Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

moniek92

New member
Cześć,

dzisiaj kurier przywiózł mojego Philipsa 55PUS6561. Na sam początek wszystko wydaje się być ok, chociaż muszę jeszcze pokombinować z ustawieniami obrazu.

Niestety po dokładniejszych oględzinach znalazłem na matrycy dead pixela :(

Nie jest to bardzo widoczne, trzeba stanąć bardzo plisko, żeby to zobaczyć, no i jak to dead pixel - widać go tylko na białym lub jasnym tle.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem i czy warto reklamować takie coś? Wiecie jaka jest polityka Philipsa jeśli chodzi o dead pixele? Słyszałem, że niektórzy producenci mają określone jakieś widełki, że ileś tam bad pixeli na jakiś obszar matrycy może być i nie jest to podstawą do wymiany/naprawy.
masz dwa tygodnie na oddanie tv bez podania przyczyny - ale czy opłaca się bawić w takie wymiany przez 1 bad pixel?
niewiadomo też, co trafi się w następnym egzemplarzu
 

gosu001

New member
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Dam sobie jeszcze kilka dni na dodatkowe testy i posprawdzanie wszyskich ustawień. W sklepie, w którym kupowałem mam wyjątkowo 21 dni na zwrot, więc jest jeszcze sporo czasu :)

Faktycznie, 1 bad pixel to nic w porównaniu z o wiele bardziej wkurzającym bindingiem/cloudingiem, który po kilku godzinach testów jest moim zdaniem tylko minimalnie zauważalny w moim egzemplarzu.

@kiki,
z odległości, z której będę oglądał TV jak już będzie ustawiony w miejscu docelowym tego pixela w ogóle nie będzie widać. Wczoraj jak testowałem to siedziałem ok. 1,5m od TV i wtedy jak na białym tle bardzo skupiłem wzrok dało się***to zauważyć :)

Mam jeszcze dodatkowe pytania do użytkowników tego modelu:
1) czy na android TV w Philips jest jakakolwiek możliwość ustawienia tapety, wygaszacza ekranu lub motywu?
2) z tego co zauważyłem tryby obrazu (Standard, Film, ISF Day/Night) przełączają się same. Np. gdy ręcznie ustawię ISF Day, a później włączę film z dysku USB tryb samoczynnie przełącza się na Film. Da się to jakoś***zablokować?
 

moniek92

New member
2) z tego co zauważyłem tryby obrazu (Standard, Film, ISF Day/Night) przełączają się same. Np. gdy ręcznie ustawię ISF Day, a później włączę film z dysku USB tryb samoczynnie przełącza się na Film. Da się to jakoś***zablokować?

z tego co zauważyłem, to tryby zapisują się dla każdego źródła oddzielnie (np. hdmi1 film hdmi2 noc).
prawdopodobnie to samo jest z usb
 

bobwoj

New member
Panowie jak wyłączyć matrycę podczas słuchania radia w najprostszy sposób bez grzebania w menu? Czy jest jakiś przycisk na pilocie?
 

tvisok

New member
Wczoraj kupiłem tv i jestem bardzo zadowolony - może nie jestem mega wymagającym użytkownikiem i nie znam się na cloudingu itd. ale wg mnie jest świetny :)

Czy są gdzieś dostępne jakieś pzykładowe kalibracje dla tego tv? Pewnie za miesiąc-dwa wykupię profesjonalną, ale na razie niestety nie mam kasy a chciałbym zobaczyć czy w ogóle jest sens się bawić. Jest szansa coś takiego znaleźć? Wiem, że to dla każdej matrycy może być***różne, ale pewnie jakieś uśrednione wartości możnaby spróbować wklepać i poprawić jakość obrazu.

Z góry dzięki!
 

gosu001

New member
Mam jeszcze jeden problem z Android TV w tym modelu Philipsa. Próbowałem odinstalowywać kilka aplikacji, które były domyślnie zainstalowane (np Chili TV, Deezer itd.), ale po każdym wyłączeniu telewizora (nawet w stan czuwania) pojawiają się znowu.

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?
 

Prima

New member
Kupilem i testuje na te chwile robie aktualizacje oprogramowania ktora trwa zdecydowanie za długo.... znajac mojego pecha pewnie cos sie zepsuł ;)
 

TasieK79

Member
Witam. No i stało się, nie narzekałem generalnie ale... Wczoraj popołudniu małżonka wyłączyła tv i poszła z juniorem na spacer. Po powrocie odpaliła Phila i kuniec. Jedynie logo Philipsa na ekranie i nic poza tym. Wyłączyłem go, ponawiam włączenie... czarny ekran, jedynie kontrolka z uśpienia na Philipsa logo się podświetliła.Po wyłączeniu logo gaśnie i kontrolka czuwania. Jedynie na włączonym telewizorze jeśli wyciągnę wtyczkę i włożę z powrotem uruchamia się system z logiem na ekranie, dioda czuwania miga jak to zwykle po odłączeniu źródła prądu, ale w pewnym momencie przestaje i zostaje logo Philipsa na ekranie z piękną poświatą z tyłu telewizora(tak Ambi działa). Jakieś wskazówki,porady? Tv kupiony w kwietniu 2016 r od Kiki. Telefon do serwisu dopiero w poniedziałek,w weekend nie pracują, uprzedzając:
-tak, telefon do p.Marka już wykonałem, podpowiedział ale nic nie pomogło;
-nie miałem najnowszej aktualizacji sprzed kilku tygodni;
-wrzuciłem na pena najnowszy software,ale przy włączeniu tv nic się nie dzieje(to mi podpowiedział Pan Marek ze sklepu Kiki)
-tv wyłączałem już na dłużej(całą noc dzisiaj), po odłączeniu wszystkich kabli z zasilaniem włącznie
Jakoś się obejdę te kilka dni bez tv ,aczkolwiek jedne z niewielu wolnych chwil w tygodniu kiedy mam czas obejrzeć coś dobrego w spokoju wieczorem jak młody idzie spać właśnie plan poszedł w ....
Ktoś ,coś?
 
Ostatnia edycja:

TasieK79

Member
Hej.
Najprawdopodobniej do recovery wchodzi się trzymając tylny joystick w dół podczas włączania tv do sieci i uruchamiania go.
Jak masz trochę pojęcia o Android to tu masz instrukcję wgrania na nowo systemu przez recovery. Po angielsku.
Albo twardy reset w recovery.

Philips - Solution


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Próbowałem już,ale nie działa albo robię to źle. Coś tam mrygło przez chwilę ale bez efektu. Nie wyskoczyło żadne menu, dalej system próbuje się załadować,logo na ekranie i przestaje czerwona dioda pulsować.Ale dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi. Chyba tylko serwis zostaje tudzież odesłanie do sklepu Kiki'ego, nie zamierzam się dalej denerwować...
 
Witam mam pytanko ostatnimi czasy gdy gram na Ps4 obraz sam się przełącza w sensie ( te tryby gra sport film dzien noc), na chwile wskakuje czarny ekran pojawia się jakiś inny tryb po paru sekundach znowu czarny ekran i wraca poprzedni tryb. Czym to może być spowodowane?
55pus6561
 

tomekzc

New member
Mam problem z tym tv. Podczas ogladania sam nagle rozjaśnia sie obraz po czym nagle wracam do wcześniejszego poziomu jasności - czyli przyciemnia się obraz. Czy ktoś wie czym to jest spowodowane ? Czy może jakieś ustawienia się pozmieniały ?

P.s dodam tylko ze czujnik światła w ustawieniach mam wyłączony
 
Ostatnia edycja:
Do góry