bezawaryjnie przez długi okres czasu i umilał spędzanie
przy nim wolnego czasu , oglądając różnego rodzaju programy filmowe czy transmisje sportowe .
Jak dokonasz bliższego oglądu poszczególnych funkcji tego telewizora , to proszę , podziel się
swoimi spostrzeżeniami , jak działają i o zauważonych ewentualnych problemach .
Pozdrawim,:)
accu
:kom:
 

DJ82

Member
Problem z LANem rozwiązany - był po mojej stronie a raczej okablowania - już wszystko działa OK.

Jedyny mankament który pozostał to obsługa sprzętowa H.265.
 

tomeko12

New member
DJ82, czy możesz sprawdzic z jaką prędkością działa u Ciebie sieć (np. pobierając z komputera na telewizor jakiś duży plik przy pomocy ES exploratora)?
U mnie z USB pliki H265 odtwarzane są płynnie przez wbudowany odtwarzacz, a MX Player po przełączeniu na dekoder HW tez w miarę ok.
 

tomeko12

New member
Zauważyłem u siebie, że z sieci lan mam transfer ok. 1MB/s, przez co filmy Full HD z dużym bitrate'm są odtwarzane z dysków sieciowych z dużym skakaniem.
 

Angael

New member
Jako użytkownik tego TV 65cali "cos" napisze:
1. ambilight w instrukcji opisany ze maks od sciany 15 cm, zamontowalem dokladnie 9cm od sciany i robi duze wrazenie, sciana koloru cappuccino, ambi w dzien potrafi pokazac roznice, a co dopiero w nocy 30-40cm poswiata od TV.
2. TV skalibrowany przez ekipe kiki-ego ( podziekowania za kalibracje i extra cene, czekam na ustawienie na maila ), widac bardzo duzo szczegolow w nocnych scenach, swietnie nawet z sygnalem nc+ oczywiscie HD bo SD juz na 46 calach nie ogladalem.
3. Polaczenie z komputerem przez hdmi ustawiona rozdzielczosc 4K , swietnie mozna na nim pracowac i ogladac filmy. Nie gram na komputerze wiec sie nie wypowiem.
4. Youtube w TV odpalone 4k filmy puszczone i pelen zachwyt. Nie ma filmu 4K na youtube ktory by nie smigal. TV mam podlaczone po wifi 5g zero przyciec.
5. Bawilem sie chwilke androidem, zainstalowalem VLC, KODI i kilka gier pod gamepada. Wszystko smiga. W bardzo wymagajacych graficznie grach lekkie przyciecia co jakis czas. Nie rzutuje to na frajde z grania. W polaczeniu z ambi w trybie gra robi duzo wrazenie.
6. Nie testowalem 4k z satki ani TV naziemnej bo nie mam takiej mozliwosci.
7. Kilka dni mocnego uzytkowania tylko raz TV sie zrestartowal gdy nie mogl uruchomic jednego filmu co ciekawe swojego wlasnego demo :)
8. Na dniach bede instalowal hue i zespalal z ambi w TV wiec powiem jak to przetestuje.
 

DJ82

Member
Więc tak:

TV odebrałem w piątek po południu, potem miałem imprezkę, wczoraj byłem na AirShow a dzisiaj jest rodzinka więc miałem mało czasu - to w woli wyjaśnienia czemu nie dzielę się spostrzeżeniami...

A teraz do sedna sprawy:

Kopiowanie pliki 700MB:

LAN - 1,6-1,9MB/s
WiFi - 2,6-3MB/s
Pendrive - 17MB/s (pendrive USB3.0 na komputerze z USB2.0 kopiuje ok 50-60MB/s)

Jak widać bidnie - czemu nie wiem. Ogólnie nie wiem jaka jest sieciówka w tym TV ale pod tym samym kablem ten sam plik z tego samego źródła tylko że na laptopa (1Gbit - dysk SSD) kopiuje się ponad 100MB/s więc jest spora różnica...

KODI zainstalowałem prze chwilą - jak się trochę pobawię to napiszę co i jak.

Co do MX Player i VLC to gdy ustawię programowe dekodowanie H.265 to potem nie działa mi ani TV ani HDMI - robi się pikseloza i zielony ekran... Dopiero wyłączenie TV (trzeba poczekać chwilę przynajmniej do momentu całkowitego wyłączenia ambilight) wszystko wraca do normy.

tomeko12 - coś doinstalowałeś żeby działało Ci H.265 sprzętowo??
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

O takie spostrzeżenia właśnie Angael chodzi .;)

A jak postrzegasz jednorodność podświetlenia matrycy ?
Czy widać efekt DSE , czyli tzw . brudnego ekranu ?
Proszę , odpowiedz w tych zagadnieniach .
Jak postrzegasz wyświetlanie scen dynamicznych w kinie "akcji ,
czy podczas transmisji zawodów sportowych , np . meczów piłki
nożnej czy w tenisie ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dream4you

New member
no właśnie Panowie, konkrety co do obrazu

jak to wygląda z satki, z nc,
jak podświetlenie matrycy - co z jakościa na białym tle
no i czy uważacie że warto było go kupić czy jednak wysyłka do sklepu chodzi wam po głowie ?
 

MMD

New member
Bez reklam
"Youtube w TV odpalone 4k filmy puszczone i pelen zachwyt. Nie ma filmu 4K na youtube ktory by nie smigal. TV mam podlaczone po wifi 5g zero przyciec."

Angael proszę o potwierdzenie, czy ten TV posiada kartę Wifi w standardzie ac?
 

Angael

New member
Tak pelne 5Ghz, Lan "jedynie" 100tka co dziwi w tej klasie TV i 2015roku. Stad podpialem go po wifi i duzo lepiej sie spisuje.
 
Ostatnia edycja:

Angael

New member
Witam uprzejmie,

O takie spostrzeżenia właśnie Angael chodzi .;)

A jak postrzegasz jednorodność podświetlenia matrycy ?
Czy widać efekt DSE , czyli tzw . brudnego ekranu ?
Proszę , odpowiedz w tych zagadnieniach .
Jak postrzegasz wyświetlanie scen dynamicznych w kinie "akcji ,
czy podczas transmisji zawodów sportowych , np . meczów piłki
nożnej czy w tenisie ?

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:


Nie jestem zawodowym recenzentem ;)
Ani przez chwile nie mialem ochoty go odeslac do sklepu ;)
a po odpaleniu filmow z youtube w 4k zaczalem zalowac ze nie zrobili w Polsce obiecanej drugiej Japonii ;)
Ale zacznijmy od poczatku poniewaz nadarzyla sie okazja ze siedze w domku mam chwile czasu w jednej rece szklaneczka bursztynowego plynu w drugiej pilot :)
1. Co do podswietlenia matrycy na profilu skalibrowanym idealnie. Jak przerobilem troche profil osobisty bazujac na kalibrowanym, dodalem troche wiecej kontrastu i jasnosci zeby miec wiecej przyjemnosci z ogladania TV w mocno naslonecznionym salonie to wydaje mi sie ze delikatnie przy prawej krawedzi na jednolitym czarnym tle jest ciut jasniej ale to trzeba mocno sie przyjrzec do tego jak jest uruchomione ambi to praktycznie ten efekt znika. Takze ambi robi potrojna robote: wizualny efekt, zwieksza kontrast / czern no i kamufluje male niedoskonalosci ;)
2. DSE "brudny ekran" ? Nie wiem czy o tym samym myslimy. Sprawdzilem przy jednolitym szarym tle czy jest poprzecinane pasami i takiego efektu nie widze ale za to na slabszym sygnale z nc+ jak sa reklamy w mocnej tonacji czerni i pojawia sie po srodku bialy produkt to przejscia tonalne sa zauwazalne, nie ma jednorodnosci. W 4K i bardzo dobrym sygnale HD tego nie zauwazylem.
3. Kino akcji to zdazylem ogladnac Szybkich i Wscieklych 7 w bardzo dobrym HD i zero uwag. Dzisiaj mecz legi na nc+ tez zero uwag. Szybkie ruchy kamery podazajacej za pilka zero pasow, przyciec. Jedynie zauwazalna lekka "cyfrowa obrobka" bo nie wiem jak to inaczej nazwac przy biegajacych pilkarzach ale to chyba takze wina jakosci sygnalu bo juz mecz na youtube ogladany w 4k nie ma tego efektu. Tenisa nie ogladam :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami .;)
Właśnie o takie , tj. użytkownika mnie chodziło . Im więcej jest takich opinii ,
w których użytkownicy piszą zarówno o plusach jak i minusach danego
modelu telewizora , są one nieraz bardzo pomocne w podjęciu decyzji o
zakupie danego modelu telewizora , choć oczywiście trzeba również
dokonać osobistego oglądu , a z tym nie zawsze jest łatwo , gdy
dane modele telewizorów dopiero "wchodzą" na rynek .
Testy moim skromnym zdaniem , owszem są pomocne , ale niektóre nie pokazują minusów danego
modelu , a tylko same zalety i są w jakiś sposób sponsorowane .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry