Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

mysza6

New member
Kiki mam pytanie związane z Input Lagiem
W teście podajesz fantastyczną wręcz wartość 27,6 msec bez polepszaczy - podłączałęś jakąś konsole na takim ustawieniu jest płynność przy fps`ach i wyścigach?
I druga sprawa
to opóźnienie jest dla sygnału 1080p a jak sprawa ma się dla: 4k i 4k HDR bo tu na pewno jest gorzej pytanie tylko jak bardzo
 

rees

Member
Gry działają bardzo dobrze.
A Gier w HDR nie sprawdzałem bo nie mam takich gier.

Jak nie ma, jak są? Xbox One S z obsługą 4K i HDR i od kilku dni: Gears of War 4 i Forza Horizon 3.
Wart by sprawdzić faktycznie jaki jest input lag przy włączonej opcji HDR bo 56 ms o ktorych pisze niżej użytkownik to porażka. Ale to chyba problem wszystkich TV 4K z HDR z opcji tych tańszych.
Dopiero sprzęty za circa bout 10k PLN są w stanie obsłużyć gry w HDR 4K z input lagiem na poziomie 30 paru ms. Ale prośba o jakieś testy bo dla gamerów to istotna rzecz?
 

grzesiek-sw

New member
Witam, znalazłem dwa kanały 4K na satelicie, jednak mam samą fonię bez obrazu, dekoder Nbox biały na Enigmie, czy ktoś z Was miał tez taki problem i jak go rozwiązać ?
 

rees

Member
Tak, wybacz, literówka. Ty nie masz, ale już są i domyślnie warto chyba zacząć sprawdzać TV pod kątem HDRa. Ja już powoli się rozglądam ża 4k z HDR ale Philipsy 6561, 7101 są słabe w tym względzie (jasność HDR vs standard tej normy światowej, nie pamiętam nazwy). Może od biedy 7601 jest OK (EISA poleca) ale chyba Sony 4K i Samsungi mają więcej do powiedzenia w tym temacie. No ale amiblight daje radę.
 

Felix

New member
Tak, wybacz, literówka. Ty nie masz, ale już są i domyślnie warto chyba zacząć sprawdzać TV pod kątem HDRa. Ja już powoli się rozglądam ża 4k z HDR ale Philipsy 6561, 7101 są słabe w tym względzie (jasność HDR vs standard tej normy światowej, nie pamiętam nazwy). Może od biedy 7601 jest OK (EISA poleca) ale chyba Sony 4K i Samsungi mają więcej do powiedzenia w tym temacie. No ale amiblight daje radę.

To wszystko prawda, ale 49PUS6561/12 kupowałem równo miesiąc temu za 3099 zł i Samsungi czy Sony z tymi parametrami, które Philips oferuje kosztują nawet 2x więcej.

Wiadomo w takiej sytuacji, że za 6 tysięcy dostanie się lepszy model pod kątem HDR i pewnie też inputlaga na 4k / 4k hdr, ale to już różnica 1 vs 2 telewizory.

Chyba, że coś mnie ominęło i są jakieś modele z matrycą natywną 100 hz, 4k, hdr i przyzwoitym input lagiem w FHD i z przeciętnym input lagiem w 4k (chociaż generalnie dla casualowego gracza głosy mówią o sensownym input lagu DO 60, więc jeszcze się na styku łapie).

Ambilight tutaj można traktować jako dodatek, bardzo miły, ale tak jak mam Philipsa i Ambilight bardzo mi się podoba, to nigdy nie traktowałbym tego jako najważniejszą opcję w kwestii wyboru telewizora. BARDZO miło, że jest, ale jeśli w TEJ CENIE miałbym Samsunga / Sony z lepszymi parametrami, to nie wahałbym się wybrać konkurencyjny model. Realia są jednak takie, że Philips opcjami (pomijając Ambilight) w cenie 3000 zł pozamiatał konkurencję..

Tak w ogóle to marketing XONE S jest strasznie irytujący, bo trąbią wszem i wobec o 4K i HDR, ale to dotyczy przede wszystkim filmów i obsługi netflixa z poziomu konsoli, gry z tego co wiem w 4K i HDR na sporą skalę można oczekiwać dopiero na Scorpio, który przewidywany jest na końcówkę 2017 r. i też nie wszystkie gry będą podciągane pod 4K + HDR, a jedynie jakaś mała część.

Tutaj mamy do czynienia tylko z Forzą Horizon 3 i GoW 4 w HDR.
Nawet nie w omawianym 4K + HDR, a tylko HDR oraz skalowanie FHD, które różnicy wg recenzentów nie robi.

"Gra chodzi w płynnych 30 kl./s w rozdzielczości 1080p. Na telewizorze Ultra HD jest oczywiście skalowana do 4K ale nie ma to większego znaczenia dla tej sfery strony wizualnej. To, co robi różnicę to właśnie tryb HDR."

----

Ja mam inne pytanie:
Niestety Philipsy nadal nie doczekał się wsparcia HDR ze strony Netflixa i zastanawiam się czy jeśli na Netflixa wejdziemy z poziomu konsoli (XONE S) mając telewizor z HDR (Philips), który jednak w menu głównym z telewizora nie jest wspierany, to czy możemy wchodząc z konsoli w końcu oglądać te filmy/seriale dostępne na Netflixie w 4K HDR na Philipsie?
 
Ostatnia edycja:

mysza6

New member
Jak nie ma, jak są? Xbox One S z obsługą 4K i HDR i od kilku dni: Gears of War 4 i Forza Horizon 3.
Wart by sprawdzić faktycznie jaki jest input lag przy włączonej opcji HDR bo 56 ms o ktorych pisze niżej użytkownik to porażka. Ale to chyba problem wszystkich TV 4K z HDR z opcji tych tańszych.
Dopiero sprzęty za circa bout 10k PLN są w stanie obsłużyć gry w HDR 4K z input lagiem na poziomie 30 paru ms. Ale prośba o jakieś testy bo dla gamerów to istotna rzecz?

Jak Kiki robił test to nie było konsol 4k.

Lista jaką znalazłem -http://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

Philipsów tam nie ma ale są na konkurencyjnym forum - wynik nie zachwyca przy 4k - poszukaj.
 

pawelw81

Member
Witam.
Stoję przed wyborem sprzętu 5.1 do kina.
Posiadam TV Philips 43PUS6551.
Do niego chcę dokupić głośniki Harman HKTS30 + AVR161s lub YAMAHA RX-V481 (jeszcze waham się co do wyboru amplitunera).
Podłączenie planuję takie:
Dekoder Sat ->hdmi->amplituner->hdmi->TV
I teraz kilka pytań do Was.
1. Jeżeli podepnę pod TV jakiś dysk zewnętrzny usb i puszczę materiał video z dźwiękiem przestrzennym 5.1 (np. w KODI), to czy sygnał wysłany z TV do ampli będzie przestrzenny czy z TV wyjdzie stereo i nici z dźwięku dookulnego?
2. Jeżeli w telewizji (dekoder sat) będzie jakiś film w DTS to czy ampli rozpozna sygnał przestrzenny i dźwięk będzie dookulny?
3. Co w przypadku gdy mam jakiś materiał video na dysku USB w Dolby Atmos 7.1, a mój amplituner tego nie obsługuje.
Z uwagi na nieobsługiwany format, dźwięk będzie stereo czy ampli jakoś "magicznie" przekoduje na 5.1?
I dodatkowe 4 pytanie:)
Jeżeli zmienię połączenie elementów na poniższy to czy do ampli dojdzie sygnał przestrzenny z dekodera sat?:
dekoder Sat ->hdmi->TV->hdmi->ampli
Ostatnie pytanie jest podyktowane tym czy mam wybrać ampli z passtrough czy bez.

Nie mogę dokopać się na forum do odpowiedzi na moje pytania (chyba, że źle szukałem)
Jeżeli pytania są banalne, komiczne itp. to z góry przepraszam ale jest laikiem w tych sprawach.

Dzięki.
 
Ostatnia edycja:

mysza6

New member
Abstrahując od input laga - w tej cenie nie znajdzie się nic lepszego o takich parametrach.

Wie ktoś może jak wygląda sprawa z wsparciem dla HDR w 6561 - pewnie jest dla HDR10 ale - czy każdy tv który wspiera HDR10 robi to software`owo ( jak philips) czy odbywa się to sprzętowo.

W przypadku Dolby Vision jest kodek sprzętowy a HDR10 ?
 

Felix

New member
Muszę przyznać, że o dziwo całkiem pokaźna ilość tytułów wyjdzie do końca tego roku z HDR i to mowa o tytułach, na które faktycznie sporo osób czeka lub gra już:

np. Final Fantasy XV, Nowy Deus Ex, Forza Horizon 3, GoW 4, Resident Evil 7, NBA 17, Battlefield 1, The Witness

W związku z czym sam jestem zainteresowany jaki input lag w HDR dotyczy PUS6561 Philipsa oraz jak w ogóle będzie to traktowane jako, że gry nie będą chodziły (w większości w 4K), a w HDR i upscallingu do 4K lub nawet jedynie do 1440p.

Ma ktoś jakieś wiarygodne informacje ile faktycznie z HDR i nie 4K oraz z HDR i Z 4K wyniesie input lag w trybie HDR Gra?

------

@GregoryFX:
Pewnie pobrałeś próbkę Panasonica. Wszystko pod Samsunga czy Sony pójdzie na tym Philipsie.

Zwróc uwagę, że niektóre próbki mają informację:
"This file can be READ ONLY on a Panasonic TV (HDR + 4K) !!!"

Linków niestety nie mogę wrzucić, bo 4 posty mam. :p
Na demo-uhd3 wybierz UHD HDR i np. LG Colours of Journey, Chasing the Light Samsung, SONY Camp etc.
 
Ostatnia edycja:

mysza6

New member
konkurencyjne forum wspomina o :
Philips PUS6561 35 ms / Ultra HD 56 ms

brak info o HDR - ale o dziwo jak patrzę na inne tv to HDR 4K wypada podabnie a czasem lepiej niż 4k - też jestem ciekaw jak Philips wypada w tej kwesti
tu są dane zza wielkiej wody - oni philipsa nie znają niestety :(
Input Lag of TVs

ja się czaje właśnie na forze 3 i battlefilda 1
 

Felix

New member
Tak swoją drogą, jako, że wczoraj były mecze to nagrałem filmik jak to wygląda w nocy z samym ambilightem na PUS6561 49". Nie widzę tych pasów, o których tyle osób mówi, więc wniosek jest jeden:

a) jestem ślepy (co nie jest zaskoczeniem, bo -4 na obu oczach, soczewki :D)
b) pasy występują tylko na niektórych sztukach i u mnie się poszczęściło

PS. Nie zwracajcie uwagi na zacementowane dziury z prawej i dziury z lewej, na weekendzie będzie malowanie, a zegar już powieszony dzisiaj xD

Link:
https://www.youtube.com/watch?v=H0EEhTAz-fg

--

Co do tej tabelki to faktycznie dziwnie to wygląda i..pocieszająco, że na 4K HDR tak niskie input lagi nawet średniej klasy telewizory tu wykazują. Aczkolwiek to nadal daleka droga do tego by wiedzieć jak Philips z HDR w grach wypada.

Tak naprawdę ciężko mówić o 4K HDR, bo te gry (poza jednym wyjątkiem na 10) nie będą w 4K, a jedynie jakiś tam upscalling zostanie dodany, więc w zasadzie to nawet nie wiem jak to traktować jeśli chodzi o metodę sprawdzania, bo nie jest to 4K, ale nie jest to też 1080p, tylko upscalling do 4K no i HDR. :/

56ms wbrew pozorom nie jest tragiczne, do gier sieciowych się to nie nadaje, ale do Singla jak najbardziej da się przyjemnie tak grać, miałem TV stary właśnie z 60 ms input lagiem i było ok.
 
Ostatnia edycja:
Do góry