Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

halluc

New member
Witam,
mam ten sam problem co kolega z postu 3259
białe logo na ekranie i telewizor nie ładuje androida.
Czy jest możliwość zrobienia twardego resetu ? Oczywiście nie mam na myśli wyłączenia TV z prądu bo to robiłem już wielokrotnie.
Jeżeli nie to proszę o informacje jak lepiej oddać TV na serwis - poprzez infolinie philipsa, czy rękojmia w sklepie ? Oczywiście wady takie jak zabrudzona matryca także występują.
 

majeranek

New member
Cześć,

Klasycznie jak to z tym modelem mam problem z efektem DSE.

Czy taki jego poziom nadaje się już do reklamowania TV? Przyznam szczerze, że z racji tego, że oglądam dużo filmów zimowych z białym tłem to dobija mnie już stan tej matrycy...
Przy ewentualnej reklamacji polecacie z kim się kontaktować? Bezpośrednio z Philipsem czy może przez sklep?

*Zdjęcie ma lekko obniżoną jasność, żeby efekt był lepiej widoczny
 

Attachments

  • TV.jpg
    TV.jpg
    294 KB · Wyś: 99

Rokko32

New member
Cześć,

Klasycznie jak to z tym modelem mam problem z efektem DSE.

Czy taki jego poziom nadaje się już do reklamowania TV? Przyznam szczerze, że z racji tego, że oglądam dużo filmów zimowych z białym tłem to dobija mnie już stan tej matrycy...
Przy ewentualnej reklamacji polecacie z kim się kontaktować? Bezpośrednio z Philipsem czy może przez sklep?

*Zdjęcie ma lekko obniżoną jasność, żeby efekt był lepiej widoczny
A co to za program oglądałeś że jest tylko takie tło i nic więcej?
 

Rokko32

New member
Zupełnie niepotrzebna ironia. Naprawdę myślisz, że takiego białego brudnego tła nie widać na wszelakich scenach zimowych?
Dlatego się dziwię że ludzie oglądają białe tła zamiast programu i potem narzekają, Ja często w zimę oglądam narciarstwo alpejskie i żadnego brudnego tła nie widzę a tylko w miarę bielutki śnieg. Przestańcie włączać te tła gdyż one nie pokazują w rzeczywistości kolorów jakie TV może wyświetlić.
 

majeranek

New member
Dlatego się dziwię że ludzie oglądają białe tła zamiast programu i potem narzekają, Ja często w zimę oglądam narciarstwo alpejskie i żadnego brudnego tła nie widzę a tylko w miarę bielutki śnieg. Przestańcie włączać te tła gdyż one nie pokazują w rzeczywistości kolorów jakie TV może wyświetlić.

Może trafiłeś na lepszy egzemplarz. U mnie wystarczy, że w scenach pojawiają się białe ściany albo większe połacie jednolitego tła i już ten efekt zaczyna mnie drażnić.

@kiki @FoX88
Nadaje się to do reklamacji? Kontaktować się bezpośrednio z Philipsem czy przez sklep?
 

FoX88

New member
@Rokko32: Naprawdę chcesz przekonywać, że to nie wychodzi na jakiejkolwiek scenie z szarością czy bielą? Nie trzeba wiele, wystarczy mgła, niebo czy śnieg.

Rodzice mają ten telewizor i żałuję, że tak się sprawy potoczyły i nie odradziłem im wcześniej tego modelu.
 

Attachments

  • philips.jpg
    philips.jpg
    464,1 KB · Wyś: 109

FoX88

New member
Fox88 czemu ramka jest czarna na TV twoich rodziców ? u mnie jest srebrna

Jest srebrna, Ambilight taki efekt tu spowodował przy zaciemnieniu w pokoju.
Nie ma PUSa 6501 ani 6561 z czarną ramką.

Zresztą jak powiększysz zdjęcie, to o ile dół wydaje się mieć czarną ramkę, to górne rogi wyraźnie widać, że są srebrne.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Może trafiłeś na lepszy egzemplarz. U mnie wystarczy, że w scenach pojawiają się białe ściany albo większe połacie jednolitego tła i już ten efekt zaczyna mnie drażnić.

@kiki @FoX88
Nadaje się to do reklamacji? Kontaktować się bezpośrednio z Philipsem czy przez sklep?

Najlepiej oddać TV sprzedawcy na zasadach rękojmi.
Zrobisz to na jego koszt i jak w tym TV kolejna wada się ujawni, to już bez problemu zażądasz zwrotu kwoty zakupu. Zgłoszenie gwarancyjne w serwisie nie daje Ci takich uprawnień.
 

doktormaszyn

New member
Udało się komuś podpiąć mikrofon na USB w celu używania funkcji głosowych ?
Pani w serwisie twierdzi że tylko poprzez urządzenie z androidem można używać funkcji głosowych.
 
Do góry