Philips 55PUS7181 - test - czyli model 2016 na nowej platformie. Zapowiada się niezwykła czystość barw, bo Philips schodzi z wyższym wyposażeniem do n

Status
Zamknięty.

111kris

New member
No właśnie tyle i ja się dowiedziałem... Jak myślisz, który będzie lepszy? Ten Sony czy Philips? W Philipsie napewno bedzie lepszy dźwięk, ale ta czerń... Masz może porównanie do Toshiby 40TL838, czy po zmianie będzie duży skok jakości obrazu i poprawa czerni czy raczej dużo sie nie zmieni?

Niestety nie mam porównania do tego tv. Ja zrezygnowałem z 7181 ze względu właśnie na marny poziom czerni w porównaniu do mojego starego Sony w5500.
Teraz czekam na obniżkę cen philipsa 8601 albo pozytywne testy 7601. Mnie do IPS-a już chyba nikt nie przekona. Ale to moja subiektywna ocena.
Ten Sony fajnie wygląda ale procek chyba ciągle bez zmian a przynajmniej słabszy od Philipsa - dwa rdzenie.
 

mattin

New member
dwa szybkie pytania: kilka stron wcześniej widziałem wpisy kogoś kto pisał że można go już za około 5000 pln dostać - w jakim sklepie ?? Ile płaciliście kupując wersje 55" ?

czy mając łącze 50 Mbit/s wystarczy to do YT 4k ?
 

żagiel75

New member
Ten model można było kupić w sklepach Euro za 5290 ale w sklepie internetowym z negocjacją do 300 zł. Dziś w Euro kosztuje 5990 ale w sklepie ole jest po 5249.
Na drugie pyt. nie odpowiem, bo sam jestem tego ciekaw. Ja mam internet 10 mb/s, po wifi będzie jeszcze mniej. Więc 4k na YT mam z przystankami.
 
dwa szybkie pytania: kilka stron wcześniej widziałem wpisy kogoś kto pisał że można go już za około 5000 pln dostać - w jakim sklepie ?? Ile płaciliście kupując wersje 55" ?

czy mając łącze 50 Mbit/s wystarczy to do YT 4k ?

przy 50Mbit/s powino dac rade u mnie smiga ale płynnie tylko przez LAN
 

Bork

New member
Niestety obecnie ceny tych modeli skoczyły zarówno na euro jak i oleole.pl Są droższe o 700 zł niż w trakcie wakacji. Dotyczy to modeli 49' i 55'. Trzeba poczekać na nowe promocje :)
 

żagiel75

New member
Mam pytanie do użytkowników, czy warto aktualizować tv do najnowszej wersji softu? Producent zaleca wszelkie aktualizacje. Jak się czyta przebój kolegi z wgrywaniem nowego softu i jak przypomnę moją aktualizę, która trwała prawie godzinę (już sądziłem, że tv umarł) - to jestem ostrożny. Tym bardziej, że w chwili obecnej sprzęt sprawuje się wyśmienicie - żadnej zawiechy, nawet "drgnięcia w nieodpowiednią stronę".
Czy przed androidem 6.0 warto zgrywać poszczególne aktualizacje na usb i czy przed tą przełomową zmianą softu trzeba będzie poszczególne aktualizacje wgrywać w tv?
Dla użytkowników podrzucam linka do filmu, który świetnie oddaje co to znaczy 55 cali, fajny obraz, ambilight i świetne możliwości dźwięku w pusie v.7181. I nie jest to materiał 4k. Dajcie tylko dźwięk na styl: film.

https://www.youtube.com/watch?v=10byeZV5jcc
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A ja właśnie muszę zaktualizować, bo wczoraj miałem zwiechę wejść hdmi oraz wizji a to zostało poprawione. Jednak gdy próbuję przez net to w pewnym momencie plik przestaje się sciagać. Pozostaje zgr ac zatem na pena, jednak nie mam pojęcia skąd ten plik ściągnąć? Na stronach Philipsa support prowadzi wprost do aktualizacji... opisanych w formacie pdf.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dzięki, w końcu się udało. Po usb też miał problemy z instalacją, ale zrobiłem nie tak jak w instrukcji tylko domyślnie. 4k YT nadal śmiga bez zawieszeń. Najbardziej podoba mi się jednak 3d bez okularów. Super efekt i konwersja 2D do 3D trez perfekcyjna.
No dobra, żartowałem...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przez usb. Na necie ściąganie zacinało się ciągle w tym samym miejscu. Plik ma prawie 1GB co mnie mocno zaskoczyło.
 

żagiel75

New member
Dopiero co zaktualizowałem, zapodałem nowy soft z pendrive'a - wszystko poszło gładko i tym razem trwało to 10 minut.
Co wnosi ta aktualizacja (z tłumacza internetowego):
Ta wersja SW jest aktualizacja do uwolnienia pola poprzedniego uwalnianie pola 14.01.31 oraz:
-umożliwia Amazon
-Kanał zawiera aktualizacja loga
-Aktualizacja zawiera prelistę zainstalowanych aplikacji
Zawiera on lepszy dla:
-stabilność, awarie i obudzić
- do zachowania (bez dźwięku, nie ma obrazu po starcie, powiesić ekran powitalny)
-UI
- LipSync na BT i wielokanałowe
Zawiera również konkretne rozwiązanie dla :
-Kanał DVB potępiają ption przestaje działać
-txt nie podstron wyświetlane poprawnie
-Zestaw zablokowana w HbbTV, gdy rozpocznie odtwarzanie
-"TV przestał" komunikat o błędzie
-RC: Klucz gotowości na uniwersalnych pilotów nie pracuje dla telewizji

Nawet po tłumaczeniu niewiele można zrozumieć :krol:.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To ja dodam szczegół na temat czerni, bo może i u was się poprawi. Okazuje się, że niektóre amplitunery (np Pionki) mogą w połączeniu z Filem przełączać podświetlenie na maxa i tym samym tracimy czerń bardziej niż by to wynikało z ustawień. Obecnie gdy podłączyłem dekoder bezpośrednio do tv obraz odzyskał sens istnienia.
 

matiEX

New member
Panowie, wiem że wywróce trochę wątek, ale ceny ostatnimi czasy zaskakują. Wychodzi na to, że samsunga ks7000 można mieć taniej o 500zl od wątkowego Philipsa. Już byłem zdecydowany na tego Philipsa ale po tych wariacjach cenowych sam nie wiem. Czy ktoś porównywał bezpośrednio te dwa modele na własnych materiałach i obiektywnie mógłby coś poradzić? Niestety ale u mnie w mieście nie maja nigdzie w sklepie dwóch na raz żebym mógł porównać :/
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nowa funkcja po aktualizacji. Chyba dla zaoszczedzenia energii co kilka minut ekran robi się czarny albo śnieżny i znika głos na ok 2-4 sekundy. Niezależnie od źródła sygnału. Reset wczoraj pomógł a dziś sytuacja powtórzyła się. Czekam na rozwój wypadków...
 

cezary69

New member
Bez reklam
A mówili w sklepach, że problemy systemowe mają tv z ubiegłego roku, a te nowe to już są super no właśnie widać jak są one super. Jeśli tv działa to na wszelki wypadek lepiej wyłączyć automatyczną aktualizację. Masakra jakaś z tymi philipsami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry