Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

portalg

New member
Dla testu przełączyłem kraj ale zaraz wróciłem na Polskę i dałem ponowne wyszukiwanie. Nie wiem czy akurat to pomogło, ale dzięki za podpowiedź. Wcześniej dwa razy próbowałem wyszukiwania i zmieniło mi listę, ale niektórych kanałów brakowało (jak polsat czy tvn). Teraz mam ok :)
 

gothblack

New member
Problem da się rozwiązać instalując aplikację przez przeglądarkę i wybierając telewizor jako urządzenie docelowe. Już się irytowałem, że aplikacja nie jest dostosowana, aktualizowałem TV, ale z głupoty sprawdziłem w ten sposób i śmiga.

Mozesz jaśniej wyjaśnić? Ja poprzez strone playgoogle próbuje, ale nie mam wyboru urzadzeń tylko wyskakuje mi mozliwość instalacji na telefonie. Podobnie z Disney+. Ewentualnie jeśli ktoś miał podobne problemy i je rozwiazał prosze o info. Prosze też o wyjaśnienie jak ewntualnie ściągmąć apkę na pena i ja zai stalować. Z góry dziękuję i Pzdr.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
To bardzo proste. Pobierasz na komputerze aplikację, wgrywasz ją na pena. Pendrive potem do tv i instalujesz. W tv trzeba zrobić dwie rzeczy - zainstalować jakiś menedżer plików i zezwolić na instalację z nieznanych źródeł. I tyle :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

gothblack

New member
To bardzo proste. Pobierasz na komputerze aplikację, wgrywasz ją na pena. Pendrive potem do tv i instalujesz. W tv trzeba zrobić dwie rzeczy - zainstalować jakiś menedżer plików i zezwolić na instalację z nieznanych źródeł. I tyle :)

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Dzięki za info. Napisz jeszcze prosze z jakiej strony mam pobrać bo ze sklepu googla nie bardzo daję radę...
 

gothblack

New member
Chciałem podziękować za pomoc Kikemu i Conqestowi za odpowiedź w sprawie aplikacji, ale nie zdążyłem ich zastosować bo właśnie chyba padło mi podświetlenie. Ogładałem youtuba gdy zadzwoniła zona i chyba nacisnałem pauzę (pisze chyba bo zrobiłem to odruchowo, a może go całkowicie wyłaczyłem teraz juz nie wiem, ale raczej to pierwsze) no i po skończonej rozmowie zauważyłem czarny ekran. Po resecie który nic nie dał mam głos i ledwo ledwo widoczne pod kątem ikonki menu głównego. Po częściowej lekturze forum wnioskuję, że poszło podświetlenie LED. No chyba, że jest szansa na to, że coś mniej poważnego (nie liczę za bardzo na to) No i pytanie jeśli LED czy koszt naprawy zmieści się w 500 zeta? No to już pytanie to raczej do serwisu jeśli w ogóle taki znajde w okolicach Sosnowca/ Katowic. Dajcie znać jak to widzicie i czy jest szansa aby cos samemu może w ustawieniach menu zmienić. (hahaha moze ściemniłem sam obraz?) Z góry dziękuje.

EDIT \
W rozmowie telefonicznej z najblizszy fachwcem zapoznałem się z kosztem. Od 450 do 650 i 70% szans, ze matryca nie pęknie. NO i to ostanie jest najbardziej niepokojace...
 
Ostatnia edycja:

przemk0

Member
Mi stało się dokładnie to samo 4 dni temu.
TV produkcja 10.2017 kupiony u Kiki w grudniu 2017.
Był raz w serwisie Philipsa jeszcze na gwarancji na czyszczeniu matrycy.
Teraz jest tak jak u kolegi, że dźwięk jest, głos jest, ambilight działa. obrazu brak.
Natomiast po poświeceniu matrycy latarką widać obraz lekko :)
Zgłoszone do serwisu Philips (oni mają ten w Radomiu) i czekam na serwisanta aby zabrał.
Dam Wam znać jakie koszty i co się stało.
 

gothblack

New member
Mi stało się dokładnie to samo 4 dni temu.
TV produkcja 10.2017 kupiony u Kiki w grudniu 2017.
Był raz w serwisie Philipsa jeszcze na gwarancji na czyszczeniu matrycy.
Teraz jest tak jak u kolegi, że dźwięk jest, głos jest, ambilight działa. obrazu brak.
Natomiast po poświeceniu matrycy latarką widać obraz lekko :)
Zgłoszone do serwisu Philips (oni mają ten w Radomiu) i czekam na serwisanta aby zabrał.
Dam Wam znać jakie koszty i co się stało.

Mój kupiony w styczniu 2017 roku...Też na gwarancji czyszczenie matrycy. Dlaczego do Radomia? Blisko mieszkasz czy maja jakieś okazjonalne ceny naprawy? Ja pytałem w teoretycznie najlepszym serwisie niezależnym w moim mieście.
Nie dzwoniłem do Philipsa w przekonaniu, że pewnie taniej mnie wyjdzie zakup nowego niż naprawa u nich. Czekam z niecierpliwością co tam u ciebie wyjdzie i jednocześnie rozglądam się za nowym TV.
 

gothblack

New member
To rozumiem, ale jaka wielkość ?

Dobra Kiki naprawa naprawą, ale rozgladam się za nowym TV.
Niestety wczoraj skończyła się promka na 65PUS8536 w sieciach (3300)
Nie byłem do niego przekonany z powody IPS i 50/60hz i słabego HDR, ale ambi i niska cena kusiła.
Teraz w tej samej cenie jest on i Sony 65X85J. Na ten moment skłaniam się ku soniaczowi bo
mam już dość problemów z pseudo "holendrem", ale może dasz mi jakieś argumenty głównie
pewnie cenowe do zmiany decyzji. Krótko pisząc możesz mi podesłać na priv ofertę tych 2 tv.
No chyba, że w podobnej cenie masz coś zaskakującęgo. Może TCL?
 

gothblack

New member
Ok. ale ile możesz wydać max kasy ?

Po kilku dniach lektury przeróznych testów i opinii moje zainteresowanie kieruję
ku nastepujacym tv.
Sony 65X85j - tańsza opcja
lub z ciut drozszych
TCL 65C825
Philips 65PUS9206
Intersuje mnie głównie matryca VA, 100/120hz Direct Led, android
no i oczywiście jak najlepszy HDR. Tak wiem, ze z tych trzech
to TCL jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o HDR, ale kusi mnie też jednak Philips mimo swych
niedoskonałości. Jeśli chodzi o kase to z tym jest krucho bo w tym
momencie nie przewidywałem zakupu nowego tv, ale skoro stary padł
i naprawa jest watpliwa to jestm raczej zmuszony. Przedstaw mi oferte, a ja juz nad nią siąde
i przemyslę co i jak.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
WG mnie faktycznie dobrze wybrałeś.
Najlepiej sprawdzi się TCL mini led 65c825 za 5199 zł
Philips 65PUS9206 za 4799 zł
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo do każdego pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

przemk0

Member
Dostałem wycenę naprawy.
Robocizna 300zł
Części 316 zł
transport 160zl
RAZEM 776 zł
Jak na serwis PHILIPSa nie jest źle
nie jest to mało ale za tą kwotę nic nie kupię w tej chwili a nowy TV jest w planach dopiero za kilka miesięcy.
Zakładam, że w jakimś nieautoryzowanym serwisie byłoby taniej.
 
Do góry