Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

zdzislaw561

New member
7181/12

INSTRUKCJA OBSŁUGI - strona 19

Ten telewizor obsługuje dostęp warunkowy przy
użyciu standardu CI+.
Standard CI+ umożliwia oglądanie w rozdzielczości
HD programów cyfrowych, takich jak filmy i relacje
sportowe, które są oferowane przez operatorów
telewizji cyfrowej w danym regionie. Takie programy
są kodowane przez operatora telewizji i dekodowane
przy użyciu opłacanego w ramach abonamentu
modułu CI+.
Operatorzy telewizji cyfrowej dostarczają ten moduł
CI+ (moduł dostępu warunkowego, CAM) i
towarzyszącą mu kartę Smart po wykupieniu
subskrypcji na programy. Takie programy mają wysoki
poziom zabezpieczenia przed kopiowaniem.
Aby uzyskać więcej informacji na temat warunków,
skontaktuj się z operatorem telewizji cyfrowej.
 

storek

New member
Dziś rano 55pus7181 zawiesił się i oglądam tylko logo philipsa... ani go wyłączyć z pilota ani nic.. TV nie ma nawet miesiąca co zrobić, żeby go oddać i wymienić na inną markę bardziej stabilną? Nie mam nerwów do niego
 

juby456

New member
Co z tym buforowaniem materialow 4k na youtubie. TYlko kilkanoascie sekund nawet z zapauzowanym filmem sie buforuje za kazdym razem a potem trzeba czekac.łącze mam 250 Mb
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jak ja się cieszę, że tego philipsa nie kupiłem :) czułem w kościach, że te historie ze zwiechami nie skończą się tak szybko i będzie to samo co w ubiegłorocznych modelach no i te problemy z 4k przez youtuba, że się zacinają, nieźle. Na panasie dx780 lata wszystko jak po dopalaczu :D łącze 100/100Mb.
 

zdzislaw561

New member
Mam ten telewizor od miesiąca i nie mam na razie z nim problemu.
Jeśli chodzi o obraz to przy ustawieniach fabrycznych mam za dużo czerwieni,ale po kilku ustawieniach dopasowałem kolory-pozostało mi tylko ,,kolor skóry" jak ustawię na jednym programie i jest w miarę dobrze to po przełączeniu na inny program mam kolor twarzy (skóry) za czerwony lub za żółty.
Najlepszy obraz jest na FUN BOX Ultra HD 4K-reweracja.
Dlatego myślę,że ustawienie kolorów dużo zależy od nadawanego programu.

POLECAM OGLĄDANIE FUN BOX Ultra HD 4K !!!
 

żagiel75

New member
Ja mam tv również od miesiąca i sprawuje mi się nadzwyczaj dobrze. Piszę nadzwyczaj bo podchodziłem do niego z wielką ostrożnością. System jest stabilny. Jedyny problem to buforowanie (czy jak to się nazywa) w 4k na YT, ale ja mam łącze 10mb:kom: więc oglądam 4k z pauzowaniem.

Nie ma co porównywać pusa 7181 do panasonica dx780 - bo to sprzęt za ponad 2 tysiaki więcej. A jeszcze chcąc mieć dźwięk na poziomie philipsa musiałby dołożyć do sounbara. Na tyle mnie nie stać.

zdzisław561 spróbuj moich ustawień kalibracyjnych, które podałem parę stron wcześniej. Efekt jest naprawdę dobry - przyjemnie się to ogląda.

storek na Twoim miejscu natychmiast zareklamowałbym tv u sprzedawcy.
 
Ostatnia edycja:
a jakiej przegladarki używacie? ja wgrałem opere ale sie wiesza ,
testował ktos audio usb ? bo u mnie tylko szum słychać

ja mam złacze 70Mb\s swiatłowód > router > przewodowo do tv i 4k bez problemu smiga , tylko przy przewijaniu trzeba troche poczekac
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Rownież polecam robi wrażenie :-D

ID: FunBox 4K
PID V: 257 (HEVC/UHD)
PID A: 258 (eng, HE-AAC)
PID PCR: 257
SID: 4601
PID PMT: 256
Provider: Eutelsat
Kodowanie: brak
Jakość obrazu: 3820x2160p, 16:9, ok. 12,67 Mbit/s
Jakość dźwięku: ok. 148 kbit/s (VBR), ADTS AAC stereo


No tak jest się czym podniecać przy takim bitrate :D to nawet full HD nie jest.
 

żagiel75

New member
W Niemczech sprzedają philipsa pus 6581 - model z pilotem, ze sterowaniem głosowym. Ciekawe czy pilot jest na podczerwień? Jeśli tak, pewnie by pasował do 7181.

Mam pytanie, sprawdziłem aplikacje i widzę całe ich mnóstwo włączone w tle, między innymi film box (którego nie używam), YT i inne. Czy należy je powyłączać?
 
Status
Zamknięty.
Do góry