Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

FahrenheitX

New member
Napisz czy podczas odtwarzania w samym playerze zmieniałeś kodowanie? Masz tam kilka do wyboru i na którymś działa na pewno. Zazwyczas europa wschodnia lum UTF-8

49PUS7101

Jak to zrobić? Ikonka napisów daje do wyboru opcje ich włączenia lub wyłączenia, ikonka napisów z TXT - tam jest niby język napisów, ale pokazuje jedynie plik z napisami, nic do wyboru. Dalej jest ikonka klawiaturki i tam jest Zestaw znaków i tam niby jest do wyboru europa środkowa, zachodnia itp, ale to nic nie daje >.>
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jak to zrobić? Ikonka napisów daje do wyboru opcje ich włączenia lub wyłączenia, ikonka napisów z TXT - tam jest niby język napisów, ale pokazuje jedynie plik z napisami, nic do wyboru. Dalej jest ikonka klawiaturki i tam jest Zestaw znaków i tam niby jest do wyboru europa środkowa, zachodnia itp, ale to nic nie daje >.>
Czy masz tak tylko z jednymi napisami czy z każdymi? Kodowanie napisów Ci nie zmienia znaków? Nigdy z tym nie ma problemu. Możesz podesłać napisy albo wgraj Android M i wtedy zobacz.

49PUS7101
 

FahrenheitX

New member
Czy masz tak tylko z jednymi napisami czy z każdymi? Kodowanie napisów Ci nie zmienia znaków? Nigdy z tym nie ma problemu. Możesz podesłać napisy albo wgraj Android M i wtedy zobacz.

49PUS7101

Napisy pobieram napiprojektem, format SRT, nie ważne do jakiego filmu i tak w każdym mam krzaki.
Kodowanie napisów UTF 8- "duże krzaki"
Kodowanie napisów ANSI - "mniejsze krzaki"
Kodowanie Unicode - nie działają w ogóle

W telewizorze nie wiem jak zmienić region...
Tera pobieram tego android m, dam znać
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kazdy sie podnieca , ze nowa wersja Android 6 dostepna... Pytanie brzmi, ile ona poprawi, a ile zepsuje, bo z andkiem, to wiadomo jak jest...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
kazdy sie podnieca , ze nowa wersja Android 6 dostepna... Pytanie brzmi, ile ona poprawi, a ile zepsuje, bo z andkiem, to wiadomo jak jest...
Wszystkim na pewno się nie dogodzi. Ważne, żeby poprawił działanie TV w zakresie stabolności i ew. Szybkości. Changelog ptzedstawia dużo zmian. Wyjdzie po zainstalowaniu.

49PUS7101
 

stitooo

New member
Jest SW z datą dzisiejszą na stronie danego modelu TV.

49PUS7101

Niestety zmienili narazie tylko plik z changelist, FW do pobrania jest to dalej "badziew" z listopada.

Można zerknąć tutaj zawsze jest świeże wydanie FW czyli np QM163E_1.15.108 którego nawet niema jeszcze na stronie philips-a.

Philips: Download Latest TV Firmware - Download der neuesten TV Firmware Versionen - Toengel's Philips Blog

Napisy pobieram napiprojektem, format SRT, nie ważne do jakiego filmu i tak w każdym mam krzaki.
Kodowanie napisów UTF 8- "duże krzaki"
Kodowanie napisów ANSI - "mniejsze krzaki"
Kodowanie Unicode - nie działają w ogóle

W telewizorze nie wiem jak zmienić region...
Tera pobieram tego android m, dam znać

Też tak miałem. Napisy które masz mają zły format kodowania (najprawdopodobniej ANSI)

Rozwiązanie, albo w napiprojket ustawiasz że ma Ci przy pobieraniu przekonwertować na UTF 8.
Albo otwierasz te napisy co masz w notatniku na PC, dajesz zapisz jako i na dole obok przycisku ZAPIS wybierasz kodowanie UTF 8
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam

jacek2707

New member
Nie zwracajcie uwagi na date podana na stronie. Pobiera zupelnie inna wersje : QM163E_000.006.152.000. Wlasnie zaktualizowalem swojego 7181 i jest android 6.0.1
 

xgrey

New member
Potwierdzam, plik na stronie philipsa jest z andkiem 6.0.1. Właśnie się instaluje na 6561


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

FahrenheitX

New member
55PUS6561/12 Philips 6000 series 4K Ultra Slim TV powered by Android TV

Tutaj jest Android 6.0.1
Pobrałem, działa. Wiekszych zmian póki co nie wyłapałem. Menu jak działało "słabo" tak nadal działa słabo. Coś wyłapię, to dam znać.

Jak nie, to podeslij napisy na priv. Wprawdzie troche inny TV ale SW ten sam ;)

49PUS7101
Na 6.0 początkowo miał opory ze znakami, ale w końcu załapał po zrestartowaniu playera. Ustawione mam na Utf-8 (unicode). Dzięki wielkie za pomoc. Gdyby nie Ty to bym nawet nie wiedział, że tam jest taka opcja do zmiany :D
 

Blest

New member
Zauważyłem że są większe ikony jak się pogłasza i cały smart chodzi szybciej. Czyżyny poprawili uplyniacz nie ma już takich kwadratów.
 
Do góry