Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

zdzislaw561

New member
7181/12

Jeśli telewizor nie chce odpalić po aktualizacji proszę wyłączyć wtyczkę telewizora od prądu na kilka minut i ponownie włączyć.
Jeśli to nie pomoże to pomoże tylko serwis.
 

storek

New member
Jeśli telewizor nie chce odpalić po aktualizacji proszę wyłączyć wtyczkę telewizora od prądu na kilka minut i ponownie włączyć.
Jeśli to nie pomoże to pomoże tylko serwis.

Cały dzień był bez prądu i wisi... serwis do telewizora, który mam nie cały miesiąc nie brzmi zachwycająco i nie świadczy o firmie najlepiej.
 

żagiel75

New member
Mój aktualizował się prawie godzinę. W instrukcji jest napisane, że proces może potrwać parę minut?! Samo pobieranie aktualizacji, instalacja przebiegła szybko, ale potem przetwarzanie ... 50 minut -pojawiło się logo philipsa i nic. Tv w ogóle nie reagował, a w instrukcji mówi się, żeby w tym czasie nic nie robić z pilotem ... tylko czekać. Po 40 minutach nie wytrzymałem i wyłączyłem tv z prądu - na twardo z gniazdka. Po 10 minutach podłączyłem do sieci i ... znowu logo philpsa. Jednak po następnych 5 minutach zatrybił i było już ok.
storek może u Ciebie ta aktualizacja się nie zakończyła. Włącz tv i czekaj.

W Niemczech sprzedają Philipsa pus 6581:
Ultraflacher 4K Fernseher powered by Android TV

Ten tv ma fajny pilot od pusa 7600 i wyższych. Jest to pilot na Bluetooth, myślę że w naszych tv też by odbierał. Ktoś jest mądry żeby to rozkminić.
 

storek

New member
Mój aktualizował się prawie godzinę. W instrukcji jest napisane, że proces może potrwać parę minut?! Samo pobieranie aktualizacji, instalacja przebiegła szybko, ale potem przetwarzanie ... 50 minut -pojawiło się logo philipsa i nic. Tv w ogóle nie reagował, a w instrukcji mówi się, żeby w tym czasie nic nie robić z pilotem ... tylko czekać. Po 40 minutach nie wytrzymałem i wyłączyłem tv z prądu - na twardo z gniazdka. Po 10 minutach podłączyłem do sieci i ... znowu logo philpsa. Jednak po następnych 5 minutach zatrybił i było już ok.
storek może u Ciebie ta aktualizacja się nie zakończyła. Włącz tv i czekaj.

U mnie po aktualizacji resetuje się i później wyświetla tylko logo philips i dioda czerwona ciągle miga.. u Ciebie też było że to logo tyle czasu było wyświetlane?
A jak Ci już się uruchomił to sprawdzałeś wersje oprogramowania?
 

cezary69

New member
Bez reklam
Panowie dajcie spokój wołać serwis i niech zabierają to padło skąd przyjechało. Co aktualizacja to będzie ciśnienie podnosić czy się tv uwali czy nie masakra. Oni w ogóle to testują co puszczają do sieci czy testują na posiadaczach tv.
 

żagiel75

New member
storek swoją aktualizację przeprowadziłem ponad dwa tygodnie temu i wtedy była ta akcja. Zmiany po aktualizie są fajne, a tv jest na prawdę stabilny. Sądzę, że waga (pojemność) aktualizacji ma wpływ na jej trawienie przez telewizor. Ta wersja oprogramowania wprowadziła nowe loga programów, zmiany wyświetlania informacji, hdr i "0" zawiechy. Tv jest stabilniejszy - takie wrażenie. Bo od zakupu, zaraza na początku, udało mi się go położyć jeden raz. Teraz chodzi jak zegarek - już o ty pisałem.
Jak tv "trawił" wyświetlało się logo philipsa i chyba migała dioda - już nie pamiętam. Proponuję Ci odpal tv i zostaw go sobie. U mnie wyglądało to jak u gościa w filmie, z tym że tv trawił 50 minut (wyświetlając logo philipsa). Później pojawiły się kuleczki i logo androida i już ... https://www.youtube.com/watch?v=MyfZFpH84iM
Nie aktualizowałem jeszcze do najnowszej wersji, ale mnie kusi. Bo jeśli strzeli focha to w karton i do sklepu euro. Trzy takie wycieczki i wymiana tv - teraz byłby to pus8601 - z jeszcze lepszym obrazem i dźwiękiem.
Co takiego jest w philipsach, że mnie trochę ciągnie - dziwne ale jak na dziś to między innym właśnie android. Dlaczego? Dlatego, że jak chce oglądać z Młodym najnowszą wersję epoki lodowcowej - to odpalam kodi i na 55 calch właśnie to oglądam.
 

zdzislaw561

New member
7181/12

Niech ktoś napisze jaka jest najnowsza wersja oprogramowania do 7181/12 bo ja nie miałem takich problemów z ostatnią aktualizacją (może mam jeszcze starą wersję )
Moja aktualizacja też trochę trwała, ale potem (na razie) żadnych problemów.
 

storek

New member
Niech ktoś napisze jaka jest najnowsza wersja oprogramowania do 7181/12 bo ja nie miałem takich problemów z ostatnią aktualizacją (może mam jeszcze starą wersję )
Moja aktualizacja też trochę trwała, ale potem (na razie) żadnych problemów.

version:000.001.015.015, zip plik , 896.1 MB, opublikowane 17 sierpień 2016 najnowsza dostepna na stronie producenta i to właśnie z nią mam tyle problemu bo wcześniejsza aktualizacja przeszła gładko.
 

zdzislaw561

New member
7181/12

Ja nie wgrywam ze strony Philipsa tylko przez Wi-Fi (komunikat pojawia mi się na ekranie) robię OK i cała aktualizacja mi się wgrywa.
Aktualizację można sprawdzić w ustawieniach telewizora:
Koło zębate-wszystkie ustawienia-aktualizuj oprogramowanie-wersja oprogramowania- i ja mam QM163E.0.1.15.15
Z tą aktualizacją nie miałem i nie mam problemów.
 
moze byc tak ze niepoprawnie sciagnoł sie plik z sieci i pojawił sie problem przy aktualizacji , miałem tak przy wgrywaniu softu do tel , dlatego zawsze lepiej robic to przez ota ( czyli bezposrednio przez program zainstalowany w urzadzeniu) lub sprawdzac kod sumaryczny pliku aktualizacyjnego.

przy zgłoszeniu w serwisie polecam zgłosic ze aktualizacje była robiona prze siec a nie przez usb tak dla swietego spokoju zeby nie zarzucili zle wgranego softu .
 

zdzislaw561

New member
7181/12

Poprzednik ma chyba rację,że powinno się wgrywać aktualizację przez dane urządzenie.
Wgrywałem aktualizację do poprzedniego telewizora i do obecnego i nigdy przez ostatnie 6 lat nie miałem problemu.
Ciekawy jestem co trzeba zrobić gdy się wgra zła aktualizacja - wzywać serwis ???
 

storek

New member
Nie ma znaczenia przez co wgrywamy aktualizację, ma po prostu działać i koniec. Jeżeli programiści i inżynierowie z Philipsa nie radzą sobie z dograniem wszystkiego to nie powinni sprzedawać bubli.. Telewizory za nie małe pieniądze nie powinny się w taki sposób zachowywać, że przed każdą interakcją użytkownik będzie się zastanawiał czy wszystko będzie działało.
 
nie dokonca tak jest kazdy program do aktualizacjie przewaznie ( głownie w telefonach ) pobiera plik instalacyjny oraz SHA-256 Checksum i przed instalacja jest sprawdzana suma danej aktualizacji , bo nieraz zdarzyło mi sie pobrac ten sam plik a tej samej strony a sumy sha-256 była jedna poprawna a druga niezgodna , to jest zabezpieczenie przed zle zgranym plikiem z sieci bo to sa tylko cyferki i wystarczy jedna zle zapisana i wszystko sie knoci
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A co wnosi ostatnia poprawka bo jeszcze nie instalowaniem a po przedostatniej wszystko śmiga super. Nawet 4k na YT znowu idzie płynnie.
 

sztylet

New member
Mam pytanie co lepsze Philips 49PUS7181/12 czy SONY KD-49XD8305?? Oraz na jakiej matrycy są wyświetlacze Sony Triluminos, czy jest to matryca VA czy IPS.
 

111kris

New member
Mam pytanie co lepsze Philips 49PUS7181/12 czy SONY KD-49XD8305?? Oraz na jakiej matrycy są wyświetlacze Sony Triluminos, czy jest to matryca VA czy IPS.

Ten Sony jest chyba na IPS. Philips ma na pewno lepszy dźwięk - wbudowany soundbar. Czerń w Philipsie jest nienajlepsza - w Sony nie wiem ale jak IPS to pewnie podobnie.
 

sztylet

New member
A skąd wiesz, ze w tym SONY modelu IPS, bo tej świeży model jeszcze u nas prawie niedostępny. I teraz już nie wiem... A wiesz może jaki procesor i ile pamieci RAM jest w tym SONY. Ja caly czas pisze o modelu XD83, nie starszym X83.
 

sztylet

New member
No właśnie tyle i ja się dowiedziałem... Jak myślisz, który będzie lepszy? Ten Sony czy Philips? W Philipsie napewno bedzie lepszy dźwięk, ale ta czerń... Masz może porównanie do Toshiby 40TL838, czy po zmianie będzie duży skok jakości obrazu i poprawa czerni czy raczej dużo sie nie zmieni?
 
Status
Zamknięty.
Do góry