Philips 55pUS7600 test - Philips czyli ciągła walka o doskonałość !

barat

New member
No to chyba wiem co kupić jeśli do czasu aż mój salon będzie gotowy nie pojawi się Philips 8600 :) Dzięki za test i za potwierdzenie, że działa KODI (mając tą aplikację MX Player i wszelakie programy VOD/STREAM są zbędne - KODI ma wtyczki do wszystkiego :D)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego nikomu nie zabraknie już aplikacji i filmów,a obraz jest naprawdę dobry. I ważne ze jest bardzo szybki, nawet jak dla mnie stanowczo za szybki !.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kwestia ceny. Philips 48PFS8209 jest lepiej wyposażony i w niższej cenie.
Zależy jakie masz materiały 4K i głównie jaka odległość od ekranu ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
thumbs_P1770014.JPG

Ma dwa gniazda CI
Pip pełen - bo ma dwa tunery
Wspiera kodek HVEC H265 .
Kodi - jest super !
 
Ostatnia edycja:

Miyagi

Member
Wszystko fajnie tylko chyba ceny są przesadzone względem ubiegłorocznych modeli, jakis dużych różnic nie ma a ceny jak z kosmosu.
 

bobasek

New member
philips 65pus7600/12

Pomóżnie kledzy bo mam dylemat czy lepszym wyborem będzie model philipa 65pus 7600/12 czy Sony KD65X 8505C (ewentualnie KD 65X9005C), chociaż w przypadku tego drugiego soniaka cena trochę powala (15999,00). Ampli i DVD oraz PS4 mam sony i pownie by to lepiej współprzcowało z tv SONY, ale z tego co czytam to philipek o niebo lepiej wypadł w teście (może to zasługa że już drugi rok robią TV na androidzie a sony dopiero zaczęło).
A tak na marginesie to z tymi cenami modelu pus7600 coś nie tak. Z reguły we wszystkich topowych modelach (premium) nawet innych producentów różnica pomiędzy ceną tego samego modelu w wersji 55" a 65" to cirka 1000 eu (ok4000 zł) a tu w przypadku PUS7600/12 na ceneo model 55'' za 7500 złociszy a 65'' za 14000 !!! - to prawie dwa razy tyle. coś tu nie gra chyba że do 65 calaków dodają jakieś suweniry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , to ma znacznie. Sony przechodzi dokładnie to co Philips ma już za sobą.
Oczywiście jako niebieski dostaniesz znacznie lepszą cenę na 65X9005 i to z kalibracją. Jeśli faktycznie myślałeś o nim to brałbym zdecydowanie ten model.
Jeśli w klasie niższej cenowej to brałbym Philipsa 65PUS7600.

Nie dają suwenirów. Po prostu z jednej matrycy wychodzi 1 szt 65" i dwie sztuki 55". A matryca to 70% kosztów telewizora. Więc łatwo policzyć.
 

bobasek

New member
przepraszem ale jestem tu nowy, domyślam się że być niebieskim tzn zalogowanym na forum, ale żeby kupic coś taniej to trzeba się zalogowac przed zakupem czy jak? czy to zgłocić sprzedawcy w sklepie (np internetowym czy takim w siciówce w centum handlowym ??)
i co znaczy np profesiolalna kalibracja sprzętu , czy to znaczy że przy dostawie sprzętu sprzedawca przyśle człowieka co poustawia to wszystko Będę wdzięczny za info
 

accu

New member
Bez reklam
przepraszem ale jestem tu nowy, domyślam się że być niebieskim tzn zalogowanym na forum, ale żeby kupic coś taniej to trzeba się zalogowac przed zakupem czy jak? czy to zgłocić sprzedawcy w sklepie (np internetowym czy takim w siciówce w centum handlowym ??)
i co znaczy np profesiolalna kalibracja sprzętu , czy to znaczy że przy dostawie sprzętu sprzedawca przyśle człowieka co poustawia to wszystko Będę wdzięczny za info

Witam uprzejmie,

Aby być niebieskim użytkownikiem proszę wesprzeć forum tj . wstąpić do klubu fanów hdtv.com . tj.
opłacić niewielki abonament .(6.49 zł za miesiąc)(za rok 12 x 1.66 zł)
Bądź wspierającym Forum - dołącz do klubu fanów HDTV-->( taki zielony link o takiej treści proszę kliknąć i wszystko się dowiesz dokładnie) {kiki sklep audiovideo.com.************ .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Alf2

New member
Jak myślicie 48pus7600 czy 48pfs8209?

Jako posiadacz kilkuletniej plazmy Panasonica (TX-P42S10ES z kalibracją), zacząłem się przyglądać tym dwóm modelom, aby znaleźć jej zastępcę.
Tv oglądamy z odległości 2,5-2,7 m, czasami pod kątem (wypoczynek w kształcie L), sygnał to dekoder nc+.
To co mi przeszkadza w obecnym TV to smużenie lecącej piłki ("efekt komety") i ogólne wrażenie, że ekran jakby był za delikatną mgiełką, oraz zużycie prądu (taki pretekst dla żony aby zmienić model :)).
1. Czy uważacie, że wymiana obecnego modelu podniesie znacząco komfort oglądania sportu (priorytet!) i filmów, czy lepiej zostać przy plaźmie dopóki nie padnie? Jeśłi tak, to kóry model będzie lepszy?
2. Gdybym decydował się na Philipsa z Ambilite (m.in poszerzenie optyczne wielkości ekranu), to czy przy podanej odległości jest sens wchodzić w 55 cali, czy zostać przy 48 calach oszczędzając na kwocie zakupu?
 
Do góry