Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips PFS8209 już ma przewagę nad plazmą Panasonica.
Oczywiście brałbym wielkość konieczną 55"
Masz extra czerń i biel, cichszą pracę, pobór energii duuużo mniejszy, lepsze zdecydowanie wyposażenie:
- Ambilight poczwórny
- pip i to pełen
- Miracast
- wifi smart screen
- Android
- jako jedyny z nowych wspiera Flasha.
Ja brałbym jednak wielkość jako nr1 z potrzeb.
 

AR7

New member
Miałem ten sam problem z wyborem wielkości ekranu.
Pomógł mi kuzyn, który zamienił plazme 42" na LCD 47".
Miałem wrażenie, że kupił mniejszy niż miał (cienka ramka).
Kupiłem 55" i nie straciłem pieniędzy jak on.
TV nigdy nie będzie za duży.
Polecam minimum 3-stronny Ambilight.
 

Alf2

New member
Dobrze, przekonaliscie mnie co do rozmiaru.
Czy zatem 55 cali 8209 bedzie najlepsza opcja do sportu, jak chodzi o stosunek jakość/cena?
Czy moze coś ciekawego ma się pojawić na dniach, na co warto ewentualnie byłoby poczekać?
Faktycznie 8209 da radę oglądaniu piłki noznej i tenisa?


Sent from my smartfon using Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma nawet pod tym względem na testach specjalnych znakomitą płynność. Sharp Quatron również.
 

hotsouce

New member
Witam ,

przeczytałem że wbudowane tunery naziemny i satelitaryn nie obsługują treści 4k.

Czy może ktos to potwierdzić czy to bląd softwareu , ktory zostanie naprawiony czy to hardwareowy problem nie do usunięcia ? Treści TVN i TVP (4k) nie da się obejrzeć ?

Żródło
Linku nie mogłem wkelic bo mam za malo postów ;-(
 

hotsouce

New member
Witam ,

przeczytałem że wbudowane tunery naziemny i satelitaryn nie obsługują treści 4k.

Czy może ktos to potwierdzić czy to bląd softwareu , ktory zostanie naprawiony czy to hardwareowy problem nie do usunięcia ? Treści TVN i TVP (4k) nie da się obejrzeć ?

Żródło
Linku nie mogłem wkelic bo mam za malo postów ;-(


Oryginalna treść z niemiieckiego bloga:

Tachchen,

es gibt bereits die ersten kleinen Tests der 2015er Ultra HD TVs. Diese bestätigen, dass (aktuell) bis einschließlich der Serie 7600 (also 6400, 7100 und 7600) trotz Hardware-HEVC-Unterstützung kein UHD (welches via HEVC kodiert ist) über Satellit (oder später über DVB-T2 in Deutschland) empfangen werden kann.


Jedoch ist HEVC-(Hardware)-Unterstützung bereits für Internet-Inhalte und via USB verfügbar.

Dies muss natürlich nicht heißen, dass die noch kommenden TVs der 8000er und 9000er Serie es auch nicht können müssen! 😉

Toengel@Alex
 

tomeko12

New member
Zadałem pytanie na stronie rtvEuroAGD i oto odpowiedź:

Telewizory z serii PUS7600 wyposażone są w tuner DVB-T2 oraz DVB-S/S2 oraz dekoder HEVC w związku z czym docelowo będą wstanie odbierać kanały UHD nadawane w HEVC poprzez DVB-T2 oraz DVB-S/S2. Jednak w tym momencie Philips prowadzi jeszcze prace nad tą częścią oprogramowania, która jest odpowiedzialna za obsługę tunerów TV i kodeka HEVC. Oprogramowanie umożliwiające odbiór tych sygnałów zostanie przygotowane i udostępnione konsumentom do końca 2015 roku.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
To jakiś żart ? TV 4 K bez możliwości odbioru programów 4K w wyższej cenie od TV 4K, które mają tę funkcję !!!! To się nazywa - dobry interes.

To tak jakbym kupił samochód w wersji cabrio i nie mógł jeździć ze złożonym dachem:)

Super opcja!!!:)
 

bobasek

New member
To jakiś żart ? TV 4 K bez możliwości odbioru programów 4K w wyższej cenie od TV 4K, które mają tę funkcję !!!! To się nazywa - dobry interes.

To tak jakbym kupił samochód w wersji cabrio i nie mógł jeździć ze złożonym dachem:)

Super opcja!!!:)
n

Myślę, że lepiej -- jakbyś kupił samochód z 300 konnym silnikiem, ale z ogranicznikiem prędkości max do 50km /h

J a s n y g w i n t
Precież to ma być z samego założenia telewizor 4K przygotowany na odbiór programów (sygnału) w jakośći UHD. Jak mam oglądać filmy tylko z własnego dysku a pod koniec roku jak wypuszczą odtwarzacza BD to se kupię monitor 4K a telewizor zostanę przy Full HD
 

tomeko12

New member
Myślę, że na chwile obecną nie ma co się gorączkować. Na razie jeszcze nikt nie nadaje komercyjnie programów 4K przez DVB-T2 i DVB-S2, wszyscy nadawcy testują. Jak uruchomią komercyjnie i najnowsze telewizory tego nie obsłużą, to wtedy będzie prawdziwa wtopa Philipsa.
Wg zapewnień sprzedawcy, do końca roku TV ma obsługiwać HEVC przez DVB. Jak nie będzie, to wraca do sklepu jako niezgodny z umową.
 

robc

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myœœlę, że nie ma tu co narzekać na PHILIPS-a. Pewnie jak obiecujš to będzie.


W Sony też obiecujš :)


Dot.: HEVC kodek TVN czy działa na tv sony ?





Witamy,
Obsługa kodeka HEVC dla częœci transmisyjnej (DVB) zostanie włšczona aktualizacjš , która powinna pojawić się w okolicy 29 sierpnia.
Pozdrawiamy, Sony Polska
 

manner

New member
Witam. Czytałem opinie PUS7600 - rozkazał. Podczas gdy on przychodził do mnie, znalazłem ciekawy obraz na jednym z forów:
http://store.donanimhaber.com/88/87/...1DFB1A7DEF.jpg

W warunkach wyjście HDMI jest wybór 4: 2: 2 lub 4: 4: 4/4: 4: 2, a 1 więcej opcji. Mam te opcje nie są bardzo zainteresowani, ale w przeglądzie napisał, że funkcje te nie są obsługiwane. Zamieszczone na stronie internetowej, tak, że ludzie bardziej sprawdzone Ustawienia TV pkt i znalazł wyjścia HDMI. Napiszę tutaj, a także do poszanowania Kiki w telewizorze także spróbować znaleźć element i wybrać 4: 4: 4. Przepraszam za mój "polska"))))
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będzie wprowadzony update wcześniej niż pojawi się Netflix 4K. Czyli wrzesień / październik.
 
Do góry