Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

kr1p0

New member
Jak spisuje sie ambilight w sytuacji gdy mam sciane w kolorze ciemnego grafitu? Wiem ze w ustawieniach mozna dobrac kolor sciany, ale czy przez to straci na efektownosci?
 

ente

New member
Wydaje mi się, że efekt będzie trochę mniejszy niż przy jasnych kolorach ściany pomimo ustawień. Rozproszenie światła przy jasnych kolorach będzie większe, ale może wypowie się ktoś kto ma ambi na ciemnym tle.

Jak ktoś ma dobrą ofertę na ten TV to proszę o priv. niekoniecznie z sieciówek.
 

arcpl

Member
Tak się składa że mam tv na ścianie koloru Dulux nocna wyprawa czyli ciemny kolor, ambilight po ustawieniu koloru w ustawieniach świeci prawidłowo i efekt wieczorami jest świetny (tryb gra - dynamiczny) mam do pus6561 czyli wersję 3 stronna. Czy świeci tak dobrze jak na białej ścianie, tego ci nie powiem bo nie mam porównania.
 

Krogulec75

New member
Dziś podczas wizyty w MM dowiedziałem się że ostatnia seria tych telewizorów ma matrycę VA. Pan sprzedawca bronił tej tezy jak niepodległości. Tłumaczyłem jak komu dobremu że to raczej niemożliwe ale się upierał że na ostatnim szkoleniu wyraźnie to podkreślano. Możliwe to?
 

voland

New member
Ja również otrzymałem 55PUS6561 od kikiego oczywiście z kalibracją. :)Wczoraj wieczorem go uruchamiałem i miałem problem z ambilightem. Chciałem go sobie wieczorem zobaczyć a tu w żaden sposób nie mogłem go włączyć. Wchodziłem w śledzenie video wybierałem różne style, wyłączałem go i ponownie wchodziłem w style. W pomocy znalazłem taką opcję jak "sprawdzenie telewizora", gdzie jest krótki filmik do testowania obrazu, dźwięku i ambilighta i po włączeniu tego testu ambilight zawsze zostaje włączony a tu też nic, żadne diody nie chciały się zaświecić. Wyłączyłem kabel zasilający jak sugerował program, system miałem już najbardziej aktualny więc sugestii aktualizacji oprogramowania nie miałem jak zrobić. Po ponownym włączeniu TV ambilight nadal nie działał. Poszedłem więc spać z myślą o reklamacji, natomiast jak rano go odpaliłem to ambilight działał bez problemu jak gdyby nigdy nic. :)
Czy coś robiłem nie tak? Ktoś spotkał się z taką sytuacją? Mam nadzieję, że ambilight nie odmówi mi więcej posłuszeństwa.
 

Lionel

New member
Jak oceniacie kąty i DSE na jasnym tle w 6561 ? Bo ja mam tutaj największy problem z tym telewizorem, szczególnie wychodzi to przy słabszych sygnałach, z którymi wiadomo, obcujemy codziennie.
Wygląda to trochę jak ledy na suficie rozmieszczone co metr, gdzie pomiędzy nimi powstają własnie takie stałe różnice w doświetleniach i wychodzą na jasnym tle tym bardziej w ruchu prawo/lewo.

Wczoraj kupiłem i pierwsze co rzuciło mi się w oczy po kilku godzinach zabawy z ustawieniami itd. to ten efekt brudnej matrycy na jasnych, ruchomych powierzchniach oraz w trakcie szybkich ruchów na zielonym pasiastym tle trawy tle np. podczas meczu piłki nożnej. Wygląda to jak pionowe pasy, dosyć szerokie, niby przybrudzenia przewijają się przez obraz i dla mnie są często widoczne.
W testach nikt nawet o tym nie wspomniał. Ja je gdzieś tam wyłapuje, nie są jakieś mocne, nachalne, ale mnie momentami denerwują, bo skupiam się na nich zamiast na tym co się dzieje. Reszta domowników nic nie zauważyła, dlatego nic im nie mówię, zanim sami czegoś nie zgłoszą :) Jeżeli tło jest kolorowe, różnorodne i raczej ciepłe nic nie widać, ale im bardziej jasne i jednolite przy jakimś szybszym i jednostajnym ruchu widać to mocniej.
.

Spodziewałem się lepszego obrazu w meczach piłkarskich - do płynności raczej nie mam zastrzeżeń ale jak się dobrze wpatrzy to na zielonym tle murawy widoczne są jakieś jaśniejsze pionowe pasy podświetlenia.

dokładnie - jest to irytujące. Widać to głównie na meczach ale też na każdym gładkim tle - niebo, trawa, ściana itp gdy obraz szybciej się przesuwa.

może fachowcy wiedzą jakim ustawieniem to zniwelować lub zlikwidować ??? -
Proszę o pomoc.

Też to niestety zauważyłem... Można coś z tym zrobić ? Czy to po prostu cecha tego TV ?
 

portalg

New member
Witam, to mój pierwszy post na forum. Wcześniej tylko przeglądałem, ale dopiero teraz doszło do rejestracji. Myślę o kupnie tego telewizora. Chciałem zapytać o ten HDR z aktualizacji. Jak to w końcu z nim jest? Jest on w ogóle widoczny, bo były tu narzekania, że słabo i w ogóle. Interesuje mnie to bo chcę podłączyć PS4, a że wszystkie konsole mają dostać update do 10-bitowego HDRa to chciałbym móc wykorzystać ten efekt. W tym Philipsie HDR jest 10-bitowy jak napisał bluray, czy też może inaczej?
 

xgrey

New member
Witam, to mój pierwszy post na forum. Wcześniej tylko przeglądałem, ale dopiero teraz doszło do rejestracji. Myślę o kupnie tego telewizora. Chciałem zapytać o ten HDR z aktualizacji. Jak to w końcu z nim jest? Jest on w ogóle widoczny, bo były tu narzekania, że słabo i w ogóle. Interesuje mnie to bo chcę podłączyć PS4, a że wszystkie konsole mają dostać update do 10-bitowego HDRa to chciałbym móc wykorzystać ten efekt. W tym Philipsie HDR jest 10-bitowy jak napisał bluray, czy też może inaczej?



Różnice miedzy obrazem HDR, a nie HDR widać i robi to nawet wrażenie, w grach to cieżko powiedzieć jaki będzie efekt bo czekam na pierwsza grę z HDR która wyjdzie w tym miesiącu.
Ten philips obsługuje HDR10.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie tylko robi różnicę ale telewizor bez HDR poda tylko informację, że plik nie obsługiwany i zero obrazu na ekranie. A ponieważ wszystkie firmy się rzuciły na HDR to trzeba koniecznie o tym pamiętać kupując telewizor 4K.
 

marko666

New member
Ktoś testował HDR w tym tv ? Jak to wygląda w praktyce faktycznie jest słaby tak jak z parametrów wynika ? Kupiłem go do konsoli PS4 pro i ciekawi mnie to czy będzie różnica w obrazie na HDR
 

piotrdz

New member
Ktoś testował HDR w tym tv ? Jak to wygląda w praktyce faktycznie jest słaby tak jak z parametrów wynika ? Kupiłem go do konsoli PS4 pro i ciekawi mnie to czy będzie różnica w obrazie na HDR

Z tego co wiem to ten TV (sam też takowy posiadam) nie ma "jeszcze" HDR, będzie one dodane przy najbliższej aktualizacji softu.

Nawet jak sobie sprawdzisz w apce Netflixa w TV to przy pozycjach 4k nie masz obok znaczka HDR.
 

mysza6

New member
Witam wszystkich.
Aktualnie mam sharp'a 60le752e który właśnie skończył swój żywot.
Wybór padł na Philipsa 55 cali
I tu pytanie:
Model
55PUS6551
Czy
55PUK7150
Przeczytałem całe wątki o obu modelach
Wydają się wręcz identyczne
3D jest mi zbędne w aktualnym miałem i oglądałem 3 filmy wole Imax.

TV będzie służył do :
Nc+
Xbox one (przesiadka na S w związku z obsługą 4K i HDR)
Netflix, plex server.

Odległość ok 3m.
Rolety w oknach.
Dźwięk będzie z KD pionka więc tv niestotne jaki ma.
Jakie są główne różnice w/w modeli poza 3d i rocznikami modelowi?
Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Do góry