Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

cronosik

New member
Co do tej tabelki to faktycznie dziwnie to wygląda i..pocieszająco, że na 4K HDR tak niskie input lagi nawet średniej klasy telewizory tu wykazują. Aczkolwiek to nadal daleka droga do tego by wiedzieć jak Philips z HDR w grach wypada.

Tak naprawdę ciężko mówić o 4K HDR, bo te gry (poza jednym wyjątkiem na 10) nie będą w 4K, a jedynie jakiś tam upscalling zostanie dodany, więc w zasadzie to nawet nie wiem jak to traktować jeśli chodzi o metodę sprawdzania, bo nie jest to 4K, ale nie jest to też 1080p, tylko upscalling do 4K no i HDR. :/

56ms wbrew pozorom nie jest tragiczne, do gier sieciowych się to nie nadaje, ale do Singla jak najbardziej da się przyjemnie tak grać, miałem TV stary właśnie z 60 ms input lagiem i było ok.

Sygnał z konsoli (Xbox S i PS4 Pro) jest w 4k, wiec telewizor widzi 4k.

Sam test inputlaga był robiony w trybie komputer z PC, w trybie gra z konsoli może być inaczej, do tego jeszcze dojdzie HDR więc może być gorzej.
 

Lionel

New member
Tak swoją drogą, jako, że wczoraj były mecze to nagrałem filmik jak to wygląda w nocy z samym ambilightem na PUS6561 49". Nie widzę tych pasów, o których tyle osób mówi, więc wniosek jest jeden:

a) jestem ślepy (co nie jest zaskoczeniem, bo -4 na obu oczach, soczewki :D)
b) pasy występują tylko na niektórych sztukach i u mnie się poszczęściło

PS. Nie zwracajcie uwagi na zacementowane dziury z prawej i dziury z lewej, na weekendzie będzie malowanie, a zegar już powieszony dzisiaj xD

Link:
https://www.youtube.com/watch?v=H0EEhTAz-fg

Dzięki za filmik Felix :) Rzeczywiście nie widać jakichś anomalii

U mnie tak samo to wygląda. Nie ma pasów. Dzięki za filmik.

Panowie zasmucę was - te pasy widać. Nie wiem dlaczego ich nie widzicie, ale one tam są.
Przy każdym szybszym ruchu pojawiają się na całej powierzchni matrycy...
Albo nie chcecie ich widzieć albo... ?
 

Felix

New member
Jak tam z Netflix w HDR ? Śmiga to komuś ?

Niestety nadal nikomu nie ma prawa HDR na Netflixie (Philips) śmigać. Nie ma wsparcia wciąż ze strony Netflixa, widziałem wpis na innym forum z początku września, gdzie osoba twierdziła, że kontaktowała się z netflixem z zapytaniem i miało być wsparcie 'soon', ale wiadomo, że to może oznaczać dowolną ramę czasową. :(

Natomiast dla Polski w HDR z seriali są tylko i tak Daredevil i Marco Polo, nawet Bloodline w HDR jeszcze nie mamy (swoją drogą świetny serial)

Także na ten moment dla Polski to 'strata' 2 seriali w HDR, ale nie zmienia to faktu, że zawiedziony jestem tym, że tego wsparcia nie ma i przede wszystkim nie wiadomo kiedy faktycznie można oczekiwać HDR Netflix -> Philips.

Zastanawia mnie natomiast czy jeśli z poziomu Xbox One S wejdziemy w aplikację Netflix to czy wówczas możemy oglądać wybrane materiały dostępne w HDR.
 
Ostatnia edycja:

zotac

New member
Czy jest możliwość całkowitego wyłączenia tej aureoli (ambilight) bo niektórych to może irytować zwłaszcza jak ktoś nie ma wyszpachlowanej ściany tylko ozdobną fakturę.
TV ma matrycę 10 bit a Panasonic dx750 8 bit i jest lepszy tylko że droższy hmm?
 

zxc

New member
Czy jest możliwość całkowitego wyłączenia tej aureoli (ambilight) bo niektórych to może irytować zwłaszcza jak ktoś nie ma wyszpachlowanej ściany tylko ozdobną fakturę.
TV ma matrycę 10 bit a Panasonic dx750 8 bit i jest lepszy tylko że droższy hmm?
Jest 'guzik' na pilocie od ambilight ...Dwa kliknięcia... i go nie ma.... ale jest dużo opcji ustawienia. ..warto pobawic się..



nabazgrane notkiem czwartym
 

Felix

New member
Czy jest możliwość całkowitego wyłączenia tej aureoli (ambilight) bo niektórych to może irytować zwłaszcza jak ktoś nie ma wyszpachlowanej ściany tylko ozdobną fakturę.
TV ma matrycę 10 bit a Panasonic dx750 8 bit i jest lepszy tylko że droższy hmm?

Tak jak osoby niżej wspomniały - bez problemu można wyłączyć Ambilight, sam jak włączam TV do 'snu' to Ambilight wyłączam, na pilocie jest przycisk, strzałeczka w górę ('Follow the Video', up, 'Off'), Ambilight jednak do gier, filmów czy nawet meczy to bardzo miły dodatek i oczy nie męczą się tak jak w totalnej ciemności. Lampki gdzieś po bokach gorzej się sprawdzają, natomiast można samemu kombinować z listwami z lampkami Led za samym telewizorem właśnie. Tutaj jednak mamy ten efekt zmiany koloru i o ile nie podoba mi się w ogóle tryb 'Gra' zachwalany przez wielu (zbytnia czułość, nawet do gier), to standardowy, comforting, relaxing etc. wszystko jest świetne, a jak ktoś wraźliwy jest na takie światło, to można zmniejszyć natężenie mgiełki (1-10).

Nawet możesz Ambilight użyć jako lampki bez włączania telewizora, parę razy mi się już zdarzyło z tego korzystać. :D

Klikasz właśnie na pilocie przycisk Ambilight i masz np. czerwone światło wtedy, jak przeklikasz, to inne kolory pokolei, a jak przytrzymasz to wyłączasz podświetlenie.
 

Lionel

New member
Ja nic nie widzę. Jeżeli nawet są to nie przeszkadzają.

Wysłany z Google Nexus

Nie no wszystko fajnie, ale nie można ludziom oczu mydlić i ściemniać, że jest dobrze.
Na wrzuconym filmie aż nadto widać te pasy i to na całej matrycy.
Gdybym trafił takiego bubla to bez zastanowienia zwróciłbym go do sklepu.
Do piłki nożnej i innych dynamicznych scen się po prostu nie nadaje.
 

Smykoo

New member
Ja na tym filmie nie widzę tych pasów. Z ostatnich badań wynika, że wzrok mam w normie. Ale każdy inaczej postrzega obraz.

Wysłany z Google Nexus
 

mitch

New member
Ja też ich nie widzę, ani na tym filmie, ani u siebie. Ba, nie widzi ich nikt z moich znajomych ani rodziny - łącznie 12 osób. Nawet po mojej prośbie, żeby zwrócili na to uwagę. Może by ktoś pokazał gdzie konkretnie je widać?

Faktem jest, że niektórzy mają wzrok bardziej wrażliwy, szczególnie na światło ledowe. I takie osoby drażni to, być może w tym problem?
 

Lionel

New member
Niech autor filmu wrzuci filmik z "DSE TEST" z youtuba. Będzie to jeszcze lepiej widać.
Co na to fachowiec @kiki ? Jest banding/dse czy go nie ma ?
 

penny

Member
ja tez mam banding. Co to kur... jest ? Wydajesz 4000 zł i masz zebrę na ekranie. W sklepie tak tego nie widać, ale jak przystanąłem w euro i patrzałem na podkręconego LG za 6000 zł widziałem to samo, na niektórych scenach. Dramat. Za taką kasę musisz mieć cierpliwość anielską i same kompromisy.
 
Ostatnia edycja:

zxc

New member
Tez to widzę. .. mniej nasilone niż u mnie... ale jest ...nie ma sadnych wątpliwości. .wystarczy rzut oka...nie trzeba sie wpatrywać. ..

nabazgrane notkiem czwartym
 

penny

Member
Czy ktoś doszedł do tego, by ten telewizor nie haczył programu na różnych programach. Mam multimedie, na starym samsungu nic takiego nie miało miejsca, a ten gra jak mu się chce. Raz normalnie, za chwilę jak kamera idzie powoli na jakimś Discovery w bok to haczy i nerwy a nie ogladanie. Mam włączony tylko clear coś tam bez tego drugiego upłynniacza, bo z nim obraz jest jakiś dziwny, nienaturalny ruch. Nie ma reguły, raz zagra normalnie, czasami haczy, tracę cierpliwość dla tego tvka. Jak kilka razy dziennie nie wejdę do menu, żeby coś poprawić to jest święto. Jak nie haczy to jakiś napisów nie czyta jak trzeba (brak polskich znaków) za chwilę widzi inne normalnie (samsung łykał wszystko jak leci). Zakładam, że to wina androida na pokladzie...
 
Do góry