Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

alternator22

New member
Witam,
mam ten sam problem co kolega z postu 3259
białe logo na ekranie i telewizor nie ładuje androida.
Czy jest możliwość zrobienia twardego resetu ? Oczywiście nie mam na myśli wyłączenia TV z prądu bo to robiłem już wielokrotnie.
Jeżeli nie to proszę o informacje jak lepiej oddać TV na serwis - poprzez infolinie philipsa, czy rękojmia w sklepie ? Oczywiście wady takie jak zabrudzona matryca także występują.
Hej mialem ten sam problem plyta glowna do wymiany przy okazji czyszczenie matrycy. Reklamuj przez rekojmie ja czekalem miesiac na telewizor powodzenia
 

atoman

New member
Jest nowa aplikacja youtube, duże zmiany w stosunku do poprzedniej. Zdecydowanie lepsza użyteczność.
Sprawdzałem odtwarzanie HDR w YT i nadal nie wiem. Można w czasie rzeczywistym mieć podgląd na statystyki (więcej opcji->statystyki), w których widać dużo ciekawych informacji. Nie ma jednak info czy wyświetla się plik w wersji HDR czy bez niego.
Co ciekawe video 4K/60 mające w nazwie HDR (polecam kanał "The HDR channel") się tną i odtwarzacz gubi sporo klatek (widoczne w stat.), więc może to jednak HDR bo zwykłe video 4K/60 wyświetlają się płynnie.

Czy tylko mnie się tnie na 4K/60 HDR czy to problem z plikiem czy sprzęt nie wyrabia? Możecie sprawdzić u siebie?
 
Ostatnia edycja:

Rokko32

New member
Jest nowa aplikacja youtube, duże zmiany w stosunku do poprzedniej. Zdecydowanie lepsza użyteczność.
Sprawdzałem odtwarzanie HDR w YT i nadal nie wiem. Można w czasie rzeczywistym mieć podgląd na statystyki (więcej opcji->statystyki), w których widać dużo ciekawych informacji. Nie ma jednak info czy wyświetla się plik w wersji HDR czy bez niego.
Co ciekawe video 4K/60 mające w nazwie HDR (polecam kanał "The HDR channel") się tną i odtwarzacz gubi sporo klatek (widoczne w stat.), więc może to jednak HDR bo zwykłe video 4K/60 wyświetlają się płynnie.

Czy tylko mnie się tnie na 4K/60 HDR czy to problem z plikiem czy sprzęt nie wyrabia? Możecie sprawdzić u siebie?
U mnie nic się nie tnie także to wina chyba prędkości internetu, albo pliku. Czy teraz po aktualizacji dany plik otwiera się w najwyższej rozdzielczości jaki jest nagrany, wcześniej można było to sprawdzić i ewentualnie zmienić a teraz nie ma takiej opcji?
 

Gregory87

New member
Cześć wszystkim, Mam takie pytanie wam tez się You Tube sam zaktualizował? Jeśli tak to czy w tej nowej wersji da się gdzieś ustawiać jakość wyswietlanego obrazu? Mam wolne WIFI i mi smiga obraz na minimalnej rozdzielczości nie da sie juz korzystac z YT...:x
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Cześć wszystkim, Mam takie pytanie wam tez się You Tube sam zaktualizował? Jeśli tak to czy w tej nowej wersji da się gdzieś ustawiać jakość wyswietlanego obrazu? Mam wolne WIFI i mi smiga obraz na minimalnej rozdzielczości nie da sie juz korzystac z YT...:x


Jeżeli ci przeszkadza a chcesz starą wersję yotoube to musisz zrobić tak. Wywal najnowsza aktualizację wejdzie do sklepu Google do ustawień i odznacz automatyczną aktualizację .
 

jkl777

Member
Telewizor wisi juz u mnie na scianie. Banding? Jest. Minimalny. Duzo mniejszy niz na moim sypialnianym 42ET60 Panasonica. Jest tez taki malutki "plomyczek" jaki przedstawiano na zdjeciach w poprzednich postach (tzn. u mnie jest praktycznie niezauwazalny, ale jest). Przygladalem sie mu i docisnalem palcem obudowe w jego miejscu - w efekcie znikal. Jednak po zdjeciu palca powracal. To jest raczej efekt slabej jakosci obudowy i mikronieszczelnosci, przez ktora wychodzi podswietlenie. Wydaje mi sie, ze trzeba z TV obchodzic sie jak z jajkiem to problemow nie bedzie. Biel jest biala, nie zabrudzona i nie widac na niej bandingu. Dopiero szare tlo pokazuje wady (u mnie na prawde bardzo male). Problem da sie zminimalizowac ustawiajac niska wartosc jasnosci w glownym menu, a zwiekszajac w tym podmenu (jakos Philips tak to glupio skonstruowal ze sa dwie opcje jasnosci; pierwsza to pewnie podswietlenie matrycy, ktore ja zawsze lubie miec na niskim poziomie). Dodatkowo zrobic korekcje gamma. Gdyby profesjonalnie skalibrowac to zapewne efekt bylby jeszcze lepszy. Na poczatku mialem dwa problemy. Pierwszy to podlaczenie pod HDMI. Na szybko podlaczylem VU Solo2 do HDMI4 a tu obrazu mi nie wyswietla. HDMI3 tez problem. Niby wykryl sprzet, ale info brak sygnalu. Podlaczylem pod HDMI1 i dziala. Drugi problem to sterowanie dzwiekiem zestawu Kina Domowego z pilota Philips. W ogole to nie dzialalo. Zrobilem Update i funkcja ozyla (activeLINK czy easyLINK).

Teraz AmbiLight, ktory byl jednym z czynnikow zakupu. Wylaczylem po godzinie. UHD i HDR. Sample z YT fajne do ogladania, film w tej rozdzielczosci d... nie urywa. Rownie dobrze moge ogladac w 1080p jak i 720p (przy dobrym bitrate). Wtyczki dzialaja przyzwoicie. Zobacze jak bedzie z Kodi kiedy dodam cala swoja 4TB kolekcje do biblioteki.

W dzien obraz piekny, wieczorem czarny kolor troche irytuje (nawet z ambilight).

Subiektywnie stwierdzam, ze TV jest za maly :-/ Przesiadka z ps50B650 na 55" i taki dziwny efekt.

Generalnie moge stwierdzic, ze jak ktos ma, tak jak ja mialem, plazme 50" i chce zmienic TV to tylko na OLED. Lepiej poczekac az technologia stanieje.
Jak kupuje na juz to musi sie liczyc ze zwrotem w przypadku nasilonego efektu bandingu.

Potestuje jeszcze produkt i napisze po czasie, czy moge polecic. Na razie chyba sie wydaje adekwatny do ceny (55" za 3289 zł). Moze z malym plusem.
 

FoX88

New member
@jkl777:
Bardzo wyważone i ciekawe pierwsze spostrzeżenia. Zapytam tylko:
"Teraz AmbiLight, ktory byl jednym z czynnikow zakupu. Wylaczylem po godzinie."

Tzn. w domu okazało się, że ten efekt Ci nie pasuje?
 

jkl777

Member
Mam sciane w takim bezowo - brazowym wzronictwie na tapecie. Ustawilem kolor sciany najbardziej zblizony do dominujacego koloru. Zmienialem tez tryby. Po prostu nie jest to efekt, ktory jakos bylby dla mnie niezbedny.

Co ciekawe, przed 42ET60 w sypialni mialem Philipsa 42PFL9732D Ambilight Cineos i tam jakos zawsze mialem to wlaczone w trybie Dynamicznym. Ale sciana byla szara. Moze ta tapeta ten efekt ogranicza.
 

FoX88

New member
To jeśli Ambilight Ci nie pasuje, to może i tak warto ustawić po prostu biały kolor stały? Mniej się oczy będą męczyć niż w ciemni oraz poprawi to czerń.
 

fred23

Member
Ustawienia u mnie na wszystkie żródła :
TRYB OBRAZU-FILM
Komputer -wył
wzmocnienie kolorów -minimum
temperatura barwowa -normalny
tryb kontrastu -najlepszy obraz
kontrast dynamiczny -wył
czujnik światła -włącz
Ultra resol -włącz
redukcja szumów -maksimum
redukcja MPEG -maksimum
perfect natural motion -maksimum
clear LCD -włącz

kolor ściany- czarny
Ambilight - śledzenie wideo/jaskrawy

polecam spróbować ;)
 
Do góry