Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

bartmeces

Member
Myślę o zakupie warto kupić 49pus6561 ostatnio miałem plazme Panasonica ale mi padła ,oglądałem ten TV w sklepie stacjonarnym i nawet mi się spodobał ,zależy mi na smart TV ,mam kartę Cam z Vectry ,jeśli chodzi o sygnał cyfrowy.Oglądam filmy i sport .Pozdrawiam
 

kochin

New member
Wlasnie kupilem wczoraj w euro 6561 za 3650 zl.
Obejrzalem na miejscu kilka filmikow, wszystko ladnie, zadnych pasow na meczach. Placimy i bierzemy.

W domu aktualizacja androida, kolory na poczatku slabe ale pobawilem sie ustawieniami i znalazlem fajne. Wlaczam meczyk i......

:/

Pasy sa ale widac je lepiej po ciemku. Sprawia to wrazenie jakby ekran byl po prostu brudny, strasznie wkurzajace. Zaczalems ie bawic ustawieniami i nagle zwiecha.....

No nic. Wylaczenie z kontaktu pomaga walka dalej. Teraz youtube. i znowu problem. Niektore filmy w 4k wyswietlaja sie podwojnie i tez wieszaja androida. Znowu restarty....

Wracam do meczu. Ten sam plik ktory dzialal w sklepie teraz ma problemy... Nie moge go odtworzyc :/ Restart i juz moge :)

Netflix w 4K robie wrazenie tak samo gry na PS4 wygladaja slicznie. Pasy wtedy nie rzucaja sie w oczy ale coz... Lubie mecze... Jeszcze dzis powalcze wieczorem ale tv pewnie wraca do sklepu jutro....

Jakies porady co jeszcze sprawdzic?
 

mysza6

New member
Ale PUS7150 - to model 50Hz.
Ile masz max kasy ?

Kiki - z 4300 max -chętnie bym nabył u ciebie ale jestem skazany na zakup w euro -"wymiana drogą handlową" popsutego sharpa.
Kasę nie bardzo chcą cofnąć ale jak nie sprowadza mi phila będą musieli zaraz bo mnie szlag trafi z ich opieszałością
 

Lionel

New member
Wlasnie kupilem wczoraj w euro 6561 za 3650 zl.
Obejrzalem na miejscu kilka filmikow, wszystko ladnie, zadnych pasow na meczach. Placimy i bierzemy.

W domu aktualizacja androida, kolory na poczatku slabe ale pobawilem sie ustawieniami i znalazlem fajne. Wlaczam meczyk i......

:/

Pasy sa ale widac je lepiej po ciemku. Sprawia to wrazenie jakby ekran byl po prostu brudny, strasznie wkurzajace. Zaczalems ie bawic ustawieniami i nagle zwiecha.....

No nic. Wylaczenie z kontaktu pomaga walka dalej. Teraz youtube. i znowu problem. Niektore filmy w 4k wyswietlaja sie podwojnie i tez wieszaja androida. Znowu restarty....

Wracam do meczu. Ten sam plik ktory dzialal w sklepie teraz ma problemy... Nie moge go odtworzyc :/ Restart i juz moge :)

Netflix w 4K robie wrazenie tak samo gry na PS4 wygladaja slicznie. Pasy wtedy nie rzucaja sie w oczy ale coz... Lubie mecze... Jeszcze dzis powalcze wieczorem ale tv pewnie wraca do sklepu jutro....

Jakies porady co jeszcze sprawdzic?

Jedyne co możesz zrobić z pasami to zwrócić jak najszybciej TV... Wiem, bo sam z tym walczyłem.
Oglądam na okrągło piłkę nożną, więc dla mnie to był dramat i wada nie do przyjęcia.
W dwóch różnych sklepach było to samo z tym modelem. IMO skopana matryca.
TV jest świetny, ale przez ten banding jest po prostu słaby.
Jestem tylko ciekaw jakby do sprawy podszedł serwis gwarancyjny...
 

Cavallino

Banned
Zaczalems ie bawic ustawieniami i nagle zwiecha.....

No nic. Wylaczenie z kontaktu pomaga walka dalej. Teraz youtube. i znowu problem. Niektore filmy w 4k wyswietlaja sie podwojnie i tez wieszaja androida. Znowu restarty....

Wracam do meczu. Ten sam plik ktory dzialal w sklepie teraz ma problemy... Nie moge go odtworzyc :/ Restart i juz moge :)

Jakies porady co jeszcze sprawdzic?

Warunki zwrotu telewizora.
Nie kupuje się philipsów w stacjonarnym sklepie, bo nie można ich od razu oddać.

Widzę że nic się nie zmieniło i mimo wielokrotnej ściemy, również na tym forum, że modele 2016 już są wolne od wszelkich wad tego typu, nadal jest dokładnie to samo co ma miejsce w przypadku starszych modeli.
Teraz możesz liczyć, że serwis będzie palił głupa, że będą Cię łudzić poprawą w następnych softach, która oczywiście nie nastąpi i tv nadal będzie się wieszał - a Ty się będziesz wkurzał.
Oddaj dopóki jest cień szansy.
 

zxc

New member
TV jest świetny, ale przez ten banding jest po prostu słaby.
Jestem tylko ciekaw jakby do sprawy podszedł serwis gwarancyjny...
Jak oddawałem swój egzemplarz Philipsa (jak pisałem wcześniej przez banding i 1 'bad piksela'... to oczywiście sprawdzili TV włączając fabryczny 'materiał demo' podswietlany 'na maksa' w ostrym świetle marketu (nie zauważyli problemu po za bad pixelem) . Pytałem o serwis. .. Banding ( wtedy nie znałem jeszcze tej nazwy) powiedzieli że jest związany z technologią konstrukcji tych ekranów( występuje w każdym egzempalrzu w zasadzie tylko raz jest duży - i na pewnym typie obrazów np. mecze widoczny, w innym egzemplarzu praktycznie nie do zauważenia i wtedy nie przeszkadza) i podobnie jak jeden marwy pixel nie podlega gwarancji..
powiedzieli, że serwis (nie tylko Philipsa ale inne marki też w tym Samsung, LG, Sony) nie traktuje tego jak usterkę i nie wymienia ekranów.

Na szczęście większość 'dobrych' sieci handlowych daje możliwość zwrotu nie używanego produktu. Satrurn daje 30 dni. Na zwrot bez podania przycxyny, ważne aby tv nie nosił śladów użytkowania.

nabazgrane notkiem czwartym
 
Ostatnia edycja:

kochin

New member
Warunki zwrotu telewizora.
Nie kupuje się philipsów w stacjonarnym sklepie, bo nie można ich od razu oddać.

Kupile w Euro RTV AGD. Rzeczywiscie byl problem z oddaniem.
Najpierw chcieli wyminic na ten sam. Ale okazalo sie ze maja tylko poekspozycyjne.
Pozniej na jakis inny model ale po podaniu moich wymagan (Ambilight, 100Hz, HDR 4K, 55 cali) nie bylo nic innego w ofercie :)

W koncu po dluszszej rozmowie kierownik zgodzil sie na zwrot kosztow. Przygodta z tym tv trwala niecale 24h i troche ciesze ze sie skonczyla pozytywnie. Tylko co teraz :)
 

Cavallino

Banned
Cokolwiek co obejrzysz, nie kupuj tylko idź do domu i zamów przez net.
Koniecznie z dostawą, gdyż Euro nie honoruje zwrotów przy odbiorze osobistym.
Z kolei Saturn czy MM nie robi problemów ze zwrotem, nawet jak kupisz w sklepie.
Warto o tym pamiętać, jak by cena była zbliżona.
 

zxc

New member
W Euro RTV zapewniali mnie, że założeniu konta na Euro.com.pl i przypisaniu do niego po zakupu ( w kasie przy płaceniu" mówimy, że mamy u nich konto ... i przypisują do niego produkt) Obecnie obowiązuje wtedy
PROMOCJA!
MOJE ZAKUPY BEZ OBAW

Klienci posiadający Konto Moje Euro mają 30 dni na zwrot lub wymianę towaru. Promocja obowiązuje od 16.09.2016 r. do 31.01.2017 r. Więcej informacji na euro.com.pl/zakupybezobaw
BTW
........Pasy są ale widać je lepiej po ciemku. Sprawia to wrażenie jakby ekran był po prostu brudny, strasznie wkurzające. ....
...ja też mam wrażenie, jakby to była kwestia brudu...tak jakby ktoś w fabryce przetarł jedną stronę szyby/matrycy?? czy czegoś tam w środku brudną, tłustą szmatą ... nie wiem czy to jest "banding" czy porostu brud....
na szybach w oknie też nie zawsze od razu zauważymy brudne smugi ...
 
Ostatnia edycja:

QuaTro

New member
Może ktoś wstawić jakieś zdjęcia tych pasów przy piłce nożnej z zaznaczeniem gdzie to dokładnie jest? Jestem prawie zdecydowany na ten telewizor jednak jakieś pasy przy oglądaniu meczy gdzie ja oglądam Lige Mistrzów, w weekendy angielską i hiszpańską trochę mnie zaniepokoiło.
 

QuaTro

New member
Czyli ta wada, o której piszą użytkownicy nie występuje zawsze? Jest to losowe? Można trafić odbiornik bez tego efektu?

Pytanie czy ten model 55PUS6561 występuje tylko w srebrnym kolorze ramki? Są może czarne?
 
Do góry