Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

gregoryfx

Member
Niestety dla mnie nie jest to kwestia przyzwyczajenia, świeci prosto w oczy. Jak w tanich sprzętach RTV - porażka, co za kretyn to zaprojektował...
Co za problem im zrobić łagodny kolor, przyciemniony, neutralny.

Pobrałem dwie próbki 4K ze strony polecanej:

Demo UHD-3D - Ultra-HD / 4K / HDR / 3D

Samsung HDR - Chasing the Light i LG Ultra-HD OLED - Hongkong. Niestety żadnej film nie działa z pendrive USB 3.0 - format nieobsługiwany. Na tym się kończy.

4K oglądałem jak do tej pory tylko na YouTube. Wolne sceny (przesuwające się z gracją), są OK, jednak ten film: https://www.youtube.com/watch?v=G4t6TqG5LM8 - doskonale widać jak TV totalnie nie radzi sobie z płynnością.

Mój poprzedni TV to Philips 42PFL4606H. Wydawało mi się że 5 lat różnicy, wystarczy aby był płynny ruch bez skakania i słynnych poświat, przy szybkich ruchach...
Niestety podczas meczu na Canal+ HD piłka gdy jest wykopywana, mamy dwie, lub widać jak skacze (brak płynności) Tak samo w filmach, więcej akcji i obraz skacze, czy słynny "Ojciec Mateusz" na TVP HD przy bardziej dynamicznych scenach, mamy ten sam efekt jak wyżej. Gdy zwiększę owe poprawianie płynności, to niestety nie wiele się poprawia, a jedynie dochodzi jeszcze więcej poświat.

Rozumiem że każdy TV tak ma, to nie jest problem tylko tak z moim modelem? Niby 5 lat to przepaść, a tu takie rozczarowanie, oprócz 4K, większej ilości cali, Ambilight, to szału nie ma. Test również nic nie wskazywał na takie problemy. Jak nie ten Philips to jaki? Czy już tylko OLED za konkretna kasę?

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Smykoo

New member
U mnie przy meczach rewelacja. Nie ustępuje plaźmie. Płynny ruch bez artefaktów czy np. dwóch piłek lub smug. Co do filmów to też problemu nie ma. Albo masz jak w kinie albo efekt teatru. Ja oglądam jak w kinie i jest ok. Jak na razie nie było pliku, który mi z dysku nie odczytał (dysk 3.0). Tylko z napisami mialem trochę problemu, ale wszystko ustawiłem w stadardowym media playerze. W tym tv to tylko czerń kuleje, ale poprawiam wrażenia ambilight i to dość skutecznie. No i andek, który czasem odmówi posłuszeństwa. Świetny tv w tym przedziale cenowym dzięki 4k i 100hz oraz obrazu nie licząc czerni.
 
Ostatnia edycja:

Smykoo

New member
Czy u was też epg pokazuje błędy w godzinach programów przy źródle z internetu ? A druga rzecz to tv pokazuje błąd przy próbie zrobienia kopii zapasowej kanałów na dysk zewnętrzny.

Wysłany z Google Nexus
 

arturek1xd

New member
Sprawdzałem w sklepie RTV 2 sztuki modelu
Philips 55PUS6561/12 .

W każdym zarówno demo 4k philipsa (biegająca Pani) jak i film, który uruchomiłem z pendrive smużył (przy ruchomej postaci zarówno przy głowie jak i przy nogach pojawiały się małe drgające kwadraciki) było to bardzo widoczne nawet przy oglądaniu z 4 metrów.

Gdzieś, kiedyś widziałem, jak ktoś napisał, że wyłączeniu efektu upłynniania powoduje, że efekt tych kwadracików ustaje - próbowaliśmy z doradcą natomiast za każdym wyłączeniem kolejnych upłynniaczy TV coraz bardziej nie dało się oglądać.

Więc moje pytanie.. czy ktoś może podać mi konkretną opcję jaką należy wyłączyć albo spis konkretnych parametrów jakie powinienem ustawić aby nie było tego efektu?
Dziwi mnie to.. że przy 100 HZ matrycy występuje takie coś - liczę że to jednak wina ustawień bo większość konkurencyjnych firm w tym przedziale cenowym (z matrycami 50HZ) takiego efektu nie miały.

Proszę o pomoc
 

Smykoo

New member
U mnie (kalibracja) wszystko jest ok. Płynność świetna. Mam włączoną tylko tę drugą opcję do sportu , upłynniacz do filmów (pierwsza pozycja) wyłączona.

Wysłany z Google Nexus
 

Miyagi

Member
Witam chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat tych smug podczas oglądania piłki nożnej.Mogłby ktoś zamieścić jakieś fotki jak to wygląda?? Oraz jak wygląda płynność obrazu podczas transmisji piłki nożnej?? Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym tv i cały czas się waham.
 

gregoryfx

Member
Smykoo - powiedz mi jak masz kontrast i jasność ustawione, że TV Ci nie smuży i obraz nie skacze? Chodzi mi o wartości.
Wiadomo że kanały sportowe są nagrywane w większej ilości FPS, wiec TV mniej się męczy. Jak wygląda sytuacja w filmach na blu-ray?
Niestety tutaj jest gorzej?

W sporcie np. piłka nożna to najgorzej jak piłka dostaje nagłego przyspieszenia i przemieszcza się w poziomie, w tedy jest efekt klatkowania, przez pewien czas piłki - widać że płynnie się nie przemieszcza. Podobnie jest w tenisie ziemnym. Ogólnie jest efekt smużenia - piłka się "rozciąga" a czasem klatkuje. Jak jest u Ciebie?

Masz jakiś jeden wzornik, abyśmy mogli razem sprawdzić na tym samym filmie? Jak u Ciebie i u mnie działa. Ja już nie wiem, czy mam oddawać TV, dlatego chce wszystko sprawdzić.

p.s Czy na jednolitych kolor, np. niebieski, zielony - widzisz takie ciemnie pasy z góry na dół? Takie ciemniejsze smugi? Niestety u mnie taki problem występuje.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

barthell

New member
No i podziękowałem Philowi za współpracę...wyminiłem go na Sony KDL 809c. Wreszcie wszysto ok. Obraz żyleta, czerń jest czarna, zero cloudingu,bandingu , mecze jak na plaźmie. Mimo że to tylko fhd.
 

żagiel75

New member
W związku z opisanymi problemami obrazu w modelach 65x1 (opisano tu przecież kilka egzemplarzy) sądzę, że teraz uwidoczniła się różnica w stosunku do modeli serii 71x1, pisał to chyba kiki, że seria 7 ma inne algorytmy przetwarzania obrazu. W tematach dotyczących siódemek nie widziałem takich problemów.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W sporcie np. piłka nożna to najgorzej jak piłka dostaje nagłego przyspieszenia i przemieszcza się w poziomie, w tedy jest efekt klatkowania, przez pewien czas piłki - widać że płynnie się nie przemieszcza. Podobnie jest w tenisie ziemnym. Ogólnie jest efekt smużenia - piłka się "rozciąga" a czasem klatkuje. Jak jest u Ciebie?
Pozdrawiam.

I masz tak na tunerze wewnętrznym? To co opisujesz to przypadłość dostarczycieli usług po streamingu (np Netia). Jednak by Fil nie wyrabiał z takim sygnałem to się nie spotkałem.
 

mysza6

New member
Seria 7 jest droższa i pewnie ma lepszy obraz. To model z wyższej półki.

Wysłany z Google Nexus

Czy droższa ??
Zależy który model -7150 (mod.2015) jest nawet tańszy niż 6151 w euro, a czy obraz lepszy - nie wypowiem się z tego co czytałem to problemy ze stabilnością andka jak wszędzie
Philips 55PUS7150/12 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Co do dema philla - też w euro miałem to samo - na swoim materiale - odpaliłem jedynie matrixa 3 było ok przy pościgu(FHD)

Kiki w żołnierskich słowach - czy to kwestia ustawień czy w euro mają inne philipsy niż ty ?

Czy porównując model 6151 oraz 7150 jakie są przeciw a jakie za argumenty bo ceny ich są zbliżone
+
6151- 100Hz
7150- 50Hz, 3D( dla mnie zbędne)
?

Gdzieś słyszałem że mogą być problemy ze wsparciem andka dla Philipsów z 2015 to nie android TV tylko android - to chyba jakieś brednie ?
 
Ostatnia edycja:

portalg

New member
Nie wiem czy myślę o tym samym, ale co do tego smużenia to sprawdźcie czy nie wpływa Wam na to ustawienie Perfect Natural Motion (zaawansowane ustawienia -> obraz -> ruch). Bez włączonego obraz potrafi lekko klatkować (zależnie pewnie jak było kręcone źródło). Z kolei przy wysokich ustawieniach tej opcji, przy szybkim ruchu, może być widoczne "gorące powietrze" wokół obiektów.
 

Smykoo

New member
Ja mam to wyłączone. Drugą opcję poniżej mam włączoną i przy szybkich scenach narzekać nie mogę. Od razu widać, że to 100hz.

Wysłany z Google Nexus
 

gregoryfx

Member
Ja mam w sporcie wyłączone ulepszenie obrazu związane z płynnością, jedynie ostrość, czyli tak jak u Smykoo.

Ja niestety nie jestem zadowolony z płynności, bo w tenisie czasem piłka straci płynność, czyli widać że się przytnie i cały czas pozostawia smugę, jak spadający meteoryt. To samo w piłce nożnej :(
 
Do góry