Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

GanjaFighter

New member
Musze zresetować telewizor z uszkodzoną matrycą (brak obrazu).
Ile razy i którą strzałkę należy kliknąć żeby dojść do tego w menu po kliknięciu SETTINGS na pilocie.
Wydaje mi się, że po 9 kliknięciach w dół wchodzę do Wszystkie ustawienia, ale nie wiem co klikać dalej.

Ponoć uszkodzona jest logika matrycy, czy da się to naprawić?
 

Rogal91

New member
Dzięki Panowie za odpowiedź i rozwianie wątpliwości... Czy wymiana podświetlenia jest skomplikowana? Można tego dokonać w domowych warunkach, nie mając z tym żadnego doświadczenia? Ewentualnie jaki może być koszt naprawy w serwisie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja się nie znam. Łatwe to nie jest.
W serwisie wymiana jeśli się podejmą to około 1,5 tyś zł.
Jedna osoba z forum sama wymieniała, ale szybko padło znów.
 

mirmur1

Member
Dzięki Panowie za odpowiedź i rozwianie wątpliwości... Czy wymiana podświetlenia jest skomplikowana? Można tego dokonać w domowych warunkach, nie mając z tym żadnego doświadczenia? Ewentualnie jaki może być koszt naprawy w serwisie?

nie jest trudna, ale ja bym tego sam nie robił...próbowałem z LG 49 cali (staroć), wszystko szło idealnie do skręcania...leciutko za mocno ścisnąłem i...mam LG ka z pękniętą matrycą, ale za to z nowym podświetleniem...:mrgreen:

znajdź fachowca, mnie koszt wymiany podświetlenia wyniósł około 300 zł + 150 listwy... minęł 2 lata i świeci dalej...
 

fred23

Member
Wszystko zależy od wielkości TV , o ile do 42 cali to jedna osoba sobie poradzi , o tyle przy 49 albo i więcej zaczynają sie schody , otóż trzeba podnieśc matrycę , hmm tak żeby nie pękła lub się nie przełamała ... powodzenia
 

kniec89

New member
Ja ostatnio wymieniałem podświetlenie w 55 calach w serwisie RTV koszt 550 zł łącznie z wyczyszczeniem matrycy z kurzu. Ciekawe jak długo podziała
 

proxen

New member
Kolego z tego co przeczytalem w tym temacie jako pierwszy masz taki problem (chyba ze cos ominąłem).
Na logike bo specjalista od TV nie jestem - sprobuj zrestartowac/przeinstalowac soft.

To ja będę drugi (chyba że też ominąłem kogoś bo temat jest na setki stron). Najpierw Ambilight sporadycznie robił dyskotekę, później już nic innego nie chciał aż w końcu padł. Przy aktualizacji softu:szukaj: online zaświecił się białym kolorem i czasami mrugal na kolorowo ale ostatecznie po ponownym włączeniu tv ambilight brak. Jakieś podpowiedzi co powinienem zrobić? Wyzerować? Zaktualizować ponownie? TV oczywiście po gwarancji.
 

penny

Member
Dzięki Panowie za odpowiedź i rozwianie wątpliwości... Czy wymiana podświetlenia jest skomplikowana? Można tego dokonać w domowych warunkach, nie mając z tym żadnego doświadczenia? Ewentualnie jaki może być koszt naprawy w serwisie?

Ja zmieniałem w 55%.

TV położylem na płaskiej powierzchni matrycą do np., podłogi i rozbierałem go od tyłu :)
Jest moment, że trzeba taśmę odpiąć jedną i drugą po zdjeciu plastiku z tylu i sciaganiu duzej metalowej czesci na ktorej jest podswietlenie i delikatnie ją unieść , żeby ręką się dostać (nie ruszając filtrów i matrycy). Ogólnie da się, ale nie można się śpieszyć z tym i warunek matryca i filtry leżą i składanie w odwrotnym kierunku, bo przy tym rozmiarze majtanie matrycą raczej słabo widzę. Przy składaniu nic na siłe, ciężko to spasować (ramkę srebrną, tak by idealnie ułożona była matryca, filtry i zaskoczył w końcu tył, ale potrzeba cierpliwości i minimalnych poprawek z wyczuciem.

Tył jest ciezki co dodatkowo utrudnia sterowanie przy duzych rozmiarach. (tył czyli metalowe plecy pod plastikiem obudowy, na nim jest cale podswietlenie)
Zeby pewnie go chwycic wkrecilem sobie sruby w te metalowe plecy (bez czarnego plastiku) i lapalem za sruby, bez tego ciezko by bylo tym manipulowac. Trzeba pamietac, by je pozniej odkrecic zanim zalozymy plastikowe plecy.


Mi się udało, ale okazało się coś tam po złożeniu, że musze temat powtorzyc i już z braku cierpliwości pośpieszyłem się przy drugim składaniu postawiłem go bokiem na podłodze czy na stopie i musiałem przyciąć wtedy taśmę (ta na dole przy matrycy wlutowana na stałe) do dziś mam pasek centymetr, ale po boku i aż tak nie przeszkadza.

Ogólnie okazalo sie, że wymienić musiałem też tą żółtą płytę zasilającą na jakąś używkę, bo bez tego wymiana podswietlnia nic nie dala. Wiec poczatkowy koszt podswietlenia ze 150 zl, zamienil się w 300, bo musialem znalezc plyte. Na nowej plycie stare tez juz nie dzialalo.
W serwisie zaspiewali 600 albo 700 zł.

Wytrzymało to z 2 lata i już mi coś mryga powoli (wtedy też się tak zaczynało). Może mam coś z prądem jakies skoki napięcia w gniazdku albo ledy słabe trafiłem albo płytę, tego nie wiem, a lektryk nie jestem.
W serwisie mowili tez, ze spinanie dwoch urzadzen np hdmi na zasilaniach w gniazdku, moze uszkadzac plytki.

Ja przy okazji wyczyscilem od razu taka grubsza i twardszą czesc powloki (ta przed filtrami od strony oswietlenia, generalnie filtry tez ruszylem, ale lepiej nie dotykac ich palcami.
Troche to wymagało wlozenia sily i czasu, ale pomoglo na plamy, ktore mialem od poczatku.

Z poczatku obraz był super, duzo lepszy niz wczesniej i bez plam albo byly duzo duzo slabsze, ale z czasem problem wrocil. Do dzis dziala, ale juz daje oznaki padaczki
 
Ostatnia edycja:

AMOKwroc

New member
Resetn hdd

Od jakiegoś czasu zaczęły mi się filmy resetować w czasie oglądania z dysku zewnętrznego .
Wygląda to tak ze oglądam film i po około 10-15 minutach film się resetuje i uruchamia się od początku.
Przewijam do tego momentu na którym sie zresetował i ogladam dalej , jednak meczace jest robienie tego co 10 min .|
Ktoś miał podobną przypadłość ?

testowałem na dwuch dyskach aby wyeliminowac usterkę dysku .

NA hdd resetuje sie po 10 minutach na SSD zresetował mi się po około 40 minutach

Podpięcie po drugie usb nic nie zmienia
 
Do góry