Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

conqest

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że lokalny serwis skasuje 350-500zł.
Naprawiałem ostatnio inny TV cena mnie zszokowała jak na lokalny serwis i naprawę starej Toshiby.
Nie mniej jednak naprawa zlecona i może posłuży jeszcze z rok :D


Bo lokalny lokalnemu nie równy... Brat wymieniał w tamtym miesiącu i zapłacił 300zł (nawet niecałe)
 

gothblack

New member
Czyli generalnie koszt który może się zamknąć do 500 PLN u lokalsa nie jest taki najgorszy. Problem polega na tym, że obecnie testuję zakupiony OLED LG65A13 i sama myśl o powrocie do Philipsa napawa mnie takim obrzydzeniem, że chyba naprawię go tylko po to aby służył mi w jako 3 odbiornik. Dopiero teraz widzę, że można oglądać filmy bez wkurwu na ciemne plamy na jasnym tle czy szarości zamiast czerni. Ciekawe ile takie wymienione ledy podziałają i czy w międzyczasie coś innego się nie wysypie (np. matryca) ale bardziej zastanawiające jest wytrzymałość nowego podświetlenia.
 

przemk0

Member
Za Philipsem przemawia głównie Ambilight i ja przy zakupie nowego TV będę również brał tą markę pod uwagę ze względu właśnie na podświetlenie.
Z tego co słyszałem to nowe modele nie mają już problemów z brudzącą się matrycą czy też padającymi LEDami.
nie mniej jednak polecono mi też kilka innych modeli 75"
- TCL 75C728
- Philips 75 PUS8506
- Philips 75 PUS8007
- Philips 75 PUS8807
- LG 86NANO753

Różnica między najtańszym a najdroższym w tym zestawieniu to około 3700zł.
Będę się zastanawiał w momencie kupna :)
 
Ostatnia edycja:

djrzz

Member
"Z tego co słyszałem to nowe modele nie mają już problemów z brudzącą się matrycą czy też padającymi LEDami"

Co roku powtarzana jest ta bzdura!
 

przemk0

Member
"Z tego co słyszałem to nowe modele nie mają już problemów z brudzącą się matrycą czy też padającymi LEDami"

Co roku powtarzana jest ta bzdura!

czyli mówisz, że nadal matryca w Philipsie po roku używania nadaje się do czyszczenia ?
jeśli tak to występuje to od lat i powinnno być traktowane jak wada fabryczna ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz przed zakupem , daj znać dostaniesz ofertę dla niebieskich członków forum.
Warto się przemalować na niebieski kolor na forum bo oprócz ofert masz dodatkowo pakiet gratisów .
Nie ma problemów z matrycami w Philipsie.
 

przemk0

Member
Jak będziesz przed zakupem , daj znać dostaniesz ofertę dla niebieskich członków forum.
Warto się przemalować na niebieski kolor na forum bo oprócz ofert masz dodatkowo pakiet gratisów .
Nie ma problemów z matrycami w Philipsie.

Wiem KiKi ;)
już 2 TV brałem z niebieskim kolorem
odezwe się jak będe przed zakupem i przemaluje na niebiesko :cool:
 

portalg

New member
Mam następujący problem: telewizor się włącza i wpada w pętlę restartów. Odpala się pokazując logo androida itd, włącza się, przez chwilę leci, i od nowa. Po kilku/kilkunastu razach działa. Działa przez dłuższy lub krótszy czas. Np. podczas oglądania HBO Max, potrafi przerwać oglądanie i restartować. I pętla od nowa przez kilka/kilkanaście minut. Ktoś miał podobny problem? Reset do ustawień fabrycznych? Software najnowszy.
 

portalg

New member
Niestety reset nie pomógł, ściągałem najnowszą aktualizację z philipsa, ale jej nie wgrywał bo już była wgrana. Potem przez menu diagnostyczne androida próbowałem + kombinacje i już się w ogóle przestał włączać (poza diagnostycznym ekranem). Niestety kończy się na wysyłce do serwisu.

Swoją drogą pisałem na support philipsa to mnie odesłali do serwisu, a liczyłem na jakieś wsparcie i inny obraz systemu, bo czytałem o czyszczeniu i wymuszonej aktualizacji po jakiś forach androidowych. Chciałem uniknąć zabawy w pakowanie, wysyłanie itd skoro problem jest raczej jedynie software'owy. No trudno.
 

TasieK79

Member
Niestety reset nie pomógł, ściągałem najnowszą aktualizację z philipsa, ale jej nie wgrywał bo już była wgrana. Potem przez menu diagnostyczne androida próbowałem + kombinacje i już się w ogóle przestał włączać (poza diagnostycznym ekranem). Niestety kończy się na wysyłce do serwisu.

Swoją drogą pisałem na support philipsa to mnie odesłali do serwisu, a liczyłem na jakieś wsparcie i inny obraz systemu, bo czytałem o czyszczeniu i wymuszonej aktualizacji po jakiś forach androidowych. Chciałem uniknąć zabawy w pakowanie, wysyłanie itd skoro problem jest raczej jedynie software'owy. No trudno.

Dlatego też po 3 naprawach podświetlenia(dwie ostatnie w serwisie autoryzowanym) matrycy tv został zniesiony do sąsiada piętro niżej. Sprzedałem po kosztach naprawy i zakupiłem Soniacza. 2,5 roku spokoju od jakichkolwiek awarii,dodatkowo ubezpieczyłem dodatkowo na 3 lata od wszystkiego,pamiętając przygody z tym "Philipsem". Najpierw płyta główna(całe szczęście jeszcze na gwarancji po 1.5 rocznym użytkowaniu),a potem wspomniane podświetlenie. Dla mnie ta marka jeśli chodzi o TV już nie istnieje.
 

portalg

New member
Dlatego też po 3 naprawach podświetlenia(dwie ostatnie w serwisie autoryzowanym) matrycy tv został zniesiony do sąsiada piętro niżej. Sprzedałem po kosztach naprawy i zakupiłem Soniacza. 2,5 roku spokoju od jakichkolwiek awarii,dodatkowo ubezpieczyłem dodatkowo na 3 lata od wszystkiego,pamiętając przygody z tym "Philipsem". Najpierw płyta główna(całe szczęście jeszcze na gwarancji po 1.5 rocznym użytkowaniu),a potem wspomniane podświetlenie. Dla mnie ta marka jeśli chodzi o TV już nie istnieje.
No i u mnie diagnoza to niestety: padnięta płyta główna :| Jak już przyjdzie mi kupować kolejny TV to też raczej odpuszczę Philipsa. Dla samego ambilighta nie ma co.
 

przemk0

Member
Panowie pytanko techniczne mam.
W spadku zostały mi głośniki Creative Inspire T3030 2.1.
Z subwoofera (gniazdo jack zielone) wychodzi przewód, który na końcu ma 3 jacki koloru biały, czerwony żółty.
Jak to podłączyć to naszego TV aby działał dźwięk ??
Pod które wejścia w TV podpiąć jakie kolory lub czy potrzebuje jakiś adapter ( mile widziane linki do rtv agd )?
I na koniec czy trzeba coś ustawiać w TV czy będzie działać po włączeniu TV :)
 

rameda

New member
Witam Panowie. W końcu zmieniam 55PUS6561 na inny model. Ogólnie bez zarzutów tylko ta nieszczęsna brudna matryca. Dało się nie przyzwyczaić, ale chciałbym tego uniknąć w nowym TV. Szukam 75 cali, czy możecie coś polecić. Chciałbym, aby jak poprzednio mia on świetny stosunek ceny do oferowanych parametrów , sensowną matrycę i android pod kodi. Pozdrawiam.
 
Do góry