Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

żagiel75

New member
Poziom czerni w tym tv jak dla mnie jest ciężko ocenić. Jak obraz jest cały czarny to czarny nie jest, ale tak naprawdę ile razy chcesz patrzeć na czarny ekran? Jak ja chcę patrzeć na czarne to wyłączam tv i wtedy jest ostro czarno. Tak na serio tv ma fajne kolory, świetny kontrast i ten brak czerni dla mnie nie przeszkadza. W ogóle się nad tym nie zastanawiam, ale może ja jestem ...:bober:
 

andro.

New member
Poziom czerni w tym tv jak dla mnie jest ciężko ocenić. Jak obraz jest cały czarny to czarny nie jest, ale tak naprawdę ile razy chcesz patrzeć na czarny ekran? Jak ja chcę patrzeć na czarne to wyłączam tv i wtedy jest ostro czarno. Tak na serio tv ma fajne kolory, świetny kontrast i ten brak czerni dla mnie nie przeszkadza. W ogóle się nad tym nie zastanawiam, ale może ja jestem ...:bober:
Od soboty posiadam Philips 49PUS7181 z czernią jest podobnie. Wydaje mi się że mam problem z obrazem. Przy jednostajnym w miarę jasnym kolorze widać ciemniejsze dwa paski pionowe o szerokości do 1 cm. Paski oddalone są od prawej krawędzi bocznej o około 5 cm. Wychwyciłem to dopiero po trzech dniach. Może ktoś podpowie co to jest. Czy jest podstawa do wymiany TV ?
 

żagiel75

New member
Podaję info mojej kalibracji. Po takich nastawach tv gra bardzo ładnie, kanały sd czy hd wyglądają hm ... świetnie?! - no może poza Tv TRWAM.
tryb obrazu: ISF Noc
kolor: 50
kontrast: 75
ostrość: 2
wzmocnienie koloru: wyłączone
temperatura barwowa: własne
czerwony 127
zielony 115
niebieski 67
tryb rgb: wyłączony
tryb kontrast obrazu: wyłączony
kotrast dynamiczny: wyłączony
jasność 50
kontrast obrazu 66
czujnik światła: wyłączony
gamma: -1
ultra resolution: wyłączony
redukcja szumów: wyłączony
redukcja mpeg: wyłączony
Technologia PNM: minimum
Clear LCD: włączony
Format obrazu: dostosuj do ekranu
 
Ostatnia edycja:

zdzislaw561

New member
Telewizor Philips 55PUS7181/12

Posiadam ten telewizor i nie mogę ustawić jasność logo Philips (jaśniej lub ciemniej )

Aby dostosować lub wyłączyć…
1 - Naciśnij przycisk , wybierz opcję Wszystkie
ustawienia i naciśnij przycisk OK.
2 - Wybierz opcję Ustawienia ogólne i naciśnij
przycisk  (w prawo), aby przejść do menu.
3 - Wybierz opcję Jasność logo Philips i naciśnij
przycisk  (w prawo), aby przejść do menu.
4 - Wybierz opcję Minimum, Średnio, Maksimum
lub Wyłącz, aby wyłączyć podświetlanie logo, a
następnie naciśnij przycisk OK.
5 - Naciśnij przycisk  (w lewo) (w razie potrzeby
wielokrotnie), aby zamknąć menu.

Po wejściu w menu-brak takiej opcji.
 

marcels3

New member
U mnie też nie ma tego w menu (55PUS7181). A tak w ogóle to wydaje mi się że to logo się nie podświetla. Zwykły napis z metalowej blaszki.
 

bluray

Banned
Puściłem na nim po USB demo HDR (SONY) p.t. 4K CAMP.
Pokazało się oznaczenie HDR w lewym dolnym rogu i pod info.
Czyli HDR działa, obraz rewelacja !
Jutro sprawdzę na 55PUS6561.
 
Ostatnia edycja:

zdzislaw561

New member
Podświetlenie Logo ,,PHILIPS"

Na zadane pytanie o podświetlenie logo ,,PHILIPS" telewizora - dostałem odpowiedź:

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

W niektórych modelach można ustawić jasność loga Philips z koło zębate> wszystke ustawienia> ustawienia ogólne> jasność loga Philips np 55pus7101.

W instrukcji dla tego modelu nie udało nam się odnaleźć informacji o tej funkcji:


Z poważaniem,

Józef Kwiecień
Biuro Obsługi Klienta

Philips Polska Tel: 22-397-15-04
Czynne od PN do PT w godzinach 8:00 - 18:00
 

żagiel75

New member
Ostatnia moja kalibracja zrobiła na mnie wrażenie, ale po pewnym czasie zacząłem mieć niedosyt w kolorach, wszystko było lekko zaniebieszczone. Kolejna kalibracja pusa zmienia obraz na bardziej żywy i w jakości hd na naprawdę bardzo dobry odbiór:
a) styl obrazu: film
b) kolor: 50
c) kontrast: 100
d) ostrość: 1
e) zaawansowane:
- wzmocnienie koloru: wyłączone
- temperatura koloru: osobiste
- osobiste ustawienie temp. koloru: czerwony 127, zielony 100, niebieski 65, czerwony -5, zielony -0, niebieski -6,
- kontrast: automatyka wyłączona, dynamika kontrastu na minimum, jasność 50, kontrast obrazu 95, czujnik światła wyłączony, gamma 0
- ostrość ultra res. włączony, redukcja szumów wyłączona, mpeg wyłączony
- ruch: pnm minimum, clear włączony
Ponoć najlepiej jest ustawić format obrazu na oryginalny, ale wtedy kanały sd są wyświetlane w skali mikro.

Po 3 tygodniach użytkowania uważam zakup tego tv za bardzo udany. Tv nie sprawia problemów z systemem, natomiast zdziwił mnie, gdy nie chciał odczytać wszystkich plików z pena (a pliki były zapisane w tym samym formacie?).
 

Bond

New member
Software history – 2K16 MTK U+
Wk 1632.5: SW 1.15.15
This SW release is an update for the field release previous field release 1.14.31 and:
- enables Amazon
- contains update channel logo's
- contains update pre-installed app list
It contains improvement for:
- stability, crashes and wake-up behaviour (no audio, no video after startup, hang in Splash screen)
- UI
- lipsync on BT and multichannel
It also contains specific solutions for :
- DVB channel decryption stops working
- txt subpages not displayed correctly
- set blocked in HBBTV when playback starts
- 'TV has stopped' error message
- RC: standby key on universal remote controls is not working for TV
 

żagiel75

New member
Czy ktoś już aktualizował? Jakie wrażenia?
Ja podchodziłem sceptycznie do aktualizacji. Jednak z ciekawości, ponad tydzień temu, zapodałem aktualizację (bodajże z czerwca). Uważam, że zmiany są na lepsze. Jak tylko kupiłem tv i śmigałem po internecie, dwa razy strzelił focha. Teraz tv jest w pełni stabilny. Oglądanie tv z przełączaniem na internet, oglądanie platformy cyfrowej, granie ... i nic, wszystko działa perfekcyjnie. Uważam, że za te pieniądze jest to bardzo udany zakup. Obraz, dźwięk no i ... brak czerni 8)- są na wysokim poziomie.
 

żagiel75

New member
Dzięki za odpowiedź, ciekawe jak z cyfrowym słoneczkiem, na swojej stronie mają wykaz tv współpracujących z camem, ale wymieniają tylko marki sony, lg i samsung. A gdzie philips?:roll:
 

zdzislaw561

New member
7181/12

Najlepiej zapytać się o Moduł CAM z kartą chipową CI+ u danego operatora (n+ lub Polsatu)
Ja mam kablowy Moduł CAM z kartą chipową CI+ od 5 lat i działa teraz i działał na poprzednim telewizorze
Prawie wszystkie telewizory,,nowe'' posiadają wejście na moduł Cam-tylko operator wie czy ma kartę chipową dla swojej sieci i tam trzeba się zapytać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry