Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

switek1987

New member
No to porażka totalna. Kupujac nowy Tv byl to jeden z priorytetow i ten model Philipsa zostal mi polecony😡Wystarczylo przy remoncie mieszkania poscic hdmi pod panelami😢
 

gothblack

New member
źle szukasz kolego odpuść mr.know, poszukaj wtyczek

-Exodus
- Specto- fork

tam masz prawie wszystko w 1080p

wpierw skonfiguruj poprawnie, później podziękujesz :eek:k:

dzięki mam już Exodus i Specto i tam jest wszystko ok. nawet sparowałem napisy24.pl
ale chodzi mi o cda. Nie żeby mi tam , az tak zależało, ale lubie jak wszystko gra.
Wybieram film free o jakości 1080p a startuje w Sd i bądź tu mądry.
 

Malix7

Member
dzięki mam już Exodus i Specto i tam jest wszystko ok. nawet sparowałem napisy24.pl
ale chodzi mi o cda. Nie żeby mi tam , az tak zależało, ale lubie jak wszystko gra.
Wybieram film free o jakości 1080p a startuje w Sd i bądź tu mądry.

Wysłałem ci wiadomość na priv, na tym forum chyba nie bardzo można o kodi pisać :)
 

FahrenheitX

New member
Witam,
Jestem posiadaczem pudełka 55pus6561, ogólnie byłbym zadowolony, ale kilka rzeczy mnie strasznie irytuje. Przede wszystkim wykwity podświetlenia na dolnej krawędzi. Patrzyłem obrazy testowe i wydaje mi się że zielony czy biały mój egzemplarz wyświetla całkiem nieźle. Irytuje mnie jednak, gdy oglądam film z czarnymi pasami i na dole ekranu mam te "białe" prześwity. Strasznie to rozprasza.
Android jak android, mógłby działać lepiej, ale jakiejś tragedii tez nie ma.

Mam natomiast jeszcze jeden problem. Jako że poprawne dekodowanie dźwięku DTS jest jedynie z wbudowanego playera, to chciałbym się na niego przestawić, bo passtrough w Kodi nie działa, plex transkoduje dts na ac3, vlc puszcza dts jako pcm. I wszystko byłoby fajnei z wbudowanym playerem gdyby nie fakt, że nie mogę doprowadzić do tego, żeby czytał polskie znaki w napisach. Język w menu mam ustawiony na Polski, napisy na Polski, a mimo to zamiast polskich znaków są krzaki w napisach, zarówno w kodowaniu UTF-8 oraz ANSI, Unicode w ogóle nie wyświetla.
Ma ktoś radę na to ?
 

FahrenheitX

New member
Porada dnia, nie ma co :p Nikt nie ma tego problemu z napisami ? BO nie chce mi się wierzyć, żeby wbudowany player polskich znaków nietolerował...

Zmienić pudło na coś przyzwoitego?

Np na co ? Bo rozważam opcję oddania tv do sklepu, ale jeszcze sam nie wiem na co wymienić. Jak kupowałem to sprawdzałem na samplach testowych LG, Samsunga i tego philipsa, o ile samsung zamiatał czernią, to razem z LG miały problemy z płynnością ruchu i było widać klatkowanie. Oczywiście mowa o telewizorach w tej półce cenowej. Nie wiem jak Panasonic czy SONY.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam,
Jestem posiadaczem pudełka 55pus6561, ogólnie byłbym zadowolony, ale kilka rzeczy mnie strasznie irytuje. Przede wszystkim wykwity podświetlenia na dolnej krawędzi. Patrzyłem obrazy testowe i wydaje mi się że zielony czy biały mój egzemplarz wyświetla całkiem nieźle. Irytuje mnie jednak, gdy oglądam film z czarnymi pasami i na dole ekranu mam te "białe" prześwity. Strasznie to rozprasza.
Android jak android, mógłby działać lepiej, ale jakiejś tragedii tez nie ma.

Mam natomiast jeszcze jeden problem. Jako że poprawne dekodowanie dźwięku DTS jest jedynie z wbudowanego playera, to chciałbym się na niego przestawić, bo passtrough w Kodi nie działa, plex transkoduje dts na ac3, vlc puszcza dts jako pcm. I wszystko byłoby fajnei z wbudowanym playerem gdyby nie fakt, że nie mogę doprowadzić do tego, żeby czytał polskie znaki w napisach. Język w menu mam ustawiony na Polski, napisy na Polski, a mimo to zamiast polskich znaków są krzaki w napisach, zarówno w kodowaniu UTF-8 oraz ANSI, Unicode w ogóle nie wyświetla.
Ma ktoś radę na to ?
Napisz czy podczas odtwarzania w samym playerze zmieniałeś kodowanie? Masz tam kilka do wyboru i na którymś działa na pewno. Zazwyczas europa wschodnia lum UTF-8

49PUS7101
 

boryso

New member
Potwierdzam Android 6.0.1 dostępny dla 49PUS6561 na oficjalnej stronie Philips. Opisane jest że to wersja z listopada ale plik do ściągnięcia to android 6 z tego roku. 😀

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry