Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Krasa87

New member
Ok temat rozwiązany - poradziłem sobie. Wystarczyło zaktualizować soft w TV. Na kompie zainstalowany Universal Media Server, udostępiony tam jeden katalog ze wszystkim. TV elegancko wszystko wykrywa, odpala MKV + czyta napisay SRT automatycznie. Wszystko w domowej sieci po WiFi. Czasami jedynie łapie małe zwisy, ale wystarczy wyłączyć i włączyć odtwarzanie jeszcze raz jako że zapamiętuje pozycję filmu z automatu.

Pytanie do osób już jakiś czas używających TV - jak "skasować/usunąć" aplikacje uruchomione w tle? Coś jak czyszczenie ostatnio używanych aplikacji na telefonie?
 

zlowik

New member
Google Play store dajesz moje aplikacje wybierasz YouTube i odinstaluj aktualizacje

Dzieki wielkie, pomogło.

Mam jeszcze jedno pytanie do użytkowników. Uzywacie jakichkolwiek "polepszaczy" obrazu w tym modelu? Sam wszystko powyłączałem, ale wyczytałem gdzieś, że czasem warto poprawić płynność ruchu (głownie do oglądania sportu). Używacie "Perfect Natural Motion" lub "Clear LCD"?
 

accu

New member
Bez reklam
Możecie podpowiedzieć jak otworzyć w tym TV menu serwisowe? Chce z ciekawości sprawdzić ile mój TV ma przegranych godzin.

Witam uprzejmie,

Szybko kolejno wciśnij na pilocie sześć cyfr : 062596 i przycisk OK . :| (Operations hours)
Proszę nic nie zmieniać w tym menu tj. zobaczyć i wyjść z menu serwisowego .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Adam T.

New member
Może ktoś podzielić się swoimi ustawieniami obrazu po profesjonalnej kalibracji?

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 

bluray

Banned
NIESTETY:
TV 6561/7181 dziś mocno podrożały EURO.
Ale jeszcze nie w niemieckiej korporacji handlowej MSH = MM/SATURN.


Nadal TV PHILIPS 6561/7181 są dużo tańsze od porównywalnych TV SAM/SONY/LG.
EISA: 6561 to BEST BUY jesień 2016.
EISA: 7101 to jesień 2015.
Dziś w Berlinie wspierali 7101 i OLED.

Czy wiecie, że macie w 6561 = 120 natywnie Hz z 10 bitowy kolor z HDR ?


Smart TV jest obecnie najlepszy na platformie ANDROID.
ANDROID TV to nic innego jak firma wszechczasów = GOOGLE (USA Glogal).
Ma potencjał bez porównania lepszy niż SMARTY LG/SAM/SONY.
Mowa o SONY bez Androida, ale są SONY na nowych seriach Antka 6.01.


Dyskusja na gorąco:
http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1472727435
Wyjścia nie ma.
Czołg p.t. ANDROID - GOOGLE rozjeżdża inne smarty !
ps.:
IFA BERLIN 2016 OLED TV PHILIPS:
- jedyny OLED z ANDROID,
- jedyny OLED z Amilight,
- PHILIPS HDR,
- matryca LGD,
- made in POLAND,
- niedrogi,
- 55", 4K, HDR, 17 bit, flat.
dostępność niewielka ale przez KIKI do załatwienia ...


PHILIPS lubi się z LG DISPLAY. Dostał matryce flat OLED.
To wyjątek na rynku Europejskim po za LOEWE.
Ale LOEWE to kosmiczna , zaporowa cena podobnie jak OLED PANASONIC.
W/w produkcje raczej wzmacniają pozycje LG Display.
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
HDR niby mamy (55pus6561) bo jak odpalam sample z hdr w 4k to pokazuje że jest to hdr i sam dobiera ustawienia, efekt faktycznie zauważalny w porównaniu z SDR ale np. Netflix jest tylko w 4K, oglądam Marco Polo które to niby ma 4K HDR a pokazuje tylko Ultra HD, być może ten hardware/software hdr ma tutaj znaczenie.

Z tego co się dużo oczytałem przed zakupem, nasz model ma HDR programowy a nie sprzętowy (sprzętowy mają tylko 8000/9000 z 2016r) a panel mamy nie 10bitowy tylko 8bitowy, oraz ktoś tam napsiał wcześniej że mamy matryce EDGE-LED które są dziadowskie i my w naszych Philipsach mamy super Direct-LED zdecydowanie jest to ogromna zaleta tego telewizora.
Edge-led ma tylko tą zaletę że ramki ekranu mogą być naprawdę cieniutkie, przez co estetyka może się bardziej podobać no ale plaga led bleeding w tych ekranach jest po-prostu nie do przyjęcia.
Takie jest moje zdanie.
 

bluray

Banned
Kto Ci ten tekst napisał ?
Masz już 5 postów na forum. Piszesz teksty jak expert z centrali czarnego PR. Cytujesz zalecenia z instrukcji tajnego centrum dowodzenia marketingiem turecko/słowackich producentów SONY/PANASONIC.


PHILIPS Seria 6561 to na 2016 THE BEŚCIAK w kategorii BEST BUY.
Jakość/Cena.
10 bit kolor matrycy, 120 Hz natywne, VP9 dla YT, Android pełny (bo SONY daje dziś tylko kilka aplikacji.
GOOGLE = You Tube właśnie zamyka w SONY TV dostęp do aplikacji !!!).
PHILIPS z kodekiem VP9 gwarantuje super płynne odtwarzanie na matrycach 4K video UHD.
Jakieś pytania w temacie kto i ile na TV zobaczymy ?
Zapodaj jaki TV ma dziś takie parametry ?

Dostajesz Philips Ambilight TV i klawiatura na pilocie.
Matryca IPS od LD Display najwyższej klasy.
W tej cenie nie ma żadnego TV tej klasy na rynku.
Powód prosty : produkcja jest w Gorzowie. Nawet OLED LG są z Gorzowa na całą Europę i Rosję.
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Bluray co ty masz z tymi "tekstami pisanymi na zamówienie"? Jak ktoś ma inne zdanie na temat Philipsa niż ty go ojbjeżdżasz. Jakaś fobia czy jesteś dystrybutorem philipsa?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bluray co ty masz z tymi "tekstami pisanymi na zamówienie"? Jak ktoś ma inne zdanie na temat Philipsa niż ty go ojbjeżdżasz. Jakaś fobia czy jesteś dystrybutorem philipsa?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Rzecz w tym, że takich bzdur jakie napisał arcpl nie jest w stanie zdzierzyc nikt kto ma choć szczyptę pojęcia w temacie rtv. Matryca EDGE led brzmi jak karoseria typu diesel. Gość nawet nie ma pojęcia co to jest IPS a czym jest EDGE.
 

arcpl

Member
Nie twierdzę że jestem ekspertem, ale podstawy znam, nie wiem w czym jest problem?
skąd to oburzenie?
IPS to rodzaj matrycy jak VA, popularne TN'ki, sva, amva
Edge-LED/Direct Led to technika podświetlania ekranu, Edge to krawędziowe podświetlanie a Direct Led to bezpośrednie całej matrycy.
najbardziej zauważalne różnice (edge-led - cienkie ramki, tańsze telewizory, nierównomierne podświetlanie Direct-led - równomierne podświetlanie, są droższe, może być zastosowana funkcja strefowego przyciemnianie matrycy.)

1. Proszę mi pokazać jakąś informacje źródło gdzie pisze że mamy 10 bitową matrycę
2. Proszę mi pokazać jakąś informacje źródło gdzie pisze że mamy pełny HDR?

Nie mam nic do Philipsa, telewizor jest super i nie ma zbyt konkurencji w tej cenie z takimi parametrami, zwracam jedynie uwagę na drobne techniczne aspekty o których nie piszą w internetach a na których sam się przejechałem po zakupie(problematyczna obsługa dźwięku cyfrowego DD/DTS w aplikacjach Android TV (tylko standardowy player nie robi problemów)
źle działający algorytm Natural Perfect Motion.
Przyzwoita aczkolwiek, jeszcze nie idealna płynność android TV
Brak daty premiery aktualizacji Android TV 6.0
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Rzecz w tym, że takich bzdur jakie napisał arcpl nie jest w stanie zdzierzyc nikt kto ma choć szczyptę pojęcia w temacie rtv. Matryca EDGE led brzmi jak karoseria typu diesel. Gość nawet nie ma pojęcia co to jest IPS a czym jest EDGE.

Nie chodzi mi o to napisał arcpl, tylko jak to jest komentowane. Ja wyraziłem w innym wątku swoją opinię na temet Philipsa i też zostałem objechany. W końcu to forum i nie każdy musi być fachowcem, choć tam nie odnosiłem się do aspektów technicznych tylko mojej subiektywnej oceny z użytkowania. Tak naprawdę zdecydowana większość z nas wiedzę posiada z tego co ktoś inny napisze. Wiemy, że to IPS i 10 bit ale dlatego, że ktoś to wcześniej napisał. Widocznie arcpl albo źle się wyraził albo gdzieś takie informacje znalazł. Przecież nawet na displayspecifications zdarzają się błędy.:grin:
Więcej empati a mniej hejtu :D
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam cyt ( Nawet OLED LG są z Gorzowa na całą Europę i Rosję) A nie Mława ? Aktualnie LG Electronics przenosi produkcję telewizorów z Biskupic Podgórnych w gminie Kobierzyce (Wrocław) do Mławy....miejscowości oddalonej o 120 km od Warszawy.
 

111kris

New member
Tak długo na forum i jeszcze nie doszedłeś do tego, że tutaj Philipsów się nie krytykuje?
Hmm. Podforum Philipsa przeglądam aktywnie od tego roku bo planowałem zakup. Mój poprzedni Philips crt był kupiony za czasów jak nie było jeszcze forum 😁. Jeśli jest tak jak piszesz to bardzo niefajnie. Philips nie może być jedynie słusznym wyborem bo tak uważa kilka osób. Dla jednego tak będzie a dla innego nie. A jeśli ktoś myśli inaczej to należy zmienić nazwę forum na "zachwalamy tv Philipsa bo reszta to shit" i piszemy tylko o zaletach bo wady to mit.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

scandelux

Klub HDTV.com.pl
vip
Kupiłem w lipcu 49pus6561 więc czas na kilka opinii...
Cieszy: Telewizor był od Kikiego z kalibracją. Sama realizacja zamówienia też błyskawiczna. Wg mnie pozytywny efekt kalibracji (lepsze odwzorowanie kolorów) jest zauważalny i polecam. W innych ustawieniach trochę poprawiłem tylko ostrość i generalnie jest ok. Kolejny pozytyw to ambilight - szczególnie ma to sens oglądając po ciemku i chyba najlepiej wygląda przy filmach. Kąty i czerń ok ale w starej plaźmie miałem lepiej. Android działa. Telewizor jeszcze mi się nie zawiesił. Pilot i jego klawiatura mi nie przeszkadza. Szybkość działania ok. Prostota obsługi też ok.
Irytuje: Spodziewałem się lepszego obrazu w meczach piłkarskich - do płynności raczej nie mam zastrzeżeń ale jak się dobrze wpatrzy to na zielonym tle murawy widoczne są jakieś jaśniejsze pionowe pasy podświetlenia. Podłączyłem bezprzewodowo myszkę przez odbiornik wpięty w USB i cięła strasznie. Regulacja głosu w dół na niskim poziomie (od 6 do 1) dla mnie prawie niezauważalna - chciałbym aby na skali 1 czy 2 było ciszej :)

Generalnie telewizor jest ok ale myślałem że przesiadając się ze starej plazmy Panasonica 42x10y na nowego Philipsa zrobię większy skok jakościowy.

Teraz kombinuję kupić jakiś gamepad. Na 23 stronie instrukcji do TV piszą o bezprzewodowych (podają nawet kompatybilne modele) ale boję się żeby nie ciął tak jak ta moja myszka. Ktoś testował gamepady w tym telewizorze i może coś rozsądnego polecić???
 

nadal

New member
Irytuje: Spodziewałem się lepszego obrazu w meczach piłkarskich - do płynności raczej nie mam zastrzeżeń ale jak się dobrze wpatrzy to na zielonym tle murawy widoczne są jakieś jaśniejsze pionowe pasy podświetlenia.

dokładnie - jest to irytujące. Widać to głównie na meczach ale też na każdym gładkim tle - niebo, trawa, ściana itp gdy obraz szybciej się przesuwa.

może fachowcy wiedzą jakim ustawieniem to zniwelować lub zlikwidować ??? -
Proszę o pomoc.
 

lysyn

New member
Kupiłem ten TV 55 cali. Jaka karte sieciową wifi on ma tylko 2,4 Ghz czy tez i 5 Ghz?

PS. Jest duża promocja na te TV. Ja kupiłem za 3670 a można i taniej.
Ps 2: Czy odtwarza on wszystkie formaty filmów z pendriwa? Bo mam jakiegos Samsunaga i czyta wszystko a Panasonic niestety nie.
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
Kupiłem ten TV 55 cali. Jaka karte sieciową wifi on ma tylko 2,4 Ghz czy tez i 5 Ghz?

PS. Jest duża promocja na te TV. Ja kupiłem za 3670 a można i taniej.
Ps 2: Czy odtwarza on wszystkie formaty filmów z pendriwa? Bo mam jakiegos Samsunaga i czyta wszystko a Panasonic niestety nie.

Wifi na 5Ghz działa, sam mam do takiej sieci podłączony.
jeśli chodzi o formaty, puki co wszystko co na niego wrzuciłem odpala bez zarzutu.
Niezła cena 3670zł, ale za który to model PUS6501 czy PUS6561?
 
Do góry