Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Mam problem z tym tv. Podczas ogladania sam nagle rozjaśnia sie obraz po czym nagle wracam do wcześniejszego poziomu jasności - czyli przyciemnia się obraz. Czy ktoś wie czym to jest spowodowane ? Czy może jakieś ustawienia się pozmieniały ?

P.s dodam tylko ze czujnik światła w ustawieniach mam wyłączony

Jak masz ustawiony kontrast dynamiczny? Próbowałeś wyłaczyć?
 

jkl777

Member
No dobra,

Napiszcie mi teraz, czy mam zmieniac swoja plazme 50B650 na tego Philipsa? Duzo pilki ogladam, ale wiekszej roznicy miedzy salonowa PLAZMA Samsunga a sypialnianym Panasonic 40ET60 nie widze. Oczywiscie noca plazma wygrywa, bo LCD srebrzy, ale czas zrobic jakis technologiczny krok do przodu.

Juz prawie pewny bylem, ze chce 60j6240. Pozniej uzywanego JU7000 znalazlem. Ale pasuje mi ten Philips ze wzgledu na Kodi i Ambilight. Jednak po przeczytaniu watku to jestem w kropce.
 

FoX88

New member
No dobra,

Napiszcie mi teraz, czy mam zmieniac swoja plazme 50B650 na tego Philipsa? Duzo pilki ogladam, ale wiekszej roznicy miedzy salonowa PLAZMA Samsunga a sypialnianym Panasonic 40ET60 nie widze. Oczywiscie noca plazma wygrywa, bo LCD srebrzy, ale czas zrobic jakis technologiczny krok do przodu.

Juz prawie pewny bylem, ze chce 60j6240. Pozniej uzywanego JU7000 znalazlem. Ale pasuje mi ten Philips ze wzgledu na Kodi i Ambilight. Jednak po przeczytaniu watku to jestem w kropce.

Myślę, że na stałe ciężko Ci się będzie na IPSa przestawić z plazmy. Jeśli LCD LED to jednak w stronę VA bym szedł.

IPS vs VA: Comparing LCD types found in TVs
 

malym1990

New member
No dobra,

Napiszcie mi teraz, czy mam zmieniac swoja plazme 50B650 na tego Philipsa? Duzo pilki ogladam, ale wiekszej roznicy miedzy salonowa PLAZMA Samsunga a sypialnianym Panasonic 40ET60 nie widze. Oczywiscie noca plazma wygrywa, bo LCD srebrzy, ale czas zrobic jakis technologiczny krok do przodu.

Juz prawie pewny bylem, ze chce 60j6240. Pozniej uzywanego JU7000 znalazlem. Ale pasuje mi ten Philips ze wzgledu na Kodi i Ambilight. Jednak po przeczytaniu watku to jestem w kropce.

Ja zapłaciłem 3 tyś zł i nie żałuje ma jak i swoje wady jak i zalety. Jak wszystko!
 

malym1990

New member
Ja kupiłem na allegro. Nowy spakowany nigdy nie otwierany tv. Gościu co sprzedawał miał bon do wykorzystania na zakupy 2000 zł plus to tego kupił go za 3999zł dostawał paliwo za 400 zł. wiec chciał za niego 3200 ale się dogadaliśmy na 3010 zł. Idzie trafić okazje trzeba tylko szukać. Ostanio w saturnie były po 3250 zł cena też zacna :D
 

jkl777

Member
Bylem w saturnie ze swoimi "filmikami". Odpalilem Banding Test i... no cos zauwazylem. Nie tak drastycznie jak tu przedstawiano, ale cos tam rzeczywiscie mozna dojrzec. Generalnie na granicy akceptacji. Nastepnie odpalilem zsciagniety material z YouTube Barcelona Celtik 4K. Kompresja MP4. No i srednio to wygladalo. O ile ludziki jakos jeszcze trzymaly poziom, to pilka wyczyniala zle rzeczy. ROZMYCIE przy jej ruchu to najdelikatniejszy problem. Pojawiaja sie kwadraty z kosmosu i rozne duszki, zapewne zwiazane z ktoras z funkcji "ulepszaczy". A raz wyskoczyla jakas ramka 10cm x 10cm, ktora wziela sie tam chyba z transmisji obrad sejmu - zupelnie nei pasujaca do miejsca akcji tego materialu (jakies szaro-brazowe cos). Pewnie efekt kompresji MP4. Musialbym podlaczyc sygnal SAT, zeby wyrobic sobie opinie o meczach pilki na tym TV. Jedno wiem, ze na moim 42ET60 takiego "rozmazania" NIE MA.

No i poszedlem nastepnie do 60j6240. Odpalilem banding test i ukazal mi sie... KALORYFER. O ile w Philipsie musialem zastanawiac sie czy to co widze to widze naprawde, czy mi sie wydaje, to w Samsungu wszystko bylo jak na tacy. Lewa strona w pasy. Troche lepiej prawa (ale moze to przez katy, bo TV stal lekko skosnie). Dopelnieniem dramatu byla szybkosc dzialania w porownaniu do 6561.

Lykne chyba Philipsa. Na alledrogo jest 55" za 3289 z glosnikiem JBL i kablem HDMI. Nie ma co oczekiwac cudów ze inne TV beda lepsze. Jedynie martwi mnie ten "smog" co to wchodzi za ramkę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ceny trzeba pytać codziennie.
Cena jest dynamiczna.
Tak czy tak - produkcja się kończy tego modelu.
 

jkl777

Member
Ja to sie zastanawiam, kto wymyslil zakonczenie rozwijania technologii plazmowej. Rozumiem CRT, bo pudlo duze, ale plazmy sa niewiele wieksze od obecnych LCD. Gdyby jeszcze byla to zmiana na QLED.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to dlatego , że plazmy nie mogły już zmniejszać poboru energii a to warunek podstawowy na świecie.
 

levar

New member
W związku z tym że cena jest akceptowalna dla mnie - 4699 PLN, proszę o kilka informacji:

1. Czy działa DLNA - bezprzewodowe odtwarzanie materiałów video w różnych formatach łącznie z polskimi napisami, łącznie z formatami 4k?
Czy można uznać że ten TV na kilka lat będzie odpowiedni i stabilny jako TV dla materiałów 4k?

2.Domyślny odtwarzacz video 4k czy player 4k zainstalowany ze sklepu?
Czy jakiś player ze sklepu działa stabilnie w 4k?
Czy YouTube działa w 4k?

3.Stabilność Android w nowej serii TV jest lepsza niż w poprzedniej?

Ad1. Napisy w osobnych plikach po dlna nie działają poprawnie -bylem bardzo zaskoczony , okazuje się że Philips ignoruje temat zgłaszany przez użytkowników na całym świecie pod pretekstem, że standard dlna tego nie obejmuje. Całe szczęście ratują aplikacje na androida. VLC czy kodi i śmiga.
 

moniek92

New member
kontynuuje powyższe
1. 2) na dzień dzisiejszy, można tak uznać.
2. domyślny nie otwiera wszystkiego, ze sklepu - póki co wszystko mi otworzył (również 4k hdr).
youtube działa w 4k (nie wiem czy realnie, ale jakość "4k" można wybrać).
3. tak i to dużo lepsza.
 
Do góry