Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

mirmur1

Member
Nie no wszystko fajnie, ale nie można ludziom oczu mydlić i ściemniać, że jest dobrze.
Na wrzuconym filmie aż nadto widać te pasy i to na całej matrycy.
Gdybym trafił takiego bubla to bez zastanowienia zwróciłbym go do sklepu.
Do piłki nożnej i innych dynamicznych scen się po prostu nie nadaje.

pasy są owszem, ale na boisku na trawce ...
ja tam nic nie widzę, dzisiaj odpalę swojego i popatrzę...
 

Lionel

New member
Na filmie wrzuconym przez kolegę jest wyraźny banding, widać go praktycznie od razu, przy każdej szybszej scenie. Nie trzeba się wpatrywać i analizować.
DSE TEST jeszcze bardziej by go uwypuklił.
Jeśli mimo to go nie widzicie to macie zayebiste szczęście i jesteście stworzeni pod ten TV. Podziękujcie losowi za "taki" wzrok...
Wiele razy pisałem - co z tego że ten TV ma tyle bajerów i funkcji, jak matryca to jeden wielki bubel.
Generalnie sprawdziłem około 15-stu egzemplarzy w różnych sklepach i KAŻDY miał tą wadę... DRAMAT.
 

Felix

New member
Na filmie wrzuconym przez kolegę jest wyraźny banding, widać go praktycznie od razu, przy każdej szybszej scenie. Nie trzeba się wpatrywać i analizować.
DSE TEST jeszcze bardziej by go uwypuklił.
Jeśli mimo to go nie widzicie to macie zayebiste szczęście i jesteście stworzeni pod ten TV. Podziękujcie losowi za "taki" wzrok...
Wiele razy pisałem - co z tego że ten TV ma tyle bajerów i funkcji, jak matryca to jeden wielki bubel.
Generalnie sprawdziłem około 15-stu egzemplarzy w różnych sklepach i KAŻDY miał tą wadę... DRAMAT.

Nie zamierzam się kłócić, bo o ile słuch mam dobry i szukam najciekawszych rozwiązań w kwestii odsłuchu i razi mnie dźwięk z samego telewizora, o tyle mam faktycznie krótkowzroczność i obecnie -4 na obu oczach, noszę soczewki. Tak więc pewnie mogę nie widzieć pasów, o których piszesz. :D

Jutro albo pojutrze jak będę miał wolną chwilę, to wrzucę nagrania z filmików, które podałeś (na branding test) żeby każdy miał jeszcze wgląd pod tym kątem.

Nadal jednak pozostaje problem przy wyborze TV w takim razie, ponieważ jeśli nic się nie zmieniło, to w tej cenie nie ma innej firmy telewizora 4K HDR 120Hz Matryca. Ambilight tutaj jako dodatek, ale bardzo miły. Samsungi czy Sony swoje modele z tym co wyżej opisałem cenią dwukrotnie względem Philipsa, a do tego niektóre ich modele mają taki sam lub nawet gorszy input lag w 4K od Philipsa z tego tematu.

Wszystko zależy od tego ile ktoś może przeznaczyć na zakup telewizora oraz czy nie widzi faktycznie tych pasów. Prawda jest taka, że nawet dla telewizora za 12 tysięcy znajdzie się droższa alternatywa i tak można iść w górę nawet do 20k.
 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
I co się dzieje z tymi telewizorami, które 'testu' nie przejdą? Skoro problem podobno występuje przy każdej sztuce, jedynie w niektórych na mniejszą skalę, a w niektórych na większą. Ktoś tu wspominał o LG droższym nawet od Philipsa, który ma dokładnie ten sam problem.

Dzisiaj mecz Realu i Legii oglądałem w zasadzie tylko po to żeby obserwować te pasy, i faktycznie po dłuższym oglądaniu zauważyłem, że coś złego w tle się rzuca w oczy, ale tylko w sytuacji gdy idzie np. kontra i szybki ruch kamerą, jako, że przechodzą zawodnicy dość szybko do ataku.

Dla mnie jednak jako osoby bez wyostrzonych zmysłów oraz osoby, która ogląda tylko mecze reprezentacji i czasem dany mecz w LM nie jest to problem ponieważ w filmach i grach (a też dzisiaj starałem się tylko pod tym kątem zerkać) tego totalnie nie widzę. W pełni rozumiem jednak i teraz podzielam zdanie, że dla fana piłki nożnej ten telewizor jest złym wyborem.

Moje zdanie nt. wartości telewizora się nie zmienia, biorąc pod uwagę cenę na tle tego co konkurencja oferuje. Jeśli jednak ktoś ogląda piłkę nożną regularnie, to trzeba się za czymś innym rozejrzeć, a najlepiej na pendrivie/dysku mecz gotowy przynieść do sprawdzenia na telewizorze w sklepie.

Niedawno musiałem telefon po 4-5 latach wymienić, bo już zaczął odmawiać posłuszeństwa, chciałem coś w miarę taniego, NIE do gier, a do normalnego użytku bez zawieszania się, wg recenzji poniżej 3000 zł nie ma czego szukać. Wziąłem używaną Xperie Z3 za 800 zł na półrocznej gwarancji i o ile jestem zadowolony, to parę razy po rozmowie potrafił się telefon zwiesić na pół minuty.

Nie wiem czemu tak się to porobiło, że modele czy to telefonu czy telewizorów nawet za parę tysięcy mają swoje całkiem pokaźne wady.
 

Cavallino

Banned
Niedawno musiałem telefon po 4-5 latach wymienić, bo już zaczął odmawiać posłuszeństwa, chciałem coś w miarę taniego, NIE do gier, a do normalnego użytku bez zawieszania się, wg recenzji poniżej 3000 zł nie ma czego szukać. Wziąłem używaną Xperie Z3 za 800 zł na półrocznej gwarancji i o ile jestem zadowolony, to parę razy po rozmowie potrafił się telefon zwiesić na pół minuty.

Przyczyna ta sama co w przypadku tv - tzn. Android.

Wziąłbyś coś na Windows Phone, to żeby spełnić założenia, wystarczyłby aparat za 300 zł (nowy).
Moja kilkuletnia Lumia 530 dokładnie tak działa, nic się nie tnie, nic się nie zawiesza...
 

Palpatine

New member
Aktualnie w MM: dowolne urządzenie elektroniczne lub elektryczne.
Ja dostarczyłem latarkę, chińską za 8zł. Kupiłem Philipsa 43 calowego do mniejszego pokoju. Parę dni temu cena 2998, w tej chwili 2349 :)

Jeszcze 3 grosze odnośnie wcześniejszych wpisów.

Zgadzam się z opinią Felixa.
Od ok tygodnia kupowałem tv. Sporo naczytałem się w Internecie, pooglądałem w sklepach. (Przy okazji, to co wygadują przeróżni sprzedawcy.....toż to jeden wielki kabaret! Zdarzają się z jakąś tam wiedzą ale to rzadkość).
Wczoraj rano wyczytałem Wasze zastrzeżenia odnośnie pasów. Obejrzałem załączony filmik - faktycznie widać. Pod wieczór pojechałem do MM.Akurat był mecz. Też były. Na jednym tv niemal nieobecne na drugim minimalnie widoczne.
Mimo wszystko, po zważeniu + i - postanowiłem dać szansę Philipsowi, bo tak jak pisze Felix, oferta konkurencji w tej cenie jest znacznie gorsza. Mowa o 2349zł (PUS6501 w 43 calach).
Z mniejszych TV odpadły:
Panasonic TX40-DSU601
SAMSUNG UE40KU6470
Oba oddałem. Niestety kąty widzenia matrycy VA są nie do zaakceptowania.Osoba siedząca obok mnie nie widziała tej samej kolorystyki co ja!Nawet patrząc na wprost, samemu: czerwona plansza Youtuba potrafi być na brzegach bardziej różowa niż czerwona.
Uważam, że to większa wada niż wspomniane pasy Philipsa, oczywiście w wersji niemal niezauważalnej i tylko w wybranych sytuacjach jak np mecz.
Pozdrawiam,
 

miet55

Member
Bez reklam
Koledzy, jak wygląda w tych modelach użycie ze smartfona funkcji Screen Mirroring? Czy działa wam? Bawiłem się w sklepie i nie widział Philipsa. Jak przesyłacie zawartość wyświetloną na ekranie tabletu/smartfona?
 

Felix

New member
Pożyczyłem XONE S aby sprawdzić jak to jest z tym netflixem (czy HDR zadziała) i jak najbardziej tak. Przez konsolę i aplikacje Netflixa HDR działa poprawnie. Potestowałem także Forzę Horizon 3, no pięknie gra wygląda, trzeba przyznać, ale wiadomo, że nie jest to taki HDR z prawdziwego zdarzenia.

Xbox One S zaznacza pełną kompatybilność z 4K i HDR na każdym stopniu i z każdą częstotliwością.
Screeny informacyjne z netflixa i poglądowo-graficzne z Forzy:
http://i m g u r.com/a/dYP5R

2 zrzuty ekranu też z gry załączam, generalnie jest co podziwiać w czasie jazdy. Nie mam pojęcia jaki jest input lag, ale w odczuciu było ok, pasowałoby jednak w fpsie to najlepiej przetestować.

http://i m g u r.com/a/aJDIh

(należy usunąć spację, niestety link nie przechodzi)
 

miet55

Member
Bez reklam
Tak, tylko ty piszesz o 7101 a czy tak samo zachowa się 6561? Może wypowiedzą się ci co go mają.
Edit:
Przed chwilą wyczytałem, że potrzebna apka ChromeCast i sparowanie urządzeń. Jak to wygląda od strony funkcjonalności?
 
Ostatnia edycja:
Do góry