Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

zxc

New member
w niedziele 25.09.2016 kupiłem 55PUS6561 na "promocji w Saturnie za 3607,12ał.... cieszyłem się 2 dni... miał zastąpić wiekowego Sony KDL-40Z5500 (ok. Soniak gra cały czas super..nic się z nim nie dzieje....ale no wiecie maleństwo.. człowiek się starzeje, wzrok coraz gorszy.... oraz brak multimediów ...choć tu mam wpiętego w boczne HDMI Cromecasta 2 (zalanie z obecnego obok poru USB...wystarcza)..


pierwsze wrażenie krótko... (nie licząc,że za soniaka wydałem kiedyś ponad 2 x tyle)
- najpierw problem z wifi - działa/nie działała, znajduje/nie znajduje...(zarówno 2,4 jak i 5 Ghz, i nie był to problem siły sygnału bo nie poprawił sytuacji extender, ani "wifi router" z komórki..., nie poprawia też przydzielanie w routerze priorytetu....) - nie tylko mojej sieci ale sąsiadów, jak się połączy często zrywa połączenie ...po 2-ch dniach troszkę się ustabilizowało... ale jest to słaba strona przynajmniej mojego TV,
- bluetooth – jak z wifi problem to tu bardzo na plus... bez problemu łączy i paruje..różne słuchawki bluetooth ( po włączeniu wcześniej sparowanych słuchawek automatycznie wyłącza głośniki TV....ale można z pilota” wybrać oba źródła...
- android ... dużo cierpliwości trzeba mieć (może problem ze zrywającym łączem?? ... a może ma za mało RAMu - okresowo dławi się jak ja stary tablet z 512 MB RAMu), ale KODI uruchomiłem...nie jest źle choć oczekiwałem lepszej pracy...
- pilot – wydaje się bardzo fajny ...z tyłu klawiatura.... ale klawisze bardzo małe ...malutkie literki i brak klawiszy numerycznych ...szkoda też, że bez mikrofonu...(aplikacje androida.... domyślnie wyszukiwanie przez mikrofon)
- antena "naziemna" - bardzo dobry ( na poprzednim TV znaczna „pikseloza” przy słabym sygnale tu "czułość" znacznie lepsza)
- Tuner NC+ nie działa dźwięk po HDMI 1 i 2 (tych na na dole), trzeba podłączyć pod złącze na krawędzi ..na marginesie jakość HD w zasadzie jak anteny naziemnej np. TVP 1 , - nie znalazłem różnicy SD znacznie jednak gorzej z niż z"ziemi"
- ambilight … musieliśmy się do siebie przyzwyczaić.... nocą na początku trzeba wybrać niewielką jasność i stonowane barwy... ( po przykręceniu starego "Soniaka"...chwilowe "zakłopotanie") .. w sumie fajna sprawa, którą zawsze można wyłączyć....wydaje się, że jeśli ma być... to z 3 stron ... (a gdy wisi na ścianie to dlaczego nie ma "na dole???)
- logo „PHILIPS” u dołu...niby można go w menu wyłączyć ….. ale nie do końca... nawet w opcji wyłączonej ..jest lekko jest podświetlane ...błąd oprogramowania???(po aktualizacji oprogramowania bez poprawy)
- obraz.... chwila zauroczenia ... oswojenie się po zmianie z 40 na 55 cali z nową wielkością jest potrzebne... gdy mija pierwsze oszołomienie ... coś jest nie tak.. jak zmniejszyć podświetlanie nocą? włączenie czujnika oświetlenia nie spełnienia swego zadania...a suwak "jasność" nie jest od tego ( jakoś dziwnie degraduje obraz … a nie ściemnia...pewnie jestem pierdoła i nie potrafię ustawić) ….
Sport...we wtorek oglądam Borussia Dortmund - Real Madryt i co jest jakiś dziwne pionowe pasy (nie wiem jak to nazwać jakby brudny, inaczej świecący obszar przekłamujący kolory....... zacząłem się denerwować...inny mecz obok...to samo.... emocje ( i to nie sportowe) coraz większe... . po prostu przeszkadza to w oglądaniu......wołam żonę ( może ja mam obsesje ? ...pokazuje o co chodzi...widzi !..po chwili jej to też przeszkadza...(podobnie jak reszta rodziny... wszyscy to widzą ...teraz również na innych kanałach... choć na „klanie" czy "vive".. czyli przy innej charakterystyce obrazu nie przeszkadza tak bardzo jak na piłce ....mówią, że to nie akceptowalne...mam TV oddać)... przy okazji dalszych dokładnych oględzin znaleźli świecącego „ bad piksela” ( z boku ekranu nie bardzo się rzucał w oczy (teraz się dziwie ..jak ja tego nie zauważyłem).....ale to już przebrało czarę goryczy.... nie jestem „videofilem”...ale mój egzemplarz ( a był 'nowy zaplombowany' to porażka na całego...) …


Tv zawiozłem do „mojego Saturana” i oddałem …. obsługa miła przyjęła bez problemu... nie mieli 2-go nowego ...więc popytałem o inne modele … w zasadzie mówią, że te smugi to przypadłość tych matryc...i w każdym TV (SONY, LG czy SMMSUNG), mogę to mieć i oddawać kilkukrotnie... raczej zachęcali do OLED ..tu jest znaczny skok jakościowy obrazu ( ta czerń, kąty), ale po pierwsze cena, po drugie trwałość...

No i pytanie teraz co kupić ???? mój stary Soniak (dla mnie - pewnie przez przyzwyczajenie obraz - super), teraz jest za mały...czy „mój Philips 55PUS6561” był wadliwy czy to ta taka przypadłość tych TV??? (mam szukać 2-go egzemplarza??), czy myśleć op SONY(55XD85..), Samsung (seria 7000??/ pal licho kasę ale ja oglądam piłkę...)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Banding to sprawa indywidulanego podświetlenia. Panasonic AX90 za 20.000 zł też miał ale widocznie tym co kupili nie przeszkadzał.
Oled to nie panaceum na jakość nawet za 40.000 zł
Sprawdź płynność, na białym tle ( biel i równość podświetlenia) i sprawdź wypalania powidoków.
W klasie LCD za dopłatą masz tylko cztery modele:
- Sony 55XD8505 za 5650 zł ( dopłata 2 tys zł)
- Panasonic 58Dx750 za 6450 zł ( dopłata prawie 3 tyś zł)
(albo drugi telewizor Philipsa 55" gratis)
- Samsung 55KS7000 za 5999 Zł ( dopłata 2350 zł)
- Lg 55UH8507
I każdy może mieć banding i martwe piksele.

Masz jeszcze Philipsa 55PUS7101 za 4850 zł
 

Smykoo

New member
Mam dwa pytanka może ktoś pomoże.
1. Czy da się wyłączyć aktualizacje youtube ? Automatycznie mi aktualizuje, a w nowej wersji jest problem z buforowaniem.
2. Przewodnik po kanałach informacyjnych. Jak pobiera dane z internetu to pomieszane są godziny i jest dźwięk programu w tle, a jak dam od nadawcy to godziny są ok, ale znika dźwięk programu w tle. Czy tak ma być ?
 

zxc

New member
wielkie dzięki.... .czyli kwestia szczęścia...
muszę więc muszę poczytać...po oglądać... przemyśleć...
a czy w/w TV też mają bluetooth? ... fajna opcja szczególnie dla słuchawek jest (dla mnie była) w tym Philipsie...
 

Smykoo

New member
Wyczytałem na stronie philipsa, że ten przewodnik po programach ma zostać poprawiony przy kolejnej aktualizacji.

Wysłany z Google Nexus
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Miało być ostatni kwartał.
Ale to jest zależne wyłącznie od Google.
Na podstawie nowych informacji o modelach które mają mieć Androida 6,0 na pokładzie faktycznie mówi się o styczniu.
 

arcpl

Member
w styczniu to powinnien ale nugat być, a 6.0 to już powinien być zaktualizowany z miesiąc temu.
Cos niesamowitego, kupuje sie model na rok 2016 i byc 2 aktualizacje w tyle :blagam:
 

Smykoo

New member
To nie nexusy/pixele. Zresztą to tv. Nie ma co narzekać, bo np. Mozilla zamknęła firefox os i właściciele panasonica mają lipę...

Wysłany z Google Nexus
 

arcpl

Member
To nie nexusy/pixele. Zresztą to tv. Nie ma co narzekać, bo np. Mozilla zamknęła firefox os i właściciele panasonica mają lipę...

Wysłany z Google Nexus

No tak wiem, tylko że
1. Android TV to nie Android dla telefonów, nie ma tutaj nakładek które zabierałyby czas, ani pierdyliard procesorów do zoptymalizowania.
2. Android TV jest z tego co się orientuje tylko na Philipsach i Sony (teraz coś więcej tych chinolów się pojawi na andku dopiero)
3. Czy to philips czy Sony mają telewizory z różnych serii, niekiedy z tymi samymi parametrami technicznymi różniących tylko typ matrycy ileś tam więcej ficzerów do poprawy i usprawniania wyświetlanego obrazu itp.

Wiec nie widzę tutaj nic co by mogło wstrzymywać aktualizację do Marshmallow/Nougat, lenistwo producentów, zwłaszcza że od premiery marshmallow nie minął miesiąc czy dwa tylko już będzie rok w październiku.
 

arcpl

Member
No trzeba czekać.
Możliwości też zbyt wiele nie ma, można kupić nexus playera i miec nugata no ale to przystawka a nie telewizor z wbudowanym androidem, a nawet jak kupie model za 20k to i tak jestem w tej samej sytuacji co teraz.
 

grzesiek-sw

New member
Cześć, witam wszystkich jako świeżak :) Czy ktoś z Was szanowni forumowicze próbował podłączyć jakiś soundbar bezprzewodowo z 6561 ? Dzisiaj próbowałem jednak nie wyszukał mi mojego soundbara LG. Wyszukiwanie trwało kilka minut , jednak bez rezultatu. I jeszcze pytanie, czy jest możliwośc odtwarzania filmów 4K z dysku twardego ? Bo też nie chciało mi to "ruszyć" po USB, czy może jakaś inna możliwość ? Moze dla niektórych to banalne pytania, jednak za podpowiedzi będę wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

gregoryfx

Member
Czy jest możliwość wyłączenia diody standby? Tak mocno świeci w nocy ze bardzo przeszkadza. Pozostawienie tego w ten sposób jest nie do przyjęcia. Ja juz myślalem ze taki problem to przeszłość. Moze przez menu serwisowe można to wyłaczyć?
 
Do góry