Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

111kris

New member
HDR z technologii podbija kontrast, pisaliśmy o tym od samego początku.
No tak, tylko żeby się nie okazało, że efekt HDR otrzymuje się po podbiciu jedynie kontrastu na maxa. Wtedy nawet 10-cio letnie lcd dadzą radę :)
Kiki, proponuję wykonać test porównawczy na dwóch tak samo skalibrowanych albo przynaniej tak samo ustawionych odbiornikach (kontrast, kolor, jasność, etc) - na jednym ten sam materiał z HDR a na drugim z SDR.
Wtedy będziemy mieć jasność i mogli ocenić ile jest wart obecnie HDR w tv.
W drugim teście - obraz z HDR przy standardowych ustawieniach, np. Film a na drugim SDR i kontrast na maxa - to dopiero może być ciekawe.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

bartekss

New member
Witam

Jestem posiadaczem od niedługiego czasu Philipsa z tematu i od samego początku mam problem z złączem antenowym w tv do telewizji naziemnej / kablówki. Po podłączeniu wszystkiego i braku problemów na kilka dni temat zamiotłem pod dywan ale dziś przy układaniu przewodów straciłem obraz. Troszkę się pobawiłem i przy ruszeniu telewizora, wieszaka z telewizorem czy samego kabla antenowego traciłem jakość obrazu lub nawet całkowicie sygnał. Po wymianie wtyczki przy przewodzie na nową problem pozostał. Ktoś miał już problem z złączami w tym tv ? Zastanawiam się czy ja mam takiego pecha czy może jednak takie problemy występują częściej? Obecnie się zastanawiam czy reklamować samo złącze i pozostać bez telewizora na jakiś czas czy może jednak oddać TV do Media na co mam 30 dni i wybrać coś z oferty konkurencji.
 

sebger

New member
Kupiłem telewizor kilka dni temu. Co do wad i zalet nie wypowiem się w pełni, ponieważ moim zamiarem nie było oglądanie na nim telewizji, netflixa, youtube, czy innych, a wykorzystanie go jako ekranu do komputera. Nie ma to jak wygodnie rozsiąść się w fotelu i poprzeglądać sobie strony internetowe na 55" ekranie, ewentualnie pograć w czołgi.

Zalety:
- niski input lag, gra się naprawdę komfortowo,
- dobre kąty widzenia, odwzorowanie kolorów,
- ambilight, funkcja dla której kupiłem właśnie philipsa, a nie tv jakiejkolwiek innej firmy,
- HDR, 4K, matryca 100 Hz

Wady:
- średnia czerń, seria 7 i 8 ma znacznie lepszą,
- dźwięk po HDMI - kompletna wtopa ze strony philipsa. Z komputera jest rozpoznawalny jako odbiornik zdolny do odebrania dźwięku 24 bit, 96 kHz, stereo!!! Tylko stereo, ewentualnie kompresja dolby digital, dts audio. Co to znaczy? Podłączony mam pod kolejne HDMI telewizora - jako HDMI ARC amplituner z kolumnami 7.1. Funkcja ARC działa, ale cóż mi po przesłaniu dźwięku w formacie stereo z komputera? Jedynie jak oglądam jakieś filmy zakodowane w dts, to pójdzie sygnał wielokanałowy. Ale już np. wszystkie gry, to tylko stereo. Co ich bolało, żeby tak ograniczyć funkcjonalność? Żeby nie dało się po prostu przesłać przez TV dźwięku 7.1. Oczywiście mogę podłączyć komputer pod amplituner, a potem z amplitunera dopiero pod TV, ale amplituner generuje mi całkiem sporego laga i to rozwiązanie nie jest akceptowalne. Można też podłączyć osobno komp- TV i komp-amp, jako 2 oddzielne monitory i wybrać obraz rozszerzony, ale wtedy jest trochę falki ze sterownikami karty graficznej. Gdy już się uda, części gier nie idzie odpalić, bo wyświetlają się na amplitunerze, zamiast na złączu z TV. Klonowanie obrazu natomiast przenosi ograniczenie w kodowaniu dźwięku i znowu mam tylko stereo na obu HDMI z karty graficznej. Same kłopoty

PS. Ktoś wie co zrobić, aby słuchać muzyki z komputera z wyłączonym ekranem TV, do którego to jest podłączony amplituner z kolumnami poprzez HDMI-arc? TV podobno ma jakąś funkcję tylko muzyka i można wyłączyć ekran, zostawiając dźwięk. Natomiast gdy wyłączam TV, amplituner nie dostaje już sygnału z komputera poprzez TV i słuchanie się kończy. Można jakoś wyłączyć sam ekran?
 

xgrey

New member
Kupiłem telewizor kilka dni temu. Co do wad i zalet nie wypowiem się w pełni, ponieważ moim zamiarem nie było oglądanie na nim telewizji, netflixa, youtube, czy innych, a wykorzystanie go jako ekranu do komputera. Nie ma to jak wygodnie rozsiąść się w fotelu i poprzeglądać sobie strony internetowe na 55" ekranie, ewentualnie pograć w czołgi.

Zalety:
- niski input lag, gra się naprawdę komfortowo,
- dobre kąty widzenia, odwzorowanie kolorów,
- ambilight, funkcja dla której kupiłem właśnie philipsa, a nie tv jakiejkolwiek innej firmy,
- HDR, 4K, matryca 100 Hz

Wady:
- średnia czerń, seria 7 i 8 ma znacznie lepszą,
- dźwięk po HDMI - kompletna wtopa ze strony philipsa. Z komputera jest rozpoznawalny jako odbiornik zdolny do odebrania dźwięku 24 bit, 96 kHz, stereo!!! Tylko stereo, ewentualnie kompresja dolby digital, dts audio. Co to znaczy? Podłączony mam pod kolejne HDMI telewizora - jako HDMI ARC amplituner z kolumnami 7.1. Funkcja ARC działa, ale cóż mi po przesłaniu dźwięku w formacie stereo z komputera? Jedynie jak oglądam jakieś filmy zakodowane w dts, to pójdzie sygnał wielokanałowy. Ale już np. wszystkie gry, to tylko stereo. Co ich bolało, żeby tak ograniczyć funkcjonalność? Żeby nie dało się po prostu przesłać przez TV dźwięku 7.1. Oczywiście mogę podłączyć komputer pod amplituner, a potem z amplitunera dopiero pod TV, ale amplituner generuje mi całkiem sporego laga i to rozwiązanie nie jest akceptowalne. Można też podłączyć osobno komp- TV i komp-amp, jako 2 oddzielne monitory i wybrać obraz rozszerzony, ale wtedy jest trochę falki ze sterownikami karty graficznej. Gdy już się uda, części gier nie idzie odpalić, bo wyświetlają się na amplitunerze, zamiast na złączu z TV. Klonowanie obrazu natomiast przenosi ograniczenie w kodowaniu dźwięku i znowu mam tylko stereo na obu HDMI z karty graficznej. Same kłopoty

PS. Ktoś wie co zrobić, aby słuchać muzyki z komputera z wyłączonym ekranem TV, do którego to jest podłączony amplituner z kolumnami poprzez HDMI-arc? TV podobno ma jakąś funkcję tylko muzyka i można wyłączyć ekran, zostawiając dźwięk. Natomiast gdy wyłączam TV, amplituner nie dostaje już sygnału z komputera poprzez TV i słuchanie się kończy. Można jakoś wyłączyć sam ekran?

Noszę się z zamiarem kupna tego modelu i opisany problem z dźwiękiem postawił pod znakiem zapytania ten zakup...
Czyli rozumiem, że jeżeli tak samo podłączę np. xbox one przez hdmi do tv, a dalej z tv optycznym dźwięk pójdzie do wzmacniacza to nie mam co liczyć że wzmacniacz otrzyma z tv dźwięk 5.1 tylko stereo ?
Ten sam problem mam w starszym modelu samsunga (jeszcze bez tizena) i dlatego go wymieniam, ale jak tu ma być ten sam problem to wstrzymam się z zakupem.
 

usbuzzer

New member
PS. Ktoś wie co zrobić, aby słuchać muzyki z komputera z wyłączonym ekranem TV, do którego to jest podłączony amplituner z kolumnami poprzez HDMI-arc? TV podobno ma jakąś funkcję tylko muzyka i można wyłączyć ekran, zostawiając dźwięk. Natomiast gdy wyłączam TV, amplituner nie dostaje już sygnału z komputera poprzez TV i słuchanie się kończy. Można jakoś wyłączyć sam ekran?

Ustawienia ekologiczne -> Wyłącz ekran
 

jnieczaj

New member
Kupiłem tv tydzień temu i... generalnie Revelacja !

uwagi: (bez podziału na wady i zalety)
- jeszcze nie miałem żadnego "zwisu" androida
- obraz rewelacyjny
- ambilight powala
- słaba czerń? - nie rozumiem :) matryca IPS jak dla mnie same zalety, kąty są super, czerń też, moze jak bym miał obok telewizor z VA to bym widział różnice
- problem z aspect ratio przy odtwarzaniu filmów MKV defaultowym playerem - nie da się ustawić formatu obrazu odpowiednio - ale od czego jest android - odwarzanie dowolnym innym playerem np. KODI rozwiązuje problem
- KODI mi się jeszcze nie zawiesiło - troche szkoda że w KODI nie ma encodingu UTF-8 - ale to problem kodi a nie telewizora (TV akurat UTF-8 obsługuje)
 

voland

New member
Witam Przymierzam się do zakupu tego telewizora. Przeglądając ten wątek zwróciłem jednak uwagę, że parę osób narzekało na jakość czerni w 6561, natomiast parę osób chwaliło z kolei czerń w 6501. Sądziłem, że te dwa telewizory różnią się tylko ambilightem, 6501 ma podwójny czyli tylko po bokach, natomiast 6561 potrójny czyli również górna krawędź. Różnice w cenach tych modeli wynoszą obecnie tylko ok. 300 zł zatem warto chyba dołożyć aby mieć potrójny gdyż to o wiele lepiej wygląda. Natomiast czy rzeczywiście czerń w obu modelach wygląda trochę inaczej?
 

arcpl

Member
Witam.
Tydzień temu zakupiłem ten model 55PUS6561, i wstępnie jestem bardzo zadowolony, mam natomiast problem z jedną funkcją. Perfect Natural Motion
Przy wyłaczonej funkcji obraz jest orginalny taki jak to w filmach czyli ciutke klatkoawnie jak to zawsze w filmach jest.
Po włączeniu upłynniacza Perfect Natural Motion obraz jest naturalniejszy płynniejszy ale pojawiają się takie poświaty wokół obiektów, przez co obraz ogólnie wygląda gorzej. Wiec mam następujące wnioski:

1. PNM wyłączony obraz żyleta bez zakłóceń płynność klasyczna dla filmów
2. PNM nisko zdecydowanie płynniejszy swobodny ruch zauważalne spowolnienia przy gwałtownych delikatna poświata prawie niewidoczna.
3. PNM Medium/MAX nie ma różnicy obraz jest super płynny non stop bruch postaci/przedmiotu jest wolny czy szybki, natomiast już dokładnie widać poświatę.

Macie tak samo?
Firmware mam najnowszy (1.15.15)
 

zlowik

New member
Telewizor zakupiłem wczoraj, więc za szybko żebym go oceniał, natomiast mam dwa pytania.

Po odpaleniu wyskoczyło, że jest aktualizacja do pobrania. Wiem, że rożnie to bywa z aktualizacjami, dlatego pominąłem i pytanie czy wy aktualizowaliscie, czy na fabrycznym sofcie lecicie?

I drugie pytanie: sprawdzałem YouTube i filmy 4k często długo buforuje. Przewertowałem ten wątek i wiem, że należy downgradować aktualizacje Youtuba. Pytanie czysto lamerskie - jak to sie robi w Tv? :oops:
 

alternator22

New member
Noszę się z zamiarem kupna tego modelu i opisany problem z dźwiękiem postawił pod znakiem zapytania ten zakup...
Czyli rozumiem, że jeżeli tak samo podłączę np. xbox one przez hdmi do tv, a dalej z tv optycznym dźwięk pójdzie do wzmacniacza to nie mam co liczyć że wzmacniacz otrzyma z tv dźwięk 5.1 tylko stereo ?
Ten sam problem mam w starszym modelu samsunga (jeszcze bez tizena) i dlatego go wymieniam, ale jak tu ma być ten sam problem to wstrzymam się z zakupem.

Mam podłączony dekoder polsatu po HDMI i kabel optyczny z tv do amplitunera i dźwięk mam 5.1 DD
 

arcpl

Member
Google Play store dajesz moje aplikacje wybierasz YouTube i odinstaluj aktualizacje

Jeśli chodzi o dźwięk to tv spokojnie odpala dd jak i DTS ale tylko fabrycznym playerem Kodi tylko pcm 2.0 a plex czyta dd ale przy DTS robi pcm 2.0

Plex dodatkowo nie odbiera u mnie obrazu przy dźwięku dd muszę dać passthrou i obraz jest ale wtedy dźwięk jest pcm 2.0. Ahhh czekam na poprawki czy to aplikacji (jestem w programie beta testów plex) czy update systemu, wraz z polepszeniem algorytmu Perfect natural motion by nie było poswiaty.
 

Krasa87

New member
Witam,

Mam pytanie odnośnie zgrania TV z jakimś serwerem multimediów - PS3 media server albo Universal media server. Po prostu żebym z poziomu tv widział udostępniony katalog na pc do odpalania flmów/seriali. Jest tu coś takiego możliwe? Jeżeli tak to w jaki sposób?

Komputer widzi TV w sieci, mogę nawet wejść do znajdujących się w nim folderów, ale w ustawieniach TV odnośnie sieci i podopcji Simplyshare, cały czas mam info żeby odpalić serwer na komputerze i niczego nie wykrywa. Z tego co kojarzę to Simplyshare chyba wspiera DLNA?

Niby daleko nie jest żeby podpiąć HDMI albo pena, ale tak zawsze wygodniej.

Aha próbowałem tylko na Wifi - może potrzebne jest połączenie kablowe?

Wybaczcie ale się na tym totalnie nie znam.
 

arcpl

Member
Ja mam zainstalowany Server plex na PC i przez wbudowany player w TV oglądam filmy, bo tak jak pisałem w poprzenim moim poście, Plex Player na Android TV nie wyświetla mi obrazu przy dźwięku DD 5.1 a o dziwo standardowy player działa wyśmienicie, jedyne do czego mogę się przyczepić to że po DLNA nie odpala napisów, ale ja sobie je dodaje do MKV już na komputerze i nie ma problemu.
 
Do góry