Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

manner

New member
Kupiłem Philips 55PUS7600. Kolor czarny - Super, doskonałe odwzorowanie kolorów, HDNM działa bardzo dobrze, obraz gładkie ruchy w tym wszystkim, obraz jest ostry i szczegółowy, szybki, w porównaniu do starszych modeli - samolotu. Wrażenie jest wzmocnione 3x Ambilight i bardzo cienką ramkę. Sama konstrukcja i jakość wykonania na wysokości. do przodu do 8000 i 9000 serii - to będzie moim zdaniem arcydzieł (zwłaszcza PUS9xx0).
 

Angael

New member
Przeslalem taka recenzje na strone philipsa i co ciekawe jakos jej nie widze przy opisie TV za to mocno eksponuja otrzymana nagrode EISA:

"Przesłana recenzja została opublikowana na naszej stronie!
Z uwagą śledzimy wszystkie nadsyłane recenzje i wykorzystujemy je do ulepszania naszych produktów. Twoja recenzja pomoże także innym użytkownikom w wyborze odpowiedniego produktu Philips 7600 series Supersmukły telewizor 4K UHD z syst. Android™ 65PUS7600 Telewizor LED 4K Ultra HD 164 cm (65") z czterordzeniowym procesorem, pamięcią 16 GB z możliwością rozszerzenia i tunerem dwugłowicowym DVB-T/T2/C/S/S2 z 3-stronnym syst. Ambiligh. Serdecznie dziękujemy!"

Pomimo kilku zauważalnych wad polecam ten produkt.
65PUS7600 pierwsze zetknięcie z 4k matrycą bardzo pozytywne do tego Ambilight 3 strefowy z bardzo dużą intensywnością barw i dynamiką potrafi umilić nie tylko nocne seanse. Znalazły się jednak rysy na tym diamencie. System android nadal potrafi zaskoczyć na minus w postaci restartu, braku reakcji na polecenia pilota lub wyświetlania jedynie dźwięku, dopiero ponowne uruchomienie lub zmiana źródła oglądania przywraca obraz. Sam pilot choć bardzo poprawiony to jednak czasami zbyt idealnie trzeba nim celować w czujnik umiejscowiony w dolnej części TV aby w ogóle zaczął reagować, do tego trzeba się odzwyczaić od klasycznego chwytu ponieważ pilot jest dwustronny i czasami można przycisnąć kilka przycisków na raz. Kolejnym jego minusem to panel dotykowy, który tak szybko reaguje na przesunięcie palcem że ciężko nad nim zapanować. Teraz kwestia samego obrazu bardzo ładne barwy, wystarczająca jasność i kontrast, świetna biel i czerń oraz jak na krawędziowe podświetlenie w miarę równomierne doświetlenie matrycy. Wada jedna szczególnie dotkliwa przy oglądaniu piłki nożnej czy kina akcji: płynność ruchu na bardzo niskim poziomie. Przy szybszym ruchu na ekranie rozmycia obiektów, bardzo mocno widoczne cyfrowe przetwarzanie niezależnie od ustawień parametrów ruchu w konfiguracji TV - mam wielką nadzieję że to jedynie wina zastosowanych programowo algorytmów i zostanie to usunięte w kolejnych aktualizacjach.

Mam nadzieje ze zrobia cos z tym ruchem bo dosc mocno to opisalem :)
 

11adam

New member
do Angael, pisząc o rozmyciu podczas ruchu masz na myśli artefakty wokół szybko przemieszczającego się obiektu względem planu? Oglądając Philipsy w sklepie zauważyłem taki efekt na Philipsach z najwyższej serii na ich własnych promujących filmach. Czy wszyscy użytkownicy Philipsów to potwierdzają? Ja mam Philipsa starego i też taki efekt widzę na nim.
 

inuictus

Member
Te ustawienia także były zrobione zgodnie z Waszymi zaleceniami.

Odrębnym tematem pozostaje działanie samego systemu, mimo najnowszej aktualizacji telewizor w przeciągu 7 dni (tyle go miałem do oddania) wyłączył się raz sam, a raz nie dało się go w ogóle włączyć. Pomogło dopiero odłączenie od sieci. Do tego kilka mniejszych/większych zawieszek w menu. Myśle że zeszłoroczne modele Philipsa są pod tym względem mocno niedopracowane, oby nowe serie z androidem 5.1 były lepsze.
 
Ostatnia edycja:

11adam

New member
Kiki napisz jaki upłynniacz trzeba włączyć i na jakie ustawienia 65PUS9809 bo na nim widziałem artefakty wokół narciarza zjeżdżającego z góry a to ich film demo. Pojadę do Saturna i sprawdzę czy się poprawi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mam pojęcia jak mają nagrany materiał. Jeśli zrobili sobie nieudane kopie to wszystko możliwe. Akurat na tym modelu nikt nigdy , żaden nasz użytkownik ( nie mylić z tymi co czytają i piszą) się nie skarżył na artefakty.
Czy mogą się pojawić?
Zawsze mogą - wystarczy dać słabo skompresowany sygnał.
 

Angael

New member
do Angael, pisząc o rozmyciu podczas ruchu masz na myśli artefakty wokół szybko przemieszczającego się obiektu względem planu? Oglądając Philipsy w sklepie zauważyłem taki efekt na Philipsach z najwyższej serii na ich własnych promujących filmach. Czy wszyscy użytkownicy Philipsów to potwierdzają? Ja mam Philipsa starego i też taki efekt widzę na nim.

Tak, przy czym na lepszym sygnale ( b.dobre HD, lub 4K ) tego efektu nie widac lub jest znikomy. Za to 90% kanalow z nc+ niestety ma ta przypadlosc raz mniejsza raz wieksza. Chyba taki urok tej marki. Licze na poprawki w tym zakresie, moze nowe softy cos przyniosa w tej materii.
 

11adam

New member
Kiki testujecie wiele telewizorów czy mógłbyś polecić telewizor innej marki co w sygnale z nc+ nie wywołuje takich artefaktów i ma przy tym dobrą czerń jak PUS7600.
 

onomatob3ka

New member
Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post.

Przeglądałem dość długo forum i różne testy - najbardziej w oko wpadł mi model Philipsa PUS7600(głównie ze względu na połączenie desing+ambilight+android tv).
Domyślam się, że po przesiadce z obecnego TV jakoś będzie dla mnie więcej niż zadowalająca, ale spokoju nie daje mi kilka rzeczy(kolejność nieprzypadkowa):
1. czy input lag na poziomie 80ms nie będzie powodował dyskomfortu w grach singleplayer?
2. słyszałem, że model ten średnio radzi sobie z dynamicznym obrazem, czy rzeczywiście smużenie jest aż tak zauważalne?
3. czy dużo tracę kupując obecnie TV bez pełnego wsparcia dla 4k(z tego co wiem obecnie ten model nie jest w stanie odebrać kanału nadawanego natywniew 4k) w tym 10 bitowego koloru?
 

chamberxx

New member
czolem :p

brygado, mam philipsa 55pus7600. wszystko jest ok , poza 3d z YouTube.
TV nie ropoznaje filmow w 3d. W opcjach widoczny jest tylko 2D. Reszta pol - nieaktywne

Z innych zrodel/stron 3D dziala rewelacyjnie
Ktos moze pomoc ? :) :confused:
 
Do góry