Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Domely

New member
Ja bym bardziej wolał się dowiedzieć czemu podawano informacje o matrycy od LG, jeśli to matryca autorska TPV.

Wystarczy zerknąć na pierwsze strony i pytania o tę matryce od LG, np.:
"Jeszcze jedno czy ta matryca LG w tym Philipsie jest pełną UHD czy nową z dodatkowym białym pikselem,protezą UHD?"

-

Oraz druga kwestia jest taka, że support Philipsa po zapytaniu o 8/10bit odpisuje, że TV ma 8bit.

Odpowiedź Philipsa odnośnie zastosowanej matrycy w modelach 55" 7101 i 7181.

"Szanowny Panie xxx,

Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

W obu modelach zastosowano matryce 8 bitowe.


Z poważaniem,

Józef Kwiecień
Biuro Obsługi Klienta"

Chodzą plotki po sieci że te TV w pierwszej krótkiej serii (m.in. do testów) to był zupełnie inny sprzęt pod względem jakości i parametrów. To co potem tłukli masowo to był chłam co potwierdza ilość bubli, zwrotów itd.

Jeżeli to prawda to tylko pogratulować Chińczykom...
 

stitooo

New member
Chodzą plotki po sieci że te TV w pierwszej krótkiej serii (m.in. do testów) to był zupełnie inny sprzęt pod względem jakości i parametrów. To co potem tłukli masowo to był chłam co potwierdza ilość bubli, zwrotów itd.

Jeżeli to prawda to tylko pogratulować Chińczykom...

Też na to zwracałem uwagę w temacie --->link

Druga kwestia, poruszana już na forum czyli pochodzenie matryc -- w recce pisze że jest od LG (i to nie tylko na tym portalu tak podali) a na stronce displayspecifications.com podają że matryca jest od TP Vison. Może jest taka akcja jak kiedyś z dyskami SSD od Kingstona -wersje recenzenckie i pierwsze partie były na wydajnych synchronicznych kościach a do sprzedaży trafiła padaka na asynchronicznych kościach.

Recenzje TV na matrycach od LG a do sprzedaży już z czymś innym. To by tłumaczyło czemu TV z starszej parti luty 2016 ma błyszczący ekran a z nowszej Sierpień 2016 już ma bardziej matowy ekran.


I nikt z szanownych redaktorów nie zrobił sprostowania w "recenzji" że matryce nie są od LG tylko od TP Vision. Jako konsument czuje się oszukany bo nie tylko tutaj w recenzji napisali że ten TV ma matryce od LG a nie ukrywam to zaważyło na zakupie....
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Ja mam z lipca, jest również błyszcząca, jednak nie tak jak w modelu stojącym w drugim pokoju (PFL 6007K). Tam jest również IPS ale od LG.
 

phil123

New member
Ja mam z lipca, jest również błyszcząca, jednak nie tak jak w modelu stojącym w drugim pokoju (PFL 6007K). Tam jest również IPS ale od LG.

Proponuje sprawdzić programem :hihi: Aida64 ( bo ściągnięcia ze sklepu androida )
W moim Philipsie 6561 pokazało matrycę TP Vision oraz rozmiar matrycy 1920*1080
Więc okaże się co macie za matrycę :shock:

Co więcej parametry np Philipsa są takie same jak Samsunga oraz LG tak jak produkt byłby robiony przez TP Vision dla trzech firm ( 6561 to taki składak był Matryca LG Elektronika Samsung z prockiem oraz obudowa Philips TP Vision ) dlatego mogły trafić do kogoś TV z matrycą od LG .
Możliwe że szły na zachód lub do USA :oops:
 

futureshock

New member
Witam. Można jakoś podłączyć laptopa jako ekran bezprzewodowy? Mam dwa laptopy jeden z AMD, drugi z Intela i żaden nie wyszkuje tv jako ekran, jedynie jako urządzenie multimedialne. Galaxy S6 bez problemu się łączy od razu jako ekran bezprzewodowy, a tutaj się nie da. Poprzedni TV miałem z Samsunga i funkcja działała. Pomoże ktoś?
 

boryso

New member
Witam. Można jakoś podłączyć laptopa jako ekran bezprzewodowy? Mam dwa laptopy jeden z AMD, drugi z Intela i żaden nie wyszkuje tv jako ekran, jedynie jako urządzenie multimedialne. Galaxy S6 bez problemu się łączy od razu jako ekran bezprzewodowy, a tutaj się nie da. Poprzedni TV miałem z Samsunga i funkcja działała. Pomoże ktoś?
Mam ten sam problem z Asusem. Galaxy s7 widzi bez problemu a laptopa nie. Może gdzieś w Tv trzeba włączyć miracast lub coś podobnego? Jakbyś znalazł rozwiązanie to daj znać :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

gothblack

New member
Kurcze mam problem jeśli chodzi o Kodi mianowicie korzystając z wtyczki mr.know i serwisu cda filmy zawsze otwieraja mi sie w 480p jak to ustawic abym miał wybór na najwyzszą rozdzielczość?
 

smartas

New member
Kurcze mam problem jeśli chodzi o Kodi mianowicie korzystając z wtyczki mr.know i serwisu cda filmy zawsze otwieraja mi sie w 480p jak to ustawic abym miał wybór na najwyzszą rozdzielczość?
W ustawieniach odrwarzacza mozesz wybrac preferowana rozdzielczosc. Poza tym material musi byc udostepniony w wyzszej rozdzielczosci. Kodi samo nie skaluje.

H815
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Proponuje sprawdzić programem :hihi: Aida64 ( bo ściągnięcia ze sklepu androida )
W moim Philipsie 6561 pokazało matrycę TP Vision oraz rozmiar matrycy 1920*1080
Więc okaże się co macie za matrycę :shock:

Co więcej parametry np Philipsa są takie same jak Samsunga oraz LG tak jak produkt byłby robiony przez TP Vision dla trzech firm ( 6561 to taki składak był Matryca LG Elektronika Samsung z prockiem oraz obudowa Philips TP Vision ) dlatego mogły trafić do kogoś TV z matrycą od LG .
Możliwe że szły na zachód lub do USA :oops:

Coś nie tak z tą aidą. U mnie też FHD. Numer seryjny tv od czapy. Gdzie mam szukać producenta matrycy bo nie widzę ani lgd ani tpv?
 

switek1987

New member
Przesiedzialem kilka godzin i niestety nie udalo sie rozwiazac problemu bezprzewodowego ekranu. Laptop acer wyszukuje jakis tv samsung 5 series sasiada a naszego niestety nie.Urzadzenia odtwarzania szuka. ale jest"niecertyfikowany dla systemu windows".Poddaje sie...
 
Kurcze mam problem jeśli chodzi o Kodi mianowicie korzystając z wtyczki mr.know i serwisu cda filmy zawsze otwieraja mi sie w 480p jak to ustawic abym miał wybór na najwyzszą rozdzielczość?
CDA ma rowniez opcje platna .Czy myslales ze kodi daje wszystko w najlepszej jakości za free ?Ja korzystam od roku z androidboxa ale glownie oglądam starsze filmy ktore lubię oraz streaming niektorych kanałów Tv (mam duzy pakiet nc+ ale z HBO zrezygnowałem).Z kodi tez trzeba umieć korzystać .Na wpis Kodi niektórzy dostają podniecenia ale zeby to było coś naprawdę wyjątkowego to przesada.Pare wtyczek jest fajnych ale nie przesadzajmy nikt 24h na dobe nie siedzi przed Tv.
 

memento_

New member
Kurcze mam problem jeśli chodzi o Kodi mianowicie korzystając z wtyczki mr.know i serwisu cda filmy zawsze otwieraja mi sie w 480p jak to ustawic abym miał wybór na najwyzszą rozdzielczość?

źle szukasz kolego odpuść mr.know, poszukaj wtyczek

-Exodus
- Specto- fork

tam masz prawie wszystko w 1080p

wpierw skonfiguruj poprawnie, później podziękujesz :eek:k:
 
Ostatnia edycja:
Do góry