Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Macias17

New member
To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich :)

Czy wie ktoś co znaczy oznaczenie modelu pus6561/12? Czy to jakiś inny model niż zwykły pus6561?

I rozumiem że różnica między pus6501 a pus6561 to tylko górny ambilight? Bo różnica w cenie pomiędzy tymi modelami to 50 zł (49 cali)
 

cronosik

New member
Z tego co wiem to ten TV (sam też takowy posiadam) nie ma "jeszcze" HDR, będzie one dodane przy najbliższej aktualizacji softu.

Nawet jak sobie sprawdzisz w apce Netflixa w TV to przy pozycjach 4k nie masz obok znaczka HDR.

HDR jest już od jakiegoś czasu. To netflix nie zaktualizował swojej aplikacji.
 

accu

New member
Bez reklam
Tyle że netflix nie ma hdr i póki co nie ma informacji o aktualizacji
Witam uprzejmie,

W opcji Netflix - Premium . Takie seriale jak np. " Marco Polo" - sezon 2 , czy "Daredevil" - sezon 2
są wyświetlane ze znaczkiem HDR . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
1. Jak odpala i w prawym dolnym rogu pisze sygnał hdr to znaczy że działa, i telewizor rozpoznaje.
2. Netflix obsługuje 4K HDR w wybranych materiałach ALE aplikacja nie wspiera HDR w Philipsach, puki co tylko 4K.
Kontaktowałem się w tej sprawie z Netflixem, i podobno już pracują z Philipsem nad wsparciem, tak więc musimy wyczekiwać update aplikacji.

Obecnie 4K z HDR w Netflixie wspiera: LG,Panasonic,Samsung,Sharp,Sony,Toshiba.
 

accu

New member
Bez reklam
Na 6551? Możliwe jest, żeby na 6551 HDR Netflix był, a na 6501 nie?

Witam uprzejmie,

Użytkownik arcpl udzielił odpowiedzi na to zapytanie . :neutral:

BTW , słusznie zauważyłeś cytuję "Na 6551?"
Ja nie napisałem przecież , że telewizor Philips 55PUS6561 w aplikacji Netflix wyświetla filmy w HDR . Tylko napisałem , patrz : www.hdtv.com.pl/forum/1294697-post367.html
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

cronosik

New member
Tak jak pisałem HDR działa, ale w aplikacji Netflix póki co nie.
Wklejam zdjęcie, wiem że zdjęcie TV nie oddaje ale materiał w 4K i HDR wygląda bosko :)

PS.
Czy działa wam aplikacja Player (ta TVN) bo mi od kilku dni przestała, nie ma jej w sklepie, a na komputerze mam że "aplikacja jest niezgodna z Twoim urządzeniem"

 
Ostatnia edycja:

Felix

New member
Oglądałem tę samą próbkę (Sony), po zdjęciu poznaję. :p
Potwierdzam, że wygląda bosko.

Jednak przede wszystkim warto wspomnieć (bo parę osób pytało), że przy odtworzeniu tego filmiku HDR:

1. Jak zapauzujesz, to zamiast klasycznego 'SDR' jest 'HDR'.
2. Zmienia się w wyborze obrazu każdy z trybów klasycznych np. Film na HDR Film.
3. Obraz wygląda..zupełnie inaczej niż w HD czy samym 4K.

Uruchomiłem na Netflixie (darmowy miesiąc pierwszy wziąłem na próbę) 'Marco Polo' jako, że słyszałem, że HDR już ma i faktycznie w wyszukiwaniu po wpisaniu HDR jest 'Marco Polo' na liście, no to włączam, dobrze to wygląda..ale z próbką tamtą wcześniej odpalaną ma to niewiele wspólnego jeśli chodzi i faktycznie nawet w wyborze trybu obrazu nie ma już HDR przy nazwach, leci zwykłe 4K, mimo iż na netflixie mają HDR, ale nie dla Philipsa jeszcze.

Także różnica jest na gołe oko widoczna, a to już o czymś świadczy. (biorąc pod uwagę, że w grach między np. 30, a 45 FPS nie bardzo różnicy widzę. ;X)

Ciekawe czy długo będziemy czekać na tę kompatybilność. :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry